CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14836|Reply: 118

KEJAM KAH AKU..

aku kat sini bukan nk memburuk kan sesiapa... cume nak minta pandangan korang..

dulu aku berniaga makanan (warung aje) tp skrg aku da keje so anak lelaki aku mengambil alih perniagaan tu tp dia cume berniaga air..makanan org laen yg buat.. masalah aku skrg :-

Anak lelaki aku ni da kawen tp tinggal satu umah ngan aku..selama dia berniaga xde pape yg dia tlg jelaskan, cth.. bil2 kat umah tu..tp aku x kesah n paham.. so aku ckp kat dia..keje la..anak da nk bertambah..klu dia x tlg aku pon..aku x kesah yg pting dia ade keje tetap tuk nak binik dia.. tp dia masih nk berniaga..aku x leh kate ape2..terpulang laa

Satu ari AL aku ckp mak mertua n kakak ipar dia nk berniaga bersama.. mula2 aku bising gak tp x pe laa.. besan kan.. . Aku tye kat AL aku klu nk masak nti kat mane? sbb aku da terbyg umah aku akan jd umah tumpangan dorang..dia ckp kat kdai.. so aku warning kat anak lelaki aku..kusi meja kat kdai tu guna la tp jgn guna brg2 umah aku..

Arini dorang start niaga pg.. bende pertama dorang gunakan..enjin aku..xpe aku okay jer. pastu dorang amek pinggan mangkuk aku..xpe aku okay lg..dorang amek air kat umah aku..aku  diam jer..ari pertama kan.. aku tye kat AL aku.. mak mertua ko masak kat mane? dia ckp kat kdai..aku ckp okay..tp jgn guna gas n dapur aku yer..

smpai opis..ati aku rase x sedap.. so aku start kete..blk umah..sport check..
masa aku smpai depan umah.. aku tgk paip aku x tutup..air melimpah kuar dr baldi.. ati aku mula rase sakit.. aku masuk ckp ngan menantu pompuan nape x tutup air..bil air mahal.. then dia ckp kat adik lelaki dia yg ngah syok tgk cd dldm umah aku.g tutup air.. aku trus g dapur and WTH..besan aku tngah masak..guna kan gas aku..dapur aku..air aku......waaaaaaaaaaaaaaaaa dada aku betul2 skit skrg..bole kene heart attack nie.. besan aku leh ckp "eh da blk" tnpa sepatah kate ngan muka aku yg merah aku trus kuar umah..

Start kete..g kdai..kat kdai..aku leh tgk ipar duai AL aku baek nyer bersantai.. aku panggil AL aku n tye dia "ko ckp MIL ko msak kat kdai" AL aku leh ckp gas abis..pe brg gas abis..gas pon MIL ko x bawak.. Then aku ckp kat AL aku " KO KESIAN KAT MIL DR MAK KO SNDIRI" aku trus blah blk opis..

Korang rase salah kah perbuatan aku tu..Korang rase aku ni x bertimbang rase ke?

awk tak kejam lorr.. awk cuma mengasingkan hak individu dan hak perniagaan..
aset utk perniagaan tak boleh digunakan utk kegunaan personal.. itu adalah salah satu tips utk kekal berdaya saing dlm doniya perniagaan penuh cabaran ini.. saye dpt rasakan besan dan AL awk tidak memberi komitmen dari segi modal utk rolling bizz dorang, dan ini akan mengganggu personal life awk sbnarnya..

pekata pasni awk bgtau leklok kat besan awk.. nak meniaga kena ada modal.. stakat ni apa modal yg puan besan awk tu dah kuarkan? melainkan sumenya dari dapur umah awk (except tenaga)? cakap terang2 kat dia, kalo jenis tak paham bahasa ibunda harusla awk cakp dgn nada terang lagi bersuluh.. tiada penggunaan brg2 personal utk tujuan bizz..

Rate

1

saya rasa besan awak tu cuma nak membantu anak awak earn some money, I think AL you yg tipu you kata MIL dia nak berniaga

anyway, your besan semua tinggal serumah ker? kenapa orang luar boleh sesuka sesukat hati keluar masuk rumah orang lain? you mmg dah biasakan dorang come and go as you please ker?

Rate

1

memang akk ni mak yg baik
tp sila tegakkan hak akk....kot anak akak bujang still bleh accept...ini dah kawen angkut besan akak etc plak
apa punya anak ler tak pikir kebajikan mak langsung

aku rasa, lebih baik ko bagi ajer warung tu sewa kat orang lain.
settle masalah ini.

Rate

1

Hana posted on 18-3-2013 01:27 PM
aku rasa, lebih baik ko bagi ajer warung tu sewa kat orang lain.
settle masalah ini.

ye..setuju dgn kaka hana nyer pendapat!!

lagi satu, jgn bagi muka sangat dgn anak lelak you tu...dahla bawak bini duduk umah...patutnya dia lebih sedar yang dia (anak lelaki you) sepatutnya mempunyai lebih TANGGUNGJAWAB ke atas keluarga dia termasuk u..

nie dahla duduk umah u tanpa apa2 bantuan, siap angkut besan you pulak masuk rumah..keluarga tak tau malu ka???

tapi ai tanak pulak salahkan besan you sebab rasanya anak lelaki you patut lebih sedar, tu rumah you, patutnya dia berniaga nak bawak MIL dia, tak perlu libatkan you....

