CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hantukiller

KENAPA BN PERLU MENANG LAGI???

hantukiller posted on 4-4-2013 11:36 AM
hehe, alah sindir sindir sayang tu.... hehe

Sindiran tajam menikam kalbu.

hantukiller posted on 4-4-2013 11:36 AM
hehe, alah sindir sindir sayang tu.... hehe

salam wak,

ingatkan wak boleh scan org dr jauh jer, pandangan wak pasal politik memang hebat, saya sokong wak sebagai ADUN Majidee......gurau jer wak...

meya posted on 4-4-2013 11:37 AM
Tak faham kenapa yang tak suka sangat demo demo ni...negara lain ada jugak berdemo...demo pasal kopi ...

Demo kat meleysia nih semua buat, baju merah buat, baju kuning buat, baju putih buat, perkasa buat dan semua buat... cuma yg dihina kalau yg berdemo tu dari pembangkang je, kalau demo sambil tunjuk ponggong pun bagusssss.... orang melayu la kata...

hehe

langau posted on 4-4-2013 11:53 AM
salam wak,

ingatkan wak boleh scan org dr jauh jer, pandangan wak pasal politik memang hebat, s ...

Banyak la kau, mana ada adun majidee.... hehe

meya posted on 4-4-2013 11:47 AM
Untuk menjawab soalan di atas tu ..bagi saya BN tak perlulah lagi menang dan tak perlulah beli undi, ...

Betul juga tu, apa salahnya kita cuba..... mungkin baik, mungkin lebih baik, atau mungkin jauh jauh lebih baik... sapa tau masa depan kan.... dan kalau lebih buruk, 5 tahun jek, lepas tu kita tukar balik.....

Bosan dah ngan umNO....dieorg ajer yg betul....

Tapi yg penting....TIADANYA KEADILAN PADA MEDIA ARUS PERDANA, sehingga menimbulkan ketidak seimbangan politik di Malaysia ini...

Follow Us
hantukiller posted on 4-4-2013 12:17 PM
Betul juga tu, apa salahnya kita cuba..... mungkin baik, mungkin lebih baik, atau mungkin jauh jau ...

5 Tahun tulis atas paper, tapi sebenarnya 4 tahun jer kan?....aku dengar dalam berita kata Pak Jib dah 4 tahun jadi PM, pastu sekarang Perlemen dah di bubarkan...jadi memang 4 tahun la kan?..tak lama..4 tawun jew....

leader2 BN kek negeri pokcik kesian tengok, pakat main baling batu semunyik tangan

hantukiller posted on 4-4-2013 11:24 AM
Alah Bro, utang negara baru 540 billion jek, lum jejak lagi 1 trilion.... hehe

Pasal hutang tu...kena tanya siNuart tu....dia menteri kewangan masa tu...

tempawan posted on 4-4-2013 11:26 AM
Tak salah bagi peluang PR untuk tempoh 5 tahun akan datang..kita tengok pulak apa yang mampu merek ...

tak salah beri peluang????
5 tahun rakyat akan terseksa....
ibarat 'PAK KADUK MENANG SORAK KAMPONG TERGADAI'
'LEBAI (PAS) MALANG' MASUK KENDURI....NASI LAUK SEMUA DAH HABIS..
JADILAH MELUKUT TEPIAN GANTANG..

md.jie posted on 4-4-2013 12:37 PM
leader2 BN kek negeri pokcik kesian tengok, pakat main baling batu semunyik tangan

Negeri mana tu???
Saya baru balik dari Kelate..bendera UMNO lebih banyak dari PAS..
Memang rakyat sana ikut undang undang PAS...bila waktu azan lebih lebih waktu maghrib...mereka tinggalkan jual beli tapi tak gi masjid pun....dok dalam gerai sembunyikan diri....Bila hari Jumaat mereka gi seberang...nak berjudi ke hape ke...maksiat le tu...
Memang mereka tak berjudi kat negeri Kelate tapi kat tempat orang mereka lah jagoh ..gedebe konon..

Rakyat mesia dah ramai yg celik politik..kene pulok..skarang nih zaman tanpa sempadan..cakap belum habis dah tersebar seluruh dunia..mmg susah nak sorok..kebenaran dan kebathilan mudah sangat untuk di kesan...

syabas kepada golongan2 muda sekarang..berani bersuara nak harapkan golongan tua yg dah karat..mmg tak akan berbunyi..ayat keramatnyer.."kene bersyukur"..hehehe...

kalo bagi peluang kepada PKR untuk test market selama 4 tahun pon ok gak..nak tengok gak cemana rupenyer yg di war warkan tu menjadi ke tidak.....

kuasa di tangan rakyat..pandai2 leeee memilih

Luckman posted on 4-4-2013 12:25 PM
5 Tahun tulis atas paper, tapi sebenarnya 4 tahun jer kan?....aku dengar dalam berita kata Pak Jib ...

