CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RED 666

Rasa Tuhan Tersangat Tak Adil

tt kalau interview takdapat cuba analisa ape yang kurang time last interview session. boleh gugel sign -sign org interview tu x suka or suka kita.

bila time interview tu, kita memang jual diri. promote diri kita bagus tu bagus ni. tapi kena tau ape kita boleh bagi dekat company tu. itu sebenanrya nak kena highlitekan. contoh saya rajin, saya cekap. instead ckp benda tu je cuba tambah, contoh ape yg ko cekap pastu kesan dekat company skarang. contoh, i managed to finish report time up to berapa percent. this give me chances to do others thing that can improve company productivity.

kalau ade achievement, cam my dept received bla bla award during my service. kena selit2 kan kesan tt dekat company skang or lama. cuba brainstorm.

waktu mula2 masuk interview cuba tengok org tu suka orang yang mane. maksudnya dia nak org camne tgk pada soalan dia. dia more to leadership ke more to multitasking ke. boleh study job expectation dulu.

tt bagus dapat banyak interview. time saya dulu dapat 3 je. hahahah. cam yang ke3 tu saya pasrah dah lantakla dapat ke x. Alhamdulillah dapat dan yang paling miracle, last punya gaji lagi banyak dari yang 2 pertama.

sini, saya simpulkan Allah tak bagi sebab dia nak bagi lebih baik. dia tau kalau saya dapat yg pertama takde nya saya nak apply lagi next.

Rate

1

rayriff replied at 10-7-2019 03:07 PM
tt kalau interview takdapat cuba analisa ape yang kurang time last interview session. boleh gugel si ...

dah buat semua yang terbaik tapi keputusannya tetap menghampakan, sampai betul2 dah putus asa skrg sbb dah penat sgt

makkenits replied at 10-7-2019 03:06 PM
semua org ada masalah dlam hidup.. does it mean that god is being unfair to all of us?

mmg semua org ada masalah tapi masalah lebih senang ditangani jika ada kedudukan kewangan yg baik

untuk kes tt, saya tak alami. bukan sebab takdr masalah. banyak gila masalah. tapi saya tak pernah terfikir nak salahkan Tuhan.

time saya down dulu dengan x keje, husband pon gaji sikit, ade pakcik ni cakap kat saya mesti rasa nak marah kat tuhan kan.

saya x jawab. jujur saya tak pernah terfikir ke arah tu pon.

tt cuba setiap kali org yg buat jahat kat tt, tt guna doa mustajab tu untuk diri tt bukan doa utk kejatuhan dia.

tt pernah dgr tak doa org yg teraniaya mustajab? gunakan doa tu utk diri sendiri. saya ni pendiam dri kecik, mmg kadang rasa sedihnya org buat jahat. kutuk la itu la. sy igt lagi, time sek, saya cakap, takperla Ya Allah, bagi aku straight As.

nak jadikan salah satu asbab, Alhamdulillah dapat. kita selalu doa org tu dpt balasan. memang la doa tu sukati kita. tapi rugi sgt sia2kan doa tu.

tt x tau dia dapat balasan dha pastu dia bangkit balik ke  atau dia kena balasan alhirat.tapi tt? tahap tu je..

Rate

1

aku pon ada rasa gini..asik berkorban uruskan idop org..tapi rasa dilayan cam kain buruk..anak anak ngan suami..heheh..anaj anak pon kecik lagi..ase penat nak lari..hahaha..tapi tpksalah gagah kan diri ..bangun jugak uruskan semuanya..

RED 666 replied at 10-7-2019 02:46 PM
mmg sentiasa sembahyang dan baca quran sebelum ini tapi semakin sambil lewa melakukannya sejak k ...

Astagfirullah hal azeem...kenapa lemah hati dan lemah iman sampai begitu. Kenapa mengira satu dua yg belum dapat tapi tak nak kira banyak2 yg sudah dapat. Selalu sembahyang, tau tak kenapa kena sembahyang/solat dan maksud sembahyang itu sendiri. Apa erti solat secara lughah dn pada syara'?  Mengaji...pernahkah telusuri maksud ayat yg dibaca. Jgnlah sembahyang setakat tonggang-tenggek je bak kata orang, memang tak akan kurang fadhilatnya. Sembahyang asal2an je, kemudian erti surah2 yg dibaca ketika sembahyang tu faham tak?

