CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: awekjepun

berbaik dgn perempuan yg tlh mrampas suami korg!!

masa baru lepas cerai, 5 thn lps, su mmg xboleh berbaik pun dgn wife ex husband sbb cara dorang buat su, salahkan su, n plan semuanya mmg sgt2 licik...tp sejak 2 thn lps, su bljr memaafkan, n kami jd kawan...rasa hati sgt lapang lps belajar terima, setiap yg tjadi mmg dh tertulis, pasti ada hikmah kemudian hari...anak dorang pggl su, mama. anak su pggl dia mummy...pd siapa yg prnh baca kisah su yg lps, pasti tahu apa yg prnh su hadap...tp Alhamdulillah, su dh boleh bkawan dgn dia n dia sendiri yg malu bila ingt apa tlh dorang lakukan pd su dulu n yet bila dorang susah now ni, su yg bantu dorang blk...

Loh_83 posted on 18-3-2013 04:50 PM
mende ni jd seblm kawen hr tu .. ade cubaan merampas tunang aku oleh sepupu ku ...

now, aku da k ...

wahh besnya jadi laki awk, jadi rebutan gitu.. mesti dia seorg yg hot sprt parinamat..
cuba la wat baik ngan spupu awk.. tu dah ada pertalian darah, bukan kawan2 leh senang2 putus..

nak tulis apa hari ni?
Kisah lalu usah dikenang, lagi baik hadapi kisah yg bakal mendatang
Perbaiki diri hiasi peribadi
Berbakti kepada ibu bapa selagi ada hayat mereka
Menjadi isteri dan ibu yg dikasihi selamanya

ParinAmat posted on 19-3-2013 02:15 PM
wahh besnya jadi laki awk, jadi rebutan gitu.. mesti dia seorg yg hot sprt parinamat..
cuba la wa ...

laki sy x hot pon ... hot kat mata sy sajek ... n my sepupu tu pon bukan nye 'suka' dia in term of feeling2 ke apa ... just sbb desperate huhu (this dia yg confessed to us) ...

as for me, sy mmg tegur my cousin tu ... kenduri ke apa still try to borak ngan dia .. but dia x brape nak cakap ngan saya ... xpe lah .. take times .. nanti lama2 oke la tu ... sbb sy penah ckp ngan dia "kita ni bukan kawan biasa, kita sepupu, ade pertalian darah .. xkan senang2 kita nak putus sedara" ... she said "tengok la nanti cemana" ... emmmm biar je la ... wat mcm biasa udah

Loh_83 posted on 19-3-2013 02:32 PM
laki sy x hot pon ... hot kat mata sy sajek ... n my sepupu tu pon bukan nye 'suka' dia in term of ...

dia dah kawin ke skang wak? mebi dia sunyi..

ParinAmat posted on 19-3-2013 02:37 PM
dia dah kawin ke skang wak? mebi dia sunyi..

belom lagi ... kitorg sebaya ... dah 34 this year ...

aah .. sy tau dia sunyi ... dulu, sy selalu dgn dia .. pegi mana2, lepak n berborak ... selalu berdua ... rindu dgn dia, but now dia dah menjauhkan diri ...

Dia pernah couple few years, pernah bertunang, but xde rezeki ... that's Y, bila sy ade masalah dgn tunang (keluarga x restu - asalnya) ... dia decided to take over my tunang ... tp, mungkin jodoh kami lbh kuat ... akhirnya sy n tunang kawen n family restu ... so, dia mcm a bit marah n bawak diri sendiri ...

Follow Us
suereen posted on 19-3-2013 12:30 PM
masa baru lepas cerai, 5 thn lps, su mmg xboleh berbaik pun dgn wife ex husband sbb cara dorang buat ...

I ingat kisah Suereen dahulu. Teringat pesanan kakak-kakak di sini sebelum Suereen ke mahkamah untuk lafaz cerai dahulu. Pakai baju yang berwarna ceria & pastikan rupa juga ceria. Lebih kurang macam itu nasihatnya ya .

Loh_83 posted on 19-3-2013 02:42 PM
belom lagi ... kitorg sebaya ... dah 34 this year ...

aah .. sy tau dia sunyi ... dulu, sy sel ...

sunyi tu masalah org kita yg sukar dibendung..
takpela wak, kadang2 some things are better being left as it is.. insyaAllah dah lama2 sok dia ok la tuu..
nape tak kenen2 dia suh masuk myjodoh ke, mungkin ada jodoh dia kat situ.. takdela sunyi sgt nanti..

