CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14401|Reply: 92

bnjnjjkjlk

Edited by namelessk8888 at 28-9-2016 11:43 PM

jjjkmkmlk,l;l'
mklmkm

dynaz770 This user has been deleted

Reply #1 namelessk8888's post

Erm....I dah penah lalu dah bende ni dulu...
Satu je, yang i leh nasihat..sabar je..kalau tuhan dah cakap orang tu jodoh kita..insyaallah dia akan jadi milik kita. Percaya pada qada' dan qadar tuhan.

aku rasa kalu ko dah xde ape2 nak buat pastu bf ko pun org berada,baik korang kawen jelah..abih citer..

Reply #3 BeachBoys's post

nk kawen cemana.kan dia citer mak dia x ske

@nameless : i think apa yg u ptt buat skrg is just berdoa banyak2,i assume maybe u pon dah kenal sangat dengan mak u.Try la mintak sapa2 yg lebeh pengaruh atas mak u..i mean maybe ur dad ke,ur sis ke kalu mak u rapat dgn dia..mintak derang cakapkan bg pihak u.
Bcoz this time ur mom xtahu lagi ur bf,x kenai lg femili(kalu itu sgt yg dia nak kan..)
Gud luck

ok..tp mak aku pnh ckp,tp mak aku jwb yg kaya tu bpk die,bkn die..

aku da pnh try ckp kt mak aku,skrg ni die yg uruskan bisnes ayah die..(international buss)

tp mak aku tetap xpuas ati..

mmg la,skrg ni yg paling sbr adalah bf aku,kalu aku,da la me aku tinggalkan aku..(ape aku ckp ni..huhu)

tp kdg2 aku rase benda ade baiknye,leh tgk org tu jujur n tabah ke x nk kan kite ni..

aku pnah test die,bwk lari i je la..kawen kat siam..

then die jwb, kite bkn nk kawen 1 ari je..kne pk pnjng..(tetibe aku kne mara lak.. )

tp aku slalu ingt ayat die : 'satu ari nnti Insyaallah, ur mum sendiri akan hulurkan tgn u kt i....'

mmg skrg ni aku cume sbr n byk berdoa je la...sbb aku pk org yg kaye pon xblagak,tp fmly aku yg sederhana plak sombong..

huuuuu

[ Last edited by  namelessk8888 at 2-9-2007 10:09 AM ]

ur dad mcm mana? mungkin buleh guna cara yang mkay98 kata tue.. guna orang yang berpengaruh pujuk ur mum. pape pun, sabar dan banyakkan doa ya

Follow Us
unfortunately, my dad da passaway last 2 month....

lgpon dulu mase awrwah masih ade,die ikut je pe decision my mum....

dlm fmly  ,kuase veto di tangan mak aku..:@

nk harapkan my sis?die seboleh2 xmau kalah dgn aku....die mmg show off giler jd pompuan simpanan(yg tu da jd hamba harta akibat ikut sgt ckp mak aku...)

alhamdulilah aku maseh leh pk waras....

[ Last edited by  namelessk8888 at 2-9-2007 10:08 AM ]

tp kdg2 aku bersalah jgk kat bf aku..

ye la,mak die lyn aku baik giler,g memane mesti belikan aku ape2...

aritu siap call aku dr paris, tnye aku nk beli ape kat sane....

tp mak aku..............

naseb baik bf aku phm,,,

sbb ntah apesal aku yakin,org yg di benci tu la yg boleh di harap satu ari nnti kn>
(aku nk sdapkan ati aku je..lalalaaaa)

[ Last edited by  namelessk8888 at 2-9-2007 10:11 AM ]

jangan risau,bab2 mak kau yang pelik tu jangan ikut pun tak apa.
ikut agama,kena dengar cakap parents;selain benda yang memang salah dalam Islam.

so,ko bukan dikire sebagai anak derhaka kalo ko kahwin ngan lelaki itu.
aku doakan mak ko berubah je la.Amin.

