CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14990|Reply: 118

-: Gambar kucing dipersekitaran rumah #Update Page 4 :-

Saya mempunya sekor kucing nama dia " Akira " dulu rajin juga post gambar dia kat sini ..ni gambar terbaru dia..

Entah kucing sapa yg buang tiba -tiba aje jumpa kat taman rumah ,sejak hari tu tiap-tiap hari kitaorang kasi makan terus lekat kat kawasan taman rumah saya dan tak nak masuk dalam rumah dia lebih suka hidup ditaman dari dalam rumah ...mungkin lebih bebas kot

Nama : Toki

" Toki "  melahirkan 5 ekor anak ,semasa kecil dia bawa anak-anak pergi ke taman jauh dari taman  rumah saya sejak hari terus tak nampak muka ...bila muncul yg tinggal hanya satu ekor dengar khabar ada orang ambil ada juga yg kata kena gilis dng kereta .Yg tinggal sekor tu saya namakan  " Nerina "

Satu hari dengar anak kucing dok naggis kat taman heran mana datang ..sebab toki baru aje lahirkan anaknya ...rupa-rupa Si Toki pergi culik anak kucing mana entah bawa balik kat taman rumah ....skg ni dah jadi 3 ekor + 1 ekor kucing saya yg dok dalam rumah jumplah  4 ekor  tak larat nak kasi makan .
Setengah satu minggu saya dapat tahu yg si anak kucing yg dibuat anak angkatnya  tu bermasalah berpenjakit sebab ibu kandung dia tinggalkan .......lepas bawa pergi Vet ..doktor cakap harapan dia nak hidup lama tipis .....kesian saya nama kan kucing tu " Chicco "

Pada hari raya yg lepas hari terakhir dia hidup setelah 3 kali masuk hospital  hidup dng bantuan antibiotik aje ....walaupun anak kucing kucing liar tapi sedih melihat nasib dia saya kebumikan diharapan rumah diorang yg saya bina  ....!!

Lepas aje chicco mati  Toki melahirkan 5 ekor anak kucing lagi Ni rumah saya bina untuk toki dan anak-anak dia selang seminggu saya dapati rumah tu kosong dia dah pindahkan semua anaknya ketempat lain ...buat masa ni tak dapat dikesan   kalau jumpa nanti masa saya post gambar anak-anak kucing ni kat sini

sekian aje ...bersambung bila jumap anak toki nanti

[ Last edited by  chowski at 16-12-2006 05:53 PM ]

Rate

1

SukaaaaaaaaaaaaaaaaNya aku dengan review kucing2 ko ni....:love::love:

Reply #1 chowski's post

Lupa nak cakap...aku suka AKIRA  ko sebb takde tengkok..gomokkkkkkkknyaa...uhuuhuhuu:love:

cute2 la kucing ko chowski...si akira tuh ko kasi mkn ape eh?tembam..mesti best peluk..

cuteeenyer!Mcm gambar poskad...tp muka chicco tu sedih je...mcm tau dier nak pergi

geramnye tgk akira.. xde leher...

Follow Us
comelnyeeeeeeeee kucing2 nieeeeeeeee.... gerammmmmmm, especially akira......
chowski, ko cam aku... kesian tgk kucing yg tak bertuan...... kekadang yg kita tgk tue comel2 tp larat ker nak jaga, yg 2 ekor kat rumah tue pon aku beli friskies 1.5kg 2 x sebulan... badan sekor2 gemukkkkkk...hehhee

iskk baiknye awak chowski...bela nasib ibu tunggal mcm toki...

akira..hoii tembonnye awakk akiraa...sumill sangatt...rase nak grip n smackdown pon adee...puteyyy berseyyy...pandai tuan die jage...

nerina...iskk pandai posingg..tengok tuh sayu nyee mate die pandang kamera...boley undang simpati sape yang tengok...

chicco...iskkk sleeptight darling..RIP...

syokkkkknyeeee cite psl kucing2 ko ni chowski!!
nnt tepek gambo anak2 toki yg terbaru yeh:love:
x sabar plak aku nak nengok nye!

Comey sgt Akira ko tu!aku ske laa kucing2 gomokk yg cukup makan nieee:geram:

comelnya......akira yang paling comel :love:

comelnya kucing2 chowski...:love:

Originally posted by rubi_perez at 4-12-2006 09:39 AM
cute2 la kucing ko chowski...si akira tuh ko kasi mkn ape eh?tembam..mesti best peluk..

Akira aku kasi makan frikies dalam tin ( daging/ayam/arnab/sayur dan berbagai jenis lagi ) tu aku kasi diet kalau tak lagi gemuk maklum kucing male aku dah mandulkan .....jadi skg tanggung jawab aku kena jaga lebih macam part of our family ..dari kecil aku dah ajar ditidur dn jadi bantal pemeluk aku ...sampai skg aku kebilik tidur aje dia siap duduk atas blaket aku ..berat pula tu

ni jenis frikies yg aku kasi (ni tulisan negara mana entah ,...aku ambil contoh aje

Thanks semua yg sudi reply topic ni ...dah lama pendam perasan dah ahkirnya lluahkan juga ...entah saya sedih sangat dng kematian si chicco ..sebab malam sebelum dia mati saya keluar kasi makan dia asyik mmemanjat kat seluar saya ..bila  saya duduk dia terus duduk kat riba sebab hujan saya cepat masukan dia rumah dia ..dia nak ikut saya juga saya paksakan dia masukan dalam rumah dia sampai lupa nak kasi antibiotik kat dia bila bangun pagi saya panggil tak datang-datang pergi tengok kat rumah dia terbaring kaku ..ni kali pertama saya tengok kucing mati kat depan saya ...selepas anak jiran pun datang tengok dan dok asyik nagggis sebab diorang ni selalu main dng kucing  tu ..mak diorang suruh saya tanam cepat-cepat dia tak tahan tengok muka chicco ...jadi saya gorek  lubang dan kebumikan dia ..didalam saya fikir kalau la malam tu saya kasi antibiotik pasti chicco masih hidup lagi ....!!!
Tapi paling suprise kan ...anak Toki yg skg ni sebijik muka macam chicco dan perangai pun sama .........!! terfikir ada " Reborn Chicco "  dengan mata dia yg kotor tak larat aku nak taruk ubat ubat dah

best tgk akira..tebayang2 bantal peluk aku kt rumah hehehe....sedih ngan chico...tp biasenye kalo berdepan dgn situasi mcm ni...kita redhakan je la pemergian dia sbb kite tak tau kesakitan yg ditanggung..even bg ubat atau rawatan....tp yg merasa makhluk2 kesayangan nabi ni...buat chowski...yg pergi ttp pergi.....kita kene terima hakikat...mereka kembali kpd pencipta yg maha agung..

sorry for your lost..i phm perasaan ko chowski..kucing aku jatuh kat area loji indah water pun aku dah sedih nangis..ingat sampai bila2 meow tak leh kuar(nasib baik kuar gak berkat kesabaran aku tggu dia kat gate indah water)..byk2 bersabar..RIP chicco

sedihnye citer chowski... sabar jer lar....
setiap yg hidup akan menemui ajal... byk pahala ko dapat semasa ko bela dia....

sabar la yer..chicco mesti sayang kat ko jugak kan..
berkat banyak tu tolong kucing sampai akhir hayatnya..
aku ni banyak kali dah tolong gali lubang tanam kucing mati..
sedih takyah tanya la..dari kecik sampai besar la ni..saling tukar ganti kucing..
yg pasti aku tetap sayang semua kucin2 aku..

comel2 la kucin ko chowski..
geram nye  tengok...

chowski kat mana selalu bli friskies tuh cerr kabo sket...biar aku kasik jantan kat umah tu makan nih..ahahakak biar die tembon situ...