CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1913|Reply: 15

[Tempatan] Kementerian Pendidikan kaji modul sekolah swasta - Mary Yap

PUTRAJAYA 29 Mei - Kementerian Pendidikan akan mengkaji modul yang digunakan oleh sekolah swasta sehingga berjaya mewujudkan program bertaraf dunia untuk diadaptasi oleh sekolah kerajaan.
Timbalan Menterinya, Datuk Mary Yap Kain Ching berkata, usaha itu diyakini dapat membantu memperkasakan lagi modul yang diguna sekolah seliaan kementerian pada masa sekarang.
“Tidak salah kajian itu dijalankan, misalnya kejayaan Sekolah Cempaka Malaysia yang muncul sebagai johan keseluruhan bagi tahun kelima berturut-turut pada Sukan Pendidikan Dunia (WEG)," katanya kepada pemberita selepas konvokesyen kali ketiga Institut Pendidikan Guru (IPG) di sini hari ini.
Katanya pada masa yang sama, pihak kementerian juga sedia berkongsi modul pendidikannya dengan sekolah swasta kerana sekolah kerajaan juga banyak mencipta kejayaan di peringkat antarabangsa. - UTUSAN ONLINE

yg aku prasan sekolah swasta ni xterikat sgt ngan program2 ngarut gomen...

cth, kalo coach sukan mmg dari kalangan yg terlatih utk sukan... some of them ade coaching license....
sekolah gomen?.... cikgu pun kadang2 main tangkap muat je utk pendidikan jasmani....

ajar PJ main sukan ... tp sesetgh sukan tu cikgu xtau main pun.. teori je...

Yup. Byk cikgu PJK nie bidan terjun jah. Eloklah kalau betul2 ambik guru2 background Pendidikan Sains Kesihatan jadi cikgu PJK nih.

mn yg baik tuk perkmbgn generasi muda harus diiplemen sebaiknya.

MengkuduMasam posted on 29-5-2013 07:02 PM
yg aku prasan sekolah swasta ni xterikat sgt ngan program2 ngarut gomen...

cth, kalo coach sukan  ...

cerita benar,
kawan kepada kawan saya cikgu sekolah coach sepaktakraw walaupun cikgu yg pondan. beliau cikgu chemistry sebegitu
sampai sekarang saya tak boleh imagine gimana beliau jadi coach sepaktakraw, tim nya power siap masuk peringkat nasional lagi

saranan ahkak mary ini bagus lah.
tak salah nak emulate kalau benda itu bawa manfaat.

Follow Us
agenda halus UMNO-BN Sabah Sarawak kristian

...

sebenar nye ade banyak bakat dikalangan guru2.... tapi KPM x dpt kesan mrk nie... dan bakat tu tenggelam macam tu je....

ade sumber tp x d gunakan.... satu pembaziran...

...

Vokuro posted on 29-5-2013 07:32 PM
cerita benar,
kawan kepada kawan saya cikgu sekolah coach sepaktakraw walaupun cikgu yg pondan. b ...

crita benar..coach bola tampar aku dulu pun ala2 nyah sikit..tp skali dia spike..mau terbakar bola tu

shabib posted on 29-5-2013 08:00 PM
...

sebenar nye ade banyak bakat dikalangan guru2.... tapi KPM x dpt kesan mrk nie... dan bakat t ...

KPM tu sendiri kene rombak .... byk masalah .. yg naik ke kpm ada yg sbb personal interest .. yg kira buang padang  kt sekolah .. naik ke kpm..sbb ada kawan... segelintir je yg betul2 bagus n boleh jd pegawai ... sbb tu dulu PTD disaram masuk KPM .. tp marah pulak..
Hakikatnya mmg x semua guru blh mentadbir ...

puterikhaleeda posted on 29-5-2013 08:05 PM
KPM tu sendiri kene rombak .... byk masalah .. yg naik ke kpm ada yg sbb personal interest .. yg k ...

itu yag betul ...kpm pong ado poltik ....yang jadik mangsa ...murid2

kalo pendidikan jasmani kat sekolah,time main bola cikgu pompuan yg ngajar!..kalo cikgu laki yg malas sgt,bagik bola sebijik begasak la ang pa tgh padang,cikgu dok tepi isap rokok..kadang2 tepikir gak relevan ke tak pendidikan jasmani nieh,kadang2 pendidikan jasmani kene hijack ngan mata pelajaran kritikal lain sperti bi dan matematik. pj tak da tapi digantikan dengan mata pelajaran kritikal tambah2 dkat2 perika..tak tau la pj skang nieh patot ade unsur makanan kesihatan,jumlah kalori,lemak

TuntungReturn posted on 29-5-2013 08:26 PM
kalo pendidikan jasmani kat sekolah,time main bola cikgu pompuan yg ngajar!..kalo cikgu laki ...

salah satu punca sukan kite tak berkembang sbb nih laa... dari akar umbi dah silap...

bile talent budak tu dikenalpasti.... dah terlambat... sbb peak sukan nih umo muda2...

byk yg wakil mesia ni kebanyakan dr sekolah sukan... walhal... byk lagi yg kat normal school  boleh pi jauh...

Wee: Mary Yap tak patut marah-marah

Bekas timbalan menteri pelajaran Datuk Wee Ka Siong berkata, penggantinya Datuk Mary Yap tidak sepatutnya memarahi pihak yang mempersoalkan isu peruntukan untuk sekolah menengah jenis kebangsaan Cina (SMJKC).

Wee berkata beliau melihat Yap bersikap demikian dalam satu program dialog yang disiarkan melalui televisyen semalam.

"Semalam saya menonton TV, cara timbalan menteri pendidikan menjawab di TV begitu garang sekali, sehingga saya rasa, seperti sayalah pihak yang (dimarahi).

"Saya rasa ini adalah satu forum untuk rakyat, mana-mana NGO, pertubuhan, atau individu, termasuklah ahli-ahli parlimen, membicarakan tentang belanjawan 2014.

"Sebab itu adanya perbahasan, adanya penyelarasan sekiranya perlu, yang ditunggu-tunggu oleh masyarakat sekiranya apa yang kita bawa itu berasas.

"Jadi, saya rasa tidak eloklah menyifatkan macam kita mempertikai itu dan ini," kata Wee dalam sidang media hari ini.

Yap semalam dilaporkan menafikan bahawa SMJKC tidak diberikan peruntukan.
Katanya, kerajaan tidak seharusnya dipertikaikan dalam soal tersebut kerana beliau sendiri telah meluluskan RM30 juta untuk 66 buah SMJKC.

Wee bagimanapun berkata, isu yang menjadi persoalan adalah SMJKC tidak diberikan peruntukan dalam Bajet 2014.
Beliau juga menggariskan bahawa sebanyak RM30 juta diberikan setelah MCA membuat permohonan kepada Perdana Menteri Datuk Seri Najib pada tahun lalu.
Katanya, peruntukan tersebut, termasuk untuk membaikpulih sekolah, dijanjikan di Parlimen sejak lima dekad lalu dan kumpulan terlibat hanya meminta agar ianya disampaikan.
http://www.malaysiakini.com/news/245407

Aihh.... terbang ke sana terbang ke sini dok intai sekolah kat negara-negara maju atas nama lawatan kerja tau-tau nak kaji skolah swasta dalam mesia je.

Mengabih duit tiket katebang sama hotel je.

Lah...peln induk bru nk jln...nk kaji mende lain plak?
Rugilh dan byr konsultan juta2....