CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6194|Reply: 32

Kecewa dan tawar hati

Assalamualaikum..

Saya org baru disini..nak mintak pendapat and nak meluahkan perasaan sikit. Diharap rakan2 disini dapat memberi pandangan dan membantu saya dalam membuat keputusan demi masa depan saya dan ank saya..

Saya telah berkahwin selama 5thn dan di kurniakan dgn seorng cahayamata perempuan berusia 4thn. Selama 5thn perkahwinan kami, kami selalu mempunyai masalah kewangan. Saya dan suami dua2 bekerja. Tapi duit sentiasa x cukup. Duit gaji saya serah kan semua utk membantu meringankan beban suami. Kami selalu bertengkar kerana duit x cukup.

Suami saya suka menipu saya dan memutar belitkan cerita..tapi selalunya akan terbongkar jgk and saya dapat kesan klau die menipu saya. paling saya x boleh terima die curi duit belanja saya dlm bank sebanyak 4 kali dan semuanya saya yg siasat sendiri. Setelah saya siasat baru lah die nak mengaku..memang la x banyak die amik duit saya tp bg org yg mcm saya ni duit tu mmg perlu utk tambang pergi balik kerja. utk pengatahuan saya dduk di rawang and bekerja di KL.

suami selalu bertukar2 tempat kerja dan hutang semakin banyak sbb masalah utk mencari kerja yg sesuai buat die..die boleh lg tidur sehari2, mkn bertambah2 and bergurau senda lg bila kami ada masalah.. berkali2 saya terpaksa ponteng kerja sbb nak pergi keje xde duit tambang..prestasi di tempat kerje pun dah menurun..

saya akui saya bukan lah isteri yg baik bila saya marah mmg saya ckp mcm2 sbb tekanan hidup yg mcm ni. saya kesian dgn ank saya sbb kadang2 kami bertengkar di hadapan dia. Saya mmg kecewa sgt2 and terfikir utk hidup sendiri.. sbb hidup dgn die selama 5 tahun ni xder aper2 yg berubah dlm kehidupan kami kecuali ade ank sorang je la..

saya amat memerlukan pendapat rakan2 disini. ape yg perlu saya lakukan???

minta lah emak atau ayah mertua TT nasihat kan skit ank dia tu,kalau tk jalan gak langkah pertama mengadu ke pejabat agama.

Sis tawar hati sbb selalu takde duit ke... or sbb asben suka menipu?

CERAI je..nak watpe laki yang GAGAL berFUNGSI sebagai KETUA KELUARGA

ko nk tunggu anak ko sampai 3-4 owang pulak ke???

saya bukan tawar hati sbb xder duit..saye pun bkn org senang dah biase hidup susah.. yg saya xleh terima tu die suke menipu.. banyak perangai die yg saya tegur and mintak die berubah tu xpernah die nak ubah..saya rase pengorbanan saye ni sia2 je..saya klau ade duit sikit boleh beli barang dapur untuk mkn anak beranak tp die? saya pun x tau die buat ape dgn duit die.

Follow Us
hakass009 posted on 3-10-2012 12:25 PM
ko nk tunggu anak ko sampai 3-4 owang pulak ke???

tu jgk yg saye fikir..xkan nak tggu smpai 3-4 org ank.. ape akn jd pada saya akn dtg klau masih bersame die??

shalke09 posted on 3-10-2012 12:07 PM
minta lah emak atau ayah mertua TT nasihat kan skit ank dia tu,kalau tk jalan gak langkah pertama me ...

saya ade cerita pada kakak and abang ipar saya tp seperti biase mereka suruh saya bersabar..ingat anak..
nak mengadu pada jabatan agama mcm masalah saye ni kecik sgt.. tapi saya yg lalui nye sendiri..saya xde kwn rapat yg boleh share masalah..ade pun adik beradik saya. lepas kawin saya terus lupekan dunia luar..hidup saya hanya pada suami and keluarga..xde keluar jmpe kwn2.pagi pegi kerja mlm balik rmh..weekend pun dduk rumah or balik kg.. tu je rutin hidup saye sejak 5 thn kawin..

jajabinks posted on 3-10-2012 12:37 PM
tu jgk yg saye fikir..xkan nak tggu smpai 3-4 org ank.. ape akn jd pada saya akn dtg klau masih be ...

nah....tau pun....aku bukan cakap2 kosong...ramai manusia sekeliling aku yang ade nasib lebeh kurang mcm ko gak TT...

tapi majority yang ade prob gini lebeh suke nak tunggu lakik memasing berubah..padahal diri senderik takmo "berubah"...smpi anak dh 6 pon dok tunggu lakik tu berubah...

