CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5015|Reply: 43

[Tempatan] Lecturer lulusan UITM kurang ajar!

Close [Copy link]
Saya tak puas hati bila anak saya difailkan sebab tak reti nak bodek. Mula2 saya marah anak saya mengapa tak study, tapi dia cakap bukan dia saja tapi 8 student lain! Anak saya belajar di kolej swasta di Nilai dan pensyarah kurang ajar tu initial nama nya MAA! Malah seorang budak yang selalu score pun turut fail.

Bila saya borak dengan kawan2, mereka pun kata memang banyak lecturer lulusan UITM perangai begitu! Kawan aku citer kes abang kena buang masa last sem sebab gaduh dengan lecturer UITM di salah sebuah kolej swasta lain. Ada juga kawan citer lecturer lulusan UITM lagak mengalahkan lecturer senior! Perangai sombong & student yang selalu bodek dengan hadiah & puji-pujian dengan senang boleh dapat "A"!

WTH+WTF = +1

meroyannnn ke hape ni kak??

ala bagi bodi...... nanti musti dpt A

kutip 1 boleh

kesian nyer.... bleh aku tnya beberapa soalan yang membelenggu di minda?

1. ank ko tu sblm ni result cmner?slalu pass with flying colors ke?
2. ko tak g jumpa ke lec yg dimaksudkan tu? atau ko trus membusukkan lec tersebut di sini?
3. pernah berjumpa dengan lec di kolej ank ko tu untk mndapt keterangan lanjut atau bertanya hal anak ko? (selain si MAA)

sekian...

Follow Us
Ni sekadar luahan perasaankan? +1

thread luahan perasaan tanpa bukti mcm ni elok dihumban sahaja...

Rasenye tu adalah sikap individu tu sendiri, tak patut disalahkan tempat lecterur tu belajar. mungkin secara kebetulan kes2 yang berlaku melibatkan pensyarah dari UITM. tu jek. aku pun bukan dari uitm. just being fair.

lecturer tu sedang menyediakan diri anak kau ngan situasi dunia sebenar.kthxbai.

jofizo posted on 2-8-2012 09:20 AM
ala bagi bodi...... nanti musti dpt A

Ya ya ya ... bagi aje bodi dan antibodi sekali ... nanti dapat A berkodo kodi ...

lecturer kat kolej swasta ke? Dorang takde guideline ke camne nak bagi markah?kalau setakat bodek bagi A, baik takyah belajar..
report kat dekan atau management ke...

g moyan kat pesbuk plsssss

Kasi bukti la, sekarang semua orang mau bukti... takdak bukti tak dilayan la kak oi.. kalau ada bukti senang nak dakwa atau buat apa yang patut...

ni tuduhan tak berasas ni...kot ye pun cube semak semula prestasi anak sendiri tuh dari sem 1..tgk kawan2 dia..dengan siapa dia berkawan semua..kekadang mak bapak ni percaya sangta kat anak2..sedangkan anak2 dia tulah setan sebenar..

cengeng posted on 2-8-2012 08:22 AM
kesian nyer.... bleh aku tnya beberapa soalan yang membelenggu di minda?

1. ank ko tu sblm ni res ...

Anak aku result ok setakat ni, dia tak pernah fail sebelum ni! Aku ingat nak jumpa lecturer tu tapi kawan aku cakap, jangan . Takut nanti dia failkan whole sem. Kalau aku jumpa lecturer lain mesti sampai ke telinga dia. Ada juga beberapa lecturer UITM tapi cuma menyombong je tapi tak lah buat sampai fail. Dia pun selalu bagi Sarcastic remarks kat student2 kelas tu. Aku risau sebab anak aku dah sem 6! Last edited by jees on 2-8-2012 08:33 AM \n\n

kalau dkt ipta..dan uni sy adelah plg top dkt msia..fail tu normal..so repeat je lah..sy dlu pernah dpt F satu sbject nih..tp dr 800 org dkt uni yg ambil sbject tu sem tu..600 org F..bkn D or C..sekali lagik dr 150 org.. lebih 50 org fail..tp sy dpt C..dimana dah dianggap sgt bagus mmandangkn ramai dpt F..

sy pernah dpt F dua kali dkt uni..dan benda tu normal..tp cgpa sy still atas 3 lah..dah tau fail repeat je lah..atau ambil time short sem..

Djin posted on 2-8-2012 09:29 AM
Kasi bukti la, sekarang semua orang mau bukti... takdak bukti tak dilayan la kak oi.. kalau ada bukt ...

buktinya anak dia tak dapat A lah....

perluker mention UITM? walaupun aku tidak pernah terlibat dengan UITM... lagikan dalam sekeluarga, ada yang spoil, ini kan beribu pensyarah.. pi jumpa dekan/pengarah tempat anak akak berlajar, bukan dengar dari mulut alat sendiri aje...kalau betul complain pihak yang bertanggungjawab ke atas pensyarah tersebut...

huhuhuh..dah habis meroyan lom...