CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2283|Reply: 8

mencari ilmu buat Tuisyen di rumah

Post time 22-2-2016 03:02 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Harap2 sangat ada org dapat bantu aku..x tau nak tanya sapa dah..Harap2 korang paham apa aku cuba sampaikan..

Tahun ni aku buat tuisyen..aku ada kelas sendiri tapi ada 1 je kelas..hanya muat dalam 12 org utk satu2 masa.tuisyen aku setiap sabtu dan ahad sahaja..mulanya planning aku,sesi pagi utk budak tahun 4,5 & 6..sesi petang lak utk tahun 1, 2 ,& 3.untuk memudahnya pembelajaran.tapi masalahnya sekarang semua tahun dah bercampur2 time sesi pagi..sebabnya kelas petang terpaksa buat kelas mengenal abc saja..masa bulan 1 haritu ada parent yg hantar anak tahun 1 & 2 yang langsung tak tahu menulis dan membaca...so aku terpaksa asingkan budak tahun 2 yg pandai membaca ke sesi pagi..maksudnya petang hanya budak yg belajar abc je..ada la dalam 5 org je..kelas pagi ramai 14 org bercampur tahun 2 hingga 6..tu pon ramai lagi parent yg request nak masuk..aku mintak tangguh dulu kat parent dorg sebab aku rancang nak stop kelas membaca petang tu dan ganti kelas tusyen biasa..

Tuisyen aku ni ada 2 orang tutornye iaitu aku dan kawan..dia grad UPSI..sekarang tengah jadi guru ganti kat sekolah rendah..masa bulan 1 ritu kami ajar bergilir2 maksudnya sorg ajar sekali je seminggu..disebabkan budak dah bercampur2 kami terpaksa mengajar berdua skali..kiranya sekarang sabtu ahad kena ajar..aku kesian kat kawan aku tu dah la keje guru sandaran isnin hingga jumaat.sabtu ahad pon kene keja lagi.

Korang rasa perlu ke aku stop kan kelas membaca petang dan ganti je ngan tuisyen biasa?rasa cam kesian plak kat budak2 ni dah darjah 2 tak pandai membaca.nanti mak bapak kata ape pulak cikgu tuisyen ni reject anak dia.
Kalau nak stopkan camne nak cakap supaya parent x terguris.?

sayang jugak aku nak lepaskan budak2 baru yg request nak masuk tuisyen aku sebab rezeki tu..ngeh ngeh

aku nak je tambah kelas waktu malam tapi masalahnya sekarang wiring bilik tuisyen aku tengah rosak.kalau malam x de lampu pulak..nak baikkan makan kos pulak.buat masa sekarang x banyak modal yg ade..g pon aku ada laki n anak nak dilayan..susah buat malam..

Pastu lagi masalah aku,aku x tau nak bagi budak2 ni latihan dengan membeli buku atau photostat latihan je..mane lagi jimat ye?yuran aku ambil x mahal pon rm80 je sebulan.masa 2 jam..80 tu la utk beli buku apa semua..rasa cam banyak makan duit jugak utk sediakan latihan tu..

harap2 dapat jumpa jawapan yang dapat meleraikan kekusutan kepala ni..aku pon pelik kenapa org sekeliling ni kedekut sangat nak share pengalaman dorg buat tuisyen.

segala tips dari korang berkenaan tuisyen sendiri ni amat2 lah aku hargai.thanks10 a lot..

jangan kecam saye ek

Kecam laaa padai lak merayu jgnnnnn???

Hoii ko kne tau apa ko buat ok? Ko bukan baby kecikk, depa tu sme tatau apa

Dulik laa parents tu sme, ko kasik tau plan ko je dah, nkkkk terima, takmo get lost!!
  Dengo sini, ko ajak kawan ko tu.meeting, rombak segalanya dan plan apa terbaik dgn persetujuan dia, pasal korang yg tanggung segala, set btui btui, test budak tu sme, mana tokleh baca ko bleh rejekkkkkk. Suh.parents anto tmpt ajar baca,so ko amik CUMA BUDAK.DLM PLAN KO aje, toksahhhhh layan parents dok rayu.rayu, suh depa ajo anak depa baca, kalotttt la ko ni,.mende mudah je, amikkkkk budak yg ko plan , klo depa tipu dan ko jumpa budak.di luar plan ko, anto balikkk, nehiiiii nehi Aaaahhhh tak.moh!!! Nangis darahhhh ler ko dulik apa, bukan plan aku!!! Haaaaa tegass firmmmmm, baru depa konpiden, kawan ko pun.sukaa haaa, by the way mak aku ckp aku kasor ler ade gak dia nangis pasei bahse aku kaso, ahhhhhhhh yg penting aku ckp betuiiiii hahaha, nangis leh stop tp.klo salahhhhhhhhhh hmmmmmmm kesannn sampai.kiamatttt hokehhhhhhhhhh

hoiii ye lahhh meaksihh atassssss kecammannnn n nasihat koooooooo

aku terima haritu pon sbb budak x ramai..x expect plak budak ramai

pe kata utk yg tak tau membaca tu buat kelas lain, dan ambik sorg cikgu utk kelas ni je, students pulak limit to 1-2...yuran naikkan sikit sbb kelas khas kan

ase cam x cukup masa la pulak..waktu tuisyen aku kul 9pagi hingga 11 pagi dan 2.30 ptg hingga 4.30 ptg.ko ase kul bape yg sesuai aku buat kelas khas tu?malam x boleh sbb lampu rosak.nak buat direct dari pagi ke malam pon penat jugak.mau pengsan aku

Follow Us
Buat setakat yg mampu..jgn kaut semua tp kualiti x jaga..klau jaga kualiti insyaAllah ada la rezeki tu..biasa org akn iklan dr mulut ke mulut..klau kualiti x jaga senang jgk tersebar..buat slow2 tp berkualiti..listkn priority nk buat yg mane dgn kawan..bgthu kelas ni utk apa pd ibu bapa..nk layan kesian mak ayh tp klau kualiti x jaga,dorg komplen gk

1 kelas LINUS, 1 kelas gabungan tahun 4&5. 1 kelas tahun 6. 1 kelas gabungan tahun 2&3 yg tahu membaca.
Jadi ada 4 kelas semuanya.
Perlu sesi 4 jam seminggu untuk setiap kelas.
LINUS - 4 jam (membaca, menulis dan mengira.)
Kelas th 4&5 - 4 subjek x 1 jam = 4jam
Kelas th 1&2 - sda
Kelas UPSR - sda
Maknanya kena ada 4 sesi.
Contohnya:
Sabtu: 9am - 1 pm  - LINUS
Sabtu: 1.00 - 5pm - kelas th 4&5
Ahad: 9am - 1pm - th 1&2
Ahad: 1.00 - 5pm - th UPSR.

Ada 2 guru, boleh tukar terus. Tak perlu lunch break serentak utk 2 guru.
Pasang lampu tak mahal pun. Bilik 12 orang, 2 lampu kalimantang tak sampai rm100. Yuran 1 murid je.
Buku utk latihan boleh beli skali guna setahun. Yg bagus pun harga tak sampai rm10. Yg murah tak sampai RM3 pun ada.

Tu je pandangan saya. Harap ianya bermanafaat.

Ko mmg ada skill ke nk ajar bdk membaca n kenal huruf?
It needs special skills kan!

As for buku latihan, ok je kot belu buku yg baik. Lebih jimat banding dgn.xerox