CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hani85

3 series dan masih single ^^

chinta89 replied at 17-1-2016 04:37 PM
bagus u ni apple.. kawan2 aku kan, lagi duk kutuk weols yg umur 25 ke atas dan blm kahwin. siap ca ...

Hahaha..bes ko jwb..

chazey replied at 17-1-2016 05:13 PM
Aku 32 tahun ni. Dah kawen tapi rasa cam nak single balik jah.

Chuol yang sebaya aiol toksa ...

Knp ada perasaan nk single balik chazey?

becir replied at 17-1-2016 05:29 PM
member jawab apa, time cakap nak caras laki dia? hahaha

ada this ex colleague of mine, sukaaaaa ...

muke dia bila aku ckp nak caras laki kesayangan dia tu, mmg muke agak terkulat2 n terkujat. aku sound habis, satu opeh tau. bbrpa kali gak aku ckp, "yg jantang jgn sebuk ngat nk ambik tahu hal org.. bajet2 alim n baik depan bini, korang jgn sampai aku dedah skandal korang ngn betina skandal korang kat bini msg2.." dan yg prmpuan lak "jgn sampai aku caras laki korang"

ujung2 diorg sunyi sepi dh kunci mulut.. bf aku pun x desak aku suh kawin, yg diorg sibuk perli aku single, knape? kan dh mendapat amarah tsunami dari aku

try la guna taktik aku ni kalau ade org tnya bab kawin.. kalau org tu single, jawab la "bf ko pun sesuwai ape ngn aku"

I tak phm psl nak hangin kalo soalan yg org duk ty tu tak bg kesan kat diri. Sama jgk dgn status andartu yg org duk bg.
Dah mmg kata tak kisah single & happy jer single, why bother dgn ckp2 org? Kalau u marah/hangin itu maksudnya u mmg kisah dgn age & isu kawen ni...

So far dr sejak i masuk 30s smpai skrg, bila org ty @ ckp etc i mmg senyum & gelak jer. Takde nk stress dgn ckp2 org. Its normal kdg rasa sunyi & nak berteman tp hidup perlu diteruskan mcm biasa jer...

Innrukia replied at 18-1-2016 09:43 AM
I tak phm psl nak hangin kalo soalan yg org duk ty tu tak bg kesan kat diri. Sama jgk dgn status and ...

u lain inn...u andartu istimewa...

Follow Us
ifanonline replied at 18-1-2016 09:46 AM
u lain inn...u andartu istimewa...

U free arini dear?
I biasa mcm org lain jer cuma i tak suka  gaduh2 especially isu jodoh ni.

Innrukia replied at 18-1-2016 09:50 AM
U free arini dear?
I biasa mcm org lain jer cuma i tak suka  gaduh2 especially isu jodoh ni.

more or less free la jugak...biasa la, masing2 melihat dunia dr perspektif dan kaca mata masing2...

chinta89 replied at 17-1-2016 04:37 PM
bagus u ni apple.. kawan2 aku kan, lagi duk kutuk weols yg umur 25 ke atas dan blm kahwin. siap ca ...

dulu iols pun penah sensorang tanpa bf and sekeliling iols org dah kawen..so kiranya iols memahami lah kawan2 yg belum berkeluarga gitewww.

buat apalah nak cemburu kehidupan org...iols dah rs 2-2 kehidupan, single and married..and i rs hidup single kalo happening, lebih happening...

(tak payah nak kisah pasal biras ker, in laws ker, laki ker)

so uols....nikmati lah hidup single korang tu semaksima yang mungkin... kalo dah kawen tak blh huha mcm dulu lagi..

35 this year. Single and available and ready to mingle. I think being single is suitable for me, cuma ada momen yang rasa sedih, sunyi. I pulak jenis suka duduk rumah kalau weekend. Cuti 4 days Christmas memang 4 hari lah duduk rumah. I can't remember the last time orang tanya bila nak kawen. Dah tak ada org tanya dah.

I pun bukan orang baik, sedang membaiki diri. Jadi, sesuai lah time single ni utk membetulkan diri sendiri. Cuma mungkin lelaki soleh tak pandang i ni...haha..so mencari lelaki yang sama2 membaiki diri..ekekekek

TT asal dari mana yer ?

Jodoh itu memang rahsia Allah tapi kita kena jugak berusaha untuk mencari kan..

