CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kimi_wazer00

Seram si perantau

Aku folo cite ko.. ko mmg betul2 berani ya main bomoh2 tuk dapatkan pompuan yg ko nak.. masa ko buat tu ko x rase pe ke? rase berdosa ke takot ke? yang bapak si yan tu plak beria2 anta ko jin yg benci sgt kt ko pehal ek ? xpela, jdikan tu pengajaran buat ko.. harap Allah temukan ko jodoh yg baik dan kekal dgn ko. Aamiin.... ada cite lg share2 la yup..

RinIna replied at 22-2-2016 12:01 PM
Aku folo cite ko.. ko mmg betul2 berani ya main bomoh2 tuk dapatkan pompuan yg ko nak.. masa ko buat ...

sometimes when afraid of losing something important, human can't think clearly... haahhaa jangan tanye lagi...

ok aku cerite pasal kawan aku sorang ni,

kawan aku ni soqi, name betol aku tak nak tulis laa...
aku kenal dari sekolah rendah lagi, sampai bile masing2 masuk sekolah teknik kiteorang lost contact, die ni kire satu kampung ngan aku jugak. aku masuk  teknik rompin, die masuk teknik muadzam. tapi aku nak ingatkan, cerite ni bukan la dari mulut die tapi orang yang satu sekolah dengan die,

dalam tahun 2003/2002, ade kawan aku yang satu sekolah ngan soqi ni cerite kat aku, sekolah diorang sekarang dah haunted, banyak giler kes histeria katenye, tapi semua tu dikalangan pempuan la... katenye semua tu berpunce dari ade satu group budak tu suke main coin spirit, jadi diorang selalu la main mende tu. bile diorg dah selalu main jadi diorang dah tak kesah dah nak main sorang2. jadi diorang katenye selalu contact ade satu roh tu, roh tu pempuan, tiap kali main mesti ade roh tu. rupe2nye roh tu ade minat kat sorang dari player tu, jadi sebab tu la die selalu datang. ntah macamne katenye last diorang main tu, roh tu taknak home, sampai sudah taknak home, jadi katenye diorang tros close macamtu je.

lepas tu tak jadi ape2 kat diorang, cume tak lame lepas tu baru la kecoh kes histeria teruk kat sekolah tu, salah sorang yang kena tu soqi, katediorang teruk jugak mamat tu kene. bile situasi dah reda sikit, si soqi ni jadi laim macam sikit, dah tak campur orang, die ni dah jadi macam orang kemaruk cinta. kawan2 die pon cari2 jugak la die ni kenen ngan sape tapi takde sape tau. bile soqi ni dah nampak macam teruk sampai cakap sorang2, kawan 2 die pon risau la... ade kalanye die tu macam bukan diri die, dah jadi personaliti lain. ade sekali tu die sepak pasu bunga sampai pecah. bile dah lame2 baru la tau rupe2nye die ni in love dengan hantu yang die selalu main coin spirit tu. kecoh la lepas tu, orang semua jadi takot dengan die. sampai kat kampung kecoh bende tu.

then, the of story aku pon tak tau camne, tapi ade kawan sekolah aku terserempak ngan die kat kemaman nampak die still macam mental sikit. tapi aku pon tak tahu sahih ke tak cerite ni, aku pon dengar dari cerite kawan2 yang mane pernah jumpe die. dulu si soqi ni happy jugak la orangnye walaupon pendek, aku salu gak la hang out ngan die mase form3 dulu... die pon banyak kali satu kelas ngan aku. hahaha

ni yang maleh ni... ade je staff opis aku ngendap....

kimi_wazer00 replied at 23-2-2016 02:56 PM

ala....peminat la bro.....ghupe ganas...tapi leh tahan gak citer mike ye...Xleh blah mike pakai baju kaler pink arini bro...hehehh

kimi_wazer00 replied at 23-2-2016 02:56 PM

ngendap apa? den tak paham

tu haa... yang atas tu orang opis aku... ceit...

