CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mizsela

Whitney Houston meninggal dunia..

jadi salah tak kita sebut innalillah untuk whitney?
noor2 Post at 14-2-2012 10:00

ko baca post2 aku sebelum ni boleh tak? Baru 4,5 posting sebelum ni je. Malas aku nak paste berulang2 kali. Membazirkan database CARI je prpprprprprprffttttt

jadi salah tak kita sebut innalillah untuk whitney?
noor2 Post at 14-2-2012 10:00

Ko baca post #346..... Muntz pun boleh baca #346 untuk study celah mana lagi ko nak kata RIP tu bukan DOA

ko baca post2 aku sebelum ni boleh tak? Baru 4,5 posting sebelum ni je. Malas aku nak paste be ...
gabanzack Post at 14-2-2012 10:03

nak berdakwah kena sabar...

nak berdakwah kena sabar...
noor2 Post at 14-2-2012 10:05

kalau tak sabar, takde nye aku susah payah paste utk korang.

dan aku takde niat nak berdakwah pun..... just niat nak share info. Kalau rasa2 tetap nak buat apa yg Allah larang dalam ayat dan hadis di bawah, terpulanglah....... Aku dah lepas tanggungjawab beritahu. Ingatlah Allah tu besar kepermurahanNya dan dalam yg sama amat pedih sekali siksaanNya..... Kot masih  rasa nak try main-main dengan Allah, dipersilakan

Hadis Nabi

لَمَّا حَضَرَتْ أَبَا رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ طَالِبٍ الْوَفَاةُ جَاءَهُ أَبَا جَهْلِ بْنَ هِشَامٍ وَعَبْدَ اللَّهِ وَسَلَّمَ فَوَجَدَ عِنْدَهُ الْمُغِيرَةِ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى بْنَ أَبِي أُمَيَّةَ بْنِ لِأَبِي طَالِبٍ يَا عَمِّ قُلْ لَا إِلَهَ اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ أَشْهَدُ لَكَ بِهَا عِنْدَ اللَّهِ فَقَالَ أَبُو إِلَّا اللَّهُ كَلِمَةً بْنُ أَبِي أُمَيَّةَ يَا أَبَا طَالِبٍ جَهْلٍ وَعَبْدُ اللَّهِ الْمُطَّلِبِ فَلَمْ يَزَلْ رَسُولُ أَتَرْغَبُ عَنْ مِلَّةِ عَبْدِ وَسَلَّمَ يَعْرِضُهَا عَلَيْهِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ قَالَ أَبُو طَالِبٍ آخِرَ مَا وَيَعُودَانِ بِتِلْكَ الْمَقَالَةِ حَتَّى الْمُطَّلِبِ وَأَبَى أَنْ يَقُولَ كَلَّمَهُمْ هُوَ عَلَى مِلَّةِ عَبْدِ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ فَقَالَ لَأَسْتَغْفِرَنَّ لَكَ مَا لَمْ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ أَمَا وَاللَّهِ تَعَالَى فِيهِ مَا كَانَ لِلنَّبِيِّ أُنْهَ عَنْكَ فَأَنْزَلَ اللَّهُ ما كان للنبي  وَالَّذِينَ آَمَنُوا أَنْ يَسْتَغْفِرُوا لِلْمُشْرِكِينَ وَلَوْ كَانُوا أُولِي قُرْبَى مِنْ بَعْدِ مَا تَبَيَّنَ لَهُمْ أَنَّهُمْ أَصْحَابُ الْجَحِيمِ.