Tapi persoalannya kalau yang jenis tak reti nak bergaul atau tonjolkan diri memang susah laa nak jumpa calon .

Sedih tu memang sedih sebab family suka dok tanya bila ai bagitau contoh next week ada kenduri member ni, member tu, last2 mak kata "hang tu bila pulak'. Nah kena setepek .

cuba tanya deep down inside...hang pa taknak ka one of this...?

i love babies very much...rasa nak pi buat sekarang...

betapa nikmatnya mempunyai keluarga sendiri, isteri utk di cintai, anak-anak sebagai penyeri hidup...dpt peluk, cium, main, etc...masyallah rahmat tuhan yg terbaik...

leylapple replied at 18-1-2016 12:18 PM
dulu iols pun penah sensorang tanpa bf and sekeliling iols org dah kawen..so kiranya iols memahami ...

kita2 yg single ni if ckp single life boleh buat itu boleh buat ini, org tarbiah cukup2 sis.. konon kahwin jugak yg palinggg bahagia. buktinya kat pesbuk gmbr ngn laki n anak kemain. ko hadao? gtuhhh

ramai skg rela kawin sb xnk dgr umpatan keji, xpe lah berlaki biawak hidup asalkan ade laki dan ade anak.. kesian sis org yg tpksa buat mcm tu semata2 nk tutup mulut org..

yg dh kawin ni kdg2 ade yg tak reti bahasa, asik ckp sindir2 je bila weols x kawin lagi.

pdhal ak syak depa ni dengki, aku kemana2 elok je bebas xyah terikat, nak blk kg tetiap mgu xde sape sekat, lagi2 asik dapat delivery hadiah bunga n makanan gtuh.. dengki kowt dgn kteorang nih sb laki memasing x bg bunga..

baideway tenkiu leyapple sb memahami situasi mcm mne single n married..

ifanonline replied at 18-1-2016 01:57 PM
betapa nikmatnya mempunyai keluarga sendiri, isteri utk di cintai, anak-anak sebagai penyeri hidup.. ...

Being married is not just about that kan. The responsiblity tu lagi besar dari setakat apa yang u cakap ni. Nak adapt dengan benda baru, karenah masing2...the family..

ifanonline replied at 18-1-2016 01:51 PM
cuba tanya deep down inside...hang pa taknak ka one of this...?

Amboi pic bdk comei mana la ni...
Kalau u tanya pompuan normal, of cos la semua nk ada anak & family sendiri.

Cumanya jodoh belum ada... Kalau meraung mcm mana pun xkan dpt jgk hahaa... So, perelok mana yg kurang dulu..

Mary_jane replied at 17-1-2016 01:39 PM
Sis tak cuba ke cari pasangan ikut program dating secara islamic. Ada satu pertubuhan anjurkan & kel ...

Ada banyak kali cuba di page cari jodoh. 3 kali iklan profile. Kemudian, daftar Baitul Muslim. Pure Matrimony (untuk international).
Hmm tak ada yang berkenan di hati.
Yang dating Islamik tu penah dengar juga, Halal Speed Dating.
Nak join tapi segan noh sebab dia suh bawak mahram, nanti depa tau kita ni tengah cari jodoh huehuehue.

TuntungReturn replied at 17-1-2016 02:28 PM
yg mne single elok solat dhuha selalu, insyallah jumpe jodoh. rezki allah bgk...

Terima kasih atas nasihat

Mary_jane replied at 17-1-2016 01:39 PM
Sis tak cuba ke cari pasangan ikut program dating secara islamic. Ada satu pertubuhan anjurkan & kel ...

Ada banyak kali cuba di page cari jodoh. 3 kali iklan profile. Kemudian, daftar Baitul Muslim. Pure Matrimony (untuk international).
Hmm tak ada yang berkenan di hati.
Yang dating Islamik tu penah dengar juga, Halal Speed Dating.
Nak join tapi segan noh sebab dia suh bawak mahram, nanti depa tau kita ni tengah cari jodoh huehuehue.

leylapple replied at 17-1-2016 01:46 PM
kan??

so just live to the fullest...

Benar.
Mungkin Allah sedang siapkan yang terbaik, mungkin Allah suruh berubah jadi lebih baik, mungkin juga jodoh di syurga (macam yakin je kan masuk syurga huhuhu)
Entah, walla hualam.