CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dilaOHdila

RAKANRAKAN SHAH ALAM V5

Post Last Edit by Ucu at 9-1-2012 14:06
Tak sangka ye teruk sampai macam tu sekali, tak jadi lah cari rumah sewa sekitar sana.  Aku wa ...
dr.R Post at 5-1-2012 23:39

Lepas berkali2 banjir tu, rege rumah di tmn sri muda jatuh merundum. Baik sewa atau jual.
Terpulang pada sape yg berani tanggung risk.
Pas pada tu, kami pindah. Adik badik pun dah besar & kawin, masing2 beli rumah.
Ayah lak beli rumah di Puncak Alam. Adeihhh kes salah tafsir.
Ingatkan puncak alam tu kat Sek 7..
Ntah knp lah tak tengok betul2.. kes.. kes..
Last duduk tmn sri muda, thn yg banjir teruk tu la.
Tp hubungan Ucu ngan tmn sri muda tak penah putus ada je dtg melawat.
Standard ayat - tempat jatuh lagi di kenang, apa lagi tempat bermain.
Pasar mlm setiap malam jumaat tu ntah lah ye.. tak berani nak rekomen, sedap ke tak sedap ke.
Payah gak nak ke situ semata2 nak beli makanan yg 1 tu je, hubby Ucu malas nak layan, cam Dr. R le.. malas nak tempuh jem.
Ada skali tu le dpt gak gi pasar mlm tu, tu pun sbb gi ngan adik Ucu - gigih tu.. beli satay melaka.. sedap gak.
Ucu suka makan mee hoon kari - beli dgn ada sorang pakcik tu anak beranak.. dari zaman tok kadok dorang ni berniaga.
Dari sebungkus rm1 - skang rm3.50 kalo tak silap.

Dekat je tu.. tak calling2 Ucu.   
Mula2 launching Space U8 tu Ucu badget seme dah siap, s ...
Ucu Post at 9-1-2012 13:36

Kamu tinggal di sekitar situ rupanya, aku rajin juga bersiar-siar sampai ke kawasan kamu tu. Maklumlah sekarang ini setiap hujung minggu, aku akan habiskan masa meronda di sekitar Shah Alam saja sebab minat lama aku melancong dengan menjadikan kereta sebagai hotel dah berkubur disebabkan kekurangan rakan yang sama minat. Sambil-sambil tu memahirkan diri dengan jalan di Shah Alam ini, aku terkejut juga ada yang kata jalan di Shah Alam ini sukar dan berselirat tapi pada aku jalan di sini sangat aman dan dan lebih tersusun.

Ahad baru ini pun aku berkesempatan sekali lagi pergi ke MBO baru tu, niat di hati nak tengok filem baru Hell Gate tapi rupanya tak di siarkan di sana. Sebab aku dah alang-alang sampai di sana jadi aku teruskan saja memilih filem lain, dari soal harga tiket ianya sedikit mahal iaitu rm11 walaupun untuk ahli yang harga kebiasaannya rm10 saja. Komen mengenai tempat duduk pula aku rasa tempatnya sedikit mendatar, paling tak suka bila orang di depan suka duduk bersandar dengan menonjolkan kepalanya di atas paras kerusi. Padahal budak sekolah saja mana mungkin kepala begitu tinggi, aku rasa kerusi MBO tu yang sedikit pelik yang menyebabkan budak-budak tu sukar untuk bersandar dan kahirnya menyusahkan penonton di belakang mereka. Aku boleh saja relakskan badan aku dan turun kan kepala, tapi disebabkan orang di depan terlalu tinggi dan menutup sisi pandangan aku maka terpaksalah aku pun mendongakkan sedikit kepala aku. Kerusi yang kurang ergonomik dan memang menyusahkan pengguna, tapi kalau pengguna di depan tidak buat hal maka tiada masalah.

