CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BeeHaa

Suami malas puasa

jazaa posted on 13-7-2014 08:30 AM
Tak yah pening- pening lah beehah.......
Kau buat kerja kau, uruskan anak-anak kau......
Apa yg ka ...

Kak jazaa

den takdo sindir2 somi den dpn anak. Tanya straight jah. Abis papa nya bila tny puasa x ari ni? Ikut mood dia nk jwb ke x. Ye lah klu pose nk siapkan pinggan buh nasi kat dia lah. Tu je tujuan utama tny pose ke x. Klu xpose x yah siapkan pinggan kat dia..dia makan lah lps org berbuka.

BeeHaa posted on 14-7-2014 09:27 PM
Berharap lah one day somi sy mau berubah..sebelum nafas terakhir.

Suami aja kena berubah???? Si isteri??? Sikap buka aib suami kat khalayak dengan alasan nak pandangan orang lain????

Come onnnnn......

Makan tidur mimpi sesama...setakat nak rally suami utk posa...nak kena buka pekong kat masayarakat????

perggghhhh dh cam masalah donia dah somi tak posa........ lelain tanggungjawab kt anak bini buat tak? kalu sumer cukup tak yah lerrr dok buat bahan somi tak posa tuk gaduh sampai cerai berai bagai..... tuh hal dia ngan Tuhan, pandai2 dia lerr nnt nk jawab..... selagik dia tak suh ko buat mender yg salah, ko tutup jah lerr mata..... nnt dh tua2 insap lerrr dia.......

cantthinkofany posted on 14-7-2014 11:38 AM
senang la wife sisuami yang malas puasa ni...tak payah nak bangun kul 4 pagi utk masak buat sahur... ...

Suami yang tak posa....anak anak tak payah sahur kah?????

canthink@M posted on 15-7-2014 02:58 PM
Suami yang tak posa....anak anak tak payah sahur kah?????

dah ada anak ek?...gua ingat baru kahwin?....

Orang fasik adalah seorang muslim yang secara sedar melanggar ajaran Allah (Islam) atau dengan kata lain orang tersebut percaya akan adanya Allah, percaya akan kebenaran Islam yang dibawa oleh Nabi Muhammad SAW tetapi dalam tindak perbuatannya mereka mengingkari terhadap Allah SWT dan hukumNya, selalu berbuat kerosakan dan kemaksiatan.

Follow Us
knp tt asingkan pinggan dia mkn?....
ada ke hadis atau ayat Al-quran kata org tak puasa tak blh makanbersama-sama org yg puasa?....klu ada, tak pa lah diasingkan.....tapi klu tak de....seelok- eloknya ajak somi berbuka & bersahur sekali.....islam itu indah.....non- muslim pun klu kita layan lagu tu, blh terpaut dgn islam......

canthink@M posted on 15-7-2014 02:43 PM
Suami aja kena berubah???? Si isteri??? Sikap buka aib suami kat khalayak dengan alasan nak pandan ...

Buka aib apanya? Bukan kenal pun. Kat forum nie kita tak kenal satu sama lain. Tiada isu buka aib.

Bell posted on 16-7-2014 12:48 PM
Buka aib apanya? Bukan kenal pun. Kat forum nie kita tak kenal satu sama lain. Tiada isu buka aib. ...

betul...betul...betul...

Bell posted on 16-7-2014 12:48 PM
Buka aib apanya? Bukan kenal pun. Kat forum nie kita tak kenal satu sama lain. Tiada isu buka aib. ...

Aah...mencaci mengutuk menyindir segala mak nenek yang sewaktu dgnnya disini should all be fine......sebab we are all plying on NICKS kan???? We know no one????

Boleh Manak sambung lagik????

canthink@M posted on 16-7-2014 12:55 PM
Aah...mencaci mengutuk menyindir segala mak nenek yang sewaktu dgnnya disini should all be fine... ...

boleh je.....

cantthinkofany posted on 16-7-2014 01:23 PM
boleh je.....

Hang nee macam parrot lah.......

BingkaUbi posted on 15-7-2014 02:46 PM
perggghhhh dh cam masalah donia dah somi tak posa........ lelain tanggungjawab kt anak bini buat tak ...

mende la ko....... anak aku umur 6 thn pun dah puasa dah, baru tinggal 3 hari setakat ni..... solat pun payah dia nk tinggal, tu budak kecik tau.... ni dah tua nak mati pun tak nak puasa, tak solat, buat semak je hidup.... tp TT lain, dia takut takde supply malam, so tak solat ke, tak puasa ke, takpe la selagi takde GF, tak main dgn pompuan lain.....

kenapa tak mohon fasakh sahaja jika tak tahan?

kalau laki kawen lain selalunya orang perempuan gigih bergaduh mahu bercerai berai,,

Assalamualaikum

Akak,
Islam Mengajar Kita Agar Menyahut Seruan
"AMal Makruf Nahi Mungkar" ( Mengajak Melakukan Kebaikan , Mencegah Amalan Kemungkaran )

Akak Sentiasa Lah berdoa Padanya,
Sentiasa Befikiran Positif, Apa Yang kita fikir adalah satu DOa  jugak,

Sentiasa jugak mendisiplinkan suami akak dalam bab puasa2 nie jugak ea

Maaf Belom Kahwin.. Tapi Pendapat

Assalamualaikum

cantthinkofany posted on 15-7-2014 03:07 PM
dah ada anak ek?...gua ingat baru kahwin?....

Anak umu 4 dan 6 thn. Sahur sorang2 je. Abg sahur pukul 10 pg..dia skolah tgh ari. Kat tadika dia tu bulan pose cikgu x bg makan waktu rehat.Sian klu kejut sahur pagi2 nt tgh ari melepet kat skolah.

jazaa posted on 15-7-2014 06:34 PM
knp tt asingkan pinggan dia mkn?....
ada ke hadis atau ayat Al-quran kata org tak puasa tak blh mak ...

Sbb malu kat mak saya berbuka sekali. Mak tau menantu dia x pose..tu psl sy x ajak dia berbuka sama..klu dia puasa ..dia sendiri beriya ke dapur siapkan juadah..tp mak sy x penah sindir2..diamje..

bidacool posted on 17-7-2014 02:45 PM
mende la ko....... anak aku umur 6 thn pun dah puasa dah, baru tinggal 3 hari setakat ni..... sola ...

Ko untung la laki smayang solat. Ada bapak nk ajar anak2 ko didikan agama.

Jgn la ngutuk aku plak aku dpt laki x smayang x pose. Kang what comes around goes around baru ko tau.

Mana ko tau aku dpt supply malam2 laki aku xde gf lain ? Supply mlm aku dah x heran rs x ikhlas nk melayan. Jarang sgt melayan 2 bulan sekali. Hati ada sakit sama itu suami.  Ari2 aku dok pk sampai bila aku boleh bersabar. Sampai bila somi boleh bersabar ngan aku asik nk ngelat je bila time dia nak tut..

BeeHaa posted on 19-7-2014 11:45 AM
Anak umu 4 dan 6 thn. Sahur sorang2 je. Abg sahur pukul 10 pg..dia skolah tgh ari. Kat tadika dia  ...

Cute years....but good timing for both of them to start practising puasa....especially practise bangun sahur...gua percaya lu nk terbaek utk anak2 lu...kalau bole didik mereka utk mengenali proses sebenar puasa...bermula ngan berniat n bersahur....

berdoa....berdoa... & berdoa......
jgn sikit-sikit nampak pejabat agama nak mintak cerai......