Follow Us
kimi_wazer00 replied at 23-2-2016 07:00 PM

Haha...xpe bro.dlm opis aku pun ada 2,3org yg join forum ni.tapi diorang xtau nick aku.kalau tau leceh skit.haha

Baiklah.. Hahahahaha~~

hahaha.. sanggup lak member opis tu register semata2 skodeng tt..

haaa.... tengok... beriye die register. siap wassap suh tengok die komen. cisss...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

kimi_wazer00 replied at 3-2-2016 02:18 PM
citer ni mula pada tahun 2002, mase tu aku kat asrama sekolah teknik dekat rompin, pahang, mase tu a ...

siti budak kedah........
Anas budak sarawak, navy....

aku baru teringat...

tahun 2009 aku selalu outstation ke belah2 utara perak,sebab kene jaga projek2 kat sane, banyak pulak tu. ade satu tempat tu name die selinsing, tapak projek  aku ni jauh ke dalam, tepi sungai, nak sampai situ kene lalu sawah padi.
mase tu aku sampai tengahari kt site, lepas pum pang pum pang dengan contractor aku pon balik la, aku kene lalu jalan ban sawah padi tu. sampai 1/3 ke jalan besar tu tetibe hujan lebatm kaw2 punye. tapi aku redah je.

nak sampai ke jalan besar cuma ade 2 kali simpang 4 je, tapi ntah mase tu aku jumpe satu je, aku bawak keter pon takde la laju, dalam 30-40 kmj je, punye la lame aku rase nak sampai. last2 hujan pon reda, aku kat tengah sawah lagi, aku pon jalan lagi laa... jalan2 punye jalan punye jalan last2 sampai la kat jalan besar, tapi bkan jalan besar yang aku expect, jalan lain. dan sebelom nak sampai jalan besar tu aku kene lalu kat kawasan pokok2 besar dan rumah lama tinggal. creepy siot....

jalan besar tu sebenarnye kalau aku nak sampai aku kene melintas jalan yang aku cari tu, tapi sepanjang perjalanan tu aku tak jumpe pon jalan besar yang aku datang awal tadi tu. heran sungguh aku. tapi nasib baik jugak, time tu aku tahan kencing kaw2 punye, nak kencing kat sawah tu takot pulak. nasih la jalan yang tu dekat2 ngan petrol pump.

kimi_wazer00 replied at 23-2-2016 07:00 PM

Ala...bro wat je cam aku xde....ko cite je aku layan gak cite ko ni....cite la lagi...

kimi_wazer00 replied at 24-2-2016 05:45 PM
haaa.... tengok... beriye die register. siap wassap suh tengok die komen. cisss...

wei hang snap pict aku...aku pun snap pict hang baju kaler pink taaau...

zameyla replied at 24-2-2016 05:47 PM
siti budak kedah........
Anas budak sarawak, navy....

kenal ke? hahah kalau kenal pon buat2 xkenal je laa... jadikan cerite fiksyen je...

ade sekali aku outstation dekat pengkalan hulu, sebabkan jauh dari lumut jadi aku lepak hotel je la, aku pegi ngan ajak time tu, nak tido kat siam aku takde boarder pass pulak, jadi dok la kat situ je, pengkalan hulu ni koboi je, takde menarik sangat pon, kalau nak pegi pon takat beli beras pulut seludup je, kalau raya berguni2 aku beli.

jadi malam tu kat hotel je la ceritenye, hotel tu hotel murah je kat simpang 4 pekan tu, kiteorang check in pon lewat jugak time tu, aku pon lupe kiteorang buat ape, kalo tak silap buat kerja kat boarder tu, dulu opis kiteorang ade macam post kawalan untuk barang yang masuk dari siam kat boarder tu selain kastam dan agensi lain.

kat hotel tu mase kat jamban time aku tengah uruskan amanah saham rakyat tu aku perasan la ade tali kain kuning terikat kat paip air bawah singki, semua sekali aku jumpe ade 3 kalau tak salah dalam bilik tu cume tempat lain tu aku dah lupe. tapi aku buat bodohkan aje la, aku bagi tau ajak tapi kiteorang buat lawak kan je tali2 tu

sampai la time nak tido, aku mule2 lelap la jugak tapi ntah macam ne dalam kol 2-3pagi tu aku terjaga tapi aku takde la tros bangun. aku bukak mate je sambil buat scene golek2 hahha. lepas tu aku perasan pintu jamban gerak2 sendiri... haaa.... ajak dah tido mati kat sebelah. tapi time tu takde la rase seram ke hape, meremang pon takde.

pintu tu gerak2 dalam 5-10 minit. tengah pintu tu gerak2 aku tengok kat cermin tingkap, memang langsir tu aku selak sebelom tu, aku cam nampak iras2 orang pon ade kat tingkap tu, tapi belah luar la, tapi tu ppon aku buat tak tau je... ntah macam ne aku tido balik, sampai pagi esok... hahaha

oii mizi hang kan ade citer hantu kat hotel hutan melintang tu, cer cite sini cer cite toman123.

kimi_wazer00 replied at 25-2-2016 12:42 PM
ade sekali aku outstation dekat pengkalan hulu, sebabkan jauh dari lumut jadi aku lepak hotel je la, ...

