CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rdzaccess

Aaanntuu~Close encounter

Close [Copy link]
hish..best jgn lupa sambung lagi ok.....

bes2..aku pon susah nak tido malam...ketakutan...

huh....menunggu lagi la aku sampai esok...tapi best la pengalaman ko ni...bukan selalu org alami benda camni..
tapi kan...youtube kat page 4 tu...kat indon kan...antu depan api tu..real ker? terkedu beb tgk tangan dia yg tak cukup moisturizer tu...berkedut giler ...tambah lak ngan kuku dia yg panjang tak potong tu...huhuhuhu...seram

oiii mane nie? sambung arrr lagi weh...
seronok aku baca citer ko nie...

nape antu tu dok dekat dgn api??? antu ape tu??? sori to say but indonesian ni kan bynk ilmu...sbb tu la kalau mati roh pon tak tenang...sbb tu boleh dipanggil2 balik kot...but rasenye mcm tipu je.....sbb hantu takkan menjelma lame2 camtu sampai org bole close up muke die....and buat pengecaman.... mungkin ni org yg terlebih rajin kot...sbb kalau hantu tu real...mesti meremang punye...

by the way rdza...ko bole ubat2 kan org ke??? mlm tadi kecoh jap la umah aku bile anak sedara aku dok nangis2 start dari maghrib....die meronta2...melibas2 tak tentu arah sambil meraung2....aku tanye sakit perut ke? die meraung2 lagi...mase tu akak aku yg terasa meremang bulu roma..tp aku tak rase pape...dah berckp pon kena menjerit2 and aku nmpk mate die dok pndg2 kat siling atas lampu kuning dan kat situ ade ayat kursi!!!!! dah puas pujuk...panggil nenek aku dtg..sbb nenek aku leh gak la ubat2 budak2 ni biasenye...bile nenek aku sampai..anak sedara aku pon dah reda nangisnye...sampai die tido (aku tak pasti la tido ke ape tp tibe2 die senyap mcm tido la,pdhal sebelum tu meraung meronta2)

Follow Us
pastu nenek aku pon buat la seperti biase die ubat kan budak keteguran (i guess u know about keteguran)...dgn kunyit dan kapur sirih...sapu kat dahi, dada and sendi2 lepas bace ayat2 quran dkt kunyit tu...then tak sampai 10 minit dari tempoh "tido" anak sedara aku tu...die bukak mate...mate die segar...mcm die tak menangis seblom tu...pastu elok je die bangun makan nasi, mkn biskut sambil tgk vcd mawi... (vcd ni mak aku yg bukak sbb mak aku fanatik mawi)... lepas dah rilek tu aku dok fikir apsal die tibe2 jadi camtu...pastu baru aku teringat...jeng jeng jeng!!!!

kelmarin..nenek aku dtg umah and kitorg anta die balik dlm kul 9 lebih rasenye... (umah nenek aku dkt je...x sampai 10minit naik kete) aku g ngan akak aku and 2 org anak sedara aku la...(salah sorgnye yg meraung mlm tadi).. mase tu hari hujan renyai...bile sampai tu..kena buat 3 point turn kat dpn umah makcik aku..(tanah lot sebelah ade semak yg agak tebal..sedara aku gak yg punye) tp lot umah nenek aku tu kire sume sedara mara je la kat situ...bile lampu kete suluh kat semak tu..anak sedara aku yg meraung mlm tadi kate "ibu..gelap...antu"... aku pon cepat2 potong ckp die "mane ade ...eee tgk moon tu...besarnye..." padahal hari hujan..mane ade bulan...

Reply #106 siape_aku's post

anak sedara ko tu umur berapa yer...?kesian lak kena keteguran...

bile dah sampai umah nenek aku tu...die tak nak turun..die peluk kat tengkuk aku rapat gile...aku ajak turun die geleng2 kepala pastu die lentok je kat aku..tgn die peluk kat aku mmg kuat gile...pastu akak aku pujuk2 die ...die turun gak la... pastu mlm semlm die tak tido lena rupenye...gelisah..pastu merengek2 je...mlm tadi yg die buat hal...agaknye die nmpk kot...sbb budak umo 2 tahun lebih...yg baru nak pandai berckp tu...pastu akak aku punye pandai semlm,,mase budak tu meraung2..die g tutup lampu tinggal lampu kat ruang tv je!!! lagi la bnyk geng antu tu dtg agaknye..kitorg bukan nmpk pape...pastu aku on sume lampu..dah mlm sket dlm kul 12 lebih baru aku tup..tp rase seram gak le...hehehehe...mase tu gak la teringat muke antu raye yg rdza describe tu...ape lagi aku pon terus masuk bilik.kunci pintu...hehehe..

