CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5156|Reply: 37

Are Paul Walker & Nelson Mandela Going To Hell?

komen sikit...

Last edited by mnm77 on 4-1-2014 03:17 PM

Comments

dah tolong edit supaya nampak video ~mnm77~  Post time 4-1-2014 03:16 PM

apa yang dia khabarkan tu benar, tak siapa pun boleh buat keputusan akhir utk seseorang...

melainkan menasihati sahabat2 yg masih hidup agar bertaqwa kepada Allah, menunaikan perintah Allah dan menjauhi larangannya....

terdapat 2 golongan yg melampau,

1. terlampau mementingkan nasihat sampai menerakakan manusia.--ini salah.

2. tahu bahawa Allah lah Hakim kita dan tahu manusia tidak berhak menentukan apa2, sehingga dia tidak mahu menasihati orang dan anggap lantaklah manusia nak buat apa pun...-ini salah

penyelsaian ;

sampai mati pun tetap menasihati manusia agar mengikut islam, pada masa yg sama tidak menerakakan manusia. Dia tahu Allah lah hakim, tapi masih menunaikan suruhan Allah dalam menasihati manusia suoaya melakukan kabaikan dan meninggalkan kejahatan...

tidaklah kerana di akhirat baru tahu jawapan, maka bebas pula buat apa2 di dunia....
dan tidaklah seseorang belajar baik dan buruk utk menerakakan orang melainkan menghukum perbuatan seseorang.....bukan menghukum orangnya...

contohnya mencuri haram, itu tetap dah,
tapi pembuatnya ke neraka atau tidak kita tidak tahu barangkali dia bertaubat atau diampunkan Allah dgn rahmatNya...

Wallahua'lam...

wallahua'lam... Last edited by ussopp on 4-1-2014 06:12 AM

Rate

1

mulutcomel posted on 3-1-2014 09:29 PM
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fqZpNj76HtI nape entah tak keluar video

meh sue tolong skit

Rate

1

apa nak susah org itu nak masuk syurga atau neraka sdgkan kita pun tak tahu tinggal dimana sesudah dibangkit dipadang mahsyar kelak?
Merepeknya post ini. Nampak sgt tak ikut sunnah Rasullullah dgn harapan nak tarik ramai yg lain syirik kpd makna qada dan qadarNya.

jgn susahkan agama, permudahkan ia.

Follow Us
Abangcute posted on 4-1-2014 11:42 AM
apa nak susah org itu nak masuk syurga atau neraka sdgkan kita pun tak tahu tinggal dimana sesudah d ...

perghhh..sekali kena cop merepek daaa...

klu: Video tu dlm English,tahun 2013 (masa kini, bukan masa dulu)...
kira bukan fokus sangat untuk kita..yg selalu kena penampar atau disuruh diam kalau tanya soalan macam tu.

Islam kat sana dilihat sebagai penyelesaian..takder soalan yg tak boleh dijawap.
Kita pun dah kena sedia dah dengan generasi yg ada soalan macam ni, generasi adik2, dan anak2...yg mindanya makin advance.
Kalau jawab "apa nak susah org itu nak masuk syurga atau neraka sdgkan kita pun tak tahu...." ...maka berbekaslah dlm hati terdalam anak tu; ada soalan yg tak boleh dijawap rupanya....
Kena pulak anak2 Muslim di oversea..."mehh... it just a religion, my parents', and all"... lama2 agama jatuh no2, dan jangan heran, ada budak muda Muslim kat sana yg on off Islamnya. Pasaipa? Sebab soalan tak der jawapan macam ni la.

Usaha video ni memudahkan pemahaman patut dipuji.  

jgn susahkan agama, permudahkan ia.

