CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sophyz

nak tanya pendapat Especially kawan2 yang bertudung.

sekadar renungan bersama..

1. Walaupun dedah aurat, diri masih menjaga maruah dan tidak melakukan perkara tak senonoh?
”Janganlah nilai orang dari luarannya. Don’t judge a book by its cover!”
“Walaupun tidak pakai tudung, saya tetap masih jaga solat dan menjaga tingkah laku”

Jawapan:
Adakah anda mendakwa diri anda mempunyai hati yang suci, iman yang tinggi dan kononnya ia sudah cukup menjamin maruah diri tanpa perlu menutup aurat? Tetapi adakah anda berani menjamin bahawa semua lelaki ajnabi yang melihat aurat anda mempunyai hati sesuci dan iman setinggi anda juga?
Langsungkah mereka tidak memberi kesan dan tidak membangkitkan nafsu serakah mereka yang berada di hadapan anda? Jadi, perlu diberi kefahaman bahawa kewajipan wanita menutup aurat bukanlah semata-mata untuk menjaga maslahat dan maruah pihak wanita itu sendiri, tetapi maslahah yang lebih besar ialah menjaga masyarakat yang berada di sekelilingnya agar tidak terfitnah disebabkan budaya mendedahkan aurat.
Betapa banyak kes-kes jenayah rogol dan cabul berpunca daripada wanita sendiri yang mempamerkan tubuh badannya yang terdedah di hadapan khalayak lelaki. Maka tutuplah aurat bukan sekadar untuk anda, tetapi juga demi kemaslahatan orang lain di sekeliling.

2. Menunggu seru untuk bertudung?
“Biarlah ianya datang daripada saya sendiri, bukan dipaksa sesiapa. Bila tiba masa, Insyaallah saya bertudung”
“Saya tahu hari itu akan tiba tetapi bukan sekarang”
“Insyaallah, apabila sudah berkahwin barulah saya bersedia”

Jawapan:
Jika bukan sekarang, maka adakah apabila sudah terlantar di rumah mayat baru ingin berubah? Sedarilah wahai diri, bahawa kematian akan datang secara tiba-tiba dan tiada sebarang jaminan umur masih panjang beberapa minggu lagi.

3. Tidak mahu hipokrit bila bertudung?
“Bertudung ni perlukan keikhlasan…”
“Saya mahu berubah kerana saya sendiri yang ingin berubah. Saya mahu melakukannya dengan ikhlas, bukan kerana disuruh.”
“Buat apa pakai tudung kalau hati tak betul”

Jawapan:
Allah swt dan RasulNya telah mengarahkan seluruh wanita muslimah WAJIB untuk menutup aurat tidak kira sama ada seseorang itu ikhlas atau tidak, suka atau tidak, disuruh oleh orang lain atau terbit dari hatinya sendiri. Sama seperti mendirikan solat, membayar zakat, puasa Ramadhan dan semua arahan serta larangan Islam yang lain, sama ada seseorang itu ikhlas atau tidak, terpaksa atau tidak. Sekiranya ikhlas dijadikan alasan maka, ramai diluar sana tidak perlu solat 5 waktu kerana sukar mencapai tahap keikhlasan yang ingin dicapai.
Perlu diingatkan, jika seseorang menutup aurat secara ikhlas atau separa ikhlas, maka dia akan beroleh ganjaran sekadar keikhlasannya. Namun tanggungjawab fizikal yang diwajibkan oleh agama dikira sudah terlaksana secara zahirnya. ATAU kata lainnya, tatkala itu dia hanya BERDOSA SEKALI iaitu kerana tidak melaksanakannya secara ikhlas, tetapi dia terhindar dari dosa tidak mengerjakan yang wajib ke atasnya secara zahir.
Namun jika dia degil dan tidak menutup aurat, atas alasan TIDAK IKHLAS, TIDAK MAHU HIPOKRIT dan sebagainya, tindakannya itu menjadikannya BERDOSA di sisi Allah secara fizikal dan juga spiritual, atau dalam kata lainnya, dia berdosa DUA KALI.
Dosa di level pertama dan kedua sekaligus, malah lebih musnah apabila dosa level pertama itu sangat mudah bercambah apabila ia berjangkit kepada orang lain, seperti apabila sahaja ada mata lelaki bukan mahram yang melihat, ketika itu dosa bukan hanya dua kali tetapi sebanyak mata lelaki yang melihat. Adapun bagi mereka yang tidak ikhlas tadi, at least dia sudah terselamat dari cambahan dosa dari mata lelaki.

