CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: newzair

HOUSE OF GUITARIST

60# awin

confirm la ko nih mmg kaye...tgk gadget2 ko tu....mahal tu dowh..seketul tu je dah berape...

skrg nih humming time ko main kat studio ke kat pc...?kedua2nya sekali ke..?maksud ko 'free' tu time ko tak touch string tu ke atau time ko mute string tu dia humming gak?off volume ?jadi kat semua level (low medium high) ke?boleh jadi jugak ada certain setting kat gadget2 ko tu yg kaco....pernah jadi gak kat aku and normally aku akan adjust both kat amp and gadgets...but frankly kekadang aku suka humming nih...syok woo manipulate..raw and dirty..tapi memandangkan rakan2 lain tak suka so aku tunduk mengalah aje la.....lagi satu cable bleh gak effect kalau ada signal faulty ...anyway, the best thing u can do is experiment, experiment, experiment!

by the way, ko pakai guitar-link ke amplitube kat pc..?camne ?best ke..?aku terasa nak pakai gak since amp aku dah start tunjukkan symptom2 nak nazak ni tapi cam tak nampak lagi akan 'feel' nya pulok...lagi satu, ko ni main band mana daaa..?barang punya banyak gitu aku tak rasa ko ni bedroom player  la bai...

61# Rayz_1 [/b

mana ade kaya bang...beringher murah je...bukan boss..beringher seketul baru rm120..kalo market price baru rm80..aku dapat market price..tu pun beli satu2..x beli sekaligus...masa aku x touch string tu yg die humming....tapi ok gak la..leh implement  pada certain2 time but sometimes annoying gak...hehehe..
yg pc tu aku just direct cucuk kat belakang pc..nanti die kuar la kat speaker..huhuhu
xlah..aku main kat rumah je time bosan2...hehehe

62# awin

ye la kata kau tak mahal...aku dulu cuma mampu beli dua ketui je..tu pon cap ayam...

jap..ko connect direct ke pc..?camne tuh...?ada pakai adapter ke or usb jack?sound keluar camne..?cukup ke  power pc ngan speaker tu nak tampung segala gadget ngan line guitar ko tu..?aku dulu ada try pakai kat hi-fi...mmg pecah speaker...heheheh...

ko beli segala benda tu just untuk suka2...?baguih la ko nih...

mana daa sume pigi gitaris2 kat dalm nih...?sume dah tukar jadi penyanyi ke...?

63# Rayz_1

aku cucuk pakai jack connector kat belakang pc tu ade pod utk mic
cucuk kat situ
sememangnye cukup..
td sound xde la gempak sgt but average la..heheh

cuba spray wd40

Follow Us
Alo sume..
aku pulak mase darjah 6 start ngan kapok..pastu naik form4 aku beli santa cruz..
skaang nih mcm dh menunjukkan kecenderungan nak pegang gitar letrik..
dan tgh bingung sbb kena kumpul bajet lagi..

aku minat ngan reka bentuk strat ngan les paul. Kalo nak beli Squier Affinity Strat, pada pendapat korang, mana satu lebih untung? Beli dalam pakej kotak tu ke..atau beli asing2 gitar ngan amp? Dan ada sesiapa yg tau anggaran harga G-Dec Junior amp?

Okie... salam sume otai2.... ni list barang2 gitar adik...

Guitar :
Karen - Ibanez RG370DX (pickup-up tukar ke SD) / Ibanez PGM 3 / Yamaha RGX 321 / SX Strats (ni buat belasah2 praktis.)
Akustika - Applause AE148 (semi-acc), Gibtone 12 Strings, Kapok Brand (ada 2... ni gitar paling evergreen)
Kabel :
Planet Waves Classic Series Instrument Cable, kabel buatan sendiri.
Effects :
Stompboxes - BOSS Metalzone M2, BOSS Overdrive OD-3, Ibanez Tube Screamer TS9, Jim Dunlop Crybaby (ni utk expression pedal), Behringer DD400.
Amplifier Modeller - Line-6 POD 2.0 (Red Bean) + Floor Foot Switch, Behringer V-Amp 2.
Floorboard - ZOOM GT-6 (Dah rusak la...)
Straps :
Planet Waves Joe Satriani Skull 'N Bones, Dunlop Dirtbag Two Sided Guitar Strap, Assorted Yamaha Straps.
Picks :
Jim Dunlop TORTEX 0.88 - 2.0,  Big Stubby 2.0 & Nylon, Ibanez Vai, Fender Delrin T/M (.60) to X-Hard (1.14), Ernie Ball M, Ernie Ball Thumb Picks.
Strings :
Karen - Ernie Ball Super Slinky (9 - 42), D'Addario XL.
Akustika -  D'Addario Extra Light EJ15 Phosphor Bronze, Elixir Nanoweb Light 12 Strings.
Amplifier :
Marshall MG30FX, Marshall MG10C. Prince Stinger Pro.

Okey bang itu la barang2 ngan specs dia sesikit.... kira ok la kan?? adik pun stakat main suke2 je ikut brader2 otai main kat club...

Alo sume..
aku pulak mase darjah 6 start ngan kapok..pastu naik form4 aku beli santa cr ...
nong_kid Post at 11-4-2010 18:58

hai bang... mm.. adik bukan terrer sangat, tapi boleh la bagi pendapat.... gitar tu cantik bukan dari luaran je bang, tapi perlu sesuai dengan tuan punya badan. Maksud adik camni... 2 gitar yang abang sebut tu, adalah 2 gitar yg jauh berbeza, strat dgn lespaul... configuration p/u pun dah jauh beza... 3ple single coil v/s twin humbucker. so balik kepada abang la... abang main muzik jenis camana... kalau keras... sesuai guna lespaul, sbb lp ni menyokong muzik berat dgn sistem p/u dia tadi... dan jenis kayu dia pun memang yang bertone berat. dan kalo abang main muzik yang x berat... so cuba ambik strats... paling sesuai utk main, dgn mood neck dia yg hampir mcm fender... pastu tmbah plak bridge system yang vintage. lagi 1 fretboard dia pun susah nak main dari les paul tadi... sbb xde mount atas kayu neck... lg cepat terrer.mmm.. tapi apepun.. bgantung pada abang la... sesuai dgn muzik, style dan playability abang... adik cuma bagi pendapat je.

P/S - tapi bang, kalo boleh.. kumpul duit banyak sket, cari gitar yg hi-end... mmg puas hati...