CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yaniza

boyfriend mati pucuk

yaniza posted on 24-1-2014 08:38 PM
Itu lah..... Bila hati dah syg ni susah sikit. Tp terpaksa juga move on, akak dah hulurkan tangan  ...

Masa adalah ubat utk masalah mcm ni. mungkin bf tt tu tak serius seperti yg disangka ataupun mungkin sengaja dia buat mcm ni agar u bencikan dan jauhi dia sbb mungkin masalah dia susah diubati. Mungkin tt bole kata seks tak penting tapi long term pasti akan ada masalah. Move on mungkin yg lebih baik menunggu tt.

qates posted on 24-1-2014 08:51 PM
Masa adalah ubat utk masalah mcm ni. mungkin bf tt tu tak serius seperti yg disangka ataupun mungk ...

Itu lah dah saya ikhlas terima dia, langsung x jaga hati dan perasaan saya. Btol ckp awk bila masa berlalu, In Syaa Allah pulih lah hati saya ini.

yaniza posted on 24-1-2014 06:36 PM
Thanks atas nasihat awk. Asik jumpa suami org jer.....  Sbb tu bila tahu die duda cinta cpt jer be ...

Hmmm...yah...mungkin blm jodoh..tak ape...just move on...ramai lagi yg ade
kawan i pun dapat jugak duda akhirnya

susah tau barang tak hidup ni. banyak perceraian berlaku sebab tak dapat kepuasan seks, inikan pulak terus tak naik. nafkah zahir batin tu penting kecuali ko redho dengan kesengsaraan yang bakal ko hadapi.

mula2 memang ko kata pelik kenapa disebabkan pisang ex dia boleh tinggalkan dia. sebab ko belum rasa keadaan ex dia. nanti (kalau takdir ko kawen sungguh dgn dia), ko akan tau apa perasaan ex dia dulu. ramai isteri curang sebab masalah pisang laki tak berfungsi tau. kat sini sebenarnya suami boleh jatuh dayus.

aku rasa dia sendiri pun tak yakin dengan hubungan korang. kalau dia tau hukum agama, dia akan tau kewajipan seorang suami.

cintalara posted on 25-1-2014 12:08 AM
susah tau barang tak hidup ni. banyak perceraian berlaku sebab tak dapat kepuasan seks, inikan pulak ...

Itu la..... Tp aku kesian sgt kat dia... Jiwa dia sgt kosong, hidup dia penuh kesedihan. Dia happy pon sejak kenal aku, die melayan ppuan kt fb pon sejak kenal aku. Tetiba aku rasa dia sengaja buat mcm tu supaya aku x menaruh harapan kat dia. Kepuasan sex... Aku dah masok 5 th jd janda, aku x kesah sgt psl sex. Yg penting hati, aku nak disayangi sepenuh hati, dia bkn x bernafsu, cara dia pandang aku pon aku tahu, kalau duduk rapat2 dgn die boleh dgr degupan jantung die. Die pon mengaku geram sgt kt aku. Die x nk dptkan rawatan pakar krn rekod perubatan akan sampai kat office, nanti admin office die akan bercerita kt kwn2, die malu. Tp kalau die jd suami aku die boleh dptkan rawatan pakar guna skim perubatan office aku yg tak sapa pon tahu. Rawatan tradisional pon byk yg penting berusaha. sekarang ni x de sapa yg nak bantu dia, die x de sumber kekuatan. X wife die dulu pon x pernah usaha utk bantu die dptkan rawatan masa mrk masih suami isteri, die terlantar di hospital krn jari kaki retak pon isteri die x dtg tengok.  entah la..... Aku rasa sanggup jd isteri dia, bantu die dapatkan rawatan. Pd aku pernikahan bkn bertujuan utk sex semata mata, rahmat dan nikmat dr Allah pasti ada bg mrk yg bersabar dan berusaha.

yaniza posted on 24-1-2014 02:43 PM
Terima kasih yer wanawina byk bg nasihat dan pandangan. Die dptkan rawatan di Gleneagles hospital  ...

Pergilah jumpa professor george kat gleneagles. Mana tahu dia boleh bantu. Dia doktor utk lelaki. Ramai je patients kat situ.

Follow Us
susah llaki nak ngaku yg dia lansung tak bleh naik, tu pada aku dh red flag.

klu ko ske, ko duli apa, dildo kn ada. lg pn mcm2 cara leh buat utk ngesex tu. atau ko concern tentang kepuasan dia kelak?

rekod perubatan x akan diberi sana sini. rekod g hospital klinik tu ada la, tp bkan ada citer pn pasal apa g jumpa doctor tu, ni lagi satu red flag

klu ko dh mmg ske, anggap la saja dia malu nk berubat, cam aku cakap llaki ni bkan nya senang nk ngaku mende2 camni, mungkin pelan2 ko bleh usahakan nanti, ubat2an pn skrang bnyak, doctor pakar pn bsepah

dan yg paling akhir sekali, red flag yg paling ketara, llaki klu ngata ex dia gitu gini, mmg slalu nya hampeh, trima je la yg anu di x naik bini x ske, jgn le citer psal curang ke, x lawat spital bagai

LoneWolf posted on 25-1-2014 02:39 PM
susah llaki nak ngaku yg dia lansung tak bleh naik, tu pada aku dh red flag.

klu ko ske, ko duli  ...

