CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: NonaNaga

Makan

ermm kawan awk tu lelaki.. kwn saya lak pompuan.. lbh krg mcm tu jugak la.. berkira dlm bab mkn ni.. kdg sanggup dia tak mkn.. thn dia lapar.. kalau gi kedai mkn.. dia tengok harga makanan tu mahal.. mula la... muncung je mulut dia.. time tu gak dia bising.. ckp bukannya slow.. kuat plak tu cakap.. "mahalnya..".. saya time tu gak cubit dia.. :gado:

Originally posted by athieyra at 3-7-2006 03:13 PM
ermm kawan awk tu lelaki.. kwn saya lak pompuan.. lbh krg mcm tu jugak la.. berkira dlm bab mkn ni.. kdg sanggup dia tak mkn.. thn dia lapar.. kalau gi kedai mkn.. dia tengok harga makanan tu mahal ...

ko pun ada kawan pesen2 gini ek...sama gak tu ngan member aku nie..kalau time lunch biasa nie...dulu lah....selalu tak makan...dia ckp diet...pastu buat roti banyak2...(ekceli tak salah..roti dia)....ajak jer makan..diet. Tp kalu ari tu ada jamuan ker...tiba2 tengahari dia tak diet.

Originally posted by NonaNaga at 3-7-2006 04:21 PM

ko pun ada kawan pesen2 gini ek...sama gak tu ngan member aku nie..kalau time lunch biasa nie...dulu lah....selalu tak makan...dia ckp diet...pastu buat roti banyak2...(ekceli tak salah..roti d ...

ermm yg ni bukan bab makan je berkira.. tp leh dikatakan smua benda la.. tapi yg nampak sgt bab makan la.. kalau i.. tak kira.. dah lapar mkn je.. tak kuasa nak tahan gastrik semata2 sayang kan duit.. duit leh dicari.. tapi kalau sakit.. tanggung la sendiri azabnya.. itu baru kat dunia... eeeee.. tak sanggup.. :geram: Tuhan je yg tau betapa sakitnyaaa........

lady_arviena This user has been deleted
Originally posted by misery at 2-7-2006 12:44 AM
lyda_f, kitorang bukan berckp psl x puas hati belanje member. kitorang pon jenis x berkire same kwn nak2 bab mkn ni. tp yg jd hal bile kite murah hati, org kedekut taik anjing same kite. mesti la b ...

misery..

aku dah banyak kali mengalami apa yg ko alami gak.. aku benci giler.. giler barbie ngn org yg suka amek kesempatan nih.. lagi2 kalo asyik mintak banjer jer.. aku skang nih memang nampak giler laa berkira ngn member2 aku yg prangai camnih.. dorang pon tak brani nak amik or mintak2 makanan aku lagi.. tapi dalam baik2 tu, dorg still kalo ada pluang, ada jer nak amik kesempatan. peduli apa org lain cakap, asalkan dorang senang dpt amik kesempatan. aku rasa cam nak pelangkung jer dorang nih.

kalo nak makanan murah2, aku no hal punyer. aku join jer. dorg nk gi makan tmpt mana sekalipon, aku tak kesah, asalkan tak nyusahkan aku. tapi, aku tak paham lah naper..sampai kan dorang nih da takbleh ubah prangai agaknya.. smpikan sape2 yg baik ngn dorang pon, sape2 jer, akan mintak banjer jgk.. aku yg dgn dorang nih, jadi malu teramat. malu weh, dah laa suara kecoh smacam, pastu mintak banjer kat org tuh, smpi kan org tuh tak sanggup la nak tolak kan.. aku nih takde laa jenis memintak2, kecuali terdesak, aku tak paham laa ape dorang pk.

lagi satu, aku mmg berapi lah sebab blakang aku mintak banjer bukan main, takpon buat baik tapi blakang ngutuk haku cam sual. kurang ajar.

lengkali kalau membe tu bebel lagi "jgn ajak aku lagi bla2"
ko ckp je "eh,sapa yg ajak ko???"
org camnih kene ajo sket

aku rase kawan ko ni berkira dah tahap luar biasa , sbb aku ngan kawan2 aku pong berkirer gak pasal makan nie.. time student dulu.. tp tak der ler samapi gitu skali... nie yg tak best nak makan ramai2 nie... lain kali jgn lah ajak dia.....kl dia perasan yg korang slalu ketepikan dia.. korang katalah.. "susahlah nak ajak ko makan.... nanti aku yg nak makan nie jadi tak njoy nak makan.. lagipong ko tak suker kan makan mahal.. ko gak yg susah nanti"

...

Rate

1

Follow Us
ahaha senang je. ko jgn layan la org gini. kalo dah x tahan ko sound je. ckp je yg ko x penah mintak dorang blanje so jgn mintak ko blanjer. nak mkn, duit memasing. kalo xde duit, x pyh join. kalo nak soh ko belanje, bukan balasan ko nak, tp org berbudi kene la berbahasa. xkan nak tunggu sampai mintak br nak belanje. sendiri mau ingat. aku slalu sound gitu je. x pon ko sound je, kalo ko sendiri jenis kedekut nak blanjer org, jgn mintak org belanje ko!!! ahahah bg sebijik kat muke dorang.