Ertinya : Ketika menjelang kematian Abu Thalib, datanglah Rasulullah shollallahu ’alaih wa sallam dan didapati di samping Abu Thalib ada Abu Jahal bin Hisyam dan Abdullah bin Abi Umayyah bin Mughirah. Nabi shollallahu ’alaih wa sallam bersabda kepada Abu Thalib: “Pamanku, ucapkanlah Laa ilaha illa Allah, suatu kalimat yang aku akan bersaksi di hadapan Allah ta’aala untuk melindungimu”. Maka Abu Jahal dan Abi Ummayyah berkata: “Hai Abu Thalib, apakah engkau tidak suka dengan agama nenek-moyang kita Abdul Muthallib?” Rasulullah shollallahu ’alaih wa sallam terus mengajak Abu Thalib mengucapkan kalimat tauhid. Dan kedua orang itupun terus mengucapkan kalimat mereka. Sehingga akhir ucapan Abu Thalib adalah ucapan mereka bahwa ia tetap mengikuti agama Abdul Muthallib (menyembah berhala/agama kemusyrikan) dan ia enggan mengucapkan Laa ilaha illa Allah. Maka bersabda Rasulullah shollallahu ’alaih wa sallam: “Demi Allah Ta’ala, akan kumintakan ampunan Allah Ta’ala atasmu selagi Allah Ta’ala tidak melarangnya… lalu Allah Ta’ala menurunkan surah At-Taubah ayat 113.”

ما كان للنبي وَالَّذِينَ آَمَنُوا أَنْ يَسْتَغْفِرُوا لِلْمُشْرِكِينَ وَلَوْ كَانُوا أُولِي قُرْبَى مِنْ بَعْدِ مَا تَبَيَّنَ لَهُمْ أَنَّهُمْ أَصْحَابُ الْجَحِيمِ

”Tiadalah sepatutnya bagi Nabi shollallahu ’alaih wa sallam dan orang-orang yang beriman memintakan ampun (kepada Allah Ta’ala) bagi orang-orang musyrik, walaupun orang-orang musyrik itu adalah kaum kerabat (nya), sesudah jelas bagi mereka, bahwasanya orang-orang musyrik itu adalah penghuni neraka jahanam.” (QS At-Taubah ayat 113) - (HR Bukhary 5/146)

Sorry to say, dalam agama Islam, umat Islam tidak dibenarkan mendoakan kerahmatan kepada o ...
gabanzack Post at 14-2-2012 09:49

adakah sensitif sangat kalau gitu? apa masalahnya letak RIP? adalah urban yg letak RIP tuh, mungkin akan murtad?

Post Last Edit by capiloton at 14-2-2012 10:11
Sebab tu aku cadangkan geng-geng UMNO ni elok la ikuti kelas agama lebih sikit. Tambah sikit ilmu agama tu. Susah jadinya kalau jahil agama tapi masih ada hati nak keluar fatwa sundri. Ni asyik2 karaoke, dangdut, merempit prpprprprprprprpprfftttttt
gabanzack Post at 14-2-2012 09:42

aku bukan worang umno, ko ingat aku barua politaik macam korang semua ker?
tak payah nak serkap jarang..

anyway, thanks for the info..
kisah pakcik nabi tu memang betol, aku dah terlupa kisah tu..

Follow Us
adakah sensitif sangat kalau gitu?  apa masalahnya letak RIP? adalah urban yg letak RIP t ...
gogo2 Post at 14-2-2012 10:08

takpe. Ko baca balik info-info berhubung isu ini (mendoakan non muslim), then ko pilih sundri kesimpulan dan sikap ko .

orang kita ni, kalau bab nak tunjuk urban, sibilais, hormat kat orang kafir, bersungguh2 nak justify ...
gabanzack Post at 14-2-2012 10:00

Berdoa dan minta keampunan atas si mati adalah dua benda berbeza. Dalam ayat Quran melarang kita meminta keampunan ke atas si mati tersebut, bukannya melarang kita berdoa yg lain.

aku bukan worang umno, ko ingat aku barua politaik macam korang semua ker?
tak payah nak serka ...
capiloton Post at 14-2-2012 10:10

adoi.... my bad. sorry bang. Bukan apa, selalu yg aku jumpa jenis2 yg jahil agama dan taksub dengan omputeh adalah orang UMNO. Mohon maaf sekali lagi

ni lagi sorang yg main ikuuutt je apa omputeh buat tanpa study asal usul prprprprffftttt:lol ...
gabanzack Post at 14-2-2012 10:02

Seharusnya ko baca dulu ayat2 Quran yg ko paste tu. Jgn main paste saja tapi tak dibaca dan dipelajari. Anak buah aku umo 3 tahun pun reti copy paste takyah baca nih.