Kipas gergasi tu memang sangat menakutkan, entah apa fungsi dia sebab hampir 1 jam aku menunggu giliran filem di mainkan aku saja berpusing-pusing di sana dan boleh di katakan bermandikan peluh saja. Sangat panas jadi aku tiada pilihan lain terus beli ice blended di stall Cool Blog tu walaupun tidak lah sedap sangat, orang pun ramai terpaksa beratur panjang pula. Tamat menonton aku makan di sebuah Cafe peralatan rumah tak ingat apa namanya, tapi cafe dia bagus juga dan makanan juga sedap dengan portion yang besar.

Rate

1

Yup! Tau tkpe! Rose pn br transfer keja kt Shah Alam ni dlm 1 1/2 bulan... sblm ni keja kt HQ kt ...
BlueRose99 Post at 3-1-2012 12:31

yg flat sek 7 tu pun mhl ker ?try cr area sek 16 flat or sek 17, 18..rasanye area nih x mhl sgt ...blh dpt lg rm500 ...

Dewan nk buat apa?! Untuk majlis wedding, konvo...
Kt ofis Rose kt Wisma PKPS ni ada dewan ber' ...
BlueRose99 Post at 3-1-2012 12:32

wedding ......kalo dewan pkps tu bp hinggit tuk sewa wedding ? kapasiti dewan bp rmai leh sekli masuk ?

Dewan bkt jelutong tmpt ustaz akhil hay & sape nama pompuan tu ntah - sampai lupe Ucu..
tempt  ...
Ucu Post at 5-1-2012 18:35

nk dewan berekon tuk wedding...jelutong jauh laks..hehehe ....maceh info ...

nk dewan berekon tuk wedding...jelutong jauh laks..hehehe ....maceh info ...
juju_amin84 Post at 12-1-2012 12:47

Juju, baru Ucu perasan yg dewan MBSA kat TTDI Shah Alam tu pun ber ekon.
Sewa - kalo tak silap rm450. Tp tu zaman 3 thn lepas la. Skrg ni tak tau.
Website ada rasanye.

Follow Us
Rabu lepas aku berniat untuk menjamu selera di Subway Giant Kota Kemuning, promosi hari rabu ialah rm7.50 untuk ala carte Meatball Marinara. Memang melecehkan terpaksa beratur panjang, bukanlah pengalaman pertama makan Subway ni tapi di outlet sini memang kali pertama. Dah beratur 5 minit tiba-tiba keadaan menjadi kecoh, ada seorang pelanggan mengamuk di kaunter bayaran. Puncannya sebab juruwang itu caj mahal untuk roti dia beli, bukannya rm7.50 tapi rm11 bukan harga promosi.

Lama juga lah drama berlangsung dan akhirnya aku beredar saja sebab tengok ramai yang berkumpul, puncanya lelaki yang mengamuk tu suruh anaknya (budak sekolah menengah dalam tingkatan 3 mungkin?) membeli 4 pcs Subway promosi harian tu tapi pekerja dia rasanya mamak atau India tidak pasti kenakan caj harga bukan promosi berjumlah rm40++. Bara di tambah lagi dengan pelanggan lain yang sama beratur mengatakan pernah terkena dengan orang sama dan kes serupa, sebab waktu rehat yang semakin singkat aku terus beredar saja dan beli Mc Donald untuk set tengahari.

Ni lah kipas gergasi yg di maksudkan :

Space U8 ni katanye 1st eco mall, green mall - menyelamatkan dunia katanye.. kurang gunakan ekon, guna angin semulajadi sedut dari luar ke dlm. Kalo cuaca kat luar panas, gasak la... Ucu tak penah2 berjln2 di shopping mall berpeluh2, jogging pun tak peluh cam tu.

Pic ni taken after few days launching. Ingatnye dah penuh ngan tenant, skali tu hape pun takde, fud cot pun tak bukak lagi. Yg ada supermarket yg ujung tu.

2nd time pegi - baru lah ada MyLife. Fud cot kat 1st floor, sbb takde keperluan nak makan2 di situ, so Ucu tak pegi tengok dah fully operation ke tak. Lif di ujung2 bangunan, kalo tmpt yg nak di tuju tu di ujung sebelah sina, letih la berjln. Pada kapel yg berendut tu mmg tak letih la jln jauh mana pun, pada Ucu yg ada anak kecik ni, yg suka di dokong,   pengsan wooo.. so pada sape yg nak pegi tu.. sila duk tengah2 mall tu & perati betul2 mana korang nak pegi. No concierge atau kaunter pertanyaan & no mall directory ye.

