CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kaknor

ibu graduate hantar anak ke asrama?

pada aku duniawi seme ni duniawi

nak sijil tebal buat apa? nak keje GLC mana?  ...
MelahJanda Post at 23-2-2012 13:06

mak melah kalau masuk mencelah memang best.... hang kat GLC mana mak melah??....GLC ni bnyk mengabehkan duit yo....masyuk tarak kuar banyakk...oopss.. sori..

mak melah kalau masuk mencelah memang best.... hang kat GLC mana mak melah??....GLC ni b ...
cmf_iddine Post at 23-2-2012 14:06

uhuk uhuk..
tersedak org GLC

mak melah kalau masuk mencelah memang best.... hang kat GLC mana mak melah??....GLC ni b ...
cmf_iddine Post at 23-2-2012 14:06

when i was at GLC, duit GLC tue baaaaaanyak amount kena supply dkt ehem ehem untuk ehem ehemmmm. terjojol gak bijik mataaaa tgk what the ehem la slurp slurp duit byk2 tue untuk ehem ehem..... tp dlm buku kita tulis la due to higher marketing cost la, higher finance cost itulah dan inilah....

was then la.......babai GLC

when i was at GLC, duit GLC tue baaaaaanyak amount kena supply dkt ehem ehem untuk ehem ehemmm ...
tina^^ Post at 23-2-2012 14:28

org besaq kat GLC tu bekfast kat setabak hari2 pun claim, makan sekerim hagen daz dengan pamili pun claim..semua di tanggung jah..makan minum berak ditanggung..hasilnya hampeh. gaji kat bank tak berusik pun..kita yg kat bawah ni bonus tahun 2008 dibayar 2010 ada ka macam tu..2 tahun terlewat tu...nanti bonus 2012 bayar 2014 lah klu ada...

Slalunya GLC ni semua kroni punya..
Memang la

kalau boleh kan...tutuplah cerita GLC ni.

kita bercerita pasal sijil budak2 Tahun 6 untuk kemasukan ke SBP.

sebabnya; dari 500,000 ambil UPSR seramai 46,000 dapat semua A.

ada forumer PM tanya cara nak dapat sijil setebal 1 inci bila anak usia 12 Tahun.Insyaallah
saya sedang karang,nak berkongsi dengan semua.

walaupun saya tak nak anak masuk asrama, tetapi dah beberapa kali ke ujian kelayakan,jadi saya nak share lah untuk tolong ibubapa yang memang dah tekad nak masuk asrama Form 1 nanti.

Follow Us
Pasal sekolah SMAP LABU tu....kak Nor, ini adalah cerita BENAR sebab anak kakak saya sekolah kat ...
hasmania Post at 23-2-2012 12:20

bestkan kalau kita ada kabel dan pandai membodek...tak payah anak ada sijil setebal 1 inci.

saya ni...part nak menyakitkan hati orang memang handal...part nak kipas orang,hancus!
(ciri-ciri parent yang aktif PIBG)

jadi terpaksalah anak2 ada sijil 1 inci. tapi bagi saya, tak rugi sijil2 tu.

Katalah saya tarik keluar satu sijil....ni, Sijil Taranum. Ada sesiapa nak beritahu saya...rugilah anak awak pergi KemTaranum
masa cuti sekolah ni, dia bukan nak masuk asrama pun.

Saya tarik keluar...Sijil Kelas Renang. Sesiapa nak cakap, "Buat apa ada sijil kelas renang ni kalau
dia tak nak masuk SBP?"  Saya tanya, Rugi ke dia belajar berenang ni kalau dia tak masuk SBP?

kelakar lah......mula2 tanyer pelik ker ibu gradute tanak anak masuk asrama elit?

lepas tue now tanyer kalau anak ada sijil itu dan ini tp tanak masuk SBP, aper ade hal???

kalau kes ni i tuko kronologi contoh pada TSM la kan (Tan Sri Syed Mukhtar), masuk dlm paper mula2 skalik dier highlight byk2 kali SIAPA dia?? IM THE BILLLIONAIRE. u must remember that. lepas tue imposed self pity question dgn bertanyer kepada umum :-

"elik tak saya billionaire tapi saya tak teringin nak naik Bentley but Proton Perdana??"

then gedebuk gedebak orang kasik opinion it is just fine and up to you last last kuar soalan, "ada sesiapa nak cakap tak buat aper saya ada duit bilion billion kalau saya mmg tanak beli bentley nie pon??

adoiiiiii...........nie mcm kesah GLC la jugak nie.....supposed to be kaya raya esp yg monopoly business, las las reported losses pulak. supposed to be bijak pandai las las perlukan ejen luar utk confirmkan rugi ker tak aper yg saya ada/buat nie just to double triple confirmkan that u r summa cum laude gituu....adehhhhhhh....

but kaknor nak share mcm mana nak dapat sijil tebal berinci inci tue mehla share.....mana yg baik akan ku jadikkan panduan, mana yg buruk akan ku jadikan sempadan.....

