CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azam2066

PEMINAT BURUNG BUDGIE MARI SINI.......

Close [Copy link]
Post Last Edit by muzaa at 11-12-2010 21:21
Meriah2 kalau tgk mrk mkn mcm nih...
Cuma mana nk cari pokok kemangi & beluntas tu erk?...
Co ...
glider Post at 11-12-2010 20:12

pasal pokok ni aku x pasti mn nak cr kat johor...yg aku tahu bro kelisa dah ada pokok selasih he he he.kou mintak lah ngan dia...xpun beli je biji selasih kat kedai,pokoknya mudah idup.n klu dah besar tu kena selalu pangkas tang yg nak berbunga tu coz klu x pangkas dia cepat mati....pokok2 ni semua aku biasa beli kat pasar,biasanya org siam byk tanam...dan setahu aku pokok ni semua org pineng buat ulam tuk laksa peneng ori sana...ermmm berair plak mulut aku...

ni gmbr selasih,kemangi,daun kesun dan kaprau...klu dpt yg mcm nipun blh semai melalui keratan batang...ermm...
selamat beramal...truskan bersama...forum budgie...he he he

Rate

1

Buah kelapa kt sini kecik2 sizenyer...
Kena carik yg sizenyer besaw2... baru selesa nanti...:l ...
glider Post at 11-12-2010 20:13

buah kelapa ni mcm2 saiz bro....cari2 lah...yg aku bt ni mmng aku korek skit tuk muatan lbh besar dan selesa...untungnya pakai sabut ni dia punya najis mdh kering...xla terlekat kat kaki atau punggungnya...n apa yang penting...kerjasama... ermm,apa yg penting kelapa ni ongkosnya murah je dan blh di dapati di mana-mana....kou bt lah sendiri glider...he he he...x dapek den nak nolong ...

bro muzaa aku x nak nestbox..aku nak lutino jantan jer...leh post ke shah alam?
greenfrog Post at 9-12-2010 13:37

hai bro green dah maju setapak lg nmpknya,dah bt projek lutino budgie plak...he he he

salam.....
hari ni saya sgt sedih.....sekor budgie saya dah pergi...KO.....2 hari lepas sy tgk dok tergolek2 jer....pastu elok ler plak....sedar2 semalm dia dah kiok....dah tingal 3 ekor jer nak p cr lagi la sepasang......

salam.....
hari ni saya sgt sedih.....sekor budgie saya dah pergi...KO.....2 hari lepas sy tgk dok  ...
aqie Post at 12-12-2010 20:40

Innalillahhhh...
Sabarrr Bro...
Patah tumbuh hilang berganti...

pasal pokok ni aku x pasti mn nak cr kat johor...yg aku tahu bro kelisa dah ada pokok selasih :lol ...
muzaa Post at 11-12-2010 21:18

TQ Bro...
Kasi close up gambar tu baguih gak...
So leh nampak bentuk daunnyer nanti...
Selasih mmg tgh tunggu nak minta dr Bro Kelisa nih... bior pokok yg dia tanam tu merimbun dulu...

Follow Us
Reply 2446# glider

bro, pokok2 tue ade jual kat pasar tani kat lakin  setiap ari sabtu . .

salam.....
hari ni saya sgt sedih.....sekor budgie saya dah pergi...KO.....2 hari lepas sy tgk dok  ...
aqie Post at 12-12-2010 20:40

Salam semua...hai sbrlah aqie....sudah resam dlm membela makhluk bernyawa g2...sabarlah....intai2lah jodoh baru tuk budgie yg mati tu....

Post Last Edit by muzaa at 13-12-2010 14:10
Reply  glider
bro, pokok2 tue ade jual kat pasar tani kat lakin  setiap ari sabtu . .
deans_adin Post at 13-12-2010 08:01

aaahaa...tu dia dah ada member yg tahu mn ada sayur ni semua....aku rs sayur ni mmng ada di serata malaysia,cm sblm ni kita x peduli coz ianya x popular dikalangan masyarakat lain kecuali siam....apapun selamat membeli belah...dah beli tu cuba2 lah tanam plak...cari tmpt separa teduh skit n klu kat tnh yg agak lembap tu lglah baik pertumbuhannya.... sukran lakum ya akhi deans-adin...

lps ni cang nak bg 1 cage 1 pasang ok or tak?

Reply 2449# muzaa

hahah...
pkok tu orang johor wat laksa bro..

tenguk dari gambar tu ade pokok pudina betul ke ? ?

lps ni cang nak bg 1 cage 1 pasang ok or tak?
aqie Post at 13-12-2010 14:18

ok gak nak letak g2...pastikan jantan betina n msk 1 pair 1 cage....sstgh org cakap lg mudah tuk dia breed klu bt cr tu...