Rate

1

oh aku pun ada pengalaman silam dgn org yg pakai tudung labuh (BUKAN SEMUA) tapi perangai menyedihkan..seperti ada perasaan riak dan bagus dalam diri sampai merendah2kan orang lain..hmm contoh yg xbaik

isu tudung nih selalu buat aku menguap.

apedehal? ko nak pakai tudung, ko pakai. sebab k ...
madeinborneo Post at 26-2-2012 09:05

Xaci2x....bias.... heheee.....

Sorry kalau aku salah letak thread ni.. cuma nak tanye pendapat kawan2 especially yang memakai tudun ...
sophyz Post at 15-2-2012 10:11

pakai tudung tu wajib.........tak pakai berdosa........ko wajib pakai..........tp apa yg org tu buat kt ko mmg tak patut..........mat salleh kapir dtg jumpa kite tnya kt mana stesen bas pun, kita jawab sambil tersengeh-sengeh mcm kerang busuk..........inikan pulak sesama islam.........apa yg berlaku kt ko n akak opis ko tu mencerminkan akhlak org yg pakai tudung tu.........pakai tudung kalo akhlaknya menyakitkan hati org tak gune jugak..........TAPI..........aku nk tnya skit..........cara pemakaian ko ni 'terlalu moden' ke, vogue sgt sgt ke........sbb takut2 yg bertudung ni je terasa dirinye kekampungan dgn tudung litup apa sume, so diorang segan n taktau apa nk ckp ngan ko.........tu yg buat layan tak layan je tu..........mana la tau kannnnn..........

apa2 pun......aku syorkan ko saman je diorang kt court sbb buat ko sentap lebih........

Follow Us
TAPI..........aku nk tnya skit..........cara pemakaian ko ni 'terlalu moden' ke, vogue sgt sgt ke........sbb takut2 yg bertudung ni je terasa dirinye kekampungan dgn tudung litup apa sume, so diorang segan n taktau apa nk ckp ngan ko.........tu yg buat layan tak layan je tu..........mana la tau kannnnn..........

lorhh vogue ape nye.. aku pakai shirt ngan long dress labuh nun..sesimple2 nye aku rase..pasai aku nak pi belajo bukan nak pi mengurat.. ala..aku tak rase depa dok ralit pasai pakaian aku.. ala takpe..aku dah lebih terbuka skang.. tak kesah la pasai depa tu..

kakakaka ! tapi aku tak la sampai nak bawak pi court pulok kes ni..kang tak pasai2 hakim tu duku pale aku...sakittt woooooo... {:4_232:}

takpe class pon dah tamat dan tak perlu jumpa lagi si polan ituh..hidop lebih bermakna..ecehhh..hahaha  !{:4_500:}

Reply 206# Yustan

TAPI..........aku nk tnya skit..........cara pemakaian ko ni 'terlalu moden' ke, vogue sgt sgt ke........sbb takut2 yg bertudung ni je terasa dirinye kekampungan dgn tudung litup apa sume, so diorang segan n taktau apa nk ckp ngan ko.........tu yg buat layan tak layan je tu..........mana la tau kannnnn..........

lorhh vogue ape nye.. aku pakai shirt ngan long dress labuh nun..sesimple2 nye aku rase..pasai aku nak pi belajo bukan nak pi mengurat.. ala..aku tak rase depa dok ralit pasai pakaian aku.. ala takpe..aku dah lebih terbuka skang.. tak kesah la pasai depa tu..

kakakaka ! tapi aku tak la sampai nak bawak pi court pulok kes ni..kang tak pasai2 hakim tu duku pale aku...sakittt woooooo... {:4_232:}

takpe class pon dah tamat dan tak perlu jumpa lagi si polan ituh..hidop lebih bermakna..ecehhh..hahaha  !{:4_500:}

Reply 189# MissNigga

okeh la pasai depa ok..skang ni pasai depa tu tak ok lak ngan sophyz.. sophyz pon ade pe kengkawan pakai tudung..tapi lom yang de tudung labuh lagi..aunt2 tu banyak la pakai tudung labuh tu..tapi takde pon nak pilih2 kasih cam rancangan rosyam nor tuhhh..lelebih la depa ni... huhu

Reply 191# saljuputih

itu la yang sophyz maksud kan..tak salah kan kalau kawan ngan kita ni..at least secara tak langsung ati kita sejuk tgk depa and terbuka ati nak pakai tudung tu..kalau lagu ni cam benci lak sophyz tgk muka depa,.dah tak pasal2 sophyz benci org.. geram OK !