Rate

1

Juju, baru Ucu perasan yg dewan MBSA kat TTDI Shah Alam tu pun ber ekon.
Sewa - kalo tak silap ...
Ucu Post at 13-1-2012 07:49

TTDI eh..nanti cek .....maceh info ..

area shah alam nie rate umah sewa mostly above rm400 tupun flat tingkat 5 huhuhuhu,

space u8 kita penah bawa bby n my son yg umo 2 tahun, luckily tak ramai org easier... tapi yg letih nyer time nak menunggu masuk tu takde tempat duduk la, menyusu baby pun sambil berdiri... rega tiket mahal la jugak.. couple seat sedap la cuz bleh adjust2 tmpt sandar tu.

tupai2 thumb up. {:4_182:}

kita penah makan kat Zam-zam sek 9 time puasa mmg ada bufet, tapi bufet nyer pun takde la bnyk choice kira ok la.

ai dah lama kita tak masuk sini sebenonya...

baru setel baca perihal kat umah baru nie..

klinik meghana ok sesgt.. doctor menghana tu ok.. dulu dia keje kat UMRA before
she make her own praktis... rega med n consultation tu ok la vaksin tambahan tuk kanak2 pun ada... she friendly and will answer all our questions... anak2 i selalu la ke sana kalu sakit or untuk suntikan tambahan.

if you nak yg murah klinik harmoni pun kat TTDI jugak. Dr.salmi is very2 friendly and nice.klinik nie yg menghadap aprtment biru. med pun murah jer and i penah scan tuk pregnancy rega dlm RM20-50 jer n Khitan tuk bby girl hanya RM15 berbanding ngan other klinik RM50++ tuk khitan.

Teng kiu MOD Dila sbb bagi kacang. Actually ada lg nak tepek pic Space U8, tp server asyik mengong je. Putus semangat rasanye. Nanti la bila pegi lagi Ucu amik pic yg terkini.

msatyea - rest tupai2 kah? Kat mana ye? Dlm Space U8 ke? Ucu baru skali lunch di tupai2, di blkg kem. JKR rasanye.. tak baper best, portion nyer pun kedekut. Maybe lauk pauk campur dia yg best. Mahal lak tu.

Ucu pun ada dengar review yg bagus ttg Dr. Meghana tu. Ucu dah plan (touch wood!!) boleh ke plan2 camni (touch wood!!!) kalo anak Ucu deman, pegi situ aje, tak perlu lah jauh2 ke kpj nun. Masa menunggu pun boleh di jimatkan. Unless utk injection, pegi lah balik kekpj, since dr. di sana tu ada rekod nye. Klinik Hormani ada buat khitan baby girl yek, teng for the info. Nanti nak riki klinik ni.

Teng kiu MOD Dila sbb bagi kacang. Actually ada lg nak tepek pic Space U8, tp server asyik mengong j ...
Ucu Post at 20-1-2012 14:06

Restoren Tupai-Tupai tu di seksyen 13, area Apartment Sri Accapella tu. Memang tumpuan orang ramai, pernah makan masakkan ala carte di cawangan KL memang mahal dan portion juga sedikit tapi sangat menyerekan. Kuah tomyam steamboat dia sedap, dengarnya harga buffet pun dah naik sebab pernah baca dalam blog rm25 saja untuk seorang.

Restoren Tupai-Tupai tu di seksyen 13, area Apartment Sri Accapella tu. Memang tumpuan orang ram ...
dr.R Post at 20-1-2012 16:17

Oooo area situ ye.. dah lama tak ke situ. Teng dr. R.
Lama sgt Ucu tak singgah area belah sana. Last giant, tesco pastu balik.
Ngendong anak ni tak bule lama2, lenguh.
Tp ni rest yg sama yg kat KL ni ke?
Ucu dah pekena skali - rasanye malas nak 2 kali.

