CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Amiey

"Tu Bapak Saya!,"-Pelajar Universiti Awam Berang Difitnah Berkhalwat..

Pixie902 replied at 16-4-2019 08:55 PM
Setuju...kalau tak salah explain jer elok2...
Rasa meluat pulak baca ayat2 mencarut2 budak ni...w ...

Itulah... Bahasa rempit.apalah perasaan nak ayah anak2 bahasa mcm ni. Kalau aku anak aku tlis mcm tu aku malu. Entah2 memang pernah bwk jantan sbb tu kena serbu

rasenya mmg banyak kali lelaki masuk rumah ni.kalau sekali 2 rasenya kejiranan buat dek jek bagi peluang

babi jugak dipersalahkan. adeh

Tak boleh salahkan dia orang pasal penggunaan bahasa kesat maki hamun tu. Yang dah senior, pandai pandai pun lagi teruk sumpah seranah maki hamun kat CI ni. Sepatutnya show them the good example la..

ada ke panggil "kawan" lelaki suruh handle mob of people camtu. ni mesti taknak panggil polis sebab "taknak jadi kes" kan.

Mulut puaka juga pompuan ni. Mula-mula rasa kesian,lepas tu rasa padan muka.

Follow Us
Bodonya pakcik2 bawang nak jadi hero nak tangkap khalwat.

Cumanya pelik, macam mana tukang potong dapat nombor dia?
Ke tukang potong tu expakwe beliau?

Bcoz budak tu marah bahasa tahap baalaifbaya aku pun buat kesimpulan yg dia memang pernah bawak balik jantan dalam rumah tu- "TAKUT KERANA BENAR, BERANI KERANA SALAH'... apa-apa jerlah adik ooit.. org2 masjid tu dh laksanakan fardu kifayah derang - tegur utk elak maksiat supaya bala tak turun kat taman tu.

kivio replied at 17-4-2019 07:34 AM

Cumanya pelik, macam mana tukang potong ...

Tukang potong rumput tu diupah tuan rumah kot utk jaga halaman rumah. Tuan rumah pula  bagi contact no penyewa kepada dia

Edited by Kak-Leen at 17-4-2019 08:19 AM
nipskacang replied at 16-4-2019 10:50 PM
Same la kak,  mcm kan bercakap tu point nye xsampai kalau tak carutss

Kan.. Akak sendiri segan bila baca @ dengar anak2 dara sekarang guna perkataan2 carutan ni bila bercakap. Ayat yg ditambah dgn perkataan “gila” pun akak rengsa dengar.. Mungkin akak kolot tapi pd akak bahasa kena jaga. Ni org lebih tua dari akak pun tambah perkataan “gila” dlm ayat, akak rasa mcm xde bahasa betul.

Budak ni budak U tp keputusan ambil gambar dan carutan diviralkan ni menunjukkan dia x pandai & x bijak. Kalau x salah, keluar aje dan confront. Kalau lelaki2 tu nak check rumah tu, make sure ada seorang dua perempuan yg join geng check rumah tu. Lagipun ni kan kawasan taman so mesti ada jemaah perempuan dlm kawasan tu. Ataupun lainkali call polis terus. Or call aje bapa yg dikatakan datang ke rumah tu.

Iris. replied at 16-4-2019 11:47 PM
Betul.... Aritu i kat mytown dengan kawan i
Asyiklah bertembung dgn bbnu pakai tufung dok babi sa ...

Sampai la ni akak amalkan selet/kunyah cili kpd anak2 akak kalau akak tahu diaorg cakap mcm tu. Setakat ni yg sulung dah kena selet cili mesin sekali  & yg bongsu dah kena ambil sendiri, kunyah cili padi Siam 5 batang pun sekali. Lagi satu kita jadi contoh terdekat utk anak2 ni. Kalau kita terapkan dgn cara yg betul, in syaa Allah anak2 x gunakan perkataan2 tu. Susah sebenarnya sebab environment di sekolah dan kawan2 akan mempengaruhi tp kita usahakan supaya anak2 x terpengaruh.. Selebihnya tawakal dan terus doa.

