CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5430|Reply: 23

saya bosan duduk di rumah...nak keje ke dalam keadaan hamil?

Salam.........saya sedihla..........tetiba je sedih tolonglah saya bagi pandangan...nak buat apa?Saya cuba x nak mengeluh memandangkan sedang hamil...............nak masuk 2 bulan.muntah je.................
saya nak sangat anak............dan alhamdulillah dah hamil....................
nasib saya x sebaik wanita2 lain yang suami nya b'gaji besar. Bolehlah untuk makan.........sepanjang hidup saya x pernah saya x keje.........
saya rasa otak dah beku...................................patut ke saya gi keje..............yg simple2........asal saya x bosan.....................
macam2 saya fikirkan masa depan saya............saya x ada mak ayah atau sedara mara...mungkin hal ini menambahkan bimbang saya.............
suami saya baik...................saya ada kereta.....yg masih ada hutang....suami pun ada kereta dia............memandangkan saya dah x keje...dah 3 bulan x baya...............ni lah yang mendorong saya nak cari gi keje.........................

saya fikir saya nak mula kerja selepas anak dah besa sikit nanti tapi apa yg boleh saya buat sekarang...saya  alahan tak ada selera makan dan x boleh bau masakan, minyak wangi dan asap.............nak buat macam mana? umah panas sangat siang2 ni........................umah kayu............

sbb quit keje?

ni sebenarnye depends dengan u jugak..mmg la seksa sbb alahan tu..tp kalau dah uols sampai berhutang piutang..baiklah jugak uols masuk keje balik..lainla kalau husband boleh tanggung semua hutang2 uols..dan uols cukup mkn..lgpon lg 7 bulan baby nk keluar..byk pakai duit wooo..siyes tak tipu...

insyaAllah kalau niat uols betul..ada jalannya.. saya pon arituh ada problem sbb tpt kerja jauh..dengan keadaan saya (saya gemok hokeh)..baru masuk 5 bulan saya dah start sakit pinggang dan kejang kaki...tempat kerja jauh dengan rumah..ari2 naik lrt tau g keje..org2 skang bukan nk kasik seat kat pregnant lady..seksa sangat...ada skali tu hampir pitam dlm train yang pack dengan org...pastuh dengan gaji sini takdelah besar sangat...dan workload pon keje 2 org saya tanggung sorang2 sbb company selalu ngelat nk tambah pekerja lain dengan alasan sekarang bajet limited

utk kebaikan diri sendiri dan bayi..saya usaha carik keje yang dekat dengan rumah..seksa sangat..dengan risau org taknak employ saya sbb pregnant..tp alhamdulillah..dlm usia kandungan 6 bulan..ada company sanggup ambil..dia suh saya masuk training dlu..lepas confinement (saya dpt bayaran gaji penuh dan full maternity leave 60 hari walaupon dlm probation..) nnt baru buat keje betul2...

tp atas diri sendiri jugak..saya ni mmg abis pujuk diorang...saya mmg tak fikir apa dah..saya mmg fikir anak je time tu...

so utk uols yang baru je 2 bulan ni..kalau doktor ckp uols takde kekangan kesihatan..dan bayi pon sihat (bleh gak nk tunggu lepas first trimester)..carik lah..sok2 uols kalut nk bayar utang kete..kalut nk prepare brg anak lg

Rate

1

ok tarik napas pelan2..hembus..tarik..hembus... releasekan tension ko tu.. ko depress dan stress jer tu.. nak2 lagi tngah mabuk2 ngandung ni kan..

klu ko nak keje time mabuk2 ni mmg tak dapek lah..nti asyik mc jer.. tnggu la time dh ok sket kot..sambil2 tu cari la keje online ke kat paper ke.. ko dah ada pengalaman kan..

sabar ye TT...org mengandung ni emotional sikit. sy dulu hari2 ckp kat somi sy nk berenti keje...berenti belajar...nk pindah rumah...nk duduk ngan mak la...padahal baru je masuk rumah tu...tu dlm 3-4 bln pertama..sy pun slalu menangis n nk marah x tentu psl... cuba TT gunakan masa yg ada tu bercakap2 dgn baby dlm perut... search psl ibu mengandung....sbb kalo kita x buat apa2...tu yg kita rasa kosong n tension...

saya rasa lps bersalin nnti bolehlah mintak izin suami utk bekerja kalo gaji suami x cukup kan.... tgh2 mengandung ni kan badan lemah..org pun susah nk amik jd pekerja...kan?

t'haru sungguh dengan komen kawan2 kat sini............saya memg sgt2 keliru dgn p'rubahan badan..............saya b'henti keje sebab comp last yg saya keje tu byk tipu org....saya as manager jadi saya yg kena maki hamun..............suami galakan b'henti...sebab siang malam client comp tu call maki hamun nak duit yg comp dah amik.........nak jadikan cite lepas je 2 bulan menganggur tetiba saya hamil...............dah lama tunggu nak baby......tak sangka kuasa Allah s.w.t saya hamil.............saya cuba cakap dengan baby dah lega rasa....tq atas nasihat

saya bosan duduk di rumah...nak keje ke dalam keadaan hamil?

