CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2784|Reply: 11

Ilmunya dari mana?

Post time 12-6-2015 11:37 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum, sahabat2.
saya nak tanya dan pendapat sahabat2 sekalian. Saya suka bertanya terutamanya berkaitan perkara-perkara mistik.
macam mana ya tok bomoh/dukun/etc ni semua tahu cara nak 'memanggil/berkawan/' dengan jin? Contohnya, ada bomoh kalau nak panggil jin tu, dia baca mantera2 tertentu. Tapi, macam mana ya bomoh tu tahu dan confident yang mantera tu boleh memanggil si jin?

Terima kasih pada yang sudi menjawab.

semua ilmu tu kena la belajar...
tak kira ilmu dunia atau ilmu akhirat....
ilmu yg baik atau ilmu yg jahat..
semua tu kena la belajar....adaler guru nyer yg mengajar....
guru nyer pula ada guru lain yg mengajar....begitu ler seterus nyer....

ctaz replied at 12-6-2015 12:57 PM
semua ilmu tu kena la belajar...
tak kira ilmu dunia atau ilmu akhirat....
ilmu yg baik atau ilmu  ...

A ah betul lah tu. Cumanya, macam awak cakap kan, dari guru kepada guru kepada guru...
jadi, mesti ada guru yg 1st sekali tau benda ni kan? Dari mana pulak si guru 1st ni dapat ilmu tu ye?
Kalau ilmu macam nak bagi kek gebu kenq letak ovalette, senang nak faham sebab kita boleh buat trial and error.
tapi kalau ilmu hitam semua ni, macam mana ya?
minta maaf tau kalau soalan ni macam menyemak tapi dok bermain dalam otak ni..
bukan apa...mendiang atuk dan nenek sy dulu bomoh...masa saya masih kecik ada juga tengok dorang mengubat...tapi dorang dah  meninggal..tak sempat nak tanya

Dari Harut Marut la sis.

Artinya : “Dan mereka mengikuti apa yang dibaca oleh syaitan-syaitan pada masa kerajaan Sulaiman (dan mereka mengatakan bahwa Sulaiman itu mengerjakan sihir), Padahal Sulaiman tidak kafir (tidak mengerjakan sihir), hanya syaitan-syaitan lah yang kafir (mengerjakan sihir). mereka mengajarkan sihir kepada manusia dan apa yang diturunkan kepada dua orang malaikat di negeri Babil Yaitu Harut dan Marut, sedang keduanya tidak mengajarkan (sesuatu) kepada seorangpun sebelum mengatakan: “Sesungguhnya Kami hanya cobaan (bagimu), sebab itu janganlah kamu kafir”. Maka mereka mempelajari dari kedua Malaikat itu apa yang dengan sihir itu, mereka dapat menceraikan antara seorang (suami) dengan isterinya dan mereka itu (ahli sihir) tidak memberi mudharat dengan sihirnya kepada seorangpun, kecuali dengan izin Allah. dan mereka mempelajari sesuatu yang tidak memberi mudharat kepadanya dan tidak memberi manfaat. Demi, Sesungguhnya mereka telah meyakini bahwa Barangsiapa yang menukarnya (kitab Allah) dengan sihir itu, Tiadalah baginya Keuntungan di akhirat, dan Amat jahatlah perbuatan mereka menjual dirinya dengan sihir, kalau mereka mengetahui.” (QS. Al Baqoroh : 102)

revolusi_30 replied at 12-6-2015 01:44 PM
Dari Harut Marut la sis.

Maksudnya, kaum jin tu sendiri yang bagi ilmu tu semua ek?

kita ambil contoh ilmu yg Allah ajar pada Nabi..Allah utuskan la malaikat unuk mengajar para Nabi....
kemudian Nabi ajar dekat kita semua.....
kalau ilmu jahat pulak...syaitan nak sesatkan seseorng dgn ilmu tu...setan minta izin kat Allah...lalu Allah izinkan...
lalu setan tu muncul lakan diri kat mimpi la...dgn bisikan la....lalu pandai la org tu dgn ilmu sesat tu.....
lalu dia pun ajo la org lain dgn ilmu sesat tu....

Follow Us
ctaz replied at 12-6-2015 02:10 PM
kita ambil contoh ilmu yg Allah ajar pada Nabi..Allah utuskan la malaikat unuk mengajar para Nabi... ...

I see. Ok dah faham. Terima kasih ye ctaz.
Saya dulu pernah masa sekolh menengah, mendiang atuk bagi sekeping kertas yang tertulis mantera. Saya dah lupa dah. Dia kata mantera panggil hujan. Saya pun cuba la. Memang jadi.
Lepas kejadian tu, mendiang atuk tanya saya sama ada nak belajar ilmu dia. Saya cakap tak nak. Nasib baik. Kalau tak...

PurpleRuby replied at 12-6-2015 02:07 PM

Yup. Salah guna.  

PurpleRuby replied at 12-6-2015 02:07 PM

Ada lagi sis utk mereka yg bersekutu dgn jin.  

Dan bahwasanya ada beberapa orang laki-laki di antara manusia meminta perlindungan kepada beberapa laki-laki di antara jin, maka jin-jin itu menambah bagi mereka dosa dan kesalahan.(Surah al-Jin ayat 6)

revolusi_30 replied at 12-6-2015 02:23 PM
Yup. Salah guna.

Salah guna tu adakah bermaksud sepatutnya dulu ilmu2 tu digunakn untuk kebaikan ke macam mana ya?
Minta maaf ye saya tanya...saya cuma ingin tahu

PurpleRuby replied at 12-6-2015 02:37 PM
Salah guna tu adakah bermaksud sepatutnya dulu ilmu2 tu digunakn untuk kebaikan ke macam mana ya?
...

Sihir tu memang utk keburukan. Malaikan tu Ajarkan saja utk pedoman, tapi jangan ajar or amalkan.  Tu yg salah.

Ooo...macam tu. Kira contohnya kita baca pasal kes2 ilmu hitam, kta dah tau apa kesan baik buruknya tapi tetap nak amalkan.
Adakah ilmu2 hitam yg diamalkan universal bagi semua kaum/bangsa? Maksud saya, adakah modus operandi sama? Contohnya, mendiang atuk saya dulu masa saya tengok dia merawat orang, dia takda la baca mantera (atau mungkin saya x dengar)..dia pegang, urut2 sikit badan orang..pastu keluar batu, paku dan lain2. Saya cuma duduk je sebelah dia jdi tukang gores2 kemenyan dan tabur dalam bekas bakar kemenyan tu. Dan kalu x silap, orang yang datang merawat tu mesti ada bawa ayam bakar yg masih mentah2 sikit.