CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7889|Reply: 55

Ibu dapat tawaran belajar

Post time 12-8-2015 12:11 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Semalam dah open keputusan UPU..permohonan saya berjaya..saya lepasan diploma..dapat degree kimia 3 tahun.

so sekarang buntu nak sambung blajar ke tidak..umur saya 24 ada anak sorang umur 2 tahun..

nak mintak pandangan ada x kat sini ada x ibu2 yg sambung blajar masa dah ada anak kecik..pernah x korang tinggal anak semata2 nak sambung blajar.?kalau tempat blajar x jauh dari rumah x kisah la kan..tapi tempat yg saya dapat ni jauh,for sure la kena duk hostel dulu..suami pon x nak pisah ngan anak dia..jenuh dah pujuk saya nak bawak anak skali..langsung x bagi kecuali kalau anak dah besar skit..kalau jenis cam saya ni pisah ngan suami kejap x pe,jangan dengan anak..kesian kat anak

dulu tahun 2012 dapat jugak tawaran degree bio tapi saya reject sebab nak kawin..

kawan2 sama batch ngan saya masa dip dulu suma dah abis degree dorang..agak malu la jugak kan nak start study balik..haha

dalam hati x yakin jugak boleh ke bawak rasa cam dah tepu otak ni 3 tahun x menghadap buku..umur pon dah 24..kawan2 sebaya suma dah abis degree.sob sob

any advice or opinion saya tagihkan.

Belajar la balik sementara masih muda ni.. btw, ko duduk mana & dapat offer kat mana? Kenapa x minta transfer ke uni yg dekat ngan umah, so xyah la nak duduk hostel.

Ramai je kawan2 sy yg sambung belajar walau beranak..ada yg tgh sarat ngandung boyot2 gi kelas....ada yg tinggal anak di kampung dgn mak bapak dorg..anak tu tinggala ngan suami lebih mudah... sabarlah skit

brown_pupil replied at 12-8-2015 12:32 PM
Belajar la balik sementara masih muda ni.. btw, ko duduk mana & dapat offer kat mana? Kenapa x minta ...

kos yg saya dpat ni paling dekat pon shah alam..uni yg dekat ngn umah x de kos ni..saya duk kt perak

mommymonster82 replied at 12-8-2015 12:36 PM
Ramai je kawan2 sy yg sambung belajar walau beranak..ada yg tgh sarat ngandung boyot2 gi kelas....ad ...

yeke..cmne la rasanye tu..mesti rindu sngt kt anak

mudanya lg... elok la sambung belajar... xde ruginya..

Follow Us
kalau suami izinkan, tinggal la anak kejap.
kalau ada cuti je balik
masih muda so lebih baik belajar

IbuAulia replied at 12-8-2015 01:08 PM
kos yg saya dpat ni paling dekat pon shah alam..uni yg dekat ngn umah x de kos ni..saya duk kt per ...

kursus ni ada epjj tak? terpulang pada TT..kalau boleh tahan rindu, amik je full time.. kalau tak, amik je epjj. Datang uni bila time kuliah hujung minggu jer. Aku sendiri pun tengah sambung balajar lagi, tapi epjj. Kelas hujung minggu, sebulan sekali jer..

IbuAulia replied at 12-8-2015 01:09 PM
yeke..cmne la rasanye tu..mesti rindu sngt kt anak

Demi masa depan kenalah bersabar..tu semua cabaran...kalu u rasa xsanggup rejectlah offer tu bagi tempat tu pada yang betul2 memerlukan..

bole tau tujuan tt sambung belajar bidang kimia tu utk ape?
mmg akan kerja dlm bidang tu atau saje suke2 sbb tgk kwn2 semua ada degree?
kalo mmg akan kerja dan mmg minat belajar teruskan la

tp kalo suke2 aku cadangkan tt amik je pape kursus kemahiran yg bole menjana income sendiri contohnya buat kek ke buat baju ke atau berniaga je pasar mlm secara kecil kecilan, buat biz online ke jual pampers, jual baju baby, jual susu baby (kene ada lesen perniagaan kot)  
kalo ada rupa yg cantik bole apply jd model tudung, model pekej perkahwinan ke

kalo aku aku suke lagi isteri duduk rumah jaga anak...nanti senang aku cek anak dah makan ke blum, dah pandai buat ape...dan aku pon mmg dah xcaya pengasuh2 ni kang dilipatnya anak kita jadi lunyai, tersedak susu ke, pendarahan dlm kepala ke mcm2 dah skrg ni

kos ni x de pjj..tadi baru cek balik..rupanya dapat kat kuala pilah..alamak jauhnya 3-4 jam dari tempat sendiri..kalau shah alam boleh tahan lagi 2-3 jam je..shah alam ramai sedara mara..buat semangat lagi down je

mdhelmi replied at 12-8-2015 02:54 PM
mmg akan kerja dlm bidang tu atau saje  ...