Keje sendiri jer TT. Buat online biz jual baju baby ker.... cloth diaper ker... ape2 jelah....

(posted by mobile)

Follow Us
first thing first.

prioritize.

keta yg dah tertunggak 3 bulan tue jual. so tayah pening nak carik keje sbb nak bayar hutang.
kalau kerja, pastuh mabuk2 dan byk mc, akan menyusahkan diri sendiri dan menyusahkan orang lain jugak.

pasal bosan duduk dirumah? actually, baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaanyak perkara boleh dibuat dlm dunia nie. mana boleh bosan.... kenali diri tt. apa tt suker, apa tt nak.

share with us, what do u want - u want a baby.

what do u like to do? - hah, must be a lot, i supposed!!

Rate

1

tt avvy ko tu mcm ku kenal..yg bintang rtm kan..sapa tah nama dia....

ok balik pada masalah tt....tt cuba buat perkara yg leh mengisi masa lapang kt umah tu...gi sembang2 ngn jiran sebelah ker... baca novel ker...aku dulu surf tenet jer keja aku dok umah..excited la katakan nk dpt 1st baby

tt sabar jer lah....mmg skrg ni tt sunyi sebab sorang2 jer kt umah..nnti bila dh ada baby tt tak menang tgn dah nk uruskan baby, nak kemas umah, masak bagai...silap2 nk belek2 muka kt cermin pon dh tak sempat

tp kalau tt nk keja jg, better cari awal2. sbb bila dh ada baby mcm 'berat' jer nak gi keje tinggalkan baby..mcm aku dulu nak sgt keja tp bila ingat baby trus down balik semangat tu..sbb bagi aku nak cari keja tu bila2 pon boleh, tp nak rasa pengalaman pertama jd ibu tu yg mahal..anak kedua n seterusnya tentu tak sama kn..klu bleh aku nk besarkan anak depan mata dr dia kecik sampai leh jalan..kutip pengalaman kt situ..then baru cari keja..tp mcm dh terlambat..aku dh tak berminat nk keja..now dh 3 taun lebih dh aku menganggur..aku pon tak kisah lg..pedulik la org nk cakap2 aku ni tak keje harap duit laki jer..lantaklah kan duit laki aku, mmg t/jwb dia kt anak bini. aku pn dh biasa dok umah..kalau bosan ujung minggu leh jenjalan...lgpun aku rasa tak sanggup nk pisah ngan anak2 aku..tak leh bayangkan org lain yg jaga diorang...(anak2 aku tak nakal tp aku rasa comell sgt2 membuatkan aku nk tengok jer telatah diorang 24jam....haduiiiyai )

Rate

1

pasti ke? hehehehehe

aku nasihat kan....sume tuh rezeki Allah...ko benti keje, but at the same time pregnant....jgn kalut...rezeki Allah tuh ade kat mane2, dah tugas kite as a human mencari nyer....actually im pregnant too, and at the same time dpt keje dekat dengan rumah...alhamdulillah, boss tuh leh consider, dan diterima bekerja walopun pregnant.....cubelah cari perlahan lahan....atau wat keje yang membolehkan TT dok umah..sekarang banyak leh wat...cume hendak ngan x hendak.....kes alahan, aku nasihatkan TT kuatkan semangat, jgn fikir sgt bau-bauan...kalo rase nak muntah, ko cari ape2 sahaja yang leh mkn, masukkan jer dlm mulut....sebab aku pun camtuh....alhamdulillah...it works.

brenti kerja sebab apa?

kalu sy lbh baik duk umah jaga kesihatan...nnti kalu dah sarat mmg x larat dah nak keja..huhuhu.

pasal utang keta 2..jual la dlu keta 2..nnti dah keja balik baru bli..

dari 1.4 juta penjawat awam, lebih 600,000 adalah wanita.

termasuk wanita askar, nurse,bomba, polis, APMM.

anak jiran saya pegawai APMM atas kapal di base Kuantan dapat 2 mabuk; mabuk laut dan mabuk pregnant sambil kejar nelayan asing menceroboh. tak ada soal nak berhenti kerja.