mmg patut kena dengar cakap mak bapak tapi kalau yg disuruh tu ke arah kemungkaran (soh cari datuk n tan sri tu surely as pompuan simpanan kan?)... tak payah ikut...
Mintak izin dgn mak utk kawen, dia setuju atau tak tu lain cerita, wali mintak abg ke atuk ke atau bapak sedara ke... tak pun wali hakim, sbb bapak dah passed away.
Kita tau niat kita baik tu sbb hati kena strong, tabah hadapi cubaan.. isytikarah byk2 sebelum buat sesuatu decisions... good luck!

ermmm... susah nak komen... tapi kalo dipkkan dr pe yg mak ko ckp tu... mmg xwajib la ko ikut ckp dia... sampai sanggup anak jadik pompuan simpan smata2 kerana harta...

ko tabah kan hati...byk2 bersabar...dah dapat BF baik hati..jaga dia elok2....jaga hati dia...mak ko dah hanyut kerana giler harta....doakan semoga mak ko insaf...tak cuba luah kan masalah pada mak BF ker...rasa ader baik nya cuba luahkan pada mak BF

ermm.. my opinion to u ler.. fikir2 byk kali sblm buat keputusan.. kalo nak kawin lari pon bkn satu penyelesaian yg terbaik.Usaha n tawakal adlh cara yg terbaik utk solve prob nie.. Maybe today yg mak n sis ko nmpk hanye r harta n kekayaan but who know one day they will change their mind,hopefully..

Skrg nie ko tumpu kat study kalo ko still study then kalo dpt keje start r dunia baru n tinggalkan kenangan pahit.. mula dgn pelan2 then when steady n ko n bf dah ready minta r restu utk kawin.. tp sebelum tu buktikan dulu yg korg berdua boleh berjaya..

takde ker saudara mara atau adik beradik lain yg boleh bantu utk pujuk mak awak tu ?

bagusnya bf ko... emmm arap ko banyak bersabar.. ape-ape pun mak tetap mak.. tak baik derkhaka... banyak la berdoa agar mak dapat terima bf ko.. insya Allah... Allah sentiasa akan membantu hamba Nya yang sentiasa sabar dan taat dengan perintahnya...

kesian kat u..sabar je la ek.? apapun dia mak u jugak..

ibaratnya diluah mati mak...ditelan mati bf...tak telan tak luah mati katak ...

apa kata ko pi mintak tolong kat dato' kepunyaan akak ko tu supaya rekemenkan bf ko kat mak ko...mesti mak ko akan 'teracun' dalam sekilo dua gitu...ye la kan...dato' yang rekemen...mesti laku punya la...

err...bf ko tu otai ke?matured gile pemikirannya..siap buat umrah bagai untuk cari jln penyelesaian...kena maki pun buleh rilek lagi...kena halau secara body language pon masih boley toleransi lagi...ish ish...sgt jarang berlaku kepada anak2 muda zaman sekarang yang kebanyakkannya gemar memilih destinasi pernikahan di siam untuk menyelesaikan masalah cinta terlarang bagai terbuang ini....

aku takde nasihat ape2 pasai aku takde pengalaman apa2 dlm situasi sebegini rupa...sekadar mencelah sahaja....heheh...

solat takmo tinggai aaaaaa.......

we having da same problem..halangan keluarga but ur case more complicated i guess..but pape pun..be strong k..doa byk2 supaya ur mum lembut hati..pilihan u i rasa xde mslh but mak u lak yg nak pelik2..cuba la pujuk ur mum..my case mmg my mum xnk dgr ckp org..how lucky ur bf still sabar ngan perangai mak u..dia mmg lelaki yg baik..hopefully both of u will b together..

sian ko..tpi truknya mak ko smpai akak ko jdi pempuan simpanan datuk pon mak ko galakkan..ko yg nk kwin nnti,bukan mak ko..harta xkemana n aku hrp ko ptahankn hbungan ko..beruntung dpt bf yg baik ni..

nameless

hang la ni dok gheja ka stadi lagi?
lahir 8-8-88 ka?