CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] ‘Gaji tinggal RM19, nak makan apa?’-CUEPACS

Syd replied at 23-12-2015 08:15 AM
jangan main-main ngan PTPTN.

Along tuh.

ni depa ptg ala ala warning je..dah panggil seribu cara ngan surat semua tak mo mai office n berunding cara bayaran..dah ptong sekelepok gini br nk bukak mata n viralkan..
depa nk soh gi office je berunding..
kawan i cikgu pun kena...dh gi ptptn..runding utk monthly instaallment (padan muka,,selama ni mengelat)..ok jer..
nt depa pulang balik

Aku ada kawan baik kerja ptptn....orang2 ptptn potong banyak2 sebab nak kejar komisyen katanya ...tu sebab masing2 kejar..

Yela sekarang semua kejar duit

awat tak potong 1/5 dulu

Mkn ciken cop

ye, agak kejam di situ kalau peminjam tu ada anak, tanggungan tinggi bagai...

tapi, peminjam pon kena ambek inisiatif pi bayar... mcm ada kawan ckp, owh x dpt notis, buat apa nak bayar... time ko x bayar, ko gatal tgn gi beli iphone, tukar kereta bagai... bila kena bayar, bising pulak...

manusiaaaa....

org swsta atau org yg x pernah pinjam PTPTN memang seronok sgt tgk penjawat awam ni kena potong sampi tggal rm19.. pada aku nk potong tu potong la tp setakat rm300 sebulan... kalau dia mngadu x cukup jgk gaji tu masalah dia. pandai2 la dia jual kereta..300 tu kira dh cukup elok.. ni sampai tggl rm19 mmg ade point la org nk bengang,

dh trace nama peminjam tu nk tkut apa lagi potong je la tiap2 bulan. ni nampak sgt mcm nk kaut duit cpt bg tabung penuh. tu pasal ada org yg meminjam takut nk berhubung dgn ptptn sbb drg selalu pikir selagi ptptn xdpt dorang jgn dok gatal2 serah diri nk byar.kang lagi laju dia mintak kt org yg serah diri.

Follow Us
lazim replied at 23-12-2015 09:58 AM
org swsta atau org yg x pernah pinjam PTPTN memang seronok sgt tgk penjawat awam ni kena potong samp ...

Tu aku pelik tengok posting2 orang yang x bertimbang rasa memadankan muka peminjam.yang tinggal rm19 setelah penat kerja sebulan....tol pun x lepas

dah liat bayar...mendapat laaa.....

masa ada duit x fikir hutang, x fikir ade pelajar lain nak pakai gak duit ptptn tu..

lagi nak salahkan ptptn...bile diorg bertindak mcm tuh...

duit ko nak, bayo ko xnk....

klu ada anak2..nk naik skola..mmg kesian weii...walaupun hakak benci org berhutg xbyr...tp kes ni mmg kesian...terpaksa la tuan badan tu meminjam dgn sesapa utk kelangsungan hidup...

pelik..xkan ptptn xdtg tmpt keje dorg? mcm tmpt hakak dorg dtg siap suh isi borg nk potong blnan byk mana..ni kes dia xpegi perjumpaan ke hape? klu xpegi mmg hauk sesgt la...kan dh mendpt..tp kesian la nengokkan payslip tggl byk tu jah...

slmt hakak dpt scholar xhadap dgn ptptpu nih...anak2 pun masing2 dh ada saving edu...giler byr interest jah thn blenye nak abis byr?

ramainye macai ptptn,,,kahkah..

zach2008 replied at 23-12-2015 08:29 AM
Daripada sound PTPTN baik sound kat pekerja gomen yg liat nak bayar tuh. Ada sesetengah, tunjuk laga ...

lu paham ke tak ape yg cuepacs sound tu?
bkn isu potongan..tp isu potongan melampau..smpai abis gaji org..

dari bank dia datang
dari bank dia pergi

Bayang kan bulan ni peminjam tu kena bayar kereta...rumah..jadi sebab dpt rm19....tertunggakla bayaran dan naik dua kali.ganda untuk.bulan depan.....

