CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7115|Reply: 43

bila kenduri kendara

masa itak orang mengadakan kenduri makan holkah, doa selamatkah... apa perkara, persediaan... olahan2 kaum kerabat...yang kitak orang sik akan lupa sampei bila2.... kan waktu ya kambuh kita ngan peragai sorang2... macam2 keranah jak..... sampai sik terbalas gik pertanyaan orang ngan kita... pernah sik kitak orang mengalami situasi macam ya.....

Rate

2

aku malu mun time aku berkumpul dengan kazen mazen aku ...
time ya lah sidak kazen pompuan aku ngungkit kisah aku ngan adik beradik aku time mek orang kecik lok .. lalu jadi segmen hari ini dalam sejarah alu ..  

kisah aku ngan adik ku menangis sampei baring mintak beli remote control ..
sidak nang rajin ngembak aku ngan adik2 ku time mek orang kecik lok ..

kamek mun waktu kenduri tok.. sik tauk umah datuk mek kah... umah saudarakah.... nang berkumpu dak tuangal menunggal kazen mengazen mek orang kadang... bekas hem..hem.. mek pun bertemu juak.. masa yalah mek malu... supan mek nangga nya...

Aku paling boring waktu pengilan. Dengan sesak2nya, dengan bisin nya... nang sik terkabei nak lamak2 stay sia. Nak bestnya part makan jak lah. Mun nak nunggu sidak bersandeng lah, bersapik makan lah... panjang cerita. Selalunya aku mun kak makan, chow terus. Sikda nak nunggu sia lamak2. Lainlah mun kawan rapat/cousin rapat yg nikah.

kmk dari kecik sampey ke tua tok nang jarang pegi pengilan....klu pergi pun setakat ke majlis2 saudara terdekat jak.....bukan bermaksud anti sosial tp kmk nang sik suka ke tempat2 nok ramey org....pening palak kmk. Lbh2 lagik mun sidak kazen mazen kmk berkumpul, sikda keja lain lah sidak ya....nak mengumpat jak....eeeeeeee perangey ya sik pernah berubah2 dr mudak sampey ke tua. Mun kmk duduk sekali dgn sidak.....kmk senyum2 jak....malas nak layan keja sik peydah ya

paling bez mun kamek orang di sebelah pengantin mpuan.

nang kamboh semacam..ekekekkeke...

p nang bez la lamak2 tok...

cos mekorang dah besar,sidak nak gik kecik dolok dah dara n bujang..

so mek orang juz conduct jak,sidak nak angkat dara/bujang ya molah keja..

Follow Us
kamek mun kenduri oranglain sik mauk mek pergi... mek malu  nak pengilan umah orang lain.. mun saudara mek orangpun sik kesah... mek mun nolong dak nya dak... mek mesti jadi tukang basuh... mek embak palak ngan sidak nya.... lom gik orang makan mek orang dah siapa sedia menjalankan tugas

Biasanya mun pangelan sama dirik esp family members, nang gago juaklah esp mun belah pengantin mpuan. Macam2 jak digago, hal bajula, hal brg makan la, dan mcm2 lagik...gago bertulung didapur, sikpun bertulung masak, bertulung berbasuh tapak mangkok dsbnya.  Kinek tok senang dah ada catering ...sik lelah gilak tuan rumah...tp mun dirikpun masak ya lain cerita...mun sepakat sik da bisin2...tp mun ada nginang org sik sama palak, ngekot palak dirikpun ya susah...(bukan nak ngumpat tp kenyataan & benar2 terjadi... ) bulan 6 ya tek cousin mek nikah, bykla dak famili dr mukah,igan, miri & balingian dtg.  Masa ari maca nikah, dak anjang mek sik nunggah catering, masak dirikpun, adalah antara nenek menakan mek tek, ngeso pandei nya masak makei periuk karan, maka dah dipadah periuk nasik ya cukup masak 8 kong, dipadatnya sampei 12 kong...bila nasik mantak....ngereco..dah dipadah awal2 sik nengar, kakya bila org begor..manas..dah manas, alulah sik mok nak bertulung agik...merajuklah konoknya tek... dak org tua sama layanya dah tauk perangeinya malas nak melayan,

Byk gik la kes nenek menakan mek tok...bak kata anaknya pun, nang suka ngaco program org....p dah perangeynya sabar ajaklah....

mun dak nenek tok nang suka nak ngaco program... nang dah olahan sidak nya.... mun sik ngaco sik sah....

