CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: angketam

kaunter pertanyaan...

Reply 240# cmf_blingblings

cama-cama

mungkin jadik satu peringatan jugak utk kita yg memori kad kita tu tak semestinya selamat dari kuman dan virus dan satu lagi kenalah kita rajin wat back up gambar2 kita

Reply  cmf_blingblings

cama-cama

mungkin jadik satu peringatan jugak utk kita yg memori kad k ...
bulat Post at 18-7-2012 10:47
masa balik dr kedai tu kelmarin dulu saya dah try snap bbrp gambar, yg paling sy suka sbb beluncas besar hijau kat pokok cempaka saya dah makin besar...lepas sy snap dan bawa balik opis tu saya tak transfer gambar2 tu sbb adik kat kedai tu cakap dia dah format balik, so it should be safe. Lepas tu terus kena format lagi...few phots tu sy redha aja, walaupun di antara yg saya sayang sgt sbb semalam lepas hujan saya nampak beluncas tu dah hilang ...kena mkn dek burung kot...tak sempat nak masukkan dia dalam hostel

lepas ni sy dah tak kerja, pc ofis ni sy dapat free, so mmg nak kn check, ada yg tak betul, masuk aja memory kad mmg ada gangguan pd gambar, terus masuk camera kn format... so setiap kali ambil gambar transfer ke mana-mana dan reformat

Reply 243# cmf_blingblings

leceh la kalau gitu

daripada bling kena reformat kad tu berulangkali baik cuba reinstall windows kat pc tu...kalau nak lagi elok format kan pc tu, tapi pastikanlah fail2 kita dah transfer ke partition lain atau external hard disk

Reply  cmf_blingblings

leceh la kalau gitu

daripada bling kena reformat kad tu berulangkali b ...
bulat Post at 20-7-2012 16:18
itulah yg saya plan nak buat ni...my personal lappy pakai kaspersky, yg kat opis ni pakai panda ...pelik betul

buat masa sekarang dah tak berani nak view apa-apa gambar ke, nak upload ke....dr memory kad...takut kn format lagi

Follow Us
Reply 245# cmf_blingblings

elok lah tu, syg kalau gambar yg kita ambik hilang macam tu je... tak mungkin dapat yg seratus persen serupa

Reply  cmf_blingblings

elok lah tu, syg kalau gambar yg kita ambik hilang macam tu je... tak mun ...
bulat Post at 20-7-2012 16:27
kalau gambar benda2 ke landscape saya tak rasa ralatlah... ini gambar ulat tu mmg sy sedih sikitlah, ulat tu bukan selalu ada, rupa diapun lain bebenor...sgt cute...esoknya dia dah hilang, mesti kena baham dek burung ke apa...tak sempat saya nak masukkan dalam sangkar

Reply 248# cmf_blingblings

gambar ulat, burung, potrait, candid, event, majlis kahwin...antara jenis gambar yg tak mungkin kita dapat ambil yg sama...

Reply  cmf_blingblings

gambar ulat, burung, potrait, candid, event, majlis kahwin...antara jenis ...
bulat Post at 20-7-2012 16:35

sy masih simpan image2 kamera kompak minolta zaman dulu, tahun 2000 masa saya baru2 masuk langkawi sbb sunset di sini kdg2 merupakan noltalgia, nak ikutkan 1 hb Ogos saya dah masuk opis HQ...maka gambar2 tu akan jd kenangan untuk saya...hihihihih....sayu le pulok....tp last minit saya tolak...nak rehat sebelum ada projek baru

Reply 250# cmf_blingblings

bling kena pindah dari langkawi ke? abih makhluk2 halus tu sapa nak amik gambornya

Reply  cmf_blingblings

bling kena pindah dari langkawi ke? abih makhluk2 halus tu sapa nak amik  ...
bulat Post at 20-7-2012 16:50
opis dah pindah balik ke HQ, depa suruh saya kerja terbang2 pulok....tapi itulah, siapa nak jaga kucing, siapa nak jaga pokok2 saya, jauh pulak dr En Somi, anak saya kena tukar sekolah, tiap2 hari baca metro saya sakit dadalah, takut anak saya kena colek ...somi cadangkan saya retire aka resign. Co bagi bbrp imbuhan...so buat masa sekarang ni saya tgh kemas2lah apa yg patut, lepas 31 hb bersiaran dr rumah

opis dah pindah balik ke HQ, depa suruh saya kerja terbang2 pulok....tapi itulah, siapa nak jaga kuc ...
cmf_blingblings Post at 20-7-2012 16:54

uish... senang la nak amik gambar burung nanti

kamera aku rosak!

cmf_blingblings posted on 24-7-2012 11:18 PM
kamera aku rosak!

rosak macamana pulok tu?

bulat posted on 25-7-2012 07:59 AM
rosak macamana pulok tu?

tak tahu samada memory kad tu yg ada problem....even kita dah off, lampu kat tepi memory kad tu masih nyala. bila kita snap dia tak capture masuk, function semua mati...macam short circuit, pagi ni ok balik

cmf_blingblings posted on 25-7-2012 10:12 AM
tak tahu samada memory kad tu yg ada problem....even kita dah off, lampu kat tepi memory kad tu ma ...

biasanya kalau lampu tu menyala maksudnya kamera tu tengah write down memory/data kat memori kad tu, tapi biasanya tak de lah sampai kamera tu jadik jem.

bling pakai kad jenis apa ni? aku rasa engko kena cek betul lah memori kad tu...macam dah teruk sgt dah infeksi nya

bulat posted on 20-7-2012 04:50 PM
Reply 250# cmf_blingblings

bling kena pindah dari langkawi ke? abih makhluk2 halus tu sapa nak a ...

Saya pilih untuk jd Surirumah sekejap, somi kata dah lama kerja sampai jarang spend time dgn dia. So lepas ni tak kerja, bolehlah temankan dia di Pg sesekali, anak kat hostel. Kalau jemu melanda baru saya kerja balik

bulat posted on 25-7-2012 10:21 AM
biasanya kalau lampu tu menyala maksudnya kamera tu tengah write down memory/data kat memori kad t ...

aku dah masuk kedai kamera pagi tadi....memory kad kalau kat pulau ni mmg cekik darah , 4GB 90.00 hengget?? Toshiba,
nak kena tukar dah

mahalnyer... aku baru beli xtreme sun disk 8gb baru 50 hengget...

lepas ko tranfer gambo kat pc.. .. ko format kad ko kat kamera..