CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 22931|Reply: 187

Masalah Pendatang Asing di Malaysia : Latest: Melebihi Masyarakat India -

Close [Copy link]
Hari ni cuti hari raya Cina..try cari la makan kat Central Market..maklumlah..hari cuti banyak la kedai makan tak meniaga..lalu la depan Mydin kat depan pudu raya tu..puh...penuh...nak lalu pun payah...turun bawah...tengok kiri..mat2 Bangla, tengok kanan..mat2 Mynmar..jalan kat Tun S H Lee..mat2 Vietnam la plak..penoh tepi2 jalan dgn mereka..ada rasa rimas tak rasa macam negara sendiri...masing2 speaking loghat masing2...tapi Mat2 Indon tak jumpa plak..kat dalm kedai2 tu penuh dgn mereka2 ni.

Yg mamak plak ambil kesempatan dgn ribuan manusia..tak jual dah roti canai..jual nasik dan mee2 saja..nak untung cepat.

Meriahnya negara ku Malaysia..

[ Last edited by  dexa at 13-8-2007 09:11 PM ]

itu tanda nye rakyat malaysia mls bekeje. tepakse amik warge asing utk bekeje... huhu

kat tv 3 semalam ada tanya reponden pasal warga asing ni . . ... .

ntah nya ,
aku suka tengok depa nie. . ..
takda pun rasa tak selamat kalau keluar . ... .

depa ni takda pun buat kecoh kat negara kita. ..
kalau ada pun , tu tak boleh dielakkan. . mesti dalam setandan pisang,
gerenti ada yg rusak katanya. .. tapi tak kan kerana setitis nila, rosak susu sebelanga. .. .

sepatutnya kita rasa berterima kasih sebab sudi bersama bina bangunan kat negara
kita. .. kalau nak harap kan bangsa kita sendiri, depa lebih sukaaaa gentel telur
sendiri kat rumah berbanding buat kerja cam ni. .. dapat ilmu apa buat bangunan
segala ni. . ..

dempol This user has been deleted

Reply #2 shahx's post

yes setujuu sangat....rakyat malaysia kebanyakkan nak kerja yg gaji riban2..nak pakai smart..dok dlm air con..

[quote]Originally posted by shahx at 19-2-2007 06:39 PM
itu tanda nye rakyat malaysia mls bekeje. tepakse amik warge asing utk bekeje... huhu

Bukannya Orang Malaysia malas bekerja......tapi kengkadang permintaan peluang pekerjaan melebihi pekerja yang ader.......warga asing yang datang tuh pun bukannya 100% rajin lagi malas ader arr ....dah lah malas demand tinggi lak......bosan......lg satu berlagak giler...siot ader aku bagitau diorang nih macammana negara korang nak maju semuanya demand kerja lebih sikit minta macam macam.....bukan nak nafikan warga tempatan ni rajin ader gak yang bakar darah..ini negara kita so.....pilihan kerja banyak....pilih le yang terbaik

Mesejnyer.......jangan judge pada pandangan peribadi aje.....tapi cuba bekerja dan kendalikan mereka pasti ko naik hantu.....heheh

Reply #3 adik_nazgul's post

pompuan rasa x selamat
pasal mata diorang ni menakutkan
lalu depan rumah tenung mcm terkam org
takut tau

Follow Us
bayangkan klu x de pekerja asing ni...sapelah nak buat keje2 tu...nak hrp orang kita...minta maaflah...x standard keje jadi kuli...tp belajar malas...especially the men....

Reply #6 salwani911's post

Betul tu jgn smpai naikkn stim diaorg.....maklum la depa dh lama kt sini....tkmo la trjadi to any of the forumner kt sini perkara yg tk elok..simpang malaikat 44

