CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: cecari

Apps Smartphone Paling Mahal oleh K'jaan Malaysia ? RM 1 Billion

bf_mrsrezza posted on 28-11-2013 01:20 PM
u just need to have some appreciation with the gomen la bhai...then u will understand bhai

aku sentiasa menghargai apa yg gomen bagi pada aku. fasiliti dan prasarana yg aku nikmati hari ni hasil kerja gomen. since aku yg hire gomen untuk urus tadbir negara aku, so on what reason aku tak boleh nak complaint apa yg tak betul.

dino posted on 28-11-2013 10:20 AM
aku bkn nak backing gomen yg mmg kerap menipu nih.... tp 1 billion tu bkn refer pd apps tu semata. ...

1 billion meliputi app yg merangkumi bomba ambulan polis segala hapa agensi pun xberbaloi

cuba tanya PDRM berapa kos utk app Mydistress

AbukRokok posted on 28-11-2013 01:55 PM
1 billion meliputi app yg merangkumi bomba ambulan polis segala hapa agensi pun xberbaloi

cuba ...

sbb tu kena tahu details.....dan yg aku paham bkn psl apps semata....  tm pun ade share tu

kadar tol akan dinaikkan tahun depan utk mengalihkan pembayaran ke pembinaan app

giler mahal app & segala operation cost... tapi kerajaan memang suka bazir duit.. mcm dulu update facebook pun dah ratus ribu.

baru n ada satu kementerian n nak buat cloud storage, kos utk pembangunan je dia bajet 53j... bila dept aku buat study.. kami boleh buat system yg sama, develepment infa, software, kos operasi selama 3 tahun lebih kurang 1.5j je... dpt kurangkan hampir 70%....

Follow Us
artgeex posted on 28-11-2013 02:07 PM
Sumber: http://www.wanista.com/terlalu-mahal-pembangunan-aplikasi-saveme-999-bernilai-1-bilion-r ...

Maklumat bagus ni... thumb up

BorderManager posted on 28-11-2013 02:06 PM
giler mahal app & segala operation cost... tapi kerajaan memang suka bazir duit.. mcm dulu update fa ...

pandangan dari pakar dialu alukan.. barulah kita boleh tau kos tu wajar atau tidak... mekasih

membazir..kalau kumpul semua OKU pastu bg bantuan utk diorg majukn diri.
tolong utk start bisness ke. wujudkn peluang keja ke.. ramai dpt ditolong dgn rm 1bilion tuh.
apps2 ni nk buat menatang hapa? adik aku OKU. mana ada pakai smart phone ke hapa.
hantar sekolah smpi form 5, siap belajar kemahiran kt sekolah. tp nk cari keja bukan main susah. skrg keja pun gaji x sampai rm600. mtk bantuan JKM pun x dpt. ada gomen pikir kesusahan golongan ni?
apa apps rm1bilion tu bole kasi OKU makan ke?

kalau betol rm 1bilion tu dihabiskn utk apps mmg celaka sgt.

rasanya dia maksudkan system yg berharga RM1B, yg app nih sampingan je. tapi macammana pun still kos tak masuk akal. system apa la yg sampai 1 billion. untuk berapa lama? how many server, database digunakan? line network berapa besar? dan aku tak rasa server system nih kena install kat setiap taskforce branch ( police, hospital, bomba, tentera, Rela, wataniah, jabatan pencegah maksiat bagai). maximum pun aku rasa cukup RM2 mil.

kalau mark zuckenberg tgk nih mau dia menangis...

winamp05 posted on 28-11-2013 05:51 AM
aku sentiasa menghargai apa yg gomen bagi pada aku. fasiliti dan prasarana yg aku nikmati hari ni  ...

u can complaint but berpada2 la bhai..we take things for granted actually...kita kena bagi chance kerajaan do something for people la like this project..good what?

hahaha dah kenaban pun.

oni313 posted on 28-11-2013 02:22 AM
berapa ramai OKU yg tahu guna benda alah ni?

adakah gomen telah study betul2 dan kaji cara penyam ...