actually saya memang minat bidang sains..kalau saya kerja pon susah nak dapat yg berkait ngan diploma dulu..suka bila dapat duduk lab..dulu ambik diploma sains..kos ni x spesifik..duduk di bandar kecik ape je la kerja yg dpat..suami pon x nak pindah kemana2..

Ai vote sila sambung belajar..

Ramai je students yg ada anak tapi sambung study..
Ai pon penah gak.. tinggal anak2 gi oversea..
It's not easy.. tapi kena pikir panjang la..

mdhelmi replied at 12-8-2015 02:54 PM
mmg akan kerja dlm bidang tu atau saje  ...

w/pun aku pompuan aku sokong komen ko...

bukan apa, kalau nak sambung blajar sbb tgk kawan2 semua ada degree tp bila dh grad nnt duk umah je jaga anak baik x yah...lebih baik ambik kursus kemahiran

IbuAulia replied at 12-8-2015 03:01 PM
actually saya memang minat bidang sains..kalau saya kerja pon susah nak dapat yg berkait ngan dipl ...

i ada kenal dgn sorg budak ni la, dah kawin and ada anak sorg.
dulu keje tapi berenti sbb stress kdg2 kena ganti bos masuk BOD meeting utk present report....lepas berenti dia nk sambung blajar ambik master...
i rasa mcm decision yg dia buat ni merugikan dia...sambung blajar dgn harapan bila grad nnt nk apply keje lain guna master...rasa2 kalau dia guna master utk apply keje lain, takkan future employer dia nak suruh dia buat keje exec dgn gaji manager? of course employer dia expect dia present reports, buat training and such..

ApeApeAje replied at 12-8-2015 03:03 PM
Ai vote sila sambung belajar..

Ramai je students yg ada anak tapi sambung study..

Yes it's not easy..saya pernah berpisah sekali je ngan anak sbb masuk wad..tu pon dah tersedu2 nangis rindu..suami je tau buruknye saya nangis..hahaha

awak tinggal anak bapa tahun..anak brpa orang?

krustykrab replied at 12-8-2015 03:08 PM
w/pun aku pompuan aku sokong komen ko...

bukan apa, kalau nak sambung blajar sbb tgk kawan2 sem ...

saya kalau ikut kan nak jadi suri rumah je..lagi senang..saya seriously x minat buat keje cam,menjahit ke,membaking ke..suami pon kerja biasa2 je..spm pon dia x de.saya teringin nak ada kerja yg bagus.yg dapat jamin keselesaan keluarga..aii penin la pikir

IbuAulia replied at 12-8-2015 03:41 PM
saya kalau ikut kan nak jadi suri rumah je..lagi senang..saya seriously x minat buat keje cam,menj ...

tt pikir betul2 adakah tt nak apply keje lepas grad? kalau tt ada semangat mcm tu teruskan, kalau tak tt kena fikir plan yg lain...
bg i sayang kalau dh penat2 blajar, bila dh grad tak kerja langsung....atau maybe tt apply diploma perguruan, kalau minat mengajar...

bukan nak membunuh semangat tt, tp in realiti, keje skg amat payah nk cari yg betul2 sesuai dgn kita, nak pulak kena bersaing dgn ramai lg graduates kt luar sana..kdg dpt keje tp gaji pulak sikit x dpt nak cover household expenses

jujur saya cakap.saya seorang yg x tahu buat keputusan.x tahu hala tuju hidup sendiri..saya memang x reti..hati ni berbolak balik la..bila dengar org ni cakap cmni saya ikut,bila dengar org tu cakap cmtu lak,mula la saya pening kepala..x tau nak ikut mana satu

krustykrab replied at 12-8-2015 03:46 PM
tt pikir betul2 adakah tt nak apply keje lepas grad? kalau tt ada semangat mcm tu teruskan, kalau  ...

saya nak keje..kalau ikutkan sekarang pon nak keje..tapi dapat plak tawaran ni