Tp mind you. Ada parents sendiri yg sengal bercakap dengan anak2 gitu. Kalau kawan2 akak @ ahli keluarga @ saudara-mara, akak tegur  je “Nak kena cili ni...” sebab semua pun tahu family kitorng x cakap gitu.

MissVixen replied at 17-4-2019 12:32 AM
Kenapa bapak dia masuk rumah sewa? Bapak dia bukan muhrim kepada housemates dia yang lain. Bapak aku ...

By right,  bapa dia pun x blh masuk rumah students ni, kan. Akak dulu rumah sewa anak akak pun x masuk. Suami akak pun x masuk. Dia kalau hantar barang pun sampai depan pagar je. Make sure dah call anak awal supaya anak dah tunggu depan pintu rumah. Benda tu logik kot. Satu lagi kena jaga privacy kawan2 anak kita. Entah ada yg berlenging tergolek kat ruang tamu sambil buat assignment ke, entah ada yg tgh berjemaah main PubG ke dgn boxer aje.. Who knows..

kivio replied at 17-4-2019 07:34 AM

Cumanya pelik, macam mana tukang potong ...

Tang ni pun akak pelik. Kalau warden tu akak boleh terima la. Ni si pemotong rumput pulak yg WA budak ni..

Klo aku...x buat slh..kluar je la..suh dorg msuk cari jantan yg dikatakan ad dlm umah tu..klo x slh xyh takut..yg pompuan,kluar la.dr rumah tu...klo takut...pggil geng2 lelaki ko..iringi brader2 tu msuk cek..xyh ramai2..sorg dua je msuk...mmg la takut sbb jantan2 ramai..tp dlm kwsn perumahan kan..pggil bini jiran2 tu skali..teman..

Kak-Leen replied at 17-4-2019 12:05 AM
Sampai la ni akak amalkan selet/kunyah cili kpd anak2 akak kalau akak tahu diaorg cakap mcm tu. Se ...

Saya kat sini ja samseng tp in real life, soft spoken dan buakn carut2
Kaalau drive pun, saya tenang je
Orang sailang ke apa... Saya diam tak marah2 pun... Mmg niat nak tunjuk teladan yang baik kat anak

Kak-Leen replied at 17-4-2019 08:09 AM
By right,  bapa dia pun x blh masuk rumah students ni, kan. Akak dulu rumah sewa anak akak pun x m ...

Betul. Macam fishy je. Macam mana pula dia boleh rapat dengan pemotong rumput yang ada wa dia.

ya.ada jah bau2 ikan disini..org x amik pedulik kalu x der yg suspicious..kalu betui bapak kau..apa masalah,,kluar je ..atau ckp bebaik..apa nak takut..ramai kan tuh??tak kan org2 masjid tu nak gang bang plak..alaaa semua org penah muda dan alasan yg cikki ni buat ..dahh lama org praktikk..taktik lama tu..

Tak lalu aku nak baca habis ayat budak ni..

ntah tak tahu mana yg betul mana yg salah. tapi kalau kt tempat budak2 pompuan tu, 1st thing mesti akan call parents bagitau ada ramai sgt laki depan rumah and menakutkan.. next, mesti akan call polis.  dua tu je yg ingat kat otak klu berdepan dgn benda2 camnie.

pelik budak2 nie tak call polis terus.. mana tahu gangster ke perompak ke perogol ke  apa kt depan umah time tu

Kak-Leen replied at 17-4-2019 07:57 AM
Kan.. Akak sendiri segan bila baca @ dengar anak2 dara sekarang guna perkataan2 carutan ni bila  ...

Budak2 skrg kot kak leen,  gelimat telinga dgr bahasa duk carut memanjang.  Mcm cool laaa boleh cursing in each sentence, padahal nmpak ko cheap with low cls minded sgt duk caruts gtu.  Ntah nye,  klu sy kat tmpt diorg,  amek ic diorg,  buat report terus.  Nk ckp pnjg,  ajomm ke balai kite.  Koser la nk babi2 dlm twitter, acah garang.