CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cektim

[Video] Pengalaman Buruk Pembeli Juadah Di Bazar Ramadhan

yang paling sedih beli karipap sardin la... dlm body karipap tu sardin nya suku space pun x smpi.

pastu x tolak lg bawang n sambal yg dia campur.

aku ni makan karipap sardin ke karipap sambal bawang

Komen ke -10 komen terbaik
pd yg selalu terkena tu muhasabahla.....
Allah Maha adil

seri_mawr posted on 11-7-2014 09:41 AM
ni nampak sgt tak amik tahu hal2 rakyat jelata....

KDNHEP sengal....tahu dok opis jek...

laporan tak der, tu tak leh bertindak...
kan diorang suka buat statement.....bertindak atas laporan

otai_g posted on 11-7-2014 09:44 AM
yang paling sedih beli karipap sardin la... dlm body karipap tu sardin nya suku space pun x smpi.

...

bwg saje lebih ...... murtabak bawang pun ade

Aku pnh kena..nak tahu ape aku buat?? Aku simpan yg basi tuh..dn ptg bsknyer aku pi blk gerai tuh dn aku mgamuk dpn org rmai..bia pdn ngn pnjual tuh.besh part aku cmpak mknan tu kt muker die..puas ati aku:@

6. Pasar Ramadhan Tanah Rata, Cameron Highlands.
Saya: kak bagi saya Sambal Bilis ni RM3.
Kakak tu ambiklah Sambal Bilis tu 1/2 sudu besar, lebih kurang 4 ekor bilis kat dalam tu.
Saya: kakak, saya nak RM3 sambal tu.
Kakak tu: Ini RM3 lah dik oi. Kata nak RM3 kan?
Saya: Takkan 3,4 ekor bilis jer kak? Saya nak makan dua orang. Tak apalah kak, saya tak jadi belilah. Maaf ya kak.
Kakak tu: Kalau tak nak beli sudahlah.
Itulah ceritanya. – Niks

patut diajar camni jer kat peniaga

Follow Us
meh aku nak review pulak

param kat stadium shah alam, seksyen 13

nasi kerabu: kat tempat lauk paling banyak tu, , solok lada basi masa berbuka
buah melaka: konon gerenti tak basi...balik rumah kelapa dah hapak

Member aku terkena di bazar bdr tun hussein..pulut panggang.dia tya inti ape.inti ikan org jual tu ckp.so membygkn pulut panggang tu inti ikan..igtkn ala2 kelantan pya pulut pnggang aa.dh la singgit satu.bila buka..mmg la inti ikan..ikan rebus tu.dgn bau hanyirnya..stgh btg pun x termakan..

Satu lg kt bazar mahkota cheras.sardin roll.kwn aku gk bli..singgit satu.bapak mahalnya...

beli ikan nasi masak dengan nenas tu..ikan masin halus 2 ketul kena rm4.50 huhu param btl la param ni

18. beli cek mek molek .... memang takder cik mek molek.

lizaliza posted on 11-7-2014 09:43 AM
jangan buang, simpan dlm frezer, nanti lepas raya kasi modified, buat breakfast...

dah buang dah kak liza...simpan lama2 pun nnt takleh makan jugak...
semalam seben beli lagik...cheesy wedges param tu...taktau kat mana..sudahnya sedihhhh aje cheesy wedges tu..tak buang lg..later nk perangat balik tabur  cheese jah...motif kan beli makanan kat luar tp hujung2 kita kene modified sendiri

jarang beli lauk pauk kat param..kalau nk beli juga kuih muih jee kat makcik makcik tepi jalan yg selalu berniaga...sebab pernah terkena kat param 2 thn lepas beli nasi ayam hainan...balik rumah nasi dah basi..mcm lembik..terus ke tongg sampah....so conclusionnya semua masak sendiri...walaupun kdg2 mee goreng sahaja....air buat sendiri...belilaa tembikai sepotong tu rm2 dah dapat sejuq air...kalau kat param tu x tentu airnya dimasak atau tidak...ntah2 terus air paip....hu3.....tapi semalam masak carbonara macaroni....puas makan habis sekuali dengan anak-anak....