ParinAmat posted on 19-3-2013 03:02 PM
sunyi tu masalah org kita yg sukar dibendung..
takpela wak, kadang2 some things are better being ...

x berani lah.. takot nnt dia kata sy ni saja nak eksen dgn dia pulak ...

biar la mcm ni dulu ... pelan2 kayuh ... huhu

sarahmirza posted on 19-3-2013 02:44 PM
I ingat kisah Suereen dahulu. Teringat pesanan kakak-kakak di sini sebelum Suereen ke mahkamah unt ...

haah...lps tu su dtg msuk mahkamah pakai baju kurung hijau pucuk pisang....striking sggh...org lain semua kaler hitam atau dark blue...hahhahaha...

suereen posted on 19-3-2013 03:21 PM
haah...lps tu su dtg msuk mahkamah pakai baju kurung hijau pucuk pisang....striking sggh...org lai ...

Good for you .

suereen posted on 19-3-2013 03:21 PM
haah...lps tu su dtg msuk mahkamah pakai baju kurung hijau pucuk pisang....striking sggh...org lai ...

su dh dpt pganti ke?

suereen posted on 19-3-2013 12:30 PM
masa baru lepas cerai, 5 thn lps, su mmg xboleh berbaik pun dgn wife ex husband sbb cara dorang buat ...

tabahnya ahkak ni..kalau saya tak boleh dah kut

oh tidak...su msh single n happy mcm ni...senang su dgn anak su nk bjalan2 ke mana2 tanpa perlu minta izin, xperlu dah bgn awal pagi msk bfast ms hari bekerja, blk mlm nak msk dinner lak, weekend nk kene lawat sedara mara keluarga blh suami ke, nk iron baju laki ke....nk jaga mkn pakai laki sedangkan kita keje sama je dgn laki... jaga hal ehwal anak n diri sendiri je...

Alhamdulillah, hidup sgt2 better now ni compare dgn dulu...Altho ex xbg nafkah pd anak, tp Allah permudahkan byk benda...

suereen posted on 20-3-2013 09:47 AM
oh tidak...su msh single n happy mcm ni...senang su dgn anak su nk bjalan2 ke mana2 tanpa perlu mint ...

syabas dear..semoga u bertemu dgn kebahagian yg di cari selama ni..

suereen posted on 20-3-2013 09:47 AM
oh tidak...su msh single n happy mcm ni...senang su dgn anak su nk bjalan2 ke mana2 tanpa perlu mint ...

alhamdulillah.. semoga awk bhgia.. awk mmg tabah.. klo kita redha dgn apa yg jd.. pasti ada hikmah..

Manak408 posted on 17-3-2013 11:07 AM
Hang awat takut nak quote si ACE????? ....dia ok ler.....tak akan cantas kedit hang walau macam ma ...

Stetmen tu general.
So applicable la utk melayu totok punya pemikiran..

afja posted on 20-3-2013 05:44 PM
Stetmen tu general.
So applicable la utk melayu totok punya pemikiran..

Ye ler..general...general laki hang punya bini.............. Last edited by manak202 on 21-3-2013 01:51 AM

Rate

1

dulu ada andartu nk laki aku.... adala die buat sumtin... disamping tu mmg aku ada la kekurangan..mcm gemuk,mls,.... bile dorg sibuk bercinta..aku muhasabah diri la...gi jaga body, slimming,spa..sambil tu aku doa tak henti2 agar laki aku tu diberi petunjuk dan hidayah..7 bln kene tggl gantung tak bertali... mak mertua tepon ckp laki aku sakit teruk..now baru tingat kat anak bini...dah berpisah dgn gf andartu tu..siap mtk berubat dgn ustaz/ darussyifa ..... yup skang ni aku mg tgh meletop la..slim shady gitu,kulit glowing bagai..... (edisi perasan skit)... aku tak ctc pon laki aku tu..

tp aku tak pnh gi serang andartu tu or confront dgn die apetah lg ckp die perampas...aku buat bodo je..cume aku kesiankan die sb jd andartu tak kawen2 lg umo da 34 thn..mcm nak suh laki aku gi kawen dgn die je, sb aku kesiankan title andartu die tu... cume laki aku je lari dr die...

satu tahap tu..ko akan rase mc takde ape2 pon wpon telah dianiaya..mungkin Allah lebih mengetahui..yg penting kite redha