Berdoa dan minta keampunan atas si mati adalah dua benda berbeza. Dalam ayat Quran melaran ...
Muntz Post at 14-2-2012 10:11

Ok, ok...takpe.... ikut ko la Muntz kalau rasa nak tafsir ikut cara ko ... Mungkin ko rasa rahmat dan kebahagiaan tu boleh  diperolehi tanpa dapat keampunan Allah .

kalau tak sabar, takde nye aku susah payah paste utk korang.

dan aku takde niat nak berd ...
gabanzack Post at 14-2-2012 10:08

”Tiadalah sepatutnya bagi Nabi shollallahu ’alaih wa sallam dan orang-orang yang beriman memintakan ampun (kepada Allah Ta’ala) bagi orang-orang musyrik, walaupun orang-orang musyrik itu adalah kaum kerabat (nya), sesudah jelas bagi mereka, bahwasanya orang-orang musyrik itu adalah penghuni neraka jahanam.” (QS At-Taubah ayat 113) - (HR Bukhary 5/146)

tak perlu la sampai menuduh orang ingkar arahan Allah..noor juga sekadar bertanya pada awak yang arif...tetapi ayat tu tidakla menerangkan hukumnya haram dan masuk neraka atau mendapat siksaan pedih jika ada yang mendoakan...betul tak gabanzack?...ke ada hukumnya siksaan pedih seperti kita memakan babi atau berzina?

susah sgt cakap je la condolences atau takziah pada family,friends ngan fan dia.itu pon susah?

Ok, ok...takpe.... ikut ko la Muntz kalau rasa nak tafsir ikut cara ko ... Mungkin ko ras ...
gabanzack Post at 14-2-2012 10:15

Yg dilarang ialah bila kita berdoa kepada Allah supaya mereka itu diberi keampunan. Contoh doa tersebut, "Ya Allah, ko ampunkanlah dosa Whitney Houston. Ko masukkanlah dia di kalangan org2 beriman." Itu yg tak boleh. Cuba check balik lah ayat Quran yg ko paste tu, jgn malas2 terus buat kesimpulan sendiri. Kisah Rasulullah dgn pakcik dia tu pun sama kes mcm doa di atas. Kalau kita cuma doakan supaya dia dikebumikan dgn aman (rest in peace), aku rasa tiada masalah apa pun. Adakah haram juga kita mendoakan supaya negara bukan Islam seperti Thailand dikurniakan keamanan?

Aku bukan tafsir ikut sendiri, tapi sudah terang lagi bersuluh di ayat tersebut apa yg dimaksudkan. Jgn buat2 tak tahu saja.

Yg dilarang ialah bila kita berdoa kepada Allah supaya mereka itu diberi keampunan. Contoh ...
Muntz Post at 14-2-2012 10:20

yang ni sebenarnya i maksudkan...

Post Last Edit by gabanzack at 14-2-2012 10:25
Seharusnya ko baca dulu ayat2 Quran yg ko paste tu. Jgn main paste saja tapi tak dibaca da ...
Muntz Post at 14-2-2012 10:14

Rest In Peace..... maksudnya, bersemadi/berehat selama-lamanya dengan aman........ Bersemadi utk org mati tu kat alam akhirat, bukan? Maksudnya, sama ada syurga atau neraka atau mana2 tempat lain yg Allah wujudkan kat alam akhirat tu kan?

Peace pulak maksudnya aman, kan? Aman ni maksudnya satu keadaan yg bagus, baik, bahagia, terpelihara, rahmat, disayangi, dilindungi, dijaga, diberi ketenangan etc etc etc..... kan?

