CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Murid Tahun 1 maut dipatuk ular di kawasan sekolah

mamapea replied at 20-4-2016 10:10 AM
anak aku jatuh kt dlm sekolah sampai patah tangan sampai skrg insurans x dpt2...dh nk masuk setahu ...

Lor..apa yg liat sgt kompeni tu nk bagi pampasan..

Ada tanya pihak sekolah tak pasal insuran tu?

ikut pengalaman aku yg pernah kena patuk ular senduk... mmg once dia gigit x sakit mana rase macam kaki kena cubitan halus... yg buat takut n  menangis tu sebab terperanjat tgk ulorrr..

yayangmama replied at 20-4-2016 11:04 AM
huhuhu...kannnn

tapi mana la x hangin...

agaknya ular kecik kut,arwah sndiri tak sedar dipatuk agaknya.

Ke syurga tempat mu dik.

espri6006 replied at 20-4-2016 11:34 AM
ala akak ni janganlah paranoid sangat, takkan kena kat sorang tu ...sampai anak2 kita nak main pon ...

sebab sebelum rumah iols siap rumah kakak ipar sebelah banyak kali masuk ular dik.... sbb tu akak mcm takot sikit... pernah sekali dia citer ular sawa siap salin kulit bawah katil dia boleh tak sedo... akak dah pesan kat anak akak nak main boleh tp tayah la ikut atuk masuk kebun semak semua.... main je ngan sepupu yang ada kay sekitar rumah....anak akak dah berapa kali kena kutu babi kat telinga.... huhuhuhu... ni musim panas ni akak risau jugak dik.... nak nak time cuti ni dia pulun main sampai tak ingt nak balik siap kena bawak hanger baru ingat jalan balik rumah walopon sebelah je ngan rumah nenek dia

kikuri replied at 20-4-2016 12:07 PM
sebab sebelum rumah iols siap rumah kakak ipar sebelah banyak kali masuk ular dik.... sbb tu akak  ...

bawak hangar? kelass akak...zaman kita2 dulu makpak bawak seberkas lidi atau ranting kayu atau pelepah kelapa kak...zaman kanak2 kita tak fikir pun sola takut...ular, kala , jengking lipan, babi atau apa je binatang berbisa kita tahu dan kenal tapi tak fikir soal takut. bila dah besar panjang ni jangankan masuk hutan..nak masuk semak pun fikir2-3 kali sebab tu kita pun bimbang pada anak2 kita.

ade member ak kata budak tu hidup balik mse nak kapan.

sape boleh sahkan pkara ni? ak syak org viral benda tak sahih ni. sb skg kan banyak viral pkra x benarrr.

Follow Us
Mase ular tu patuk xsakit ke.. meraung2x menangis ke.? Adehhhh risau pulak aku..nak balik kg...

chipsmoremore replied at 20-4-2016 11:58 AM
ikut pengalaman aku yg pernah kena patuk ular senduk... mmg once dia gigit x sakit mana rase macam k ...

cer citer sket camne rasanye... memula rasa cam cubit halus je.. pastu? sesak nafas pengsan bagai ke? syukorla uols masih panjang umur bole cerita pengalaman kene patuk ular.

kalau kene patuk ular... first aid yg kene buat apa? ikat  kawasan kene patuk tu ke? haish... tu belum lagi sampai spital... taktau pulak ular apa yg patuk... dah susah nak bagi antivenum jenis apa. adoila...

kesiannye....ank buah aku pn skolah kt cni jgk..darjah 1 jgk..

Saya dlu time tu skolah rendah penah kena patuk ngn ular. tapi ular kapak. kena kat betis. masa kena tu x sakit, cuma terkejut ja.mcm ada benda tajam cucuk. lepas kena tu, ikat ngan kain atas sikit daripada tmpat kena patuk. masa tu dh naik biru2 dah kat kaki. terus rasa kaki lenguh2..x larat jalan.
Masa tu berubat kampung, jumpa 'bomoh ular' . first skali dia baca2 apa tah sambil lurut kat betis smpai ke tanah. mcm buang bisa kat tanah. then dia bagi minum air daun yg di blend. hampas daun tu letak kat kaki dan dia balut.
lepas tu kat tempat kena patut akan jadi menggelembung,mcm ada air bisa kat dlm.  dlm seminggu pecah.
Tapi banyak pantang larang, x blh kena hujan. x boleh makan benda yg menjalar, ikan yg ada sengat. kena pantang selama setahun.   

chekacheku replied at 20-4-2016 09:13 AM
kwn aku keje kk pngkalan chepa..diala org first yg up status psl insiden murid kna patuk ni..kisahny ...

ya Allah..sedihnya...

talapia replied at 20-4-2016 12:41 PM
cer citer sket camne rasanye... memula rasa cam cubit halus je.. pastu? sesak nafas pengsan bagai  ...

alhamdulillah umur aku panjang...

