CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10511|Reply: 8

proses pertukaran dr dua nama kepada satu nama

assalamualaikum...

sudi kiranya pihak2 yg ada pengalaman dalam urusan ini beri pendapat....s&p  rumah dan loan agreement di buat atas 2 nama jd geran pun dah ditransfer kepada 2 nama, skrg ini masalah yg dihadapi iyalah utk menukar 2 nama kepada satu nama sahaja, utk itu pihak bank yg skrg ni minta jelaskan loan terlebih dahulu baru nak lepaskan geran tersebut, masalah timbul sbb bila nak apply loan baru guna satu nama tak boleh sbb s&p ada 2 nama....

pihak yg satu lagi dalam s&p  tu mmg dah setuju utk bagi sebahagian lagi kepada kawan saya ni, masalah ni timbul akibat dr penceraian mereka, dalam surat mahkamah mmg dah dinyatakan pihak bekas suami dah setuju serah sebahagian lagi kepada bekas isteri, minta pendapat pada yg pernah mengalami masalah yg serupa...terima kasih...:tq:

[ Last edited by  soda at 23-4-2007 02:10 PM ]

arhh tiada reply kah?

saya juga ada penaglaman serupa nih
suami saya gunekan nama dia gabung ngn nama pak cik dia (2 penama) utk rumah pak cik dia tuh ..ada masalah tak nanti kalo kami nk beli rumah? ...uhhhh

kita tunggu reply drpd convey lawyers yer... diorang tgh bz tu

Saya pernah kemukakan masalah ni kpd seorang kawan dipejabat tanah...katanya tak pakai lawyer pun tak apa. Buat surat perjanjian dengan kedua2 pehak...mintak pesuruhjaya sumpah tandatangan dan bawa kepejabat tanah. Dia orang akan uruskan pembatalan perkongsian tu. Fees nya pun tak mahal.

Rate

1

Reply #4 zerozone's post

aku pun ada masalah sama gak...
husband aku share nama ngan adik dia..tp husband aku yg bayo
memula tanya lawyer dia kata kene tukar s&p semua, tp cost byk..
last2 aku pikir, lantak ler...kalau apa2 jadik, adik dia ckp adik dia nak bhgn dia pun..amik la..
aku malas pk..
heheh

mcm mana kalau s&p guna nama A, tp housing loan guna nama A & B dan sekarang B nak tarik diri. ada apa2 kos tak? loan dh berusia setahun lebih.

Follow Us
;)  nak tunggu reply dr yg berkenaan gak ni....

sebenornya, utk beli apa apa yg guna long term loan atau hartanah tak digalakkan pakai dua nama... tapi kalau tak mampu boleh le guna nama suami isteri.... nama org yg lain e.g pakcik, adik, kakak and etc. tak digalakkan sama sekali coz'... if korang depend to epf, korang akan sangkut, kalau korang beli rumah freehold, dah dua dua nama ada kat tanah dan rumah....and byk lagi...utk lupuskan hartanah bukan senang, jual rumah pun at least 6 bulan, kalau leasehold bumi lot, nak jualkat chinese ambik masa dekat 1 tahun....

Alhamdulillah problem kawan kite tu dah nak settle...bekas suami dia dah sain sales & purchase jual sebahagian tu kat bekas isteri dia...member tu kena la dlm 2k++ gak...tinggal tunggu urusan consent kat pejabat tanah ajer lagi dah...

bab jual kat non-bumi tu kalo ofis saya setakat ni tak ader la amik masa lama sgt....kurang dr 6 bulan biasanya dah leh dapat consent tu...first time mmg land ofis akan reject...pas bayar denda dlm RM200 - RM300 camtu lulus la...ofis developer lain tak sure lak camner...