CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: puteri_malam

Ular masuk rumah

asamfy87 posted on 4-10-2012 11:02 AM
mak ai duduk areamana ni smpi ular kerap masuk? kalo aku jgn hrp laa dh mampus agaknya sbb  aku mmg  ...

orang kampung mcmni la asamfy87...nak taknak kena lalui juga walau pun takut tu kadang2 buat nak tido malam pun gerun...bukan sajer kat binatang berbisa or buas...takut gak kat manusia2 yg ntah aper2 kat area ni...kadang2 jd tension semcm and rasa mcm nak lari jer dok blk kat kl nun... tp kena gak tahan and tahan...selagi keadaan tak mengizinkan...huhuhu

puteri_malam posted on 4-10-2012 11:10 AM
orang kampung mcmni la asamfy87...nak taknak kena lalui juga walau pun takut tu kadang2 buat nak t ...

aaa aku mmg sgt fobia ular...even ular yg kat dlm tv pun aku x boleh tengok...kalo tertengok mmg jerit2 aku...haha mmg xtau cane nk hilang kan fobia ular nii

Ular liar kerjanyer cari makan dan cari pasangan...jadi untuk hindar ular tu kene check 2 perkara nih dulu.

bersih kan kawasan rumah dari semua bende yg boleh jadi makanan ular tu...katak contohnyer laaa...kalo dah bersih dah.

kene check lak mungkin rumah tu sesuai untuk ular2 dtg cari pasangan, mungkin sbb suhu kawasan rumah tu..maknanyer suhu yg bagus untuk buat sarang..kalo jadi kes nih kene banyak belanja lah kikikiki sbb kene renovate rumah tu supaya jadi tempat yg tak selesa bagi ular2 tu dtg..

ularkan suka tempat redup,ade lembab2,sejuk2 sket...

pandangan aku lahhh..kalo nak tahu detail kene tanyer org zoo lah..belajar habitat dan tabiat ular tuh..

asamfy87 posted on 4-10-2012 11:17 AM
aaa aku mmg sgt fobia ular...even ular yg kat dlm tv pun aku x boleh tengok...kalo tertengok mmg j ...

ku pun fobia dgn ular, cicak, tikus, katak and semer binatang yg merayap2 la...huhuhu
kalo nmpk tu ku rasa mcm nak jeritttttt...tp tak kuar sora tu...kena sabar sbb tkt menakutkan org lain
tp dah bnyk kali gak kalo terkejut kat katak tu ku menjerit spai terkejut jiran...huhuhu
mmg ku jerit n lari jauh2 taknak tgk pun..tak tau la rasa semcm jer kalo nmpk binatang2 tu...
cicak dah mengakibatkan bnyk pinggan makngkuk cawan mug ku pecah
sbb bila terkejut kat cicak ku terus baling cicak tu dgn apa yg ku pegang..huhuhu

gammbir33 posted on 4-10-2012 11:19 AM
Ular liar kerjanyer cari makan dan cari pasangan...jadi untuk hindar ular tu kene check 2 perkara ni ...

huhuhu..psal suhu rumah dan kawasan rumah ni pun ada gak seorang berdua bg tau
mungkin suhu kawasan rumah nk redup dan sejuk..huhuhu...rumah ni baru jer 2thn direnovate
mmg ada plan nak renovate lak bahagian belakang yg ular suka masuk tu...tgh merancang...

huwaaaaa...ckp psal katak lak..ku mmg takleh tgk katak...ku lari dulu..camner nak membenteras katak2 lak
ku mmg tak berani nak cari...huwaaaaaaaaaaaaa...........

puteri_malam posted on 4-10-2012 11:32 AM
ku pun fobia dgn ular, cicak, tikus, katak and semer binatang yg merayap2 la...huhuhu
kalo nmpk t ...

tp kan puteri...kalo ko jumpe ular tu kan xleh lari kan..kalau lari die patuk kan? xdpt bayang kalau ular kat depan ape ekspresi aku? lari or buat2 mati...

Follow Us
asamfy87 posted on 4-10-2012 12:18 PM
tp kan puteri...kalo ko jumpe ular tu kan xleh lari kan..kalau lari die patuk kan? xdpt bayang kal ...

asamfy ..ku dah terpijak ular aritu...mmg ku terus lari sambil jerit2 masa tu...sib baik ular tu tak patuk...sama kes yg kali ke 4 dia masuk tu..dah tepi kaki gak...sempat la ku lari n menjerit2...huwaaaaaaaaaaa....ketakutan masa tu mmg payah nak cerita..

12
Return to list New