hanif50 This user has been deleted
pada pendapat aku,banyak pekerja asing kat m,sia ni sebab gaji pekerja bawahan terlalu
murah sampai orang m,sia tak mau kerja bawahan ,sume nak jadi bos arah orang je.kalau
tanya budak budak besar nak jadi apa,sume kata nak jadi dr atau ingenier(betul ke ejaan ni).
sapa pun takmau jadi cleaner ke,keje angkut sampah ke.Pada pendapat aku kalau nak atasi
masalah ni naikkan gaji pekerja bawahan dekat dekat nak sama ngan gaji ijazah ke diploma.
baru orang m,sia mau keje bawahan.sebagai contoh kata gaji pegawai ada ijazah rm 2000
jadi bagi gaji pekerja angkut sampah rm1700 kurang sikit je.Jadi terpulang le kita nak keja
camne.kalau keje pegawai duduk dalam bilik aircon,tapi kena belajar le dulu kat u.kalau jadi
angkut sampah kerja teruk skit le, tengah panas tapi gaji dekat ngan sama ngan pegawai.
    baru orang m,sia mau keje bawahan.kalau keje tengah panas gaji banyak jugak.kalau keje
dlm bilik aircon gaji kat same ngan orang angkut sampah tapi glamer skit le.tu le cadangan
aku

dempol This user has been deleted
orang malaysia kan nak demand lebih2 walaupun kerja dia tukang atur barang je..member aku cukup risau bile bos dia cakap nak buang semua pekerja melayu..nak digantikan ngan nepal..bos dia cakap pekerja melayu ni malas..pstu demand lebih2 lak..cam ade degree n pengalaman 10 tahun..

Reply #6 salwani911's post

aku pun pompuan tapi aku rasa tak da rasa pa per pun. ..
buat bodoh jer. .. . tak payah tengok depa . . .. . walaupun kita
sedia maklum ada di kalangan mereka sejuta lagi hensem dari
lelaki malaya. ..

wahahahahaha :lol. . ..

Warga asing 憈akluk

Originally posted by adik_nazgul at 20-2-2007 01:22 AM
aku pun pompuan tapi aku rasa tak da rasa pa per pun. ..
buat bodoh jer. .. . tak payah tengok depa . . .. . walaupun kita
sedia maklum ada di kalangan mereka sejuta lagi hensem dari
lelaki ma ...

Ooo..ko pempuan ekk adik nazgul..hehe..ko dah tengok lelaki pakistan lummm?...

sapa kata kerja buruh binaan gaji murah...   ingat senang2 ke boleh kerja kat tapak binaan ,,, ada kabel baru boleh kerja... :no:

Kalau warga Bangla, Vietnam, Nepal... senang jer kita kenal diorang tu orang luar ek? Camner pulak kalau warga China dan dari negara India sana?

tak silap menggajikan warga asing lagi murah berbanding warga Malaysia...tu apa yg kita tau laa...:jeling:

Originally posted by wizardLy_boy at 19-2-2007 08:41 PM
Originally posted by shahx at 19-2-2007 06:39 PM

Bukannya Orang Malaysia malas bekerja......tapi kengka ...

Tu ar pasal.....aku pon terpaksa upah orang2 indon gak. Dulu masa amik owang melayu....habis harta mende aku dikebasnya...keje malas. Pastu lari .....rugi aku. Dah repot polis tapi sampai hari ni ...tak de kabar berita.

Originally posted by Anak_Nogori at 19-2-2007 06:34 PM
Hari ni cuti hari raya Cina..try cari la makan kat Central Market..maklumlah..hari cuti banyak la kedai makan tak meniaga..lalu la depan Mydin kat depan pudu raya tu..puh...penuh...nak lalu pun p ...

Bila CNY tokey2 sume  beraya sakan, kilang2 tutup, kedai2 tutup pendek kata sume tutup......

Time ni la workers depa sume merdeka, tu yg ko tgk penuh sume klua enjoy......

Moral of the stori chinese la yg pegang economy kt kat mesia ni.......

majikan komplen msian demand high salary compared with foreigners.
tapi berbaloi la apa yg kita mintak.
foreigners yg bukan kategori expatriate la, bolehla depa bayar gaji murah, tak bayar cukai, dok kongsi takyah bayar bil.
yg tinggal dalam constuction site tu, tempat tinggal pun inhumane and unhygenic. kena exploit aje ngan employers.
sampah dia org buang kat mana yer?
yg dok kat flat, kena squeeze sampai 20 org satu flat, sbb tu majikan leh bayar murah, in this sense , of course msians cannot compete.

Originally posted by jijan at 20-2-2007 09:25 PM

Bila CNY tokey2 sume  beraya sakan, kilang2 tutup, kedai2 tutup pendek kata sume tutup......

Time ni la workers depa sume merdeka, tu yg ko tgk penuh sume klua enjoy......

Moral of ...

Ada logik gak pendapat ko ni...