CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jazaa

AKU NAK MARAH NI!!!!!!......

Reply  kazaraf

Tu lah....
Aku nak test je korang kat sini tapi tu pun tak boleh nak gunakan  ...
jazaa Post at 5-2-2012 16:45

ko ingt semua ada 6sense leh baca fikiran ko, ingt semua pernah masuk carigold Put your self in their shoes. itu pun ko faham lah maksud dia....

insyaAllah......tak ramai poremer2 kat BOD ni yg suker melahar....tak mcm kat BOD2 tertentu ...
medangmru Post at 5-2-2012 17:02

sory vespa selalu masuk c.i, jap lgi thread nie kne lock mcm dulu biarlah...

ooo kisahnya...

ko ingt semua org tau apa itu carigold forum?
ko ingt semua org tau apa itu kisah lurtz?
ko ingt hidup aku ni nak mengkaji psl forum2 bodo ni semua?

err bkn nak melahar, tp org kita ni kdng2 terlalu fanatik sgt dgn donia forum ni. br kenal internet ka?

Post Last Edit by jazaa at 5-2-2012 17:57

Reply 43# otai_g

ooo kisahnya...

ko ingt semua org tau apa itu carigold forum?
ko ingt semua org tau apa itu kisah lurtz?
ko ingt hidup aku ni nak mengkaji psl forum2 bodo ni semua?

err bkn nak melahar, tp org kita ni kdng2 terlalu fanatik sgt dgn donia forum ni. br kenal internet ka?

Ha.....ni lah salah satu contoh sikap bodoh sombong orang2 kat Cari malay forum ni....
bila orang tegur...mulalah jawab mcm tu....
jadi forumer kat CARI GOLD FORUM tu semua bodoh lah sbb berpikir dulu sblm berporum...
cer kau pikir balik, sapa yang bodoh.....

Ini lah salah satu sikap yang buatkan Cari malay forum ni di tembusi orang-orang yang nak memperbodohkan forummer ...
Tapi dia masih kata dia pandai....

usahlah bergado kat sini k...tak suker tawwwwwwww.....kang tgn ni yg sukar nak tekan butang lock..kang tertekan plak....

Reply  otai_g

Ha.....ni lah salah satu contoh sikap bodoh sombong orang2 kat Cari ma ...
jazaa Post at 5-2-2012 17:29

dah x pasal2 aku yg x de kena mengena dgn cerita ko ni jd bahan.

nama pun dah internet, mesti la bnyk bnd bodoh dan bnd x bodoh.

kalo pg layan sgt bnd bodoh2 mcm yg ko kata tu bodoh la jadinya...

nah baca ni, semoga terbukak hati ko.

Follow Us
ko ingt semua ada 6sense leh baca fikiran ko, ingt semua pernah masuk carigold Put your sel ...
vespa_oren Post at 5-2-2012 17:07

Kau cakap apa ni Tamby?.....

aku kata, orang-orang kat CARI GOLD FORUM sana smart.....walaupun forumer bukak thread kat sana  dulu, tapi depa dah dapat bezakan yang benar & palsu....terus diorang persoalkan....
Sedangkan kat cari malay forum ni, orang tu dah kena reject dari sana pun, pastu berpindah kat sini masih tak dpt detect....
ko paham tak apa aku maksudkan?....
ko dapat bayangkan tak mcmana terkebelakangnya pemikiran forumer kat sini?....

Bila aku cakap mcm ni nanti akan adalah orang akan jawab nanti....kenapa aku tak berporum je kat cari gold tu....
Aku dah dapat agak dah.....
contohnya....tu apa yang otai_g komen kat atas tu.....

Post Last Edit by jazaa at 5-2-2012 17:42
usahlah bergado kat sini k...tak suker tawwwwwwww.....kang tgn ni yg sukar nak tekan butang lock..ka ...
medangmru Post at 5-2-2012 17:34

Nak lock silakan lah mod.....
nampaknya forumer kat sini tak dapat terima kenyataan....
dah terang-terang di ceritakan pun tapi masih tak dapat terima nak buat mcmana.....

Bye.....

aku kata, orang-orang kat CARI GOLD FORUM sana smart.....walaupun forumer bukak thread kat sana  dulu, tapi depa dah dapat bezakan yang benar & palsu....terus diorang persoalkan....
Sedangkan kat cari malay forum ni, orang tu dah kena reject dari sana pun, pastu berpindah kat sini masih tak dpt detect....
ko paham tak apa aku maksudkan?....
jazaa Post at 5-2-2012 17:37

sila bagi contoh, peninglah baca bahasa kias3 nie pastu yang faham sorg, dua jer jika kena kritik xleh terima nak salahkan orang lain lak pastu dok sibuk suro lock thread... yang saya faham otai_g cakap, bukan semua forumer ada masa mcm akak jaaza kenal carigold... btw forumer kt cariforum paling educated, setakat pasal scammer pastu nak tuduh forumer kt snie x smart tu tuduhan melulu sebab kt sana diaorg jual barang, so kebanyakan masa diaorg memang online, dalam nie kebanyakan keje cikgu, doktor, jurutera, x banyak masa nak check org tu scam ke x...

satu lagi kat carigold dah banyak kena scam ,akak bru kenal carigold, saya dah lepak dari kes aurafx scam pasal kereta singapore sampai dia bukak thread dekat sinie sampai lah kes muss scam ipad, ratus3 ribu gak... x ada makna nya nak bukak thread macam nie, sebab berlagak dah kenal carigold

Kau cakap apa ni Tamby?.....

aku kata, orang-orang kat CARI GOLD FORUM sana smart... ...
jazaa Post at 5-2-2012 17:37

siapa yang tamby, dey?... ko cakap banyak pusing3 pastu sibuk nak cakap orang tamby... ko cermin diri dulu ko, dey...
dulu ko sibuk bukak thread xpuas hati pasal forumer c.i, pas diarang masuk tahu lak ko suro momod lock pas kalah debat...

aku cakap ko sorang jer faham thread yang ko bukak tu, cakap mcm tamby... pusing sana, pusing snie kalah pastu suro momod lock, memang patut dulu ko kena banhammer dekat F.D

Reply 50# B.K

betol tu BK. tah hape2 je dia ni. dia ingt seme org kenal CG kot. kalu dorg kenal pon, xlalu nye dorg nk lepak sana. xinterested pon nk tahu isu kat sana. cuba la cakap terang2. kan senang.
    taip bukan main panjang. isi xdok!!

Ko citer pun tak habih. lepas tu nak bodohkan org lak

mcm la dah ke nal benar ngan CG forum tu. padahal baru jek sebulan anak jagung

ko dah rasa dorang CG smart, apa kata ko melepak sana je{:4_185:}

ape yg da berlaku???? mohon pencerahan....

Dear Sis Jazaa,

Kak oiii, pasai apa neyh? Adik baca pun rasa lain macam.
Adik faham, Akak Jazaa rasa geram, kecewa, tertipu dan macam-macam yg negatif lagilah hasil susulan dr thread-thread SCAM di Cari Forum.

Antaranya
!)Thread Pembantu Rumah (Adakah Akak Jazaa pun dimangsai oleh thread ini oleh ShaPersona aka nama Maltinik lain? Itu Adik tak pasti dan kesampingkan ke tepi dahulu,)
2) Adik nak mohon pencerahan, adakah Thread Indeep-Camprofile pasal hutang along tