CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7954|Reply: 57

surirumah-apa yg perlu dibuat?

Salam. sebenarnya aku tak tau, nak post dlm ni ke dalam tanya wanita. kalau silap harap maaf.

aku baru je kahwin 4 bulan. Alhamdulillah dah mengandung 2 bulan. lepas grad tahun lepas, aku x cari keje langsung. aku meniaga dari rumah je. meniaga online tp bkn benda yang ready stok. benda yang kena buat dari awal. sebelum ni, aku dgn suami tinggal berjauhan. dia keje di negeri lain. aku tinggal kat rumah mak aku. sebabnya, aku nak teruskan berniaga. dia pun redho. lebih2 lagi zaman sekarang, kalau dpt tambah income dan simpanan lagi bagus.

tapi lepas aku disahkan mengandung, aku jadi penat. nak meniaga aku takde hati. hari2 menangis ingatkan laki aku. akhirnya aku ambil keputusan utk stop meniaga dan dtg kat suami aku. masalahnya sekarang, aku rasa bosan sangat dengan kehidupan hari-hari. suami aku selalu kerja syif. bila balik rumah penat. jd dia byk tido je. aku xkenal sape2 kat sni. kalau buat kerja seharian eg memasak, membasuh, kemas rumah, sapu sampah etc semua dah boleh siap pagi2 lagi sbb tinggal berdua je. rumah pun kecik je. jadi nak sangat minta tunjuk ajar suri rumah sekarang, apa yang uols buat masa suami g keje. iols macam dah mati kutu sorang2 kat rmh. yg hri2 iols buat bukak laptop baca forum. dah bosan ngadap lappy aku baca buku. kadang2 tertido. badan pun dah rasa mcm lemau x bergerak.

masalah kedua yg membelengu aku, bila aku dah tak keje ni, aku fikirkan bila anak lahir nanti. mesti expenses tinggi. tp nak meniaga time mengandung ni aku x larat dan rsa takde hati.

Rate

1

kamu tinggal mana? tak cuba berkenal-kenalan dengan jiran ke?

apa pun, jangan ikutkan perasaan malas tu. kalau dah fikir expenses kelak akan meningkat, patutnya jadi semangat untuk kamu terus berusaha untuk anak yang bakal lahir tu.

prettyuglybabe posted on 27-12-2013 05:59 PM
kamu tinggal mana? tak cuba berkenal-kenalan dengan jiran ke?

apa pun, jangan ikutkan perasaan ma ...

kawasan rmh iols ni perumahan baru. kiri kanan takde org. rumah depan siang2 hri sunyi sepi semua g keje. kalau iols nak meniaga balik, iols kena tinggalkan laki iols. balik ke rmh mak. sebab tu iols jd malas, takde hati. sejak mengandung ni jd lembik. cengeng. perasaan x stabil.

sebelum kawen iols memang tak penah duk rileks. hri2 msa mcm xcukup masa fokus kat bisnes wpun masih kecik. sekarang iols fikir dalam bulan feb atau mac nak balik rmh mak start meniaga balik. .sementara menunggu kelahiran. tp sementara tu apa yang perlu dibuat kat rumah ni sorang2.

yg dah bertahun2 jd suri rmh, apa yg uols buat hari2. tp bila dah ada anak mesti lain kan. dah ada peneman. keje pun dah byk double triple.

atiqah_bea posted on 27-12-2013 06:19 PM
kawasan rmh iols ni perumahan baru. kiri kanan takde org. rumah depan siang2 hri sunyi sepi semua  ...

kamu berniaga apa? jauh ke rumah mak dengan suami? tak cuba berniaga online?

bukan apa. baru-baru kawin ni, kalu boleh biar la susah payah dengan suami. lagi pulak tengah mengandung. bila lagi masa nak bermanja. esok dah ada anak, dok kelek anak pulak

prettyuglybabe posted on 27-12-2013 07:05 PM
kamu berniaga apa? jauh ke rumah mak dengan suami? tak cuba berniaga online?

bukan apa. baru-b ...

iols meniaga kek dari rumah. home baker la katanya. rumah suami dgn mak jauh. lain-lain negeri. kalau nak meniaga kek jgk kat rmh suami iols ni kos byk pulak. kena beli semua peralatan. kat rmh mak iols dah lengkap dah. tp tulah, mcm uols cakap. awal2 ni lah nak duk dgn suami. cuma masa sorang2 tu bosan yg amat sebab tak biasa tak buat pape. kalau sesiapa ada tips apa yang boleh dibuat amatlah dialu-alukan. timakasih..

Kalau sy la.sy g search kursus2 yg ringan2 cth menjaht..kursus berniaga..jati diri or kelab2 apa2 la yg x lasak berdkatan dgn rumah.so mudah nak bergaul x bosan sngat...

Kursus or kelb mcm ni x la lama sngat..bole la takat isi masa terluang smentara perut x besar...

Tp duit kuar la..tp berbaloi x bzir msa.ok.

Hehe

Rate

1

Follow Us
tt umur brpa? try buat dropship...

Sementara peknen ni duk umh jelah dulu...pas deliver nti pelan2 carik keje..
Except habi awk blh tanggung segala..
Tu pun rsa nk kena ada jugak duit sdri dlm tgn..
Huhu

TT... buat hobi baru... tanam sayur2 ke... best pe...

Just to share... my sister PJJ dgn asben dia. Asben dia btugas di Sarawak. My sister duk kat umah my parent. Memula dia mmg keja...then dia kawin...x sampai setahun kemudian, dia peknen...morning sickness teruk & memaksa dia resign sbb x bleh buat keja langsung. So sejak tu dia duk umah jah...sampai la dia bsalin... nowadays still x bleh nk cari keja sbb baby tu x nk berenggang langsung dgn dia. My parent pun dh uzur, mcm2 penyakit...x larat nk melayan cucu yg lasak walopun usia blum capai 10 bulan. Nk hantar taska, dia takut sbb mcm2 kes skrg kan...tambah2 lg baby dia ni byk sgt kerenah & suka menangis.

