CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: jazy

[MERGED]ALL ABOUT CINCIN PUSAKA/MISTIK

owh..citer pasal batu cincin ek....

aku ada satu citer..tak tau la korang nak caya ke tak..terpulang...tumpang umah tuan tanah jap ek..

cincin ni dulu pakcik aku yang pakai..tapi sekrang dia dah meninggal..err..selalu dia cakap kalau pakai cincin tu..naik bas atau teksi..atau public transport tak yah kena bayar...memula aku dengar macam tak buleh cayaa jek citer ni...tapi takkan la aku nak cakap depan dia kan..kang tak pasal2 kena cepuk la pala pulak...so aku diam jek la...tapi satu hari..aku pi ngan dia kat pekan...naik jek transport (taxi) aku duk tunggu jek time nak sampai ke destinasi sebab nak tengokla..betui ke dapat naik free....dah sampai..sekali tengok..lor..yer la...tak payah bayo pun..

Rate

1

Balas #61 putratropika\ catat

peh bahaya giler pokcik ko nih..untung la pokcik ko.. pokcik ko nih sempat try nek ketapi ke komuter ke lrt ke erl ke??
cian la kt owang yang duk bawak bus or teksi nih.. kire halal ke ek die nek xyah bayor??
las2 pi mna cincin die
??

Reply #62 ajim_encem's post

ada...dulu aku dah pernah pakai...tapi...aku dah pi buang jauh kat dalam sungai gombak sana...

assalamualaikum w.b.t.

oh..ya...orang tua yang saya jumpa keesokannya itu adalah orang yang saya kenali...
saya kebetulan bertemu dengan dia sewaktu menemani saudara saya pergi berurut dengannya...
beliau menasihatkan saya...selawat 3x setiap malam khamis...

wallah'uallam

gamba cincin2nya mana? nk gak nengok..

Balas #63 putratropika\ catat

aiseh...nape buang.. jual r beb.. baru ingat nk mintak..

Follow Us

Balas #64 melayu_85\ catat

bro.. buh r gambo cincin tuh.. leh r member2 sini nak tengok.. at least kalau ada yang pandai nih.. leh r dowg tolong telek2 kan..

Originally posted by ajim_encem at 6-2-2009 12:28 PM
aiseh...nape buang.. jual r beb.. baru ingat nk mintak..

nape buang?

arwah pakcik aku bagi kat aku suh simpan...tapi..suh simpan, lelama gatai tangan nak pakai..lebih lagi tang hujung bulan duit poket tak masuk2....so aku pun bila nak naik public transport, simpanla cincin tu dalam poket (takpa la kan...kurang2nya bawak la cincin tu sekali..takut woo nak pakai...mana tau ada 'bendasing' yang ikut aku balik..kan?)...tapi..tak jadi..kena bayo gak....try 2 3 kali pun tak jadik....siap aku baca macam2 doa lagik ler..(tapi setahu aku arwah tak da pulak suh baca apa2 bila suh aku simpan....dia cuma cakap 'SIMPAN' je...)

pehtu...dengan takut2 aku tanya la mak aku pasai cincin tu...bila mak aku jawab balik, time tu la, aku terus buang cincin tu kat sungai gombak..

kenapa?err........

Hehehehehe ada sapa2 tahu batu cincin isi ngan ayat Quraan?
Boleh cerita sikit dak?

arwah bapak penah citer yang arwah atok penah ada cincin yang kalu sarung akan jadik rimau .....macam citer waris jari hantu plak!! tapi cincin tu hilang hari ketiga atok meninggal...ada gak orang yg tak dikenali datang mintak cincin tu tapii anak2 semer x tau pasal cincin tu ....atok memang asal dr jawa datang merantau ke sini....
bapak citer pun dalam tahun 80-an gitu...entah ia entah tidak ke saja nak takutkan juita ker apa tak tau la....tapi ada satu kitab jawa yg atok bagi bapak masih dalam simpanan mak......masa arwah bapak ada kalu dia mimpi sesuatu dia akan baca balik kitab tu...tulis dlm jawi,bahasa jawa.....

Teringat plak kat kawan aku Dr. Sham. Aku dulu ni penakut bangat, so, satu hari kena masuk hutan tempat keras lak tuh. Aku gi jumpa dia, dia minta cincin aku dan dipegangnya dalam 3 minit kut. Dipesannya jangan percaya kat benda dan makhluk. Saje pohon kat Allah agar dapat simpan energy baik kat cincin tu je. Dah tu aku pakai balik. Dlm. hutan tu, member kena sampuk, teruk gak sampai kena ikat kat pokok. Time aku gi kat die, menjerit die minta aku jangan dekat. Lak tu suara dah lain. Aku beranikan diri gak gi kat die. Menjerit dia. "Pergi! Buang cincin tuh! Aku tak tahannnnn!". Terus aku dekatkan cincin kat muka die,memang teruk die jerit pastu pengsan. Dah sedar, ok dah.

Rate

1

ermm..

SM pun ada cincin warisan dari arwah datuk..

dia ada tinggalkan SM sebilah keris keturunan dan cincin..

cincin neh byk.. ada zamrud , delima n yg lelain..

SM pakai  3 ... zamrud, delima n kayu kokka...

dlu nak pakai yg kayu kokka neh x leH.. gatal tgn.. skang dah bleh dah..

yg zamrud neh x leh pakai sama dengan delima.. x sesuai.. bertentangan..

sbb dlu.. masa mula2 nak pakai.. dah niat nak pakai delima dengan zamrud.. last2 delima neh ilang...

cari punya cari.. jumpa gaks..

macam post juita #70...

kekadang org dapat barang perhiasan @ pakaian diri neh melalui amalan...

jd.. bila seseorg tu meninggal.. dia bawa amalan dia skali.. jika x diturunkan kepada anak2 atau pewaris.. makanya.. ngan barang2 dia sekali turut ghaib..

itu biasa terjadi... sbb, arwah guru SM dlu pun macam tu..

dia ada simpan keris dua beradik yg menari dalam talam...

bila dia meninggal.. keris tu pun ilang...

mungkin balik tempat asalnya..

ni ada pic cincin SM...

yg zamrud.. SM bg nama retak seribu... sbb kat dlm dia macam retak2... yg 1 lg neh xtaw nak bg nama pe.. hehhee

sori.. resolutuion pic x brapa nak elok..

pic hp...