Originally posted by feirina at 24-7-2007 10:47 AM
anak sedara ko tu umur berapa yer...?kesian lak kena keteguran...

2 tahun 10 bulan...baru nak berckp betul la bijik butir perkataan tu...yg adik die tu berani lain macam plak...dlm gelap tak nmpk pape pon die boleh berjalan...dua2 lelaki....tp abg tu mcm lemah semangat skit kot...

huisshh...adik berani dari abang...kalau abang umo 2 tahun 10 bulan...ooo...jarak umo diorang tak jauh kot...

rdzs akak nak tanya sikit ruby apa khabar rindunya kat dia(ruby hashim adik zapril)
sama sekolah dulu kat seremban

#cam jejak kasihlah pulak

Reply #113 arasham's post

kak arasham...memalam nanti ler kak dapat reply dari dia...dia ni malam jer baru wujud...setakat ni x penah lagi tgk dia muncul waktu siang..(cam kelawar la pulak )

Originally posted by feirina at 24-7-2007 11:02 AM
huisshh...adik berani dari abang...kalau abang umo 2 tahun 10 bulan...ooo...jarak umo diorang tak jauh kot...

hehehehe..ha'ah....akak sy teraktif plak time beranak tu...hahahaha.....mase yg abg ni umo 9 bulan..adik tu pon lahir tak cukup bulan...so jarak umo diorg pon 9 bulan je la...berat pon adik kurang 1.5kg je dari abg...tggi pon lebey kugr je...org ramai igt diorg kembar...

Reply #115 siape_aku's post

hahaha...betul ler tekaan aku ni yer..BTW mmg ler si mak tu teruk sikit badan..kalau beranak dekat ni..tapi bila dah besar best...nampak adik beradik segagan ja...

Originally posted by siape_aku at 24-7-2007 10:34
by the way rdza...ko bole ubat2 kan org ke??? mlm tadi kecoh jap la umah aku bile anak sedara aku dok nangis2 start dari maghrib....die meronta2...melibas2 tak tentu arah sambil meraung2....aku t ...

Urgent!!
Assalamu'alaikum

Anak sedara ko macam maner keadaan nyer sekarang?
bagi tau secara terperinci kalau boleh sbb ada possibility  ilat nanti....treat this as serious...

Wassalam

betul tu, semangat anak sedara ko dah o.k ker...

Aziz pun menjerit " ANTU....!!!"
Aku tengok benda putih tu semacam bergolek dan mengekori dari belakang.
Lantas aku pun memulas handel minyak sampai tak boleh pusing lagi.
Ini adalah kerana terkejutnya aku ngan suara Aziz yang tetiba menjerit tu.

Operasi terkini yang aku buat masa tu :
Nak turun gear tak boleh ( sebab dah mula turun bukit )
So buatlah 'racing style' -aku masa kerja adalah sama ngan Indran Lee ( orang panggil dia Ah Meng) yang racer kat Batu 3 circuit tu selalu dia bawak motor Yamaha.
Kona pun hampir cecah kepala lutut.
Cermin lihat belakang aku kepak turun dah sebab kalau aku tengok nanti kat cermin pandang belakang tu...iissshhh..
Aziz memeluk ku erat, sampai nak ambik lap pun agak susah, dia ni macam dah beku kat belakang aku ( kalau awek okay lah jugak)
Yang tak best nyer kepala Aziz ngan kepala aku adalah sederet, bila aku toleh ke kiri aku boleh nampak muka dia.
Cepat....Lagi ...Laju...!!
Macam maner lah nak laju, dah pulas abis...Tak de brek2 punyer..
Kedengaran bunyi "plep2" "plep" kat telinga kami.
"Dia kejaaaaar, dah dekaaaaat".jerit Aziz lagi.
Aku tak ambik port, konsentret ngan jalan kat depan aku.....

Aku menjeling di sebelah kiri aku pulak.
Terlihat kelibat putih hampir- hampir bersaing dengan motor yang aku bawak.
Aku rasa macam aku tahan nafas jer.
Motor ku pacu dengan professional nyer.
Sesampai dah turun bukit selepas berek mergastua yang ada kat tepi Jalan Besar Mantin,
maka adalah satu kereta ni membelok menghala arah ke Seremban.
Iaitu menghala bertentangan dengan arah kami.
Setelah kena cahaya lampu kereta, maka tiada lagi bunyi ganjil tersebut yang kedengaran.

Tapi aku masih lagi memecut.
Motor aku dengan sendirinya berhenti berhampiran jalan masuk Bandar Tun Razak.
Maka menolak lah aku ngan motor cub chai yang aku beli cash berniaga Amway.
Minyak dah habis.

Esoknya aku pergi kerja sorang, sebab Aziz MC , demam.