Kesian gak my sister... blaja tinggi2, ada degree.. tp end up duk umah jah jaga anak. Sib baik asben dia keja gomen, elaun byk...so, boleh gak la hulur2 blanje. Sejak ada baby ni, dia mmg x de masa nk buat apa dh... ngadap baby jah 24 jam, x jadi keja lain. Even kalo dia nk masak kat dapur pun, tpaksa minta tolong my dad layan baby tu. Ai sampai rimas tgk life dia mcm tu... sampai ai terasa mcm fobia plak nk berumahtangga & beranak...huhu..

Dia penah gak nk try buat bisnes baju online... dh berhabis berapa ratus ringgit beli stok...tp langsung x jalan sbb x de masa, sibuk dgn baby siang mlm. Maybe dia tpaksa tunggu anak dia besar sket baru dia bleh cari keja kot... tp problem la sbb umur dh over 30s. Akaun KWSP dia pun ciput jah.

Rate

1

Aku rasa kau ni TT banyak sgt komplen... Kalau kau kurangkan komplen tu rasanya masalah kau ni pn berkurangan kot

kalau nk dipikirkan penat memang xleh nak buat apa lah. mak cik aku srg ni hari2 bgn pkl 3 pagi masak nasik lemak, keteow, megi grng, bihun, mee goreng untuk laki dia jual kat kedai abah aku. pastu g opis plak sampai petang. malam sebelum tdo ready2 bahan utk masak pagi2 buta tu.

sekarang ni kalau pikir duit xleh layan manja sangat. cengeng2 tu xperlula.. dh ngndung tu happy je la.

mak uols guna ke semua peralatan baking tu? kalau iols dh kawen xde masalah nk angkut oven mixer tu  smua sbb iols srg je yg pakai

buat je bisnes online tu tlg2 sementara nak deliver baby tu, jgn malas2 nnt jangkit kt baby hehehehe

leon_mclaren78 posted on 27-12-2013 10:43 PM

Just to share... my sister PJJ dgn asben di ...

dah x keja naper kakak tt x g duduk ngan hasben dia?

leon_mclaren78 posted on 27-12-2013 10:43 PM

Just to share... my sister PJJ dgn asben di ...

aku ni kompem2 la belum kawen dan beranak. tapi serius rimas tengok baby yg jenis melekap runtun kain mak sampai mak nk jalan pun susah. Maknya masak si baby dok la pegang kain sambil nanges. agak2 kalau dari kecik kita latih baby berdikari blh berhasil tak ek? contoh kalau dia merengek jangan cepat2 sangat amek dukung. biar dia kejap baru layan.. boleh tak ek?

Dr kecik mak pak bela, bg sekolah, antar masuk U, bg nikah sampai  pandai buat anak.
Life senang ya amat, tu pun nak mengeluh. Adoyaiiii

az4620 posted on 28-12-2013 11:21 AM
dah x keja naper kakak tt x g duduk ngan hasben dia?

Asben dia duk jauhhh dlm utan...mengajar kat sana (cikgu) & duk kuartes. Nk gi sana kena naik bot pancung brape jam ntah...kalo musim kemarau, kena pikul bot. serik woo.. sbb tu dia x bagi duk sana. Every month dia akan balik semenanjung jumpa anak bini. Latest dia dpt tukar ke semenanjung after struggle 5 tahun duk sana...alhamdulillah... x tau la plan diaorg pasni mcm mana.

lepapilon posted on 28-12-2013 11:28 AM
aku ni kompem2 la belum kawen dan beranak. tapi serius rimas tengok baby yg jenis melekap runtun k ...

mungkin boleh kot... huhu... maybe salah my sister yg terlalu ngadap baby tu sejak lahir, sampai baby x bleh tido kalo my sister x de sebelah dia. maklum la, anak sulung...

Ang peknen ngadu bosan..aku peknen kena p keja kekadang kena ot lagi..nk dpt mc pun kena kira..xleh kerap sgt..dahla aku hari2 moning siknes..bygkan..letih jgn ckp la..drive sendiri p keja lagi..besyukur boleh x?

uols buat kuih la hanto kat gerai2 nasik lemak..
dolu iols buat kuih je hanto pepagi
sebab boring dok rumah mase mule2 jadik suri rumah
kuih muih bukan susah sgt, buat aje apam ke, karipap ke, donat ke
dapat 3 4 tempat, pepagi dh kuar hanto kuih, pastu jenjalan pegi beli barang
x pon dok umah rehatm, petang pi beli barang
malam ko masak untuk laki ko sambil2 ko buat kuih
ko beli pengukus je..
at least ko x boring..

skang iols dh pregnant 7 bulan, stop dari start pregnant sebab morning sickness terlalu teruk..
tp org masih cari iols...
x larat la kn...nk kelek anak lagi...stop kejap..

bg iols ni menda paing senang..
xpon cari gerai jual petang2..
jual kuih time petang..
duit dpt. masa terisi lebih pekdah

Rate

1

alieyrina posted on 28-12-2013 02:16 PM
Ang peknen ngadu bosan..aku peknen kena p keja kekadang kena ot lagi..nk dpt mc pun kena kira..xleh  ...

mase first pregnant, iols siap kene kerah pegi site lagik..
naik lrt
org kata slalu jalan2, senang branak
tp iols 5 jam dalam labour room
kali ni xtau la...