Mase tu mmg aku darjah 1 pun... x nampak ular tu nak lalu, dia terkejut tgk aku kot zass dia patuk, aku lak tgk apekebenda kaki tetiba rase dicubit sakit manja2 gitu, tgk2 ular dok sblh kaki, Ya Allah terperanjat terus pecut 100 meter lari ke rumah. siap bagitau bapak aku rase mcm dah kena gigit ular tgk jari kaki ade darah...sibb baik arwah bapak aku terar...dia p ikat kaki aku pastu ntah pa dia taruh kat kaki aku, pastu aku pengsan...yg aku ingat n sedar aku dah kuar hospital n tidur dalam buaian heheheh....berduyun duyun le org kg dtg ziarah.

Tapi kesan bisa ular tu mmg lama hampir 6 bulan gak x sekolah... kaki aku jadi bengkak n asyik bernanah... kena dressing selalu sakit ya hampun, @ last doktor suh pegi berubat kg sbb aku syik demam x demam ngan keadaan kaki yg berair n bernanah x kering2....

sib baik aku nampak ular tu  dan tgk keliling....kalo lah ular tu patuk pastu blah kesemak mmg aku x tahu le ape ke ngokak kaki aku sampai berdarah ..sebab darah kena patuk tu bukan merambu rambu keluarnya... meleleh mcm baru lepas gigit pacat je

Jadi aku rase kes budak ni mungkin dia main sorang2 kat tepi sekolah...x sedar kaki kena patuk ular n x nampak lak kelibat ular tu. Kalo nampak mesti dia atau kawannya  dah report ngan cikgu... dah sampai ajalnya, semoga adik tenang dan bahagia disana, al fatihah

talapia replied at 20-4-2016 12:41 PM
cer citer sket camne rasanye... memula rasa cam cubit halus je.. pastu? sesak nafas pengsan bagai  ...

kalau korang kena patuk.. jgn ikat kononnya tak nak racun merebak. itu salah sebenarnya. racun itu akan merosakkan kawasan yg kena patuk. asasnya korang kena cepat2 pergi sepital untuk masukkan antivenum. itu je yg boleh buat.

depends pada ular.. kalau korang kena ular yg kecil atau remaja.. mostly kita akan mati.. kalau yg patuk dewasa.. rasanya idup. sebab yg kecil ni tak reti nak baget berapa banyak poison nak di keluarkan.. so diorang akan keluarkan poison banyak2.. berbanding ular dewasa yg akan keluarkan sket aje.
so ular kecil lagi bahaya.

chipsmoremore replied at 20-4-2016 01:05 PM
alhamdulillah umur aku panjang...

Mase tu mmg aku darjah 1 pun... x nampak ular tu nak lalu, di ...

sebenarnya salah ayah kau ikat.. jgn ikat.. sebab tu kaki kau tak baik2. sebab poison tu dah berkumpul di kawsan ikat and rosakkan area situ. kalau tak ikat.. racun akan cair bersama darah kita. sel merah akan pecah.. tp body kita akan replace immediately. cepat2 hantar ke sepital.

chinta89 replied at 20-4-2016 12:17 PM
ade member ak kata budak tu hidup balik mse nak kapan.

sape boleh sahkan pkara ni? ak syak org vi ...

bukan hidup balik tapi ada pergerakan, siap ambulan gi amik bawak gi hospital balik

pastu doktor kata tu cuma pergerakkan motor kat jasad je.

itik_kuning replied at 20-4-2016 01:13 PM
bukan hidup balik tapi ada pergerakan, siap ambulan gi amik bawak gi hospital balik

pastu dokto ...

ada baca gak.. kalau orang mati ada yg terbangun atau bunyi sedawa dan mcm2 gerakan.. sebenarnya dah mati.. tp gerakan motor tu a.. atau gas keluar dari badan dan sebagainyaa

tentera_laut replied at 20-4-2016 01:08 PM
sebenarnya salah ayah kau ikat.. jgn ikat.. sebab tu kaki kau tak baik2. sebab poison tu dah berku ...

ade benar gak tu tentera laut...

agaknya bapak aku terpengaruh ngan cerita drama kat tb kot...

HibinoSama replied at 20-4-2016 11:51 AM
Lor..apa yg liat sgt kompeni tu nk bagi pampasan..

Ada tanya pihak sekolah tak pasal insuran tu ...

dh tanya tp diam mcm tu jer...husband pun ckp dh malas nak tanya...

tentera_laut replied at 20-4-2016 01:06 PM
kalau korang kena patuk.. jgn ikat kononnya tak nak racun merebak. itu salah sebenarnya. racun itu ...

nak tanya juga

kalau ular senduk kecil
dan ular senduk dewasa

jumlah bisa yang mereka miliki itu sama ke?

mamapea replied at 20-4-2016 01:17 PM
dh tanya tp diam mcm tu jer...husband pun ckp dh malas nak tanya...

Lor..mcm tu plk..
Xtau nk kata apa lah klu pihak sek diam je..