Betul cakap oni. Selalunya oku berdaftar ngan jabatan kebajikan masyarakat. Buat passport pun percuma. Nikan lagi nak beli smartphone utk guna app ni.

artgeex posted on 28-11-2013 02:07 PM
Sumber: http://www.wanista.com/terlalu-mahal-pembangunan-aplikasi-saveme-999-bernilai-1-bilion-r ...

anggaran cuma rm90 k aja..

1billion tu dh boleh 1 kompeni + bangunkn Sistem Operasi baru tuk henset lak..

Gila.. App mcm ni sampai 1B.. Cuba bagi breakdown apa yg smpai 1B..

kalau the whole system pun tak sampai 1B.. Puluh jota mungkin diterima akal.. Last edited by 247 on 28-11-2013 09:47 PM

munchkin posted on 28-11-2013 08:46 PM
Betul cakap oni. Selalunya oku berdaftar ngan jabatan kebajikan masyarakat. Buat passport pun perc ...

betul munch, berapa ramai OKU yg ada smartfon? kalau ada OKU yg bekerja, mampukah mereka dari segi kewangan nak beli smartfon? sal i tak rasa ada OKU yg mampu beli smartfon..

contoh = OKU yg buta, boleh ker OKU yg buta tu pakai smartfon? unless la kalau ada SMART - BRAILE FON, yg sentuh2 tu.., tapi OKU buta tak nampak, hanya bergantung pada bunyi suara je dan sedikit cahaya utk melihat....

makin teruk la cara perbelanjaan government malaysia, rasanya dengan 1 billion tu, kerajaan sewarjarnya upgrade dan bina lebih banyak kemudahan berbentuk fizikal di bandar2 utk golongan OKU, seperti laluan pejalan kaki utk org buta, laluan landai utk OKU yg pakai kerusi roda, ce korg semua tengok kat KL ni, perasan tak kat laluan kaki lima DBKL ada letak tiles yg timbul2 tu? itu adalah utk kemudahan org buta berjalan, tapi sayangnya, ada laluan tiles tu hanya separuh jalan, tak siap pun ada, bukankah itu dah nyusahkan golongan OKU utk berjalan?

i emo sedikit sal pernah ternampak seorang OKU buta kat laluan pejalan kaki stesen LRT maluri, terhantuk kepala dekat tiang bumbung sal takde tiles bertimbul tu tuk sebagai sentuhan kpd tongkat org buta tu, cepat2 i pegang tangan dia, sal lepas dia terhantuk tu, silap2 leh trus terjatuh ketepi semak samun

laluan landai utk OKU berkerusi roda kat stesen LRT, sesetengah stesen je yg ada...

so, 1 billion tu lebih dari cukup tuk bina kemudahan tuk org OKU kat KL dan bandar2 besar

kpd org2 gomen yg bertanggungjawab terhadap kos tak MUNASABAH aplikasi ni, jawab la korg nanti di akhirat, sal korg tu dah dikira menyeleweng hak, kepentingan dan aniaya org yg lebih perlukan duit tu..

ni la sebab kenapa majoriti org malaysia malas bayor cukai, sal kita pun tak berapa clear/jelas kemana duit cukai kita tu betul2 disalurkan, bayar cukai tetiap taun, tapi in the end gomen just simply kata -'malaysia mungkin berdepan bankrap'...

oni313 posted on 28-11-2013 10:32 PM
betul munch, berapa ramai OKU yg ada smartfon? kalau ada OKU yg bekerja, mampukah mereka dari segi ...

BetuL sesangat. Patutnya 1 billion tu digunakan untuk membantu orang yg susah. Idea bodoh siapa ni. Susah betul nak digest. Alangkah bagus kalau diberi latihan utk orang kirang upaya spy mereka boleh beridi di atas kaki sendiri.