CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10774|Reply: 82

Sayang duit tapi STRESS!!

duit..duit..oh duit..
sampai bila2 pon masalah duit ni takkan habis. sampai bila2 pon duit ni mmg takkan cukup.
aku ni jenis yg agak boros, belanja mmg ikot suke hati aku je. sebab aku rase takpelah kuar duit janji hati aku gembira, janji anak2 aku happy n suami aku happy sama. n aku fikir kalau aku simpan pun lame2 habis jugak ke tempat lain, so aku spend sajelah.
but lately aku menanam hasrat untuk menyimpan sebanyak mungkin sbb aku nk sambung blaja n beli rumah sendiri.
bytheway, sekarang ni aku tinggal dengan mertua, 2 org abg ipar n 1 family kakak ipar ku with 2 kids. n ank aku sendiri 2 org. boleh anda bayangkn berape ramai yg tinggal kt umah mertua aku tu?huhuhuuuu...bile dah tinggal ramai mmg banyakla konfliknye, samaada aku sendiri yg rase or aku pon taktaula. tp yg pasti mmg aku stress sgt2 bile dok kt rumah tu n xkuar g mane2.sbb tu bile weekend je mesti kaki aku gatal untuk merayap ke mana.masalahnye bile keluar duit pon mesti keluar jugak. aku kan tengah nk simpan duit???
tp bile aku simpan duit n tahan segala perbelanjaan aku misalnya shopping baju aku, anak-anak..n ape sajelah aku jadi lg stress. lagi stress bile xshopping n duit aku still xcukup jugak.padahal laki aku selambe je beli barang2 untuk ps3 or xbox die.aik...beli game bole, bagi kt aku xbley pulak. laki aku bole drive kete dari shah alam ke sg buloh untuk training bola. n dari port klang ke stadium shah alam untuk tengok bola anytime selangor ade match. duit minyak aku ade share tau. g keje naek moto.
stress + tension + stress + tension =sakit jiwa!

aku taktaula tujuan thread aku ni untuk minta pendapat or sekadar meluahkan perasaan aku je. but any comments sangatlah dialu-alukan.

pindah rumah lain le kalau x sanggup nak duduk bawah satu bumbung
kalau x mampu sbb sayang duit, sabar je la

sewa la umah dulu..tp kalo sewa umah sndiri, sewa umah, bil2 sume tu kene amek kire gak..makin bertambah la perbelanjaan u and makin stress la u..

so sbr jela..ape kate u baik2 je ngan org dlm umah tu..like happy family..haha

no pain no gain

kalau nak umah sendiri, kena la korbankan shopping spree tuh sket utk simpan duit..
tp nanti dah ada umah sendiri, lg byk nak kena pakai duit...

spatutnya kalau dh duk umah mertua lg sng ko nk kumpul duit.
kalau dh duk umah sndri lagi banyak kuar blanje..

kalau stail aku ..1st dapat gaji pertama2 yg aku bt masuk kat asb aku n ank2..
pastu baru aku buat apa patut...so far cara ni buat aku x culas nk menyimpan...
kalau buat last minit kompom duit tu dh lebur dh

mmg aku dok uma mertua tp still byr utk duit ank, duit bil sume..n jarak uma ke ofis jauh gkla.

Follow Us
CintaPink posted on 17-10-2012 11:51 AM
sewa la umah dulu..tp kalo sewa umah sndiri, sewa umah, bil2 sume tu kene amek kire gak..makin berta ...

dah try tp kejp je bole..lme sket pastu jd stress balik.ade je yg xkne kt mata aku ni.aduhh..

lurvelylorra posted on 17-10-2012 01:17 PM
dah try tp kejp je bole..lme sket pastu jd stress balik.ade je yg xkne kt mata aku ni.aduhh..

susah la kalo cmtuh...

why dont tt amik ASB loan.. kalau nak simpan kat ASB terus pun boleh. tapi sebab tt kata tt ni jenis yang culas, melalui loan ASB tu, sedikit sebanyak dapat disiplinkan diri kita untuk menyimpan.

prettyuglybabe posted on 17-10-2012 01:19 PM
why dont tt amik ASB loan.. kalau nak simpan kat ASB terus pun boleh. tapi sebab tt kata tt ni jenis ...

