CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: awekjepun

berbaik dgn perempuan yg tlh mrampas suami korg!!

tak de istilah perempuan merampas suami ..yang ada mengganggu kehidupan rumahtangga...kalau jumpa rasanya nak jirus air panas je ke muka dia..

noor2 posted on 15-4-2013 09:22 AM
tak de istilah perempuan merampas suami ..yang ada mengganggu kehidupan rumahtangga...kalau jumpa ra ...

Sodas jirus air panas berapa kali kat muka hang?????

Rate

1

aku boleh jer.... sebab

jodoh aku memang dah takde ngan ex aku... redha... awek dia dulu dah jadik wife dia sekarang merangkap mak tiri anak2 aku... tu sebab nya juga aku kena berbaik... berbaik biasa2 je.. bukan jadik kawan baik pun...

memula dulu janggal gak rasa dia.. sakit ati ada gak .. tapi bila kita sakit ati... smua pon jadik negetif.. suka beprasangka buruk... itu sangat tak elok...

samsengKGdusun posted on 4-7-2013 11:52 AM
aku boleh jer.... sebab

jodoh aku memang dah takde ngan ex aku... redha... awek dia dulu dah jadi ...

Saya rasa kuncinya, berbaiklah kerana agama...

Berbuat baik tetapi berpada-pada..

getarsukma posted on 29-3-2013 12:12 AM
apa yang saya pegang simple saja - weak people revenge, strong people forgive, intelligent people ig ...

aku suka quote ni....tapi tak tau la sekuat ini ke tak....

kagum dgn abby yg anggap memey mcm adik sendiri, blh bercuti sama2 dgn x hasben & wife barunya....

Follow Us
AceHand posted on 16-3-2013 03:08 PM
Bagi aku istilah 'merampas' ni tak wujud sebab lelaki memang bleh kaweng sampai 4 hapa... Lagi  ...

betul i sokong..mkn kerana kealpaan kita kurang bg kasih sayang ,layanan yg kurang manja kita kdg terlupa nk menghias diri utk suami.so semua aspek tu kita nk kena jaga n lihat blik dimna kekurangan diri kita. lelaki ni mcm hbby i dia seorang yg manja so i kena ikut rentak dia lebihkan perhatian n masa bersama. tp bab berpoligami mmg i x sokong, tp siapalh kita..

I baik je dengan pompuan yang rampas suani i aka madu tak jadi aka gf ex husband i skang ni.sabar jelah.

rilexs aaaa...nko baik2 kn pompuan y ambik laki nko 2 n ade pluang nko rmpas balik laki nko 2....

ustaz ckp kan.. ni ustaz ckp, bukan nano cakap & tak feeling ustazah pon.. hehehe
Perempuan yg jd isteri no. 2, bukan perampas. tak baik gelarkan perampas.
Tapi, kalau dia nak suami kita, dia suruh suami kita ceraikan kita sbb tak rela berkongsi, itu baru lah perampas namanya. So, fahamilah istilah perampas.

ada kisah kawan nano. dimadukan tanpa rela tanpa pengetahuan dia dlm tahun yg sama dia berkahwin. kiranya dia kawin dlm awal thn, ujung thn hsband dia kawin ngan org lain. perempuan ke-2 tu, sebenarnya dh kenal dan tahu status hsband kwn nano tu masa diaorg bertunang lg. tp still nak jugakkk. sampai dia sanggup jd no.2.

tp, yg tak bestnya, bila rahsia terbongkar, bila 1st wife makan hati, yg 2nd ni pi cucuk2 lg hsband diaorg. ckp yg 1st wife tu tak pandai hargai hsband sendiri la, tak pandai nilai cinta lah. dan yg 2nd selalu gaduh sbb hsband syg yg 1st wife dan selalu dgn 1st wife (dh kata before this diaorg berahsia kan.. 2nd sendiri sanggup dan janji tak tuntut hak asalkan dpt kawin ngan hsband diaorg). Dia ckp, hsband syg yg 1st wife sbb 1st wife cantik.

Haaa.. kesimpulannya, ada rupa pon jaga badan pon... kalau lelaki nak pasang 2,3,4.. dia pasang jugak.