Rate

1

Follow Us
ParinAmat posted on 18-3-2013 01:05 PM
awk tak kejam lorr.. awk cuma mengasingkan hak individu dan hak perniagaan..
aset utk perniagaan ta ...

Wah pertama kali aku jumpa seseorang berstatus MIL di sini.  Rajin-rajinlah bertandang lagi esp kat thread ibu mertua ipai duai tu.

Tentang persoalan kau itu, ku rasa kau kena bertegas dengna anak bujang, barang business dan personal tak boleh campur.  Kena firm tentang benda tu.

Rate

1

Anak lelaki ko.... tanggungjawab dia bela anak bini.... kalu sampai tahap mak mertua pun kena dtg bantu, ko tak rasa anak lelaki ko takde telur ke? Ko keje, ada rumah sendiri, pendapatan sendiri.... tak payah pikir nasib anak bini anak lelaki ko.... ko suruh anak lelaki ko pikir sendiri......

Another talent biawak ler ni.......

Tanggungjawab anak lelaki adalah menjaga ibu bapanya hingga bila2... ini dah terbalik...
U lak nak kena menanggung dia laki bini +++...

AL u tu suruhlah berdikari... jgn semuanya dah menadahkan kat u aje.... better bagi orang lain sewa kedai tu ler... tak sakit hati & dapat duit bulan2...

OsHiN_hOnEy posted on 18-3-2013 01:11 PM
saya rasa besan awak tu cuma nak membantu anak awak earn some money, I think AL you yg tipu you kata ...

mmg MIL dia niaga kat situ sbb masa aku lalu situ nk g keje aku nmpak la besan aku tu..
bkan MIL dia nk tlg AL aku tp utk klurga dorang..

slalu gak dorang dtg..tp x la brumahtgga kat umah aku..
tp skrg dorang da wat umahaku ..umah dorang.. Last edited by Leyla on 18-3-2013 02:51 PM

salam TT ...

baik TT start bersuara dr sekarang, kang makin lama, makin jd kudis ... makin membengkak dlm hati .. sendiri jugak yg susah

Aku malu sbenar nye nk citer umpama tepuk air kat dulang kene muka sndirik..
diorg anak2 aku..aku cube jd mak yg terbaek..

Camni la.. korang nilai kan sdiri..

Umah aku teres satu tingkat...3 bilik..anak 5 org..yg sulung (pompuan) da kawen. memula kawen duk umah MIL..x tahan blk duk umah aku..okay fine.. bilik anak lelaki bongsu aku bg kat anak pompuan sulung.. ALB aku tido kat hall.. Anak ke 2 lelaki (da kawen anak sorang..coming soon lg sorang..hehe preggy..story dia tu yg kat atas tu) duk umah aku jugak..so bilik anak pompuan aku yg ke 3 dia amek.. korang mesti tertye2 kat mane lak AP ke 3 aku tido kan..dan aku masih punya anak pompuan umo 5 thun...

Leyla posted on 18-3-2013 02:49 PM
mmg MIL dia niaga kat situ sbb masa aku lalu situ nk g keje aku nmpak la besan aku tu..
bkan MIL  ...

wah kak, terus pening hah kepala ni baca last posting akak

anak2 akak kahwin muda ker semua?

Leyla posted on 18-3-2013 03:01 PM
Aku malu sbenar nye nk citer umpama tepuk air kat dulang kene muka sndirik..
diorg anak2 aku..aku c ...

baik nya mak nih
mokcik kene sound depan2 ajer ngan besan tu, jgn guna rumah mokcik sesuka hati
lantak lah kalo anak lelaki/menantu pompuan mahupun besan itew terasa hati
yg penting mokcik tak makan hati

saya sokong cakap depan2 ajer

BidadariAnggun9 posted on 18-3-2013 02:11 PM
Anak lelaki ko.... tanggungjawab dia bela anak bini.... kalu sampai tahap mak mertua pun kena dtg ba ...

klu x de telo x beranak dua AL aku tu...

nk release tension...wpon ati sakitttttttttttttttt sgt

OsHiN_hOnEy posted on 18-3-2013 03:05 PM
wah kak, terus pening hah kepala ni baca last posting akak

anak2 akak kahwin muda ker semua ...

yooo..mcm mak dia gak..

Leyla posted on 18-3-2013 03:12 PM
yooo..mcm mak dia gak..

adus lar kak, habis tu sekarang camna?

akak dah  sembang dgn AL akak belum? btw cute cara akak shortform kan AL APL/ALB, you're such a caring mother *hug*sikit

aurorae posted on 18-3-2013 02:10 PM
Wah pertama kali aku jumpa seseorang berstatus MIL di sini.  Rajin-rajinlah bertandang lagi esp ka ...

betul..betul..betul..aku setuju pendapat ko aurorae.

sebelum semakin lama dan melarat
ajak lah berbincang dengan kesemua sekali yg terlibat
AL, Besan dan semua yg berkaitan
SEGERA...........

jangan sampai u jatuh sakit sebab benda2 yg bukan sepatutnya menjadi masaalah u.

Kalo aku pun wat cam tue..dah la kijer penat carik duit..brg skang mahal..air naik..gas naik..mcm2 la yg naik..lg menyusahkan org..bikin panas hati..dah la satu sen pun tak hulur.. sabar jer eh..nasihat je la bebaik anak tue kalo ko balik kang.. hrp2 dia fhm.. Last edited by tagas on 18-3-2013 03:47 PM