CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Rilistix

Sapa boleh explain lirik Boheman Rhapsody oleh QUEEN

gua suka gak bila berbicara pasai maksud disebalik lagu..
  macam lagu Bohemian Rhapsody tu macam2 org interpret maksud dia mungkin hanya Freddy Mercury yg tau..tapi banyak yg gua baca kat internet Bohemian Rhapsody tu lagu pasai Freddy Mercury牋kena AIDS.

lagu Hotel California pon sama gak banyak org kata lagu ni berkenaan dngan dadah sebab ada line dalam lagu dia berbunyi

'You can check out any time you want but you can never leave'

bila terlibat dgn dadah memang takleh nak meninggalkan dadah..

sebab lagu ni byk guna kiasan jadi org ramai akan interpret sendiri maksud dia.mcm2 org bleh interpret..ada yg kata Hotel California tu kiasan bagi Gereja Setan (Church Of Satan) yg ada kt California.macam gambar kt cover album ada yg kata gambar tu adalah Church Of Satan, mental hospital bla2..

kalau lagu tu pakai bahasa kiasan memang payah nak paham maksud sbenar dia.macam lagu Welcome To The Black Parade, Black Parade tu adalah simbol kpd kematian.

[ Last edited by  ChildrenOfBodom at 17-2-2007 12:03 AM ]

Rate

1

nak senang masuk laman web ni

http://www.songmeanings.net

Rate

1

Reply #41 ChildrenOfBodom's post

Benar tu Master COB...dalam kita nak menghuraikan maksud dalam sesuatu lagu tu memang susah..terpulang dari sudut apa dalam pemikiran orang yang menghayati senikata tu.
Walau apa pun kalau yang membawa maksud negatif tak ada penyanyi lagu tu yang akan mengaku..
PS COB...wahh...meletup letup kepala tu...

dwanzx This user has been deleted
kalau dah kafir tu memang sah2 lah nak kutuk Islam....

Reply #44 dwanzx's post

tak semestinya weih
ntah2 bebudak queen tu tak tau pon by putting 'Bismillah' in their lyrics secara tak langsung mcm mempermainkan agama Islam
lagipon takde pon sentimen menghina Islam dalam lagu tu...tak tau la kan niat diorg sebenar

for us Muslims,nampak mcm lirik tu main2kan agama kita...to them,maybe it's just a lyric,maybe it's got some significant meaning to it,or maybe diorg mmg berniat nak play around with the religion......tp takleh le ckp kalau dah kafir mmg niat nak kutuk Islam...mana tau yg kafir2 tu masuk Islam one day....

Rate

1

Originally posted by adam75 at 16-2-2007 03:52 PM
Album HC ni keluar masa tahun 77 dulu.Waktu tu umur aku baru 23 tahun dan aku ada album tu dalam bentuk record.Aku mmg suka dengan imej anggota Eagles ni masa tu dengan western stle cowboy tu.Mas ...

dam, kat blakang album tu ada gambo ramai2, ada satu lelaki misteri kat atas balkoni?

dorang cakap dektu la satanist yang bukak rumah setan nama Hotel California tu kan?

tapi aku ada latest majalah classic rock, dorang cakap tu orang cuma pegi jengah kepala je masa photo shooting...orang biasa je hehe

nanti aku scan la artikel tu...

Follow Us
Originally posted by ChildrenOfBodom at 17-2-2007 12:00 AM
gua suka gak bila berbicara pasai maksud disebalik lagu..
  macam lagu Bohemian Rhapsody tu macam2 org interpret maksud dia mungkin hanya Freddy Mercury yg tau..tapi banyak yg gua baca kat inter ...

ha ah betul

dulu aku dengar hotel california, aku ingat apa sey " tiffany twisted ? "

ooo tu jewellery paling famous yang nama Tiffany tu, barang kemas jenama mahal...

Originally posted by dwanzx at 18-2-2007 02:07 AM
kalau dah kafir tu memang sah2 lah nak kutuk Islam....

tak bleh cakap gitu...

kena kasi benefit of doubt...

Zaman Queen 70an tu, Britian tu jam tu ngah zaman rakyat2 asing , orang2 islam Pakistan, India, Msia, Spore, smua dari colonial countries tengah masuk Britain cam ko nengok cerita tv " mind your language " tu...

mungkin Queen nye members expose kat perkataan2 islam, dan dorang tak tahu, benda2 gini jangan main2 kat dalam lagu

Rate

1

one of my favourite song .....

Hmmm...

Aku ni umur dalam 20 an. So lagu Queen yang just aku tau just we are the champion n we will rock you ...
Rilistix Post at 4/1/2007 23:16

Lagu ni tak pernah ada dalam senarai peberet aku... Tapi boleh lar layan...

Jizzz... Klong! Klong!

tapi banyak yg gua baca kat internet Bohemian Rhapsody tu lagu pasai Freddy Mercury牋kena AIDS.
ChildrenOfBodom Post at 17-2-2007 00:00

klu pasal dia kena aids xlogik plak..sbb lagu tu ditulis thn 75..freddy ujung 80-an baru kena aids..

Lirik lagu tak kira apa bahasa mmg boleh membawa banyak maksud mengikut daya pemikiran pendengar.

klu pasal dia kena aids xlogik plak..sbb lagu tu ditulis thn 75..freddy ujung 80-an baru k ...
wanburn Post at 27-10-2010 13:04

ya ... tak logik pasal AIDS. AIDS mula keluar awal tahun 80'an ... dalam citer Forest Gump pun, masa awal tahun 80'an tu tak jelas lagi nama penyakit AIDS tu.

Setakat ni belum ada lagi penjelasan jelas pasal maksud Bohemian rhapsody. Brian May, John Deacon and Roger Taylor pun tak pernah bagi kenyataan lagu ni. Hanya Freddie yang tahu.

Errr...

TJCLASSIC posted on 19-1-2011 03:16 PM
ya ... tak logik pasal AIDS. AIDS mula keluar awal tahun 80'an ... dalam citer Forest Gump ...

Boleh jadi dia worang pong tak tahu kot... Hah! Hah! Hah!

Jizzz... Klong! Klong!