Reply 187# kaknor

Sijil-sijil yang di hormati dan diberi markah oleh sekolah sekolah asrama penuh  (SPBT) :-

1). Menang semua jenis sukan sampai peringkat negeri.......
2). Aktive persatuan atau jadi AJK persatuan pelajar peringkat sekolah ...
3). Semua jenis aktivity tambahan pelajar yang sampai peringkat Daerah dan Negeri...
     Contoh : Terlibat dalam perbahasan disekolah atau lain-lain

..........lain-lain bijak semua jenis matapelajaran tidak dikira langsung sebab melambak student yg ada sijil begitu....

kelakar lah......mula2 tanyer pelik ker ibu gradute tanak anak masuk asrama elit?

lepas tue now  ...
tina^^ Post at 23-2-2012 15:59

JOM KITA CAKAP PASAL SIJIL TEBAL PULAKKKK............

Anak aku yg memang tak nak masuk asrama ada sijil yang orang tak suka ....

- sijil jadi sukarelawan Zoo Negara Anjuran Badan Koporat
- sijil jadi peserta dari Kem Belia dan Sukan (sebab aktive kerja amal)
- sijil jadi peserta larian mesra alam anjuran Kem. Pertanian dan Alam Sekitar
- sijil mendaki Gunung anjuran Kelab Sukan
- sijil perkhemahan rakan masjid
- sijil tekwando dan seni silat
- sijil masuk kelas komputer programmer

...........yang aku bangga sikit sijil yg ada sign timbalan Menteri menang main chess....

Reply  kaknor

Sijil-sijil yang di hormati dan diberi markah oleh sekolah sekolah asrama penuh  ( ...
hasmania Post at 23-2-2012 16:07

mana anda dapat sumber ini? sudah berapa kali anak bawa sijil ke pemilihan SBP? sebab
pengalaman saya amat lain.

tapi macmana ye? kalau saya stress sijil-sijil lain,nanti ada orang kata anak saya tak ada semua sijil yang
anda mentionkan tu. ish, perlu ke nak cerita si akak dan si abang wakil daerah dan states?

secara amnya;
1. interviewer manusia biasa.
2. kalau semua ada sijil sukan etc wakil states...belum cukup tebal 1 inci.
3. maka interviewer akan tengok sijil lain pulak.

macamana ye, each pergi ujian kemasukan...saya rasa OK tengok semua parents dengan folder
tebal sijil anak-anak mereka. Saya rasa ratusan ibubapa ini telah lahirkan anak yang OK dengan
sijil sebanyak itu pada usia 12/13 tahun.

Tapi kat thread ni, macam anak saya dah buat salah pulak sebab
aktif itu ini dan banyak sijil...sampai saya terpaksa defend mereka.

JOM KITA CAKAP PASAL SIJIL TEBAL PULAKKKK............

Anak aku yg memang tak nak masuk asrama ...
hasmania Post at 23-2-2012 16:25

hah! baguslah tu! saya tumpang bangga dengan anak awak.
kiranya kita ni sekapal la...on the same boat lah!

lepas tue now  ...
tina^^ Post at 2012-2-23 15:59

good analogy... LIKE

Pasal sekolah SMAP LABU tu....kak Nor, ini adalah cerita BENAR sebab anak kakak saya sekolah kat ...
hasmania Post at 23-2-2012 12:20

saya baca balik post awak...rupanya anak kakak awak UPSR 5A,sijil tebal tapi
gagal masuk SMK Labu ye? Sedangkan kawan2 dia yang less pencapaian berjaya?

tahun bila tu? siapa Pengetua masa tu?

lepas tue now  ...
tina^^ Post at 23-2-2012 15:59

awak ni memang paling teruk condemn saya kat sini...anak umur berapa tahun ni?
tulis la apa2 yang dah awak lakukan pada anak yang kita boleh sama-sama share kat sini.
tak kanlah tak boleh belajar apa-apa pun dari semua posting awak.

awak ni memang paling teruk condemn saya kat sini...anak umur berapa tahun ni?
tulis la apa2  ...
kaknor Post at 23-2-2012 16:32

saya amek contoh la ek saya hantar anak masuk kelas renang seawal usia 3-4 tahun selain utk survival skill dier dimasa hadapan, tapi dgn berenang anak dah kuuuuuurang sgt dapat demam selsesema batuk tue sumer. teknik pernafasan yg betol ketika berenang dpt membantu menyihatkan paru paru anak, hence kurang sakit2 sesema batuk nie sumer, selain, kami hantar anak berenang sbb ini waktu riadah yg kami sekeluarga enjoy dan cherish the moment together.