So bila ko sebut Rest In Peace, ko bermaksud, "selamat bersemadi dengan aman" kan? Yg dalam kata lain selamat bersemadi/tinggal selama-lamanya dengan keadaan yg bagus, baik, bahagia, terpelihara, rahmat, disayangi, dilindungi, dijaga, diberi ketenangan etc etc etc..... kan?

So camne ko nak jawab kontradiksi doa/wish/ucapan/harapan/sangka baik ko di atas dengan ayat Quran yang mengatakan seperti berikut:

surah At-Taubah ayat 113.”

ما كان للنبي وَالَّذِينَ آَمَنُوا أَنْ يَسْتَغْفِرُوا لِلْمُشْرِكِينَ وَلَوْ كَانُوا أُولِي قُرْبَى مِنْ بَعْدِ مَا تَبَيَّنَ لَهُمْ أَنَّهُمْ أَصْحَابُ الْجَحِيمِ

Unless ko nak kata, keadaan di neraka jahanam tu =  keadaan yg bagus, baik, bahagia, terpelihara, rahmat, disayangi, dilindungi, dijaga, diberi ketenangan etc etc etc.....

so anak buah ko dajah 3 tafsir kan camana Muntz?

harap2 tak..fikir positif aja...   

owh..patutla..takpe.noor pun sama..ada org ...
noor2 Post at 13-2-2012 15:24

betul laling....
anya nampak gambar whitney houston tadi.... gambar terakhir dia seblom mak sedara dia jumpa mayat dia dalam bath tub... memang nampak washed up singer lah... kesian dia...

betul laling....
anya nampak gambar whitney houston tadi.... gambar terakhir dia seblom ma ...
~anya~ Post at 14-2-2012 10:24

hiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....
  a-a... dgr kat radio td juga..luaran nampak bahagia...dalaman ni pengakhirannya...

Post Last Edit by gabanzack at 14-2-2012 10:35
Yg dilarang ialah bila kita berdoa kepada Allah supaya mereka itu diberi keampunan. Contoh ...
Muntz Post at 14-2-2012 10:20

ko nak pusing Rest In Peace tu dari maksud asal ajaran Kristian, then, tak boleh buat apa la

Pada aku simple je..... RIP tu adalah ucapan keagamaan Kristian yg ada maksudnya yg khusus. Kalau ko jahil tak tau tentang ini, feel free utk baca di sini http://en.wikipedia.org/wiki/Rest_in_peace dan banyak sumber2 internet yg lain. Biasanya kita akan respect convention dan custom yg telah establish lah mengenai sesuatu perkara. Dalam konteks RIP ni, telah establish dalam Kristian dan di kalangan Jewish, ia bermaksud doa supaya si mati tu "May his soul and the souls of all the departed faithful by God's mercy rest in peace". Mercy di situ membawa implikasi kepada apa ye? Infact, kalau tak disebutkan tentang keampunan tuhan pun, akal manusia yg sihat dengan mudahnya boleh faham seseorang itu hanya boleh berasa AMAN hanya setelah mendapat KEAMPUNAN Tuhan.

Apa pun, terserahlah kalau nak pusing ikut tafsiran ko hehehehe.. Dah hadap sangat nak RIP ke hulu RIP ke hilir kan pprprprprpfffftttt

adehh GLITTER tu kisah thn 2001...iaitu 2012-2001=11 tahun already!

kisah tu juga yg ko singk ...
otomatic_prince Post at 14-2-2012 01:36

dah mereng lah tuh.... memang betul itu zaman kejatuhan dia.... kalau tak takkan letterman show siap ada cakap mariah dalam cite glitter itu patut menang anugerah cgi yang terbaik.... cuma dia bernasib baik dapat bounce back.... sebabnya dapat berkahwin dengan lelaki yang lebih muda dari dia.... macam whitney, she wasnt lucky because she was being pulled down deeper....