Originally posted by rasyid at 7-8-2007 02:28 PM
aku malu mun time aku berkumpul dengan kazen mazen aku ...
time ya lah sidak kazen pompuan aku ngungkit kisah aku ngan adik beradik aku time mek orang kecik lok .. lalu jadi segmen hari ini dala ...

eh? ko lupak sigek cita... cita masa KENDURI GATH....
org makan merusah Hartz, tetak bagei orang gila, btukar hadiah...
ko dok sorang2.hhaahaaahha.. malu nak bertanyak tek....

aku bencik bila masa kenduri kendara mesti saudara mara yang tercinta nunggah ku ADIBAH NOOR. chiiiiiiiiiiiiiittt!!!

dolok2 nang sik berapa suka nak pengilan tok..bukan apa...masa ya la dak org tua bertanyak ngan org yg masih single mcm kmk tok, kau bila agik tek? sapa dengan ko tek? nya tok udah, kau bila agik? eeee...angol mek ngan soalan2 cepumas ya......tp ya mun kenduri among families la....tp mun di kalangan org luar mcm kengkawan, sikda la soalan2 ya.....kmk gago ambik gambar jak la....last2 gambar2 ya jd hadiah ngan daknya.........

mun molah majlis kat umah mekorg, selalu nya makei catering jak....dak aunties byk yg bisnes katering bah.........senang2 order jak ngan daknya...ya mun molah majlis kat kuching tok, mun majlis kat kpg bapak / mak di saratok / spaoh nun, nang byk la dak kazen dak aunty yg lamak tok sik dikelala pun pandei ada dtg nolong apa2 yg patut...heheh....walaupun selalunya nolong makan ajak!   .masa ya best juak la bila dak kazens berkumpul...........ada jak la cerita keluar...tp bukan selalu bah....ok lah ya...ya la masa nak catch up ngan latest family gossips....

tp kdg2 sik juak dpt dielak g pengilan tok.....mcm baru2 tok kmk gago ngan nikah 2 org besfren mek.....cgek mek jd pengapit, n cgek gik mek jd pengiring.........kepak2 pun sik pa la...demi kawan......masa tok daknya merlu kmk bah. mun giliran kmk pun kelak hopefully ada la kengkwan yg nolong kmk juak......

kesimpulannya, kenduri tok part and parcel dlm kehidupan kita......dpt ngerat hubungan sesama kengkwan, family.........mun sikda kenduri cam tok sik meriah la.....

mun ada kak pon berkaraoke mesti ujan ari...

tapi mek nangga lah mun kat bandarkah..., perumahan.. sik ada gilak urang mauk nak pergi.. cam ari ya....adalah mak mertua mek madah ngan kamek cam tok.. bukan nya sik mauk nak molah makan hol umah dak nya... tapi sik da orang yang nak pergi...  yalah ya nyuruh kamek jak molah di kampung... kenak owh pande jadi macam ya.... mun di kampung ... sik susah nak cari orang... tefon jak terus jakdak nya atang... tapi pat umah mertua mek nang susahlah....

Reply #14 dayang79's post

pelik juak nya madah sik boh dipolah sbb sikda org nak pg.....pelik kali juak mcm ya......sebb mun perumahan pun masih juak ada org.....dah nama berjiran sikla nyaman mun org molah majlis sebelah rumah pun kita sik pg....sik pernah juak mek nemu kes mcm ya........sebb mun melalui pengalaman kmk, walaupun sikit org dtg tetap ada bah....sik kira di bandar ka di kpg ka, mun di kpg telah agik la....masa kenduri mcm tok la peluang daknya nak makan nyaman kit ...especially dak nembiak...kdg2 ntah dr cne daknya dtg.....kat kpg kmk mcm ya la daknya....sbb bukan ari2 daknya dpt mkn dak manok dak dagin mcm kita di bandar tok........

Reply #15 ladydolph's post

ya nang lah tapi di pat mak mertua mek ya nang kedak ya...

paling best time pengilan bila makcik2 nak show off ngn gelang mas..rantei mas...semua penuh jak sigek badan..

time pengilan nak bez, byk orang dikenal, part time makan nang bez sambil becerita, gik pun muka
kamek tok dah mengarey teman duduk sebelah menyembelah nanyak masih nulis li, apa karya
baru tek, so kmk njawablah yg patut dijawab sambil mengerat siratulrahmi, paling supan bila kamek
disebut penulis tersohor, sebenarnya bukan tersohor tapi terusuk.

apapun kenduri kendara merupakan where people meet, kekadang ada jejak kasih juak berlaku
almaklumlah masa berkumpul dan bertemu....rindok juak rasa dihati

paling mek sik suka pasal pengilan tok eh,

P A N A S S S S S S ! ! ! ! !

Reply #19 adziah's post

bena ya.......mesti ngepong kipas angin jak mun dpt......hehehe....angol nyawa berpeloh2 dah la rami urang.....make up kacak2 pun cair juak ntamnya...saba jak la...