CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Malikmalika

kerana ipar

Malikmalika replied at 10-7-2016 11:25 AM
hahaha abang aku yang tupun panas baran juga tapi dia macam tak ambik tahu , pagi keluar rumah bal ...

Abang awak bukan tak mau ambil tahulah,dia pun stress macam awak juga.bertindak salah tak bertindak salah.baik biarkan je.Abang ipar awak dua ekor tu,memang tak tau malu la kan,tinggal rumah mertua pun gaduh.

Malikmalika replied at 10-7-2016 11:46 AM
eh macamana tahu nie . betul la . abang ipar first kerja driver, no dua yang kena hasut tu warden  ...

To TT
Sabor lah byk2..maybe TT takde rezeki dlm nikmat berkeluarga akibat drpd fahaman politik
So TT anggap je la dunia ni semua hanya pinjaman..takde apa yg kekal pun...mati boleh dtg bila2
Utk elak benci pada abang kakak ipar bagai...TT anggap je esok2 diorg akan mati sbb eksiden..so dgn cara itu je perasaan benci dpt dikurangkan
Eh ko paham tak apa aku ckp ni?

huhu rang sangat iols dgr ipar laki tak ngam

org yg dah taksub kpd mana2 parti politik susah nk tego .... tego pun buang masa ... rasanye ape yg ahli kuarge tt yg lain boleh buat ialah abaikan jerlah perangai dorang yg taksub bebal nih. doa2 jerlah satu ari dorang sedar psl kebebalan diri sendiri.

otai_g replied at 10-7-2016 11:59 AM
Mn ko tau perangai ko tade jntn yg nak? Ada artis A tu lg la perangai hazabedah tp ada jgk jantan  ...

hahahaha dah jodoh nak buat macamana , kawan2 aku selalu kata 'kau nie pilihan terakhir aku kalau xde orang lain dah ' hazabedah punya ayat .

oppol replied at 10-7-2016 01:37 PM
Abang awak bukan tak mau ambil tahulah,dia pun stress macam awak juga.bertindak salah tak bertinda ...

itulah apa dalam fikiran diorang . seronok sangat bergaduh porak peranda keluarga sendiri . aku sekarang walaupun dengan kakak baik tapi jadi kurang bercakap dengan depa sebab rasa macam bukan adik beradik , depa banyak belah suami kan , baiknya lahai depa sembang tepuk tampar dengan adik2 suami . aku rasa setahun tu boleh kira berapa patah je bercakap nak sembang rancak2 cerita masalah peribadi memang tak . entah aku pun tak faham keluarga sendiri .

Follow Us
cmf_premierleag replied at 10-7-2016 01:46 PM
To TT
Sabor lah byk2..maybe TT takde rezeki dlm nikmat berkeluarga akibat drpd fahaman politik
S ...

eh aku pernah pikir gitu tau , berdoa abang ipar aku yang first tu meninggal excident biar yang dua lagi menangung dosa tak sempat nak mintak maaf , biar depa rasa berdosa dengan anak2 abang ipar first dan waktu tu mungkin masalah akan hilang sebab penyebab bergaduh dah takde . hahahaha jahat gila aku pikir , macam2 dalam kepala bila nak selesai masalah sampai berdoa orang mati . ya allah berdosa nya aku berdoa orang mati

misswa replied at 10-7-2016 03:00 PM
huhu rang sangat iols dgr ipar laki tak ngam

rang tu apa ?? maaflah education kita tahap stpm je

missus_meow replied at 10-7-2016 07:55 PM
org yg dah taksub kpd mana2 parti politik susah nk tego .... tego pun buang masa ... rasanye ape yg  ...