Rate

1

Harap kawan Nonatu dah berubah sikap kepada yang positif .

fuhh mmg bkira la member ko..gle punye kedekut..aku mmg xleh blah ngn org kedekut ni..

Reply #1 NonaNaga's post

ni soal berkira pasal duit .. bukan pasal makan ...
nak buat camne ... gaji x setimpal dgn kesenangan ...
mungkin its about time .. pegi makan roti canai .. pagi tengahhari petang malam ...

aku teringat satu kes kakak aku cerita
satu hari tu kan, akak aku balik ah hostel
adat ahhh balik hostel sure bawak byk plastik penoh ngan makanan
pastu ade ah sorang kwn die yg x rapat langsung
tetiba datang dekat n buat baik
pastu tak semena2 gi kt plastik tu amik yogurt drink
pastu melantak sengsorang
bengkek gile akak aku time cite
wahahaha lawokkkkk
jijik aku ade kawan cenggini
aku pon ade gak kwn cenggini
malas dah aku blanje
dulu salu gak banje
tapi dah lame2 bosan gak aku
bile die ngan aku, berkira nk mampos
bukanlah nk harap sgt
cuma kadang2 terasa laaa...
tapi aku x kesah sangat sebab kwn aku tu tak seterok kawan ko ngan kwn akak aku tu...

bab belanja sebenarnya .. camn aku ... x gemar sangat nak belanja ...
bukan kedekut .. tetapi kekadnag malu nak belanja ... malu kalau makanan yg dibelanja tu .. x sedap ... ye la aku bukan reti sangat nak pilih tempat nak belanja ... kalau belanja makan kfc .. wokey gak .. rasa dia tetap standard .. tetapi kalau makan kat restoran .. mmmm ... kekadang tengok nampak pergh .. sedap .. bila dah letak atas lidah .. lain la pulak ...
ada masa nak belanja kawan ... tetapi bila tang bayar .. rasa cam tah ... nyesal la pulak .. tapi suka gak nak belanja ... camna ni

mmm...belanja membe yg xberkira...ok je...no hal...kalo yg jenis berkira...jangan kata nak belanja...nak ajak kuar pon..teros blacklist....kedekot...xyah nak kawan2 ah...
penah membe cite...dia pelik bila kau slalu pegi dating makan n mc D la..kfc la...dia cite dia ngn awek dia cuma kuar minum je...jarang2 makan...

dalam ati aku....makan ati la sape jadi awek ko...huhu...kedekut

aku pun ada kisah tragis psl member KEDEKUT ni.alkisahnya dia ni dulu keja satu dept ngan aku..(now dah pindah) yg geramnya tiap kali kitorang buat program outdoor,ada je dia nyelit.pdhal dia dh x de kaitan lagi ngan kitorang.utk menjalinkan hubungan yang akrab dan berkesinambungan tu x salah.yg salahnya tiap kali prgm dia pun turut sama melantak makanan kitorang.sekali boleh dimaafkan lagi,tapi...kalo 1minggu kitorg outdoor,1minggu gak la dia dok menempek kat kitorang.elok2 ikan siakap 1 ekor utk 4 org..dh kena bahagi 5 org.dan kalo ayam 1ketul sorg...kalo ada dia..ada la sesapa yg akan jd mangsa kena bahagi...tapi ada member melaser kat dia.."ko x layak la mkn ayam ni,ko patutnya ambik bau ngan kuah jer.." utk makluman..member aku ni lelaki.

kalo aku..
aku tk berkawan dh gn orang camtu..
eiii dhla ngada2 ikut orang..tk ajak pon nk ikut..
pulak tu kedekut taik idung masin...
cetttttt

opismate aku ada sorang camni
klu mkn dia mmg sorok baik punya dlm laci
tapi klu mkn org jam2 tu jugak dia amik
wlu x dipelawa
kdg2 kena gak laser

Reply #1 NonaNaga's post

Kalau dia bising pasal harga mahal tu, bolehlah aku terima lagi.Sebab waktu aku belajar dulu pun aku berkira sikit nak belanja..Sebab belajar memang pakai banyak duit..Ditambah dengan yuran lagi...Tapi kalau dia bising tak nak makan kat situ sebab rimas...ramai orang la...aku rasa budak ni...mengada-ngada la...kedai tu bukan bapak dia punya...Kalau nak makan murah, tak nak ramai orang...senang je..masak kat umah..

Kalau aku dulu...aku selalu buat bubur nasi..Pastu aku campur la dengan telur dan minyak bijan ker...kasi ada rasa sikit...Sebabnya aku buat bubur adalah kerana.."kau guna beras sikit je...tapi kau boleh makan banyak...yang penting letak air banyak sikit". Jimat sangat, tapi kau kenyang. Kekadang masak nasi goreng atau megi...Menu gilir-gilir la...

Reply #1 NonaNaga's post

aku memang pantang kalau pasal makan berkira, :@  mahal ke murah ke nak makan bayar ajer... kalau tak sedap jgn komplen byk (sikit takper) sekali jer pergi lain kali p tpt lain.. aku soal belanja aku takk berkira.. tapi kalau member tu berkira, siap la kau... aku pun berkira biar kau tau apa org rasa..bab makan jgn main2

kalau ada duit nak makan best makan ajer. tak cukup budget pandai2 la cari tpt yg setimpal dgn budget.. tu jerk

12
Return to list New