Hari ni plan nak masak kari ikan talang ngan nenas, sambal sotong kering, ayam msk kicap......

yg no 3.tu harga nasi beriani pakcik tu skrg dh rm8..dia buh nasik sebungkus mmg leh makan untuk 2 org...kalo badan saiz kecik boleh makan 4 org...kena beratur

peniaga nk untung ..... pembeli nk murah
nk masak tk sempat ..... yg tau masak pun kene beli kt Param
Kuih2 yg ijau semua letak bahan pewarna,terang plak tu ..... 3 X makan bole dpt kanser

murtabak jln kasim meru sekeping rm2.50 mmg berbaloi la beli,patut la org siap beratur
tapi gerai kuih muih yg dekat2 dgn murtabak tu mmg kanine, donut keras dan liat, kuih sagu merah biji2 tu kelapa dah basi

peniaga tak reti meniaga..sewa pulak mahal

barang asas buat modal makin mahal cost tinggi..cemana dia kira nk balik modal..maka di buat benda yg takde kualiti jual mahal dapat untung lebih. tapi diorg lupa pembeli bukan haiwan yg tak reti menilai. satu dua kali takpe la..ni dah saban taun masih mcm tu lagi.

yg eloknya pihak PBT kena bgi peniaga ni bagi kurang sewa kt diorg..bolela peniaga meniaga dgn berhemah..mutu kualiti makanan/minuman yg dijual lebih baik pembeli pun puashati. jangan main lepas gitu je lepas kutip sewa ribu2 lantak diorg la nak meniaga mcmana. kena ada pemantauan dan penguatkuasaan baru hak pembeli dan kesihatan terjamin.

peniaga yg baru nk menerai meniaga toksah la berangan igt meniaga tu senang ke..tau nk untung cepat kaya..tapi tak semudah yg disangka.

aku tknak buang masa dan duit aku kt param dah..bukan apa kang aku jumpa benda tk elok aku rasa nk maki je takpun esoknya aku nak pulangkan balik..tapi aku tau mereka juga mencari rezeki susah perit diorg aku amik kira..makanya lebih baik aku masak sendiri dirumah.

baru2 ni aku makan kat kfc..saja layan budak2 ..aku oder chesee potato tu..smpi kt aku keras dan sejuk. aku pegi jumpa supervisor dia mintak buat lain..aku ckp aku bayar mahal benda ni mestila aku nak makanan yang aku oder masih panas dan segar bukan dari peti sejuk..baru berbaloi aku dot marah kfc..bukan peniaga picisan yg tak reti meniaga

sekian..

Kalau boleh aku akan pilih peniaga yang memang meniaga makanan sepanjang tahun, bukan peniaga yang berniaga bermusim di bazar sahaja.

Aritu adik aku beli kuih chang (pulut berinti dlm nya daging or ayam kicap pastu dibalut daun)... Fav aku tu. Bila mkn sedih betul rasa petisejuk pulut tu. Haishh... Aku x pegi lagi pun param ni thn ni. Thn lepas tamat 30 hari puasa aku x pegi param

Bulan ramadhan nilah resipi aku aktif.  Masak sendirilah: bubur lambuk, mi kari/mi sup/mi bandung, soto betawi, bubur kacang/bubur jagung, pengat pisang, puding telur.  Airnya pula kopi, teh o limau ais, sirap cincau, sirap limau, oren twister dan sekali sekala je beli kuih talam berlauk atau samosa.  Jimat bajet....

Peniaga2 pasar ramadhan, jgnlah ghairah sngt nak kaut untung  dgn menjual makanan2 yg tak berbaloi harga.  Tak berkat.  Saya percaya, walaupun kira untung di bulan Ramadhan, tapi kerugian nanti dapat di bulan lain.  Semuanya dek sumpahan drp  pelanggan yg terasa tertipu.  Percayalah.

cektim posted on 11-7-2014 09:29 AM
cucuq udang byak daun kucai ja..pastu brminyak betoi
putus selera

sos dia plak tu cheghoooi jah..