CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 16693|Reply: 133

Mohon pandangan...latest - SIL aku dah cabot!!!

kepala otak aku tgh pening memikirkan hal & nasib adik ipar aku - satu2nya adik pompuan suami aku...

the main problem skrg die peknen, 2nd problem jantan tu laki org, umo 50++ dah byk kali kawin, memula tau hal ni jantan tu yg declare diorg nye hal & ckp ikhlas & nk btanggungjawab tp die bleh lak cabut lari while suami aku make calls.

kenapa aku kene pening? sbb mak mertua aku mmg xde since adik ipar aku tu lahir, meninggal sbb asthma, bapak ade tp x rapat dgn anak2...adik badik suami aku total 4 org skrg - abg no 1, suami aku, adik laki & adik pompuan...SIL aku tu since skolah rendah dok dgn abg no 1 & isteri die, so diorg la yg jaga & didik SIL, aku mmg respect dgn biras aku jaga SIL, mmg bagus tapi sejak abis blaja & keja, SIL dh terjebak dgn cintan2 yg ngarut, gado dgn biras & abg no 1, die kuar dr umah & menyewa...dan hasilnya...ini lah...abg no 1 dah xmo amik tau psl adik die, biras aku lak, tpaksa la ikut ckp suami die tp still la contact dgn aku & update hal SIL kitorg...

kat sini aku nk mintak pandangan & cadangan ape yg patut aku buat...suami aku pun mcm mati akal, xtau nak wat pe sbb SIL aku nakkkkk gak dgn jantan tu, suh carik kt umah & opis die...
Last edited by peahjamboo on 21-12-2012 07:47 PM

Dah berapa bulan preggy...?
laki org tak semenggah tu tak dapat di kesan lagi ke?
pendaat aku..normal la, no satu cari lelaki tu sampai dapat..
on the other hand, dah jumpa mamat tu na buat apa? nak suh kawen? Hmmntah le..kot kot lagi teruk...
kalau dia dah lari2 gini, masa depan lagilah terbiar dan menderita  Sil yu tu..
Frankly, penapat ai, biarlah sil tu lahir anak itu then move ob...cakap senang tapi kena kental la..
jantan lahant tu jumpa kat mana mana kasi langgar jek

er..izinkan saya, nak tanya soalan lari dari topik..
umur 50++ dan masih boleh pregnant? betul ke tu? ke, aku yang salah baca nie...

Hana posted on 5-11-2012 09:58 AM
umur 50++ dan masih boleh pregnant? betul ke t ...

Tulong jawap..yg ai paham
lakiorg, 50+

isk ko ni hana ... 50++ tu lelaki tu.. SIL dia tu muda lg....

misy posted on 5-11-2012 09:55 AM
Dah berapa bulan preggy...?
laki org tak semenggah tu tak dapat di kesan lagi ke?
pendaat aku..nor ...

Hang anjurkan save satu nyawa(that baby yang dikandungkan)....langgar(take away) satu nyawa lain????

Apa punya manusia hang nee?????

Nak MANAK sambung tak????

Follow Us

kak hana ni......
mesti gopohs

oh. ok. confius pulak pepagi nie.

Hana posted on 5-11-2012 10:17 AM
oh. ok. confius pulak pepagi nie.

Flush lever rosak ke hari ini????

Kihkihkiih
Ade gak le yg x paham ayat melawak ai yg last tu

Bila dah kantoi...sebut je orang lain yang tak paham...settle......

Now can start my day

silap2 laki tua tak sedar diri tu takmo ngaku yg SIL tt pregnantkan anak dia...jantan....beselah...tah2 anak dia bersepah2 kat muka bumi ni...smpai dia pon tataw

oit hana, xkan SIL aku umo 50++

cari la laki org tu, suruh dia bertanggungjawab.. bgtau bini dia apa yg dah jadi..apa la jenis jantan mcm tu yer, klu kena kt ahli keluarga dia plak baru dia tau.. dah bersedap2 lps tu tak nak tanggungjawab...

abg no 1 suh wat report polis...nak ckp pe kat report tu? kene rogol? kene tipu duit?

cite psl report polis lak, bini si jantan tu lak ckp nak report polis, aku pun x phm nape....aku tnye SIL aku die ade sms unsur2 threatening ke kat minah tu, xde lak....aku bace sume sms minah tu kt SIL aku, ape yg aku dpt tangkap, minah ni mcm psycho, mane SIL aku x gile gak...SIL aku dh le berani-mati punye pesen --> yg ni pun aku x larat nk ckp

aku & suami wat mase ni mmg sepakat xmo terima jantan tu kawin dgn SIL...adik badik lain & bapak mertua, aku x tau...pade aku, kalo kawin dgn jantan tu lg merana....duit pun xde, asik pinjam SIL aku....guano nak bg mkn?

dah la jantan parasit...
lg SIL ko nak jugak...
kena guna2 ke hape?
laki klu dh dr awal xnk bertanggungjawab...
klu kawen gak...
lg la tak boley harap...

jantan tu mmg mula2 kate nk btanggungjawab tp sbb die dolak dalih tu yg org x caye...dh tu, leh lak lari dr suami aku...reason die lari (yg ni according to sms bini die ke SIL aku), sbb die kate suami aku panggil abg2 & spupu spapat nak bantai die sampai mati...

aku pun benonye suspek gak SIL aku kene 'something' dgn mamat ni tp sape nk caye & nak wat camane pun kalo dh terkena minyak senyonyong ke pengasih ke hape ke...SIL aku mmg ade bf yg die kenal sejak skolah, kitorg kenal, mmg baik budaknye & family pun baik2....tah camane laaa SIL aku bleh berpaling arah

err.. kalau hantar SIL tu ke rumah perlindungan untuk wanita boleh dipertimbangkan tak? mungkin di sana mereka boleh membentuk semula salsiah dan rohani beliau supaya kembali ke pangkal jalan

yang pastinya, tindakan mengahwinkan SIL dengan lelaki tu tak akan menyelesaikan masalah. tt dan family kena la fikir masa depan SIL dan anak tersebut. dan fikirkan juga berapa ramai lagi perempuan yang mungkin teraniaya dengan lelaki tersebut..

tapi kan.. nak buat macam mana.. jantan parasit tuh lah yang jadik pilihan SIL ko tuh..

KALAU aku lah.. aku kasik kawen jah dulu.. biar anak tuh at least ada bapak.. boleh lah nak tuntut nafkah anak tuh kemudian hari.. kalau menten jadik parasit tuh jantan, nanti cerai jah lah.. biarlah orang lain tau janda yang konfirm jandanya daripada anak dara yang tak tau daranya! siap ada anak luar nikah lagi..

err.. itu pandangan aku lah untuk sementara waktu selepas baca input2 dari ko neh mengenai SIL ko.. tak perlu fikir dia kena buatan orang ka bagai.. sesetengah orang perempuan kalau dah kemaruk bercinta mmg cengitu lah pernagai dorang kan.. SIL ko memang jenis liar juga lah tak reti nak berterima kasih pada orang2 yang telah membesarkan dia dari kecik.. dah besar panjang reti pulak nak lari dari rumah bagai.. dah kena deposit ada baby dalam perut reti pulak balik ke rumah mengadu kan..