Dlm doa iftitah ada ayat bermaksud "Sesungguhnya sembahyangku, ibadahku, hidupku dn matiku ku serahkan kpd Allah ta'ala". Mengerti tak tafsirannya. Dlm ayat duduk antara dua sujud, kita memohon keampunan Allah, mohon disayangi, mohon keaiban ditutupi, diangkatkan derajat, dimurahkan rezeki, diberi petunjuk, diberi sehat dan akhirnya diberi keampunan..... berkali2 dn diulang2 doanya, apakah bacaan itu  spt air di daun keladi, mengalir tanpa meninggalkan bekas.

Beribadah dan sambil lewa tunaikan tuntutan Allah kpd kita ttpi kita pula menuntut tuntas kehendak kita drp Dia. Adilkah kita kpd Allah pula? U ignore ur responsibility towards Him n yet U demand Him to fulfill all ur wishes?.  OMG!

Rate

1

Follow Us
RED 666 replied at 10-7-2019 03:10 PM
mmg semua org ada masalah tapi masalah lebih senang ditangani jika ada kedudukan kewangan yg bai ...

Not all problems can be solved with money.. on the surface it seems probable but deep in it heart, you know it’s not true..

RED 666 replied at 9-7-2019 10:18 PM
dah cuba tapi masih tak nmpak benda tu, rasa mcm tuhan layan aku mcm sampah je

kt dunia tuhan tak bagi apa2 kat ko .masuk kubur lak kena belasah haihhhh.habis tu camnor.dunia ni utk org jahat je.org baik mmg kena tindas

RED 666 replied at 10-7-2019 02:46 PM
mmg sentiasa sembahyang dan baca quran sebelum ini tapi semakin sambil lewa melakukannya sejak k ...

masa taat pun tuhan tak bagi .ni buat sambil lewa agak2 tuhan bagi ke apa yg awk mahu. saya faham apa yg awak cuba sampai kan.

tembikai_limau replied at 10-7-2019 03:40 PM
kt dunia tuhan tak bagi apa2 kat ko .masuk kubur lak kena belasah haihhhh.habis tu camnor.dunia n ...

kalau mcm tu lebih baik buat jahat alang2 dah tau kat dunia x mampu nak dapat apa2

nolya replied at 10-7-2019 03:37 PM
Astagfirullah hal azeem...kenapa lemah hati dan lemah iman sampai begitu. Kenapa mengira satu dua  ...

tapi adilkah kepada aku juga padahal sebelum ini aku mmg rajin mengerjakan suruhannya dan sentiasa berdoa

makkenits replied at 10-7-2019 03:39 PM
Not all problems can be solved with money.. on the surface it seems probable but deep in it heart, ...

hampir 90% masalah leh setel dgn duit

RED 666 replied at 10-7-2019 03:49 PM
kalau mcm tu lebih baik buat jahat alang2 dah tau kat dunia x mampu nak dapat apa2

dah biasa buat baik..,  nk buat jahat rasa kekok betul tak.

Edited by RED 666 at 10-7-2019 04:00 PM
tembikai_limau replied at 10-7-2019 03:56 PM
dah biasa buat baik..,  nk buat jahat rasa kekok betul tak.

nak buat yang terlalu kejam tu tak ada la, cukup setakat yg biasa2 saja

RED 666 replied at 10-7-2019 03:58 PM
nak buat yang terlalu kejam tu tak ada la, cukup setakat yg biasa2 saja

yg biasa2 tu kang nk buat je ingat dosa

tembikai_limau replied at 10-7-2019 04:01 PM
yg biasa2 tu kang nk buat je ingat dosa

kalau tak menyusahkan org lain apasalahnya buat kan?

RED 666 replied at 10-7-2019 04:04 PM
kalau tak menyusahkan org lain apasalahnya buat kan?

buat utk tunjuk protes kt tuhan.

tembikai_limau replied at 10-7-2019 04:06 PM
buat utk tunjuk protes kt tuhan.

betul tu, sekurang2nya adalah sesuatu yg boleh mengubati kekecewaan daripada menunggu hajat yg mungkin tak akan tercapai

Edited by Lagubestbest at 10-7-2019 04:22 PM

Dia lebih pada i help you you help me. Rajin buat kerja kau (untuk elak kau dari dapat masalah), pandai bergaul dan rajin tolong orang atas kau (orang atas je la yang akan tarik kau naik atas takkan orang2 sama level dengan kau pulak).

nick name dah ganas ala maki2

tp hati tisu