Kita bukan tahu masalah orang...

antagenaiz replied at 23-12-2015 10:09 AM
lu paham ke tak ape yg cuepacs sound tu?
bkn isu potongan..tp isu potongan melampau..smpai abis g ...

Kalau tak nak kena potongan melampau, jgn la liat nak bayar. Aku anggap yg kena potong melampau tu atas kesalahan sendiri. Bukan gaji kecik pun.
Adik beradik aku, kita org sentiasa ingatkan utk bayar cepat. Tak banyak janji bayar. Aku tak fikir, PTPTN sengaja nak menganiaya org dgn suka2 potong sesuka hati sblm peringatan diberikan. Kalau PTPTN tak pernah keluarkan peringatan, aku setuju je kalau ada yg kata dia org ni kejam.
Jadi ada baiknya kupek ingatkan pekerja gomen utk buat bayaran kalau tak nak gaji habis kena potong.

noor2 replied at 23-12-2015 10:18 AM
Bayang kan bulan ni peminjam tu kena bayar kereta...rumah..jadi sebab dpt rm19....tertunggakla bayar ...

harap2 org ni bujang la noor..kalu ada anak bini kesian jgaklah

BlueEagle replied at 23-12-2015 09:18 AM
kereta mahal kena dahulukan...nanti balik kampung malu weh pakai keta murah.....

mentaliti melayu ramai yg mcm tu..

bila pakai kete kecik, ade yg ckp "eh gaji kau byk, mampu pakai kete lagi canggih tp kenapa pakai viva je?"

ko ingat aku gundik najib nak tayang mewah2? iols hanya mampu senyum. pdhal iols pinjam kete ayah saje..no need nk beli kete terlajak  mahaiiii better pakai je kereta biasa2.

yg aku tgk sibuk ber hunda, ber suwif, ber toyolta, berwokwejen etc... idok la byk duitnya tp mcm uols ckp, NANTI BALIK KAMPUNG MALU WEH PAKAI KETE MURAH"

noor2 replied at 23-12-2015 10:01 AM
Tu aku pelik tengok posting2 orang yang x bertimbang rasa memadankan muka peminjam.yang tinggal rm ...

tula semua pakat teror bercakap sbb drg dh habis byr atau drg mmg bukan peminjam. kes penjawat awam ni mmg la dia salah sbb x berhubung dgn ptptn dan gaji not bad tp x byr. cuma guna la budi bicara kalau potong tros sebulan nk telan apa org tu. kalau dia potong 1k untuk 1st installment dan bulan2 300 munasabah lagi... kalau merungut jugak memang layak la dihencap.

saladin780 replied at 23-12-2015 10:33 AM
harap2 org ni bujang la noor..kalu ada anak bini kesian jgaklah

Tak leh bayang kan....bujang pun kesian...

Tadi noor call kawan yg keja ptptn....dia kata mmg siapa yang lewat bayar depa memang akan tekan bayar banyak...lagi pun depa sendiri kejar komisyen bila dapat paksa peminjam.bayar dalam.kadar yang banyak.katanya...

Ni dia kata la...

lazim replied at 23-12-2015 10:38 AM
tula semua pakat teror bercakap sbb drg dh habis byr atau drg mmg bukan peminjam. kes penjawat awa ...

Gaji untuk.peminjam.topik ni rm3k++kan....aterrr potong je la dalam.rm1000....atau rm700 ker... ni semua ko... hehe

zach2008 replied at 23-12-2015 10:21 AM
Kalau tak nak kena potongan melampau, jgn la liat nak bayar. Aku anggap yg kena potong melampau tu ...

sape kata xbyk janji byr tu selamat. aku pon byr skit2, aleh2 ptptn mintak tunggakkan 3k dlm masa sebulan (boleh bincang x kejam pon ptptn) kalau x saman. tp xpe la aku mmg aim nk byr gn div asb so xde la rasa panik ke apa.. cuma mcm alaaa hr tu kata jnji byr walo rm50