but tadek pulak la terrrrrrlintasss dlm akal pikiran nie antar anak pegi berenang sedari kecil sbb nak kompete dgn anak orang lain dan kompol sijil berinci2 utk masuk SBP tue sumer. tum tum nehi. tidak pernahhhhhhhh terlintassss langsong.

sesiapa yg igt aper i tulis harini sila lempang muka aku kalau besok2 aku buat pertanyaan self pity dkt umum "Saya tanya, Rugi ke dia belajar berenang ni kalau dia tak masuk SBP?" sebab sejujurnya aku rasa sgt malu kalau esok dah tua tua aku tanyer soklan self pity mcm nie dkt umum just to confirm and justify aper yg aku buat adalah terbaekkkkkkkkkkkk dipasarasan gitu....

semua makpak mmg nak lakukan yg terbaik untuk anak-anak. tidak ada pengecualian dgn statement tue samada mak tue graduate ker tak, full time housewife ker tak.

setahu saya kaknor...UPSR nie cuma nak serve budak2 nak masuk asrama
so kalo takmo masukkan.. ...
my-alja Post at 23-2-2012 08:17

very good!

saya kan,pernah tersentap giler...ceritanya macam ni;

sekolah buat kem motivasi UPSR few days, si penceramah memang famous la...
berulang-alik dari rumah, sekali tu kami parents tengah menunggu luar dewan nak
ambil anak balik.

penceramah turn kat kami pulak! something like this;

"UPSR lain dari PMR dan SPM. Result PMR/SPM anak anda reflect himself/herself
and the school.Tambah-tambah lagi sekolah elit. Tapi result UPSR reflects ANDA
sebagai ibubapa. Sebab; tak ada anak ambil UPSR duduk asrama. Mereka masih
di bawah perhatian anda semua ibubapa. Kalau anda duduk oversea,mana mungkin
Result UPSR anak anda dapat B Bahasa Inggeris? Iangat, result UPSR adalah result ANDA jugak!"

menggigil saya dengar. Marah ada, insaf ada. Teruknya di tekan parents ni!

mujurlah Allah selamatkan saya 2X, both dapat 5A. Ini si bongsu ni.

Ada kawan, MAS officer, ambil cuti tanpa gaji setahun untuk concentrate anak sulong UPSR!

saya amek contoh la ek saya hantar anak masuk kelas renang seawal usia 3-4 tahun selain utk surv ...
tina^^ Post at 23-2-2012 16:42

kan saya dah jawab, pertanyaaan ..kalau taksilap...MissJohn ke...dia tanya kenapa saya mention
graduate?

sebabnya, kalau anak tak hantar asrama, emak kena tunjuk ajar fizik, kimia, maths etc.
saya assume, kalau masa SPM mak hebat subjek macam ni, tentu by now dia seorang graduate.
tapi saya cakap jugak,kalau assumption saya silap,saya mohon maaf.

ke awak marah sebab takboleh cerita pasal GLC kat sini? ada something ke selama ni awak bercerita
pasal emak kerja GLC diforum lain sampai termasuk dalam thread ni?

awak graduate ke?
kerja ke?
anak now tahun berapa?

saya baca balik post awak...rupanya anak kakak awak UPSR 5A,sijil tebal tapi
gagal masuk SMK ...
kaknor Post at 23-2-2012 16:30

Kak Nor anak kakak saya tu student SMAP LABU tu........sekarang dah tahun 2 di Mesir sebab dapat SPM 10A+ tahun 2010 (di Mesir tu dia ambik Medic.....) yang saya cakap tu kawan-kawan anak kakak saya tu...saya tanya deorang semua background mak ayah deorang tu kerja apa dan camana boleh dapat sekolah SMAP LABU tu.........kakak saya tu pulak duduk luar bandar dan bukan graduate........anak kakak saya tuh memang gilee bersukan gile persatuan sekolah dan aktivity masyarakat dan pemidato terbaik peringkat negeri....

bagus gak org mcm akak ni

akak ade blog tak...apa kata akak share tips2 mendidik anak your way..
...
misy Post at 23-2-2012 11:46

dulu ada blog...tapi kan masa saya 'tersilap' tu pasal call wakil rakyat
parti pembangkang mintak tolong itu ini untuk sekolah...teruk saya kena carut itu ini. Ada
ugut lah. dah saya tak berani nak blog letak gambar apa2 ke. Lama tak berforum.

Salah saya jugak, dalam keadaan kena tolak sana sini tu, saya tak fikir panjang.