Rate

1

Jerambut posted on 4-1-2014 01:46 PM
perghhh..sekali kena cop merepek daaa...

klu: Video tu dlm English,tahun 2013 (masa kini, bukan ...

lar. dah jadi isu. saya bagi mudah utk faham. kamu pernah tengok kereta? dari depan, belakang, sisi kiri, sisi kanan, atas, bawah dan seumpama dgn izinNya. apa beza melihat kereta dgn memandu kereta? mana lebih baik jika tahu kereta ferarri utk dilihat atau dipandu oleh diri sendiri?

kenapa kamu hanya melihat tapi tak gunakan kesempatan berfikir atas maksud ciptaanNya?

jika kamu bersabar, sudah tentu Dia redha dgn kamu. yg saya nampak, laknat Allah bersama kata2 kamu kerana kamu buta mata hati utk faham disebabkan sakit hati.

udah2 ler kamu. hari2 saya jumpa perosak dunia ini. saya pun cemuih benda yg sama berulang2 spt yg Dia maksudkan. pandangan Alam berbeza dgn pandangan manusia. ada lagi yg tak puas hati?

umat Islam lemah. kerana sekadar memandang akan tetapi tidak dihayati Alquran dan sunnah. akhirnya para ilmuwan dicemuh oleh org2 yg berpenyakit wahan. saya baca title pun saya kenal pesakit tahap kritikal ada disini.

Sorry ek, teruskan usaha kamu wahai Gaban!! Gaban Z potong 2 zassss

ussopp posted on 4-1-2014 06:09 AM
apa yang dia khabarkan tu benar, tak siapa pun boleh buat keputusan akhir utk seseorang...

Saya pun setuju.... dengan dalil yang diberikan dalam video tu...

Nama-nama manusia yang confirm ke neraka, hanya diketahui apabila disebut dalam Al-Quran dan Hadith sahaja...

Orang yang kafir pun kita tak boleh kata confirm masuk neraka, sebab kita tak tahu ada kemungkinan mereka akan dapat hidayah sebelum mati...

Cuma kita boleh kata, sesiapa yang mati dalam kekafiran, akan kekal dalam neraka.....

Sungguh menyedihkan, ada pula orang yang mengaku Islam yang ke hulu ke hilir dok kata orang Islam lain KEKAL dalam neraka, asal saja tak sama pemahaman...

Last edited by mnm77 on 4-1-2014 03:14 PM

mnm77 posted on 4-1-2014 03:13 PM
Saya pun setuju.... dengan dalil yang diberikan dalam video tu...

Nama-nama manusia yang conf ...

sheikh mnm777 dah macuk yeye. pakar hukum berbicara sebab tak puas hati ler tu. kah kah.

sheikh. saya nak tahu, berdosa tak kalau ada manusia itu keje dia hari2 menipu, tak jujur, tak amanah, tak berakhlak dan keje dier menimbulkan keraguan dlm perbuatan dan kata2. org jenis ini gerenti syurga ke pak sheikh kerana nama gelaran pun raul aje.

jika ada peluang masuk syurga yg diberi olehNya kpd sheikh, ramai2 amik pandangan pak shiekh kerana pak sheikh boleh bawa kami masuk syurga kan?

Pak sheikh jgn susah hati, kami tgh cari syurga aje ni. jika sheikh dijanjikan syurga olehNya, mohon pencerahan dari soalan yg mudah kerana setahu saya jika shiekh berwajah dgn tidak berwajah, nak amik ilmu dari yg berwajah tak gitu sheikh? gambar muka sheikh handsome ar. lepas nih pak sheikh sedunia modified muka mcm id pak sheikh ah! secure skit gitu ah pak sheikh. Last edited by Abangcute on 4-1-2014 05:56 PM

ada contoh mudah nak bagi.

seekor mamat yg tak handsome taruh muka sheikh mnm777 utk ngorat aweks. apa hukumnya?

seekor mamat kononnya handsome taruh muka saya dgn niat memburuk2kan (kononnya ler). apa hukumnya?

seekor mamat yg tiada status identiti menyampai ilmu agama. apa hukumnya?

Abangcute posted on 4-1-2014 06:03 PM

seekor mamat yg tak handsome taruh muka sheikh mnm777 utk ngorat aweks ...