Najib ambilalih pengerusi BN dan jadi PM memang genap 4 tahun semalam, masa pilihanraya lepas, pm masih pak lah

sipolan posted on 4-4-2013 12:40 PM
Pasal hutang tu...kena tanya siNuart tu....dia menteri kewangan masa tu...

Kan carta hutang negara yg keluarkan ialah bank negara, start hutang selepas nuar dipecat, sejak Pak ajib pegang menteri kewangan, kenaikan utang ialah 240 bil, dalam 4 tahun je tu.... tu yg aku ingat la, sumber nya mana tah hari tu..., nak pasti, sila rujuk BN(bank Negara).

tapi aku pun tak pasti soheh tak berita tu, yg pasti memang utang negara banyak dah... hehe

sipolan posted on 4-4-2013 12:43 PM
ibarat 'PAK KADUK MENANG SORAK KAMPO ...
ibarat 'PAK KADUK MENANG SORAK KAMPONG TERGADAI'
'LEBAI (PAS) MALANG' MASUK KENDURI....NASI LAUK SEMUA DAH HABIS..
JADILAH MELUKUT TEPIAN GANTANG..
Macam dah pernah menang pulak PR ni bila statement ni ko tulis.... hehehe

PR belum pernah menang dalam  pilihanraya malaysia, kecuali menang diperingkat negeri je kan.... cubalah bagi mereka cuba.

Yg pasti, negeri negeri yg dimenangi tu tak la rakyat melukut ditepi gantang, kan

sipolan posted on 4-4-2013 12:48 PM
Negeri mana tu???
Saya baru balik dari Kelate..bendera UMNO lebih banyak dari PAS..
Memang rakya ...

Kat jb lagi best, ada mesjid dekat je dengan kedai kedai, tapi masa jumaat, kedai/warung masih ramai pengunjung lelaki....

gammbir33 posted on 4-4-2013 12:50 PM
Rakyat mesia dah ramai yg celik politik..kene pulok..skarang nih zaman tanpa sempadan..cakap belum h ...

hehehe

Betul la tu, kene bersyukur, walau apapun yg kita dapat tak kira kebaikan atau keburukan, semuanya dari Allah, bersyukur....

Allah tak mengubah nasib hamba hambanya, kecuali hamba hambanya itu berusaha sendiri untuk mengubahnya.

Jom, kita cuba nasib..... hehe

untung batu, timbul, untung sabut, tenggelam.... eh betul ke ayat aku ni.... hehe

mmg BN x perfect...
tapi kalau PR amik kuasa.. diorg laa ayg paling kronism.. nepotism.... mengarutism

oleh itu aku tetap pilih BN..... sbb terang2 depan bijik mata PR xde demokrasi..

sbg rakyat msia, aku nak BN terus menerajui negara ini sbb org luar pun kenal Malaysia malah cemburu pd kejayaan Malaysia
Malaysiaku tercinta....melayu cina india segala bangsa...boleh hidup dengan tenang
boleh cari rezeki dgn aman damai, anak2 boleh bersekolah, ke univ mencari ilmu
yg rajin berusaha boleh dpt rezeki lebih, yg miskin masih dibantu
mereka yg melalak sana sini cuma sebab hasrat x tercapai, x dpt kepentingan parti
Jd pdku wpun BN ada kekurangan dan kelemahan, mrk adalah barisan tenaga yang boleh terus memajukan Malaysia
Takkan kugadai kepercayaan ni dgn memberi peluang kpd parti lain....

hilroram posted on 4-4-2013 01:52 PM
sbg rakyat msia, aku nak BN terus menerajui negara ini sbb org luar pun kenal Malaysia malah cemburu ...
sbg rakyat msia, aku nak BN terus menerajui negara ini sbb org luar pun kenal Malaysia malah cemburu pd kejayaan Malaysia
Malaysiaku tercinta....melayu cina india segala bangsa...boleh hidup dengan tenang
boleh cari rezeki dgn aman damai, anak2 boleh bersekolah, ke univ mencari ilmu
yg rajin berusaha boleh dpt rezeki lebih, yg miskin masih dibantu
mereka yg melalak sana sini cuma sebab hasrat x tercapai, x dpt kepentingan parti
Jd pdku wpun BN ada kekurangan dan kelemahan, mrk adalah barisan tenaga yang boleh terus memajukan Malaysia
Takkan kugadai kepercayaan ni dgn memberi peluang kpd parti lain....
wawww

bagusnya ko, setia sungguh