dah amek dah.tp setakat 10k for 25yrs.tp i rase mcm nk tambah lg.maybe yg 30k.sedangkn difikir-fikirkan..

lurvelylorra posted on 17-10-2012 01:38 PM
dah amek dah.tp setakat 10k for 25yrs.tp i rase mcm nk tambah lg.maybe yg 30k.sedangkn difikir-fik ...

opis tt boleh tak buat potongan gaji terus ke tabung haji? kalau ada, bagus juga. kalau tak ada, tt suggest kat HR. lagi senang potong gaji je terus.

pertamanya kena la belajar BERSYUKUR...sebab kalau tak bersyukur memang manjang jeks rasa tak cukup duit....
nak simpan duit kena la nekad....letak aim,ko cakap nak beli umah kan...
so nak beli umah kurang2 kena sedia duit muka....
jadi nya bila nafsu membeli belah tu datang kena bisik kat diri sendiri,rumah lagi penting so tak bole membazir lagi....
kalau rasa bosan sebab duduk kat rumah yang penuh dengan ahli keluarga,bole saja bawak anak2 pergi ke tempat yang tak perlu keluar duit sangat...
bawak dieorg pergi taman permainan ke,main layang2 ke...tak perlu kuar duit belanja banyak sangat...
kena bincang dengan suami la untuk control kewangan.....semoga berjaya...

aku pun duk umah mertua. mmg kalau hari minggu ajer mmg wajib keluar.
mmg ler kalau keluar, duit pun keluar sama.
kalau keluar ajer misti makan (duit), minyak kete (duit), tol (duit)
kalau ada kenduri, pun tak save jugak sebab sebelum balik pun gi makan jugak.

mmg DUIT mmg penting. sila ler pikir mcm mana nak tambah DUIT ini.

Hana posted on 17-10-2012 03:04 PM
mmg ler kalau keluar, duit pu ...

sekarang ni aku tengah belajar sikit2 nak berniaga. untuk menambah pendapatan.. Last edited by lurvelylorra on 18-10-2012 07:44 AM

Rate

1

lurvelylorra posted on 17-10-2012 03:35 PM
sekarang ni aku tengah belajar sikit2 nak berniaga. kalau senang silalah jenguk2 blog TT nih chebe ...

NK PROMOTE  g bod classified ye..nih bod masalah peribadi

Hana posted on 17-10-2012 03:04 PM
mmg ler kalau keluar, duit pu ...

ko dok umah mertua lg

tabik spring kat ko

kalau anak aku dah kawin, aku bagi masa 6 bulan je duk rumah. Pastu aku akan halau diorang keluar je berdikari...
Sorry to say, awak dan suami masih kurang matang dan kurang tanggungjawab walau anak dah 2...

so tak perlulah u berikat perut bagai tahan nafsu semata mata
nak simpan duit jika u stress bagai, cam no point aje,
hidup kena best best stress free.

juju_amin84 posted on 17-10-2012 09:13 PM
NK PROMOTE  g bod classified ye..nih bod masalah peribadi

maaf yerr..

kipasangin posted on 17-10-2012 10:28 PM
kalau anak aku dah kawin, aku bagi masa 6 bulan je duk rumah. Pastu aku akan halau diorang keluar je ...

banyak kali dah aku cakap kt hubby psl rumah ni.alasan die tak mampu nk beli rumah lagi. pastu demand plak tu, tak nak duk flat la, apartment la, nak cari rumah yg tanak luas bagai, mmgla tak mampu. aku ajak dok kuarters pon macam2 alasan yg de bagi, susah nk turun naikla.padahal aku tengok org lain ok je.setelah aku bersusah payah dapatkan kuarters, senang2 je die tolak.hampeh tol!!abg aaku dah beranak 3 still duk umah flat kt bandar tasik selatan yg crowded n parking susah tu, elok jer. inilah susahnye kalau hidup ngan individu yg dah biase hidup senang. kakak aku yg doktor, dulu die keje kt hospital sg buloh, dok sewa kat flat je.janji dekat nk g n balik keje. pastu kt umah die astro pon tade, apentah lg aircond. takde ape pon.aku ni sume dah ade, tinggal uma je yg takde lagi.