kalau niat ko baik...Insya Allah...Allah akan dorong ko ke arah kebaikan tuh...ko nak ubah nasib kehidupan ko kan...so ko kena amik langkah2 yang sepatutnya....

ko tunggu jelah...jap lagi ramai otai2 akan bagi sepatah dua kata...aku doakan All the best tok ko....

rawang tu rumah sendiri ke sewa? kenapa tak amik alternatif untuk cari rumah yang berdekatan dengan tempat kerja? memandangkan suami kerja tak tetap, rasanya tak ada masalah kalau nak duduk kat area kl ni.

mula-mula nak kesian kat tt ni. tapi yang mulakan masalah tt sendiri. kenapa perlu manjakan suami dengan menabur wang ringgit?  konon untuk ringankan beban beliau? sampai kad bank pun boleh bagi tau apa password kat suami. itu bodoh namanya. sekarang baru terasa macam menanggung biawak hidup kan? mula rasa terbeban nak menanggung suami. jadi masih ada rasa ikhlas kononnya nak membantu meringankan beban beliau tak? tt dok mengikat perut sampai takde duit nak gi kerja, suami buat apa?

kalau tt masih mahu bertahan dengan suami tu, tt cari la alternatif untuk menambahkan pendapatan. samada pindah berdekatan dengan tempat kerja atau cari kerja berdekatan kat rawang nun. selain tu, tt boleh usaha cari part time. samada part time pada waktu malam atau lepas waktu kerja ataupun kerja dari rumah. buat la direct selling ke, menjahit ke, buat kek ke, buat nasik lemak atau kuih hantar kat kedai pagi-pagi.

lagi satu, kad atau buku simpanan tu tolong simpan elok-elok. tukar password untuk elakkan suami dok kutip hasil titik peluh tt tu. pastu masak kat rumah tak payah mewah-mewah. untuk suami tu, goreng telur sebijik sudah. nasi bagi beliau sejemput saja. no tambah-tambah. kalau beliau berbunyi nak makan sedap kenyang-kenyang, sila suruh beliau keluar cari duit untuk tampung makan minum tt sefamili.

Last edited by prettyuglybabe on 3-10-2012 12:48 PM

Rate

1

hang bg sume duit gaji hang kat laki hang?
laki keja apa?
duit gaji dia apa yg dia byr?
simpan la duit gaji hang utk diri sendiri TT oi....
nak tolong boleh...
tp berpada2 la...
ko bg semua seronok la dia berjoli katak...
ntah2 dok belanja pompuan lain kat luar pun ko tak tau...

Buat baik berpada2..kot nak tolong,jgn smpai serahkan semua duit gaji kat laki...
stop buat mcm tu....tolong mana perlu aje..biarkan dia setel semua nafkah yg wajib atas dia...

rasanya ramai ppuan yg begini di luar sana
bertahan demi anak2......
atau masih sayang pada perkahwinan tersebut ??
atau takut bergelar janda ??

susah kalau lelaki x der keje tetap nie,tak boleh nak budget, brg somo eh naik, gaji tak menentu, byk kan semayang la dik mintak di murahkan rezeki, dengan NYA sahaja kita boleh minta ...

raso raso eh lah dik bukan ekau sorang yo ader masaalah camtu, pokcik nie pun samo gak ha,pakcik kojo totap, anak 5, bini pun kojo, lopeh ado anak no 5 nie  ha, memang duit pakcik x cukup pun, dah dokek seminggu nie ha ikat porot, nak buek camano, terpakso....brg brg naik mendadak , yg pakcik perasan lopeh rayo lagi teruk......sabar yolah

Rate

1

jajabinks posted on 3-10-2012 12:42 PM
saya ade cerita pada kakak and abang ipar saya tp seperti biase mereka suruh saya bersabar..ingat  ...

TT bagi no.pin ATM TT kat suami ke? apa kata lepas ni sila la tukar pin no. dan jgn bagi dia pegang kad ATM TT lagi...

Soal mengadu tu bukan TT tak boleh nak mengadu pada kakak/abg ipar...soalnya, mengadu kat derang pun apa yg derang leh bantu TT? ada ke derang ambik inisiatif nak menasihatkan adik derang tu supaya ubah perangai etc etc?

Takyah la nak pikir masalah TT ni kecik ke besar ke...kalo dah masalah tu, sila2 la refer pd tmpt yg sepatutnya...pegi jer jab. agama...adukan masalah ni pd yg berkenaan...pandai la derang jalankan tugas nanti...sedangkan TT sendiri dah nasihatkan suami TT tp x jalan jugak kan...dah smpai masanya kena ada pihak lain tolong 'basuh' suami TT ni...sbb skang ni soalnya melibatkan nafkah...kalo dah keje x tentu hala, TT sorg nk menanggung segala...habis apa fungsi suami TT tu? sekadar tau makan, tido dan hanya berfungsi bila kat tempat tido jer...camtu? pikir2 kan la TT...sbg isteri, TT kena tau hak2 yg sepatutnya...