Reply  muzaa
hahah...pkok tu orang johor wat laksa bro..tenguk dari gambar tu ade p ...
deans_adin Post at 13-12-2010 15:12

kat gmbr tu x ada daun pudina deans...gambar ats tu belah kiri selasih, knn kemangi,bwh daun kesum dan sblhnya kaprau...
kemangi dan kaprau ni sama je daun n bunganya...cuma kemangi batangnya putih dan kaprau putih campur merah....
cm aku x pasti nama betul bg kaprau ni coz nama tu org siam yg panggil...tuk elakkan hama ada jg yg bagi serai kat budgie... penyekkan serai tu dan letak gitu sj....musim hujan lg la dia suka....

Rate

1

Reply 2453# muzaa

kaprau tu yang deans maksudkan macam daun pudina...err cari nama kaprau kat search imej yahoo tok kepastian tak jumpe pulak  boleh tak muzaa zoom inkan gambar tu..

ok gak nak letak g2...pastikan jantan betina n msk 1 pair 1 cage....sstgh org cakap lg mudah tuk d ...
muzaa Post at 13-12-2010 16:04

tu la nak cari sabut kelapa.....
rasanya ritu ader orng nak bg free tp...saper dia yerk?

Reply  kelisa_rtg
Salam semua...hai mslh ni akupun x pasti knp berlaku.mcm aku brthu sblm nilah,ak ...
muzaa Post at 11-12-2010 21:08

Salam bro muzaa..rasanya dah boleh PM kepada bro semula
nanti check PM k.Daun kesum tu pun boleh bagi budgie makan gak ker??
Klu kat sini masak asam pedas mmg masukkan daun kesum tu.
Satu lagi, daun selasih tu mmg baunya kuat eh?? sentuh sikit jer dah boleh bau kat tapak tangan kita.

Reply  muzaa
kaprau tu yang deans maksudkan macam daun pudina...err cari nama kaprau kat s ...
deans_adin Post at 13-12-2010 16:21

Salam semua,rasanya kaprau tupun spesis kemangi jg coz x jauh bezanya...nnt klu senang2 aku ambik pic lbh dekat...
deans apa perkembangan budgie?

Reply 2455# aqie
ermm...aqie...klu betul nak, pm lah alamat kau kat aku...kita manusia sbgai khalifah Allah dimuka bumi ni kenalah berpegang pada janji...tp aku x blh tentukan tarikhnya...bila siap aku brthu...aku ni bknnya ada byk ms kosongpun.ermm satu lg kaupun kena janji jgn dok bt merajuk x masuk sini lg...kita belajar ni biasalah tegur menegur kan...he he he

Salam bro muzaa..rasanya dah boleh PM kepada bro semula  
nanti check PM k.Daun kesum tu pun  ...
kelisa_rtg Post at 13-12-2010 17:07

pasal daun kesum ni ok gak nak bagi kat budgie...selasih,kemangi,kaprau,serai dan yg kita tahu semua tu sbnrnya sama je fungsinya tuk budgie...jadi, x ada semua jenis pokok tupun x apa.cuba kawan2 tangkap sekor budgie dan belek2 bulunya...mesti terdapat kutu atau hama merayap2 kat bdn mereka....tmbhn klu kita tgk budgie yg selalu dok mengaru2 tu...diapun rs gatal gak....so bila diberi mkn daun2 ni semua dia dpt menhindarkan mslh seperti kutu dan hama tu coz dia mcm memanaskan bdn budgie tu sendiri...so budgie akn sihat dan satu lg pokok2 ni mengalakkan budgie tuk breed...cmnya bagi tu jgn lah terlalu kerap sgt... ni cuma dari pemerhatian aku yg baru ni....lain org lain ilmu dan caranya...klu salah tlng perbetulkan...

Salam semua,rasanya kaprau tupun spesis kemangi jg coz x jauh bezanya...nnt klu senang2 aku ambik  ...
muzaa Post at 13-12-2010 23:16

ok
muzaa maaf la deans dah lame behenti bela budgie semenjak parent g haji tahun lepas,jadi budgie tak dapat dibela...badgie  semua dah hantar umah cosin bersama2 sangkar nya...yg tinggal hanya kenangan sahaja..
nak bela semula tunggu mase je nie...sekarang ni hanya boleh kongsi maklumat jer..

kat umah cosin tu tenguk semakin berkurangan budgie nye & nampak cam dah tua budgie tu..