Abang Cute. Harap dapat berundur segera.
Tolonglah.
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=731857&extra=page%3D2&page=4

si_wawa posted on 4-1-2014 06:17 PM
Abang Cute. Harap dapat berundur segera.
Tolonglah.
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=view ...

yehaaa, as expected. guna nickname pompuan.

dah habis skill ek? saya byk skill lagi neh. skill kalau tak boleh tepis, jgn syok sendiri kacau org yg memang smash tak boleh tepis.

sorry awek botol k? last skill tak berjaya kerana skill awal menunjukkan ada kejohnnan disebalik kesombongan.

awek botol kena faham, status lelaki menjadi perempuan dihukum apa dlm beragama. nabi tak ngaku umat tu.

perghhhhhhh. makin romantik

izinkan saya panjangkan perbincangan ini dalam  beberapa aspek tertentu

semestinya memasuki syurga atau neraka - mmg itu hak Allah untuk tentukan - sebab  akhirnya ia berbalik pada rahmat ALLAH

- kita tak disuruh untuk hukum atau menetukan ppandai masuk neraka ke syurga - right , itu jelas. tapi tengok  konteks lah , like apa kena kalau org yg tak bayar zakat - kita masih boleh kata mereka dihukum -- based dalil naqli atau aqli so it depends on the context actually.

sebab apa i terfikir begitu ? sebab takut takut kalau kalau org yg tak bayaq zakat atau mungkar itu cakap eh ...mana u tau i akan dihukum sebab tak bayaq zakat - itu hak ALLAH - nak hukum i ...so kalau macam nilah punya manusia - apa kita nak jawab- kita tak hukum dia masuk syurga ke neraka - no  , but we just said   PERBUATAN  itu as is per evident found in hadith & quran , just be professional and objective  , tapi logiknya hukuman kan akhirat takkan Allah nak jatuhkan kat syurga kannnn? think about it - .....???

so dalam hal ini maka mmgpun yg beriman kepada ALLAH yg satu ...selagi tak syirik !!!! akan akhirnya masuk syurga ni yg saya faham so betulkan apa yg tak betul ...

kita juga apabila Beragama Islam tertakluk pada  peranan dan tanggungjawab tertentu - apabila kita beragama Islam kita telah menerima  syahadah itu dan kena buat amalan yg Islam anjurkan - ini dalam konteks org yg telah meneriam seruan tauhid.

yang tak menerima tauhid - yes - better kata wallahu'alam sebab  hal yg berkaitan syurga neraka ni urusan Allah , lelebih pada mereka  yang tergolong dalam kategori ini.

satu lagi yg teks tu tak ambil - dan I hairan ( sorry being a bit critical ) kenapa  beliau tak ambil contoh Abu Talib yakni bapa saudara baginda SAW???

well...kes bapa saudara baginda - menerima dan ambil maklum akan risalah syahadah /  seruan dakwah Islam but atas sebab sebab yg ALLAH sahaja tahu dan dalam pengetahuan-Nya yg luans , bapa saudara baginda  SAW ...semua tahu kan  tapi being very supportive  cumanya dia juga  dihangatkan ubun ubun sahaja kan( ini yg kita maklum dan dengar kan)  - betul atau tidak - ??
yelah  ini ...menunjukkan yg a) Allah considers  b) Allah juga tegas ( bijak kan ALLAH SWT) sebab bapa  baginda Abu tAlib tahu akan kebenaran agama yg dibawa oleh anak menakan dia ...but ...he atas sebab sebab tertentu ...yg Allah knows dan appreaciates that ...diberikan hukuman dan seringan ringan hukuman tu ..

dan kalau saya fikir pun - peranan yg dimainkan oleh abu Talib itu juga besar - he was  - during his lifetime -   the most influential Quraisy leader  kan masa tu  dan saya rasalah ...( ini speculative ) dia amat protective pada Nabi Muhammad SAW dan mungkin ( I dunno boleh sesiapa bagi evidende atau dalil ) dia saya anggap banyak membantu Nabi menahan 'tekanan' emosi, mental dan fizikal daripada Quraisy yg nyata tidak menerima Islam , so dalam erti kata  lain , adillah hukuman yg dikhabarkan kepada kita tentang  bapa saudara  ni sebab dia juga membantu kekasih Allah dalam urusan dakwah dengan being protective till his end.