TT da lari kt masjid india...tgh usha tudung....
Sagoo Post at 27-2-2012 08:08

ye sagooo..aku tgh berjalan2 kat jalan TAR ni dok carik tudung syriaaa..hape daaa..punyala banyak kasik jawapan atas nun..dok tanye lagi aku pasai pa tak pakai tudung..kang salah jawab hidop aku jugak susah...haishhh

Reply  saljuputih

itu la yang sophyz maksud kan..tak salah kan kalau kawan ngan kita ni..at leas ...
sophyz Post at 29-2-2012 17:50

Salju fhm perasaan TT...even salju yg bertudung ni pun, kdg2 menyampah ngn sesetengah pmpn yg pakai tudung labuh ni, sbb diorg cm pandang slek kat org len....sbb bg salju la kn, salju berkawan, tgk ati, bkn tgk pakaian...kalu org tu bebetul bek, die mesti x kisah nk kwn ngn sesape, melainkan lah, kalu die rse, ngn berkwn ngn org tu, bleh menyesatkan diorg...xpe, juz ignore je org cm tu...tp salju rse, TT jgn la benci diorg....biar lah diorg nk benci TT pun, TT wat bese je..kalu TT benci diorg, nati sme lah TT cm diorg...wat dek je...kalu nk kwn, biar ngn org yg bebetul ikhlas nk kwn ngn kt ek sayam...hehe...yg x ikhlas tu, xpenting pon dlm idup kt...juz ignore je..

ye sagooo..aku tgh berjalan2 kat jalan TAR ni dok carik tudung syriaaa..hape daaa..punyala banya ...
sophyz Post at 29-2-2012 17:54

sabar je la sophyz...manusia mcm tu ler..... kalo semua sama ajer..tu bukan manusia...tu semut
hang sabaq na.......tp kalo hang pakai tudung syriaa...mesti comel kan

Reply 213# Sagoo

tgh sabo la ni sagoo.. haha ! nnt aku dah pakai tudung "syria" tuh aku akan posting kat sini(tapi hat muka kabur la) hahahah !

pengalaman sendiri yer..dlm 10tahun lepas..kat area PJ, lips gi satu kedai buku ni, kebetulan ada surat khabar harakah yang mmg menarik frontpage nyer sampai lips beli...masa dah bayar and tgh2 baca sambil berjalan tu, ada sorang brader ni, berkupiah... tegur lips gini ` huh...tak pakai tudung.. dok baca harakah'.. dgn tonasi suara yang menjengkelkan... lips diam jer pandang dia, dia jeling..
mmm, tak apa la..tu cara dia....

Reply 215# lipsofanangel

kesiannye lips...agak nye syarat baru pembaca harakah haruslah memakai tudung labuh gitewww..layan kan je la lips spesies2 ni..mmg banyak bertempiaran kat luar sana nun..pemakaian tak melambangkan keperibadian langsung..:@

member aku pernah kena lebih kurang mcm ni,

sblm ni dia ajar di sekolah multiracial, dan dia tak bertudung masa tu.
lepas bersalin dia dapat pindah. masa lapor diri tu dia masih dalam pantang dan belum berniat nak bertudung. pindah ke sekolah majoriti melayu islam(ada 20 orang je student non-muslim)
masuk hari pertama, dia dah kena sindir2 dengan makcik2 cikgu situ sebab bertudung padahal masa pantang aritu tak bertudung

aku selalu tgk org yg bertudung labuh kedada ni kekwat nya semacam

sori off topic..

nape rmai org skrg, kat opis pkai tudung.. bile kuar jenjalan, bukak tudung
ade pulak yg kat mesia pkai tudung, kuar dr mesia tudung pon terbang
yg kelakar, ade jugak yg keje shift, taim keje pkai tudung..
kalu datang opis bkn waktu die bekerja, bukak tudung..
eh tak paham betul aku
kalu dh tak pkai tudung tu, xyah la pkai trus..tak yah nk memain camni
n kalu dh pkai tudung tu, terus2an la memakainye

kenape dorg mcm tu ek?

Rate

1

mENUTUP AURAT ITU WAJIB.....

dan kdgkala kita menghina orang yang menutup aurat...

menghina kewajipan menutup aurat sama dengan menghina Quran dan agama islam..

membuka aurat adalah dosa,menghina kewajipan menutup aurat boleh memurtadkan kita....

bila membaca komen orang menghina ,amat mengjengkelkan

apa kena mengena dengan org menutup aurat ?

sepatutnya kita tidak boleh menghubungkaitkan sikap buruk dengan kewajipan menutup aurat.Yang salah itu manusia,bukan kerana dia menutup aurat....

Adakah wanita yang membuka aurat mahu sengaja memburukkan wanita menutup aurat?

Ingatkan sister in Islam sahaja yang gemar memburukkan,memperlekehkan dan menghina wanita menutup aurat tetapi juga wanita dalam porum...

Adakah mereka juga ahli SIS?

Bila membaca komen - komen ,terfikir adakah mereka mahu menjatuhkan martabat islam sebagai agama yang benar?

contoh ayat :

"aku selalu tgk org yg bertudung labuh kedada ni kekwat nya semacam"

apakah maksud yang tersirat?

Rate

1