Bukan die cite, adik pompuan die kawan aku. Tu yg aku byk tahu psl die. Tp psl die ED ni family tak tahu sejauh mana la. Aku jer yg tahu. Tp red flag tu sgt2 aku setuju. Ten q yer daling.

munchkin posted on 25-1-2014 01:05 PM
Pergilah jumpa professor george kat gleneagles. Mana tahu dia boleh bantu. Dia doktor utk lelaki.  ...

Masalah nyer nanti hospital akan hantar clim ke office die n rekod adalah pakar sakit tuan tu yg die x nak. Nanti dr satu mulut ke satu mulut bercerita, jatuh maruah die. Kawan aku pon pernah dah kena patutnya PNC tp satu Malaysia tahu. Ermm government staff la kate kan.

winsonyu posted on 24-1-2014 10:37 PM
Hmmm...yah...mungkin blm jodoh..tak ape...just move on...ramai lagi yg ade
kawan i pun dapat juga ...

Aku tak tau hr ni nak nangis ke nak gelak kuat-kuat ker..... Mental kejap rasanya. Ppuan Janda jugak rasanya tag kt fb die hr ni tengok wayang n shopping dgn  die kat KLCC. Mula2 tu berderau jugak darah aku, sedih, kecewa nak jerit kuat2... Sial ko hr tu ckp syg aku sorang jer.... Tp bila fikir2 blk boleh la aku cuci tangan. Niat aku bersama dgn dia pon sbb kesian hidup die sunyi n selalu sedih. Tp Kalau dah ada ppuan lain yg boleh gembirakan dia, Alhamdulillah. Mlm td aku bangun kol 3 pg, buat solat taubat, istikharah dgn tahajjud, hr ni dah dpt petunjuk. Terima kasih kawan2, adik sgt2 membantu saya, semoga kalian semua mendapat kebahagian dan keberkatan dr Allah SWT. Amin.

yaniza posted on 25-1-2014 05:37 PM
Aku tak tau hr ni nak nangis ke nak gelak kuat-kuat ker..... Mental kejap rasanya. Ppuan Janda jug ...

Wah...berani jugak dia ambik gambar dan letak kat fb..
Congrats sbb u dah boleh pikir terbuka utk melepaskan dia .....patut pun u lepas kan dia
Tak apa lah....kalau ade ape2 boleh chat dgn winson

yaniza posted on 25-1-2014 05:22 PM
Masalah nyer nanti hospital akan hantar clim ke office die n rekod adalah pakar sakit tuan tu yg d ...

Kalau saya sue je. Kerja tapi tak amanah. Sok sok jawab lah nanti

Hati ini masih terluka..... Waaaaa..... Rase nak ludah muke die. Pui... Pui...   

Mudanya ang menjanda..n mudanya dia menduda ...

Baiknya ang sanggup nak bersama ngan psgn yg berpenyakit ..hehhee..aku x mungkin mampu buat gitu..

Diabetes nih ibu segala penyakit.. Bile kena.. Ehh... TT dh single.. Boleh laa kenalan.. Hua.. Hua.. Ngantuk plak.. Tido dulu esok sambung..

Rate

1

ajis_kg posted on 26-1-2014 01:23 AM
Diabetes nih ibu segala penyakit.. Bile kena.. Ehh... TT dh single.. Boleh laa kenalan.. Hua.. Hua.. ...

Jom kenalan.... Bosan gak aku ni. Hua....hua....

yaniza posted on 25-1-2014 05:37 PM
Aku tak tau hr ni nak nangis ke nak gelak kuat-kuat ker..... Mental kejap rasanya. Ppuan Janda jug ...

pray for your hapiness... insya allah, jodoh u dgn lelaki yg baik...

yaniza posted on 26-1-2014 08:08 PM

Kesian u...

yaniza posted on 26-1-2014 08:08 PM

Jom laa kite kenalan.. I pm u bebeh

Amboi...dia berani cakap kena mandi wajib lepas jumpa Yaniza.Itu dah cukup baik,tanda dia dah syok
sangatlah tu.Aku pasti Yaniza tidak bertepuk sebelah tangan.Cuma saya bimbang Yaniza masih perlu 'barang naik'
tu.Maklumlah masih muda umpama telinga gatal tak kan cukup hanya tepuk dari luar.Sekali sekala kena korek juga baru lega.