CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9384|Reply: 14

Dah booking rumah tetapi pemaju disenaraihitam pula!!

pening kepala sekarang...
saya nak beli rumah di bandar baru salak tinggi..dah booking pun tetiba tengok dlm web kpkt http://www.kpkt.gov.my/kpkt/fileupload/pemaju_senarai_hitam/feb12/projek_sakit.pdf pemaju tu disenaraihitam kerana projek sakit. sekarang ni tengah pening kepala nak sign atau tidak snp..booking dah bayar rm1k..

sebelum booking saya dah check pemaju tu dengan kpkt tidak ada masalah..harga rumah tu pun mampu milik dan kawasan rumah tu sangat ok..

macamana ye..saya keliru sgt..nak sign ke tidak snp..kalau saya x beli rumah tu deposit blh dapat balik x? kadang2 bila fikir balik kalau cancel xbeli rumah tu mmg saya rugi sebab mana nak cr rumah mampu milik macam tu lagi sekarang ni...

saya sgt2 buntu..mohon pandangan semua..

terima kasih.

Rate

1

cuba runding dengan pemaju samada boleh dapatkan semula duit cengkeram tersebut.
nyatakan juga sebab2 untuk menarik diri.

boleh beritahu nama projek perumahan tersebut dengan pemaju tak. mana tahu ada juga dikalangan kita yang membeli rumah dikawasan berkenaan.

nama projek:Taman Salak Idaman

pemaju: Rantai bumi sdn bhd

saya dah call kpkt.. katanya pemaju disenaraihitam sebab projek dia yg fasa 2 lambat siap..sepatutnya tahun ni siap tp progress dia baru 70% so kpkt akan masukkan dalam list senaraihitam untuk push pemaju siapkan projek..

nama projek:Taman Salak Idaman

pemaju: Rantai bumi sdn bhd

saya dah call kpkt.. katanya pemaju ...
jarimanis Post at 21-3-2012 11:14

so macam mana? jadi beli? pakai loan gomen or bank? cuma boleh pakai mbsb katanya...bank lain tak terima...sebab ni kot...tapi kat list tu tulis sampai 29 feb 2012

tanya sales person developer diorg pon tak tau yg developer ni termasuk dlm senarai pemaju projek sakit...entahlah kot2 buat2 tak tau

pening kepala sekarang...
saya nak beli rumah di bandar baru salak tinggi..dah booking pun tetiba t ...
jarimanis Post at 21-3-2012 10:12

ni rumah baru yang phase3 tuh ke?? yg kt area police station dengkil?
thnks.

ni rumah baru yang phase3 tuh ke?? yg kt area police station dengkil?
thnks.
cintakalin Post at 3-4-2012 17:03

dekat ipd sepang rasanya...bukan dengkil

Follow Us
opss sorryy ipd sepang.. rumah price 170k eh?

Reply 7# cintakalin

175k katanya...cute je saiznye

kalau pemaju yang disenaraihitam ni biasanya, selalu buat projek lambat siap dr tarikh yg dijanjikan. ataupun kdg2 pemaju tu byk menipu (cth, dari segi harga, mark up gila2 atau guna bahan/material yg murah). TT, hati-hati, kang kalau dah buat loan, dah approve suma, last projek tak siap, loan tetap kena bayar tau. even rumah x siap lagipun, loan rumah mmg dah kena bayar.

salam, saya berminat nak beli rumah yg masih dalam pembinaan utk dirikan kawasan perumahan, tp since ini first time saya ingin membeli rumah..boleh saya tahu bagaimana proses booking, harga nya...adakah kena pergi bank dulu atau bagaimana..boleh bantu...tq

fuhhh..dengar bandar baru salak tinggi terus berdebar2..sbb saya pun baru beli rumah kat situ..under sin hee yang...nasib baik tak sama..saya dah la dah sign loan letter ngn bank tgh proses stamping snp plak tu..kalu diorang ni mmg nangis lebat la saya..

TT...baru booking kan? cuba TT g check dengan bank..mana2 bank la..randomly walk in je..tanya diorang boleh checkkan tak kalau project under Rantai Bumi ni, loan boleh approve ke tak...sbb bank lg ketat rasanya...mana2 yang blacklist diorang mmg tak kasik loan approve...even projek dah siap (cth: pinggiran cyber under talam...sbb tangguh lama...tp dah sambung dan siap...saya ada baca kt forum lain yang bank tak approve)..kalau bank loan tak approve...pada pendapat saya jgn risk...

psl boleh dpt ke tak booking fee tu..cuba baca balik booking letter tu...ada tulis burn ke tak..kalau burn..try antar surat rayuan..

tm30128 posted on 9-4-2013 08:56 PM
salam, saya berminat nak beli rumah yg masih dalam pembinaan utk dirikan kawasan perumahan, tp since ...

cuba stadi thread ni byk tips..

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=202085&extra=page%3D2

siputsedut posted on 10-4-2013 09:16 AM
cuba stadi thread ni  byk tips..

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=20208 ...

TQ2 ~!!!

so camne ngan prob u skang