cer tengok bentuk tekanan yg dihadapi Nabi Muhammad SAW setelah ketiadaan Abu Talib - teruk kan ?

lagi satu walalupun kita tidak boleh menghukum seseorang itu masuk neraka ke apeke what not

why do we concern sangat ?? - this is not our business pun kan?  

sebabnya pada saya - kekadang ini juga digunakan oleh  penghina islam  nyatanya di dunia cyber ( tak payah pergi jauh dalam forum ni benda ini semakin menjadi jadi )  tu asik gunakan frasa frasa yg bersifat penghinaan kalau kita halusi psyche mereka ni -  golongan ini menghina dalam pelbagai frasa  janaan minda mereka yg amat bawah kaki sifatnya seolah olah menganggap being religious tu sangat salah ...so the reverse subconscious thought yg dikatakan urban itulah - walhal pathetic sangat.

okay , golongan penghina Islam  ini juga mengambil kesempatan atas the fact that we cannot judge people dan mengutuk pula org yg nak spread the word tapi tak kena pendekatan dakwah mereka yg saya akui agak harsh ini juga satu faktor but still...i respect the effort daripada golongan pengina yg islam dan akhirnya akan dihisab kelak atas perbuatan jemari mereka di dunia. Saya tertanya juga apakah golongan peghina ini terfikir ketika mereka masih kecil dalam timngan ibu , mereka ini yg diberikan segala rahmat ALLAH dam bentuk kasih sayang seorang ibu / bapa  kepada mereka ketka kecil boleh menjadi dan tergamak menjadi penghina Islam? sedangkan nyawa mereka ketika maut nanti mereka juga tidak dapat kawal, hopeless , kan?

so pada saya dari dok concern dok hukum orang - baik kita tengok dan lihat diri sendiri - apakah kita faham akan peranan dakwah? u know dakwah itu perlu atas semua  iaitu menyampaikan ..dalam apa apa bentuk , landasan dan pendekatan?

yang ini tak pulak kita atau golonagn urban liberal tu tak kisah  kan, asyik guna caveat/ frasa 'escaping' do not judge people je memanjang tapi tang peranan dakwah tu sapa pikul ? tak nampak pun....kan?

tapi dok play up caveat ( read : sesetengah pihak ) oh ini golongan yg suka menghukum , I was just trying to say that golongan yg urban sangat tu concern ke soal nak dakwah islam sebenar benarnya ?  hmm...so far I tak Nampak  kutuk adalah. Last edited by mbhcsf on 4-1-2014 07:14 PM

Comments

wow... very rare i see you write lengthy like this  Post time 4-1-2014 10:55 PM

Rate

1

Abangcute posted on 4-1-2014 11:42 AM
apa nak susah org itu nak masuk syurga atau neraka sdgkan kita pun tak tahu tinggal dimana sesudah d ...

Macam tak tengok...je video tu...eeii..please la. Benda macam ni la ruang setan nak bisik suh ragu-ragu..Adooyaii...Wa subsribe channel ni kagum dengan video dia citer benda yg jadi persoalan. Itu la dawah namanya~~macam ada kat atas ni taip~~tak boleh ler jawab macam tu kat orang kalau orang tanya, kecuali la benda yg memang tak terjangkau dek akal~~ alamak macam mana ni AC? Wa baca AC punya lain-lain komen macam ilmiah jugak panjang lagi ada la jugak point walau kena taruh kaw punya----tapi yg ni mmmhh...

AC senang citer undur je lah---tu yg AC nak pun kan?