Masa tu Ajak pun ada.....Homestay.....ajak main cak2 ngan hihihiih...minta ajak cite...

Toman123 replied at 25-2-2016 03:05 PM
Masa tu Ajak pun ada.....Homestay.....ajak main cak2 ngan hihihiih...minta ajak cite...

die mane ade dalam ni.... ang cite je la...

Edited by kimi_wazer00 at 29-2-2016 03:41 PM

ni citer baru gak la... tak jumpe cari penyelesaian lagi,
ni pasal nenek dan nenek sedare aku,
diorang ni semua dah tua, umur nenek aku pon dah 90++,
adik die aku tak tau la,
beberape tahun lepas,
kiteorang kecoh la kejap pasal nenek aku kate die tengah tido tetibe kat depan die ade orang pakai baju biru, dalam 2-3 orang camtu, kiteorang bajet nenek aku ngigau siang hari je la, sebab mane ade orang time tu, pntu pon selalu tutup, katenye orang tu tanye macam2, sakit kat mane la, ape la, macam2 la... tapi kiteorang tetap tak amek pot. sebelom tu nenek aku ni pernah la jatuh tangga sampai pendarahan dalam otak, doc takut nak operate, last2 biar camtu je la.

lepas tu aku rase dam setahun atau setahun lebih cam tu, nenek aku ni nampak lagi orang tu, tapi mase tu pagi, makcik aku pon takde kat rumah. opah aku nampak orang tu ramai kat depan rumah jiran kiteorang belah depan, bawah pokok kelape lak tu.orang tu pulak macam lampai2 ke nenek aku ni, ntah macamne nenek aku ni cam tetibe jadi kuat lak, padahal sakit lutut la, pening la penyakitnye, die pon pegi la kat bawah pokok kelape tu, aku tak tau ape jadi lepas tu, tapi ntah macamne nenek aku ni boleh pulak nak cabut anak pokok kelape kat situ, kecik je, last2 jatuh terduduk, dapat la faedah. pokok tu punye angkara tak pasal2 la nenek aku kene compressed bone kat tulang belakang, aku tengok slide x-ray tu pon memang clear tulang tu kecik sebelah, haaa... skang dok sakit pinggang je sebab tulang atas tu tekan saraf tulang belakang tu. puas pulak la aku cari seat keter OKU ni nak bawak die pegi hospital.(gambar)
jadi cerite pasal orang pakai baju biru tu habis kat situ je, sebab sampai sudah kiteorang sekeluarga bajet nenek aku ni mamai time tu. tapi...
nampaknye sangkaan kiteorang meleset...

baru2 ni nenek saudra aku( adik nenek aku) in shock condition, leh kate trauma la... sampai tak bercakap, padahal sebelom ni mulut die la yang paling riuh. diceritekan oleh makcik saudare aku ni, nenek saudara aku ni tetibe menjerit sambil tangan tunjuk kat luar rumah, muke memang macam terkejut giler. lepas tu terus senyap tak bercakap. cume kalau tak silap sempat dengar "tu tu tu orang ape  tu"... jadi saudara mara aku yang lain bawak la pegi hospital, kene la tahan wad 2-3 hari, doc kate jangkitan kuman dalam paru2, tapi lepas tu tak ok jugak, lepas tu aku ade la jenguk, die kenal aku, maknenye takde la nyanyuk, cume dari pemerhatian aku, die dalam keadaan lepas terkejut yang teramat sangat. trauma yang sampai kaku takleh cakap punye.

jadi aku pening, ape ke masalah diorang ni, diorang nampak benda yang same ke?
aku pon ade rujuk sorang pengamal perubatan islam ni, katenye saka, bapak aku pon kate saka, haha tapi kalau nak buang katenye takut mati sekali pulak, jadi aku pon pening camtu je la, agaknye saka tok moyang aku dulu la kot, tu yang payah keturunan dato' panglima2 ni, haaha tapi yang jelas kene kat belah perempuan je, datuk saudara aku yang lain meninggal sebelom ni takde pon dengar bende2 camtu. nak suruh cari keturunan lain kat saka tu susah pulak aku nak cari kat bota, perak tu, kang elok2 aku leh makan semua ikan sungai, tak pasal2 takleh makan ikan tapah pulak. hahaha

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

wahh.. lama jugak xdek update yer dr tt..

nak tanya, kerusi OKU tu boleh cabut2 ke atau psg tetap terus? berapa regenya tu..

lari topik pulak.. kakaka..

n please update citer pasal kawan ko ajak main cak2 tu.. mcm menarik jek.. haha..