betul susah nak tegur dioranglah betul segalanya tanpa kesalahan . berdoa je boleh , mak abah pun macam diam je tapi depa mesti tahu juga kan simpan dalam hati je . mak sedara pernah tegur jadi2 lah bergaduh kesian mak abah dah tua tapi senyap jelah sampai sudah xde respond smpai la sekarang 4 tahun berlalu . selama 3 tahun keluarga tak lengkap beraya ingat tahun nie semua balik boleh lengkap . eh dia bergaduh pulak raya pertama , macam2 nak baling lemang ke lubang hidung ipar2 aku nie

org klu dah taksub dgn politik ni cik TT mmg susah nk kata
mmg yg dekat bakal dijauhkan terus
akak pun x reti nk kata apa
cuma leh kata TT banyakkan bersabar dan klu boleh cover tu cover ajelah demi mak ayah
mak ayah TT mmg taw tp seboleh mungkin jgnlah bg diaorg bersedih kan
dan sungguh x sangka ipar lelaki leh gaduh camtu sekali

fatehana replied at 11-7-2016 12:43 PM
org klu dah taksub dgn politik ni cik TT mmg susah nk kata
mmg yg dekat bakal dijauhkan terus
akak ...

itu jelah mampu buat sekrang cover selagi boleh , skrng tinggal sebumbung lagi dgn mak abah bulan depan baru nak merantau negeri orang . selalu dengar ipar perempuan je kan bergaduh , ini lelaki pulak lain macam punya gaduh semua fahaman politik punya pasal .

Assalammu'alaikum TT.  

Kalau jd mcm ni, jgn campurtangan.  Berbaik dan bermanis mukalah dgn semua org.  Lepas solat tu, doakan utk mereka.  Semoga mereka berdamai semula satu hari nanti.

Genkidesuka replied at 11-7-2016 03:44 PM
Assalammu'alaikum TT.  

Kalau jd mcm ni, jgn campurtangan.  Berbaik dan bermanis mukalah dgn semu ...

waalaikumusalam . itu lah yang buat selama nie , simpan dalam hati je . berdoa jelah mampu . takdak hak nak tegur suami orang .

Org yg bergaduh pasal politik ni boleh kata jenis yg sentiasa nk menang..

Cara nk elak dari bergaduh ngn org macam ni:  kena bermuka2.. Selalu bercakap pasal politik ngn dia..setuju je ngn semua pendapat dia..

Baru la boleh aman hidup dgn org mcm ni.
Kt forum xpe la nk gaduh2 pasal politik..org x kenal.Tp kt luar, xyah la.. Xde faedah

Edit masih belum lengkap la tt.awak tak citer pun STATUS awak.masih menuntut ke dah kerja?..macam manapun simpati,sedih coretan awak

Bersabarlah tt dapat ipar camtu. Yang kasihan pada bini2 bila dapat suami yang baran.

HibinoSama replied at 11-7-2016 06:18 PM
Org yg bergaduh pasal politik ni boleh kata jenis yg sentiasa nk menang..

Cara nk elak dari berg ...

yup selalu nak menang dan semua dia jelah yang betul , tak payah pegy jauh , sekarang berkawan pun nak ikut politik , kau parti lain tak boleh kawan nak kawan dengan orang parti sama je , bila mak bapak bergaduh sebab politik anak2 terpalik sama sebab mak bapak tak suka kau berkawan lain parti . taktahu la jadi kat kampung aku je ke atau sama semua tempat

oppol replied at 11-7-2016 10:06 PM
Edit masih belum lengkap la tt.awak tak citer pun STATUS awak.masih menuntut ke dah kerja?..macam ma ...

nak status macamana tu hehehe , saya perempuan , bujang lagi , umur 22 , sekarang baru berhenti kerja , kerja dekat2 je dengan rumah . berniaga on9 dari form 3 jadi tak sngt bergantung duit mak bapak smpai sekarang . bulan depan baru kerja luar dari negeri xtahu la nak tinggal mak abah macamana , biasa depa tgk anak bongsu 22 tahun kat rumah nie nak kluar dari negeri . mmg dari dulu nak kerja luar tapi ingt kan mak abah jadi kesian , sekarang je rasa macam nak merajuk sbb macam xde perubahan dlm family tapi xtahu la merajuk dengan sape hahahaha

nrsr replied at 12-7-2016 11:48 AM
Bersabarlah tt dapat ipar camtu. Yang kasihan pada bini2 bila dapat suami yang baran.

iya kesian sangat sangat bini dgn anak . sampai bila la kakak aku tu boleh bersabar aku pun tak tahu lah .

malas akak nak baca dik bila mula2 dah baca pasal politik .. tak matangnya

akak doakan yang terbaik