Dan, 1st wife takde pon pi marah2 2nd wife ke apa. dia just buat hal dia sendiri & jaga rumahtangga dia sendiri. 2nd wife pulak sibuk2 nak jumpa 1st wife & sms mcm2. siap cerita benda dlm kelambu utk sakitkan hati 1st wife.

Tapi, tak semua 2nd wife mcm ni. Ada yg elok je aman bahagia. Redha & saling menerima.

Bak kata ustaz (ustaz lagiii..) lelaki suka tgk perempuan, suka kat perempuan.. itu adalah fitrah.
Sama jugak perempuan tak rela dimadukan, tak sanggup suami kawin lain.. itu juga adalah fitrah.
Lelaki, ada keberanian, takde kemampuan, jgn berangan. Lelaki ada kemampuan, takde keberanian pon jgn berangan. heheheheeh

Isteri boleh halang suami kahwin lain kalau dia tahu suaminya mmg tak mampu (dr segi nafkah, dr segi adil, dan menjadi ketua keluarga yg baik). tp isteri tidak boleh menidakkan hukum poligami yg ada dlm al Quran.

Tidaklah berbaik tp tidaklah bergaduh.
Jalani hidup memasing dgn aman damai cukuplah kot

pinkaddict posted on 30-7-2013 03:35 PM
Tidaklah berbaik tp tidaklah bergaduh.
Jalani hidup memasing dgn aman damai cukuplah kot

iye lah kan..
patutnya, masing2 jaga bahagian masing2..

sampai kiamat la aku x akan ampunkan manusia yg bergelar perampas..biar la org nak ckp apa pun sbb aku nie manusia biasa  jadi suka ati aku la nak buat apa..

lavanikam posted on 17-3-2013 11:05 PM
ni semua soal hati, bukan soal cantik la body mantop la muka seks la...
kau tengok berapa ramai p ...

betullah tu lavankam...

Bos aku suka cerita cenggitu gak...katanya lelaki boleh menyanyangi perempuan lain tanpa melupakan isterinya...

chitt podah gatal je bunyik nyer....agaknya nak menikah satu lagi ler boss aku tu.

noor2 posted on 15-4-2013 09:22 AM
tak de istilah perempuan merampas suami ..yang ada mengganggu kehidupan rumahtangga...kalau jumpa ra ...

yup betul...rampas tu x..tapi mengganggu rmh tangga yes..
nak2 kalau pompuan tu dlm masa yg sama isteri orang
mmg birah sgt nak berskandal..dgn suami org plak tu...
pastu blh plak bg alasan hanya kawam..just nak share2 masalah..
kalau baru umur 18 tahun boleh jugak di ajar
kalau dah 30 lebih..dah beranak pinak?
kecik2 xnak mampos..dah besar menyusahkan org...

kalaulah x takut kena penjara..mmg dah pegi siram muka dia dgn air panas....

ak x mampu..ari 2 ak de jumpe..tp xtau npe ak xde perasaan benci kt pompuan ble tgk die dpn mate..nmpk innocent gle..tp die la penyebab kerosakan umah tangge ak...

mrssupermand posted on 29-7-2013 01:54 PM
I baik je dengan pompuan yang rampas suani i aka madu tak jadi aka gf ex husband i skang ni.sabar je ...

mmg seorang yg tabah kamu ni..hmm

Silkyprincess posted on 30-9-2013 12:02 PM
mmg seorang yg tabah kamu ni..hmm

apalah sgt nak hadap benda ni. takde jodoh, kehidupan perlu diteruskan. cuma now situation jadi lain coz i boleh berbaik dgn dia tp dia tak boleh terima i berbaik dgn ex i.

suereen posted on 19-3-2013 12:30 PM
masa baru lepas cerai, 5 thn lps, su mmg xboleh berbaik pun dgn wife ex husband sbb cara dorang buat ...

FUHH...KEBAL TUL HATI..
aku tipu mmg dak baik dah..lantak la ko nk kata aper pun..
mmg tipu paling benci perampas..
klu nk mintak baik2..klu diam2 ader yg akan asah parang nnt..
nk berbaik dgn ex never kecuali Allah terbalikkan hati..

ajis baik jer ngan lelaki yg rampas isteri ajis.. malah ajis sujud syukur.. naseb baik mase tuh ajis xde duit lebih.. sebab ajis ade niat nak bagi RM500.. tunggulah kalu ade rezeki nanti.. ajis akan bagi.. insha Allah