CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2625|Reply: 6

pengguna jubah

salam semua.
sekarang rasanyer dah ramai pengguna yg mula pakai jubah kan...sangat2 cantik lak tu...saya pun salah seorg pengguna jubah. selalunyer korang beli jubah material yg mcm mana ye? mcm saya suka yg jenis mudah bf dan x perlu digosok...memerlukan pandangan korang jenis jubah n material yg mcm mana korang suka...sebab saya bakal memborong jubah...jom komen jap...

boleh share sekali butik mana yg jual jubah. iols ada rasa nak pakai jubah tapi takut tak sesuai.

itik_kuning replied at 28-8-2015 04:09 PM
boleh share sekali butik mana yg jual jubah. iols ada rasa nak pakai jubah tapi takut tak sesuai.

saya jual online je dulu sis..

memula nk borong ingatkan  boleh je amik size sesuka hati....kihkihkih....almaklum la baru jer nak kembangkan biz...rupanyer utk 1 patern baju kene amik semua....emmmm...kalu modal besar maun nyer haku borong semua...

Saya tidak suka memakai jubah, tetapi saya fikir warna-warna yang sangat penting.

Banyak jubah yg design cun2 skrg ni.ni antara yg selalu usha la : Bella ammara,dreemika,rinasallehclothing,minaz.my,cattleyacouture,caryazara,calaqisya

Me xpermah beli lagi dari dorang but dorang ni sgt2 femes la untuk org yg selalu shopping online.me beli kat ig lain je yg biasa2.lagipun student lagi xmampu nak shopping selalu mcm org yg dah kerja

Btw yg nak jual or nak pakai sendri jangan la yg material Lycra sis.sangat xlawa n melekap.huhu.moss crepe,dull satin tu ok.
Oh ya,me nak share baju kurung 4 ways.yg depan belakang kaler lain2.same goes dgn skirt dia.selalu pakai baju dia ngan jeans n skirt dia ngan blouse.lawa sgt.hehe.n yes bf friendly,zip dia 2ways n since kain dia stretchable so wudhu friendly too.boleh check out this ig @ruccimodisch

Follow Us
memerlukan pandangan korang jenis jubah n material yg mcm mana korang suka...

Hello... kalau untuk material jubah, kain moss crepe best.. sebab dia memeri, tebal dan tak jarang...

Untuk pakaian menggunakan kain lycra , elok guna yang 300gram ke atas,lebih tebal.. baju yg guna kain lycra ni takkan ikut bentuk badan kalau kita beli baju yang ikut saiz badan sendiri dan jenis loose cut... baju dari butik Prof Muhaya pun guna kain lycra..solat ready gitu..

I suka juga jubah yg untuk kita sarung sebagai outer wear kalau nak keluar rumah sekejap macam jubah dari Dubai tu, sesuai material yang ringan,nipis dan sejuk... kain Fursan tak salah I nama fabric tu..pernah nampak kat Gio Fabric..tapi sayang, tak banyak pilihan warna .. kalau ada yg jual kaler selain dari hitam kan best kain Fursan tu..