Last edited by si_wawa on 4-1-2014 10:23 PM

si_wawa posted on 4-1-2014 10:22 PM
Macam tak tengok...je video tu...eeii..please la. Benda macam ni la ruang setan nak bisik suh ra ...

ek eleh. Allah dah perkenalkan syaitan kpd kamu ke? Macam ler kamu kenal sgt syaitan itu siapa? Kalau gamak kenal syaitan, boleh kamu nyatakan tanda wahan yg dtg dari syaitan manusia? Itu pun kalau tahu lerrr. eheks.

mbhcsf posted on 4-1-2014 06:49 PM
izinkan saya panjangkan perbincangan ini dalam  beberapa aspek tertentu

semestinya memasuki syurg ...

nice comment. Alhamdulillah. tq for sharing.

Abangcute posted on 4-1-2014 05:50 PM
sheikh mnm777 dah macuk yeye. pakar hukum berbicara sebab tak puas hati ler tu. kah kah.

shei ...

Bukan tak puas hati, saya menyatakan yang benar.... saya tak sebut nick encik pun, saya hanya sedih orang yang mengaku Islam suka MENERAKAN orang Islam lain... jahilnya perangai orang tu

sheikh. saya nak tahu, berdosa tak kalau ada manusia itu keje dia hari2 menipu, tak jujur, tak amanah, tak berakhlak dan keje dier menimbulkan keraguan dlm perbuatan dan kata2. org jenis ini gerenti syurga ke pak sheikh kerana nama gelaran pun raul aje.

jika ada peluang masuk syurga yg diberi olehNya kpd sheikh, ramai2 amik pandangan pak shiekh kerana pak sheikh boleh bawa kami masuk syurga kan?

Berdosa orang yang BERBOHONG dan BERDUSTA, contoh macam dah isytihar nak undur diri, tapi masih tak undur diri lagi.... bila ditanya melenting pulak tu sambil bersangka buruk pada orang lain...

Yang gerenti masuk syurga ialah nama-nama orang yang disebut dalam Al-Quran dan Hadith. Yang tak disebut nama tu, kalau mati dalam IMAN gerenti masuk syurga.... mana-mana orang Islam yang mati ada IMAN.... gerenti masuk syurga

Siapa raul yang kamu heboh-hebohkan pula? Tiada gerenti nama raul dalam Al-Quran dan Hadith, maka tak boleh nak kata raul tu ahli syurga atau neraka

Pak sheikh jgn susah hati, kami tgh cari syurga aje ni. jika sheikh dijanjikan syurga olehNya, mohon pencerahan dari soalan yg mudah kerana setahu saya jika shiekh berwajah dgn tidak berwajah, nak amik ilmu dari yg berwajah tak gitu sheikh? gambar muka sheikh handsome ar. lepas nih pak sheikh sedunia modified muka mcm id pak sheikh ah! secure skit gitu ah pak sheikh.

Cari syurga ikutlah Al-Quran dan Sunnah..... nasihat saya jangan suka pandang langit sambil meramal... itu SYIRIK... jangan suka berbohong, itu tanda MUNAFIQ... jangan suka bersangka buruk, sebab persangkaan tu tak berguna langsung untuk mencapai kebenaran!

Boleh terima nasihat saya atau tidak?

Abangcute posted on 4-1-2014 06:03 PM

seekor mamat yg tak handsome taruh muka sheikh mnm777 utk ngorat aweks. apa hukumnya?

seekor mamat kononnya handsome taruh muka saya dgn niat memburuk2kan (kononnya ler). apa hukumnya?

seekor mamat yg tiada status identiti menyampai ilmu agama. apa hukumnya?

Jika kamu tanya saya, ini jawapan untuk kamu:

1. Mamat yang tak hensem tu tanggung lah kesalahan yang dia buat dengan niat nak ngorat aweks.

2. Mamat yang kononnya hensem tu tanggung kesalahan jika dia niat memburukkan, dan kamu JUGA tanggung kesalahan jika kamu sebarkan gambar kamu sendiri sehingga orang lain dapat....jangan salahkan orang lain semata-mata kalau kamu sendiri PUNCA gambar diri kamu tersebar

3. Mamat yang tiada status identiti, jika sampaikan ilmu agama, maka selidiklah apa yang dia sampaikan. Jika benar ambillah ilmu tersebut, jika salah, boleh tegur dan tinggalkan ilmu tersebut.

12Next
Return to list New