ko dok area mana ?? kalau area ramai org bekeja, bley jer ko jadi babysitter... dapat dok rumah, jaga anak sndiri nanti  n dapat tambah pendapatan

sy faham perasaan tt sbb sy pernah alami..samelah kereta x abis bayar lg,umh sewa,kena hina dgn mil sbb x keja bagai....mmg bosan duk umah.tp percayalah semua ni ada hikmahnya..mungkin Allah nak selamatkan tt n baby dari company yg suke tipu org tu.berapa ramai yg duk menyumpah2 tu....sy rase tt fokus pd kandungan je.perbelanjaan keperluan kena sederhana n bjimat.klau asyk menangis,nti takut baby pun dapat perangai mudah menangis mcm anak sy tuh..baby sy umur 3 tahun baru sy mula keja.yg penting bykkn berdoa n cuba buat solat dhuha..sbb rezeki tu dtgnya dari Allah.Anak pun bole membawa rezeki....duit byk belum tentu cukup.duit sikit tp klau dapat keredhaan Allah,hidup sentiasa cukup..sy percaya tt seorg yg kuat n tabah..

bg aku la, baik kje. nnt bile dh ade ank lg byk nk pkai duit. kje jd pembantu kedai pun ok jgk. kerani ke. kje yg xberat2. sekurang2nya dpt tlg kurangkn beban somi..

pasti ke? hehehehehe{:child ...
cintasakti Post at 14-6-2012 20:47

erk ko quote aku nyer ayat ke atas tu? hehe... yup aku pasti avvy tt tu gambo bintang rtm jo anna sue henly rampas ..haa ambik ko pjg giler nama dia betul kn tt??

jiran2 aku dulu ramai jer yg nk suruh aku mengasuh anak...lumayan katanya...kalau jaga baby sorang dh rm300, besar sikit rm200-250..bayangkan jaga 4 org budak leh dpt rm1k..plus baby sorang haa berapa byk masyuk kat situ?? bukan susah pun..jaga mcm biasa kita jaga anak sendiri sambil kemas umah masak semua tu rutin harian surirumah... aku angguk2 jer tp dlm hati mebebel adoii macit ko cakap senang laa..anak dah berderet..aku baru jer sorang anak, nak jaga si kecik tu pon masih terkial2 inikan nak jaga anak orang ramai2. ishh geram jer aku ngan jiran2 yg tak putus2 suh aku mengasuh ni... aku jawap jer takper laa kak..bukan taknak jd pengasuh (sbb dorg assume aku malu nak jadi pengasuh sbb ada degree), tp sy tak berani jaga anak org kak..tak cukup pengalaman lagi..sy tanak amik risiko kalau ada apa2 jadik kat bebudak tu bila sy jaga.. aku ingatkan diorg dh stop, pastu tanya lagik dahtu awak tanak keja ker..rugi la blajo tinggi2 tp duk umah jer..keja laa jd kerani gaji rendah2 pon okey..bla..bla..bla... :@ bengkek jer aku dgr..sekali dua takper gk..ni aku rasa dh mcm menyindir jer dok ulang2 cakap psl aku tak keje... biar laa aku nak jd surirumah punn bukan aku susahkan idup sapa2:@  haishhh lantak la kn korg nk cakap apa pun aku pekakkan tlinga jer.. aku diam2 kat umah ni bukan bermakna aku goyang kaki jaga anak jer..aku buat bisnes sikit2..tak banyak dpt tp cukup la dpt tambah duit belanja kperluan umah n beli apa yg aku nak..pasal ni gak la aku semakin tawar hati nk cari keja...skrg bisnes tgh ada sambutan..harap2 terus berkembang maju..tp kalau satu hari nnti aku tak dpt survive dlm bisnes aku ready jer nk cari keja..

maaf ler tt, aku meluah perasaan kat tred ko nih
neway gudluck to you tt...jgn kalut2 sgt la..time preggy ni emosi kena stabil nnti efek kt baby..tt rilek2 jer kt umah tu..tak pyh fikir2 sgt, apa2 hal serah kat suami jer...pandai2 dia la..

p/s: tenkiu momod juju bg tacangg

suka dgn cadangan mama siput

tapi 1st pregnancy mmg xleh nak agak kan. ada my friend dulu terpaksa berenti kerja sbb masa 6 bulan pregnant ada mcm bleeding, so sampai bersalin terbaring je atas katil.

kalau kerja2 mcm exec sume tu selalunya ada probationary period, so kalau x dpt maternity leave atau mc yg byk nnt mcm jadi bad reputation... tapi kalau kerja2 mudah / part time mcm kat 7e tu pulak kena byk guna kudrat, pun x bagus gak. maybe boleh cari kerja mcm jaga cash register kat kedai runcit ke, tapi x rasa boleh support utk bayar kereta, takat lepas belanja harian ok la kot.

motip mcm takutkan TT

Reply 17# medd

ya saya sue

12Next
Return to list New