Tak semestinya masalah sebegini perlu berakhir dgn jalan perpisahan...kita ikhtiar...usahakan merubah benda yg x elok jd elok...jd pegi mengadu kat jab.agama tu bukanlah kata jalan akhir...itu separuh dr ikhtiar, selain byk2 la berdoa supaya perangai suami tu berubah...anak makin membesar...jgn biasakan bertengkar dgn suami depan anak...secara x sedar akan menganggu emosi budak2 yg tgh membesar...mmg sekarang kita x nampak kesannya...tp suatu masa nanti...

Last edited by Eura on 3-10-2012 01:42 PM

Rate

1

jajabinks posted on 3-10-2012 12:32 PM
saya bukan tawar hati sbb xder duit..saye pun bkn org senang dah biase hidup susah.. yg saya xleh te ...

Abes tu sis nak tunggu sampai ble..? silap sis jugak sbb kasi sume duit sis pada asben...
Penipu.... kaki pompuan.... mmg xbeshh

prettyuglybabe posted on 3-10-2012 12:46 PM
rawang tu rumah sendiri ke sewa? kenapa tak amik alternatif untuk cari rumah yang berdekatan dengan  ...

sayameluahkan di sini bukan nak mintak kesian atau simpati cuma nak mintak pendapatdan cari jalan keluar dr masalah ni.. mmg saya mengaku salah saya sbb bg no akaun atm pada suami saya.no akaun atm suami saya pun saya ada tapi x pernah terfikir utk keluarkan duit die tanpa pengetahuan die.bagi saya suami isteri harus ada percaya..pada mulanya saya percaya pada suami saya..saya bekerja utk membantu die..saya pun x sangka suami akn buat begitu pada saya..

aku faham perasaan isteri yg somi yg keje tak tentu hala/ tak tetap. hb aku dulu pun pernah camtu n aku ada tolong dr segi wang ringgit yg aku rasa byk jugak ler coz riban tapi aku tak pernah kasik semua gaji aku pada hb. kalu terdesak sgt baru aku kuarkan duit aku especially susu pampers anak tak cukup. bila hb buat bisnes pun financial family masih teruk so aku ckp kat hb aku takan lagi bantu dia selepas ni. sama ada dia letgo bisnes dia or dia kena keje n ada bisnes at same time. macam aku diner tak masak so tiap hari aku akan pesan jek kat hb belikan tuk aku n anak2. let say dia bgtau nak ke tpt yg balik lewat after dinner, be4 dia kuar rumah aku akan mintak duit tuk beli dinner.

kalu laki ko tak bekerja ko jgn masak kat umah. beli bungkus dinner tu ko n anak jek. takat ko n anak 4 yrs old nasi sebungkus pun dah cukup. aku dulu buat donno jek kat hb dia mkn or tak. jangan terlalu kasi muka. ko jek kesiankan laki ko tapi dia ada kesian kat ko.

lepas tu sila simpan sendiri kad atm. mintak balik dari laki n tukar password. kalu dia tanak return ko g bank report kata kad atm ko hilang n buat baru n guna password lain

Rate

1

jajabinks posted on 3-10-2012 02:20 PM
sayameluahkan di sini bukan nak mintak kesian atau simpati cuma nak mintak pendapatdan cari jalan  ...

saling percaya memang perlu tt. tapi jangan terlalu percaya sampai buku bank, no atm semua nak bagi kat dia. itu bukan percaya tapi 'bodoh' namanya. maaflah jika terkasar bahasa.

babe ada tertengok cerita sirrun ke apa kat tv 9 yang part perempuan mental berkata 'lelaki yang baik sangat ni, memang tak boleh percaya. lelaki yang tak boleh percaya pulak, memang tak boleh percaya'. something untuk kita fikir-fikirkan..

so, kat posting pertama babe tadi, babe dah bagi pendapat dan cadangan cam mana nak cari extra income. so tt fikirlah elok-elok. kalau nak bahagia, berusahalah untuk mencapainya.

Rate

1

botolmineral posted on 3-10-2012 12:49 PM
hang bg sume duit gaji hang kat laki hang?
laki keja apa?
duit gaji dia apa yg dia byr?

Sbb tu TT kata....
kalau gaduh, laki dia blh tidur seharian, makan bertambah-tambah & bergurau senda lagi.....
pada aku baik aku tanggung biawak.....balik kerja tengok biawak tu jelir-jelir lidah, rasa cute le pulak.....

12Next
Return to list New