Oooo area situ ye.. dah lama tak ke situ. Teng dr. R.
Lama sgt Ucu tak singgah area belah sana ...
Ucu Post at 26-1-2012 08:20

Cuti 4 hari aku balik kampung, tapi hari selasa tu rakan sepejabat ajak buat majlis perpisahan di Tupai-Tupai Shah Alam ni sebab dah berhenti kerja kan. Tapi tak ada rezeki makan di sana sebab rstorennya dah tutup, jadi kami menjamu selera di Restoren D'Kayangan bersebelahan dengan Tupai-Tupai tu. Harganya lebih kuranga sama iaitu rm23.90 per pax tak termasuk tax 10% jadi keseluruhan rm23.90 + rm2.39 = rm26.29 untuk seorang, boleh kata murah juga untuk makanan jenis buffet. Aku bukan penggemar buffet sebab aku akan jadi blur bila melihat banyak makanan, akhirnya aku hanya makan ayam goreng dan kambing panggan saja dan 9 skop ais krim.

Konsep dia juga sama iaitu makanan steamboat, aku kurang mengemari makanan laut disebabkan aku ada alahan jadi aku hanya fokus pada makanan yang siap dimasak. Banyak juga pilihan untuk steamboat terutamanya ketam, udang dan bebola makanan laut yang pelbagai, selain itu juga disediakan mee goreng, nasi goreng, ayam kari dan macam-macam lagi. Di corner lain sudah ada menu baru ikut rakan sepejabat aku, iaitu ayam goreng, sosej panggang, sotong bakar, daging bbq dan kambing golek. Disebabkan aku bertolak dari kampung di selatan dari tengahari dan sampai di KL sekitar jam 5 petang jadi aku sedikit penat jadi kurang berselera, orang boleh dikatakan ramai juga dan meriah.

Disebelah restoren tu ada restoren India Utara / Pakistan yang baru dibuka, kelam saja restoren itu sebab dari awal kami sampai selepas maghrib sampailah jam 10 malam seingat aku restoren tu tiada pelanggan. Ada masa nanti aku ingin juga mencuba menu di sana, sebab selera aku lebih pada makanan macam tu campuran makanan Timur Tengah yang banyak herba maklumlah dari kecil aku dah terbiasa dengan nasi beriani, beriani gam yang kuar rasa rempahnya.

Salam warga shahalam....
walaupun ofis hani ni tak jauh dari space U8 tu....tapi belum terbuka hati lagi
nak check in ke situ.... kawan ckp bulan Feb ni baru la  banyak kedai yg akan mulakan operasi ...insyaallah bulan Feb baru nak try masuk.....waktu lunch byk ke gerai
utk menjamu selera???

Salam warga shahalam....
walaupun ofis hani ni tak jauh dari space U8 tu....tapi belum terbuka hat ...
hani2103 Post at 27-1-2012 10:32

Aku pun ada dengar macam tu juga, katanya Subway, Tutti Fruity dan beberapa restoren segera bakal di buka bulan Februari 2012 ni nanti. Sekarang ini ada lebih 20 restoren dan cafe ada di pasaraya ni, di tingkat 1 saja dah ada medan selera yang menempatkan lebih 10 buah gerai yang bagi aku harganya tidak lah mahal dan tempat pun cantik dan selesa.

Reply 217# dr.R

tu la...duk relax dulu....nanti2  leh jenguk ke situ.. bila bowling dah buka nanti....pasti ramai
yg ke sana...member ckp...sejuk jer kat dalam tu..tak tau la  mungkin bagi dia la...dia ni jenis badan kurus...mungkin tak rasa
panas bila duk kat dalam tu...

baru hari sabtu yang lepas ni pi tengok space u8.... dah macam melawat tapak je. tade pe lagi pon

baru hari sabtu yang lepas ni pi tengok space u8.... dah macam melawat tapak je. tade pe lagi pon
kaeiri Post at 30-1-2012 13:51

ok arr tu..buat lawatan tapak sebelum berbelanja...huhuhuhuhu