CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 12395|Reply: 52

Sesi Puji Memuji

Assalamu'alaikum...

saje je.. nak buat topik, puji memuji... khas bagi sesiapa yang telah mencuba resepi forumers lain...utk dedikasikan rasa terima kasih...

selalu kita bubuh dalam topic tu aje, kan..so bila ada topik ni..sumer orang bleh tgk..

p/s aci tak kak mod? kalo tak leh takpe..

meh warda mulakan...

1. yang paling best nak wish terima kasih.. pada semua  forumers dalam board ni yang tak kedekut bagi ilmu masakan... mmg berguna especially bagi orang mcm warda ni... tak reti masak dek non! dan forumers kat sini sumer tak lokek ilmu.. siap kasi ilmu..dan ada sesetengah kita dapat buat rezeki tambahan lagi... sesetengah orang.. kemut nak share resepi.. tapi dalam cari ni... ni lah yang paling best... tak kedekut ilmu.

2. warda nak ucap terima kasih tak terhingga

a. zaiima atas resepi kek cekelat kukus yang ngetop sungguh... dah banyak kali warda buat..siap kena puji... hehehe..ops, gamba kek ni takde sebab warda x sempat nak snap... juga pada kak hanieliza atas resepi toping kek

b. nsutra atas resepi kek gula hangusnya... warda dah buat pun...

c. kak noor resepi satenya...

d. yang ni teknik potongan sosej.. dapat dari topik  borak..hehe

setakat ni.. dluk lah ye...

[ Last edited by  wardatulhamra at 21-11-2006 10:22 AM ]

Rate

1

baru tau kat atas to sosej rupanya.
ingatkan roti ke...

sosej tu boleh gak potong 2.
then belahkan 4 jangan sampai putus...goreng..jadi mcm munga..

kita nak puji resepi puding blackmore.. puding rainbow tu.. memang best giler.. dah berapa kali buat, semua suka dan sibuk minta resepi.

tad nak puji sumer yg pandai masak masak nih

kita nak puji base pizaa k noor, kwn2 kata kalah domino's..mekasihhhhhhhhhhhhh k noor

Follow Us
nak puji blackmore...semlm buat puding rainbow die utk kwn2.....sedap gilerrr...ada rasa mcm kek, mcm agar2

nak puji zaiima atas kek coklatnya, sarah atas choc chip bisc nya, kak liza dengan aiskrimnya,Noor Masri dengan mertabak perantaunya, kenko dengan puffnya dan semua sekali  yang menyumbang resepi. Bukan apa, boleh dikatakan hampir 3/4 resepi dicuba tapi yang atas tu lebih banyak kali cuba.

:tq::tq::love:

kalau nak puji dan ucap terima kasih mmg tak cukup page nak list...

kat sini lah dewi belajar buat kek, kek coklat, kek zebra, kek sponge, kek marble sia adengan mendeco kek sekali. cikgu2 dia ramai... zaima, dianaA amonng yg dewi selalu guna resepinya. tgk cara 1mas dan yus mendeco kek pun teruja gak tu. but sifu 2 ini murid tak tercapai lagit ahap sifu ni.

kat sini juga dewi belajar buat kuih talam .. thanks mostly kat kak liza... ( ni kita hari ini dalam sejarah ler sebab b4 mmg dewi tak pernah try langsung buat kuih talam2 ni)

kat sini juga dewi belajar buat roti. dulu pernah gak try buat donat. tapi keras. lepas dah belajar kat sini lebih dari donut, segala jenis roti dah leh buat. bun mexico pun dah leh buat.

dan juga paling mengejutkan dewi dah reti buat laksam ( fav ni kalau gi pasar malam sure beli ) thank to kak noor masri.. laksam kat pasar malam dah tak laku lagi.  
:bodek:

actually byk lagi lah yg nak try dah try dalam perancangan nak try... hehehe tgk lah bila angin R datang balik .

Salam,

Saya nak say big THANK YOU to kak noor for mertabak perantau yg memang best, infact my friends, relatives semua kata sedap and siap mintak resepi lagi.  Laksam kak noor pun memang sedap.  anak2 suka and selalu request for laksam.  To dewi, thank you for sharing popia basahnyer resepi.  Saya buat masa open house hari tu, semua heran tengok popia tu
gemuk2 (inti banyak) :bgrin:..sbb dia orang ingat belinyer..siap tak caya lagi saya buat..tapi semua suka..pastu siap buat demo lagi camne nak buat kulit popia tu.:lol

saya nak memuji kepada  semua orang yang telah memberi resepi dengan seikhlas hati.Terima Kasih
bebanyak dan panduan yang tak terhingga.

kita nak puji bab masakan banyak sangat... kt puji lah forumers kat FnR semua mmg best... tak kudukut, banyak ilmu dikongsi... :tq: :tq: :tq:

cenggitu, boleh???

saya pun nak puji seme yang telah mengepost resepi dan gambar2...i dah try a few dan seme menjadi! Seronok giler...my husband nampak macam dah bertambah sayang sejak dua menjak ni!!

Originally posted by muneerah at 21-11-2006 11:10 PM
saya pun nak puji seme yang telah mengepost resepi dan gambar2...i dah try a few dan seme menjadi! Seronok giler...my husband nampak macam dah bertambah sayang sejak dua menjak ni!!

husben tambah sayang...??.. baguslaa... suka cik wan dengar.. rasamya sumer forumers kat sini ceng gitu.. tol tak..??:pmuka:

P/s kalau dah tambah sayang.. jgn lupe bagi 1'st class punya service eh.. ekke.ke... gurau jer...
:pompom:

alhamdulillah kat sini fnr semuanye x kedekut ilmu.......compliment untuk semua yang menyumbangkan recipe2 memasing. ade yg dah ditry dan ade yg belommmm . masa kan tiba untuk mentrynye nanti.

Thanks so much to sifu2 dalam forum ni. Dalam sebulan kutip resepi di sini, macam2 dah cuba dan sudah menjadi hobi pulak cuba resepi2 baru yang semuanya sedap2 belaka.

Baru je 2 hari lepas hubby sebelum balik ofis tanya, dinner malam ni u masak apa? Maksud tersirat, dia pun happy la kot macam2 food baru dia dapat makan!!!

k Noor nak puji..semua forumer yg masuk sini..sememangnya best2 belaka...rajin menampal resepi, menampal gambar dan yg penting rajin mencubaa....

nak senaraikan nama semua forumer kat sini..tak tertaip akak..

teruskan usaha menampal resepi/gambar dan mencuba masakan baru...:pompom:

Reply #17 NoorMasri's post

K Noor.. resepi akak banyak saya try.. yg paling best Mee Kari.. terima kasih sebab share kat sini..

saya pun nak ucapkan terima kasih atas sumbangan resepi dan menampalkan gambo2 resepi yang dah dicuba ngan posting maut gitu oleh forumers kat sini....membuatkan saya juga teruja nak mencuba resepi forumers  kat sini...banyak ilmu masakan yang saya dapat dari sini ...

Saya nak puji resepi soto kak noor.  Hubby dan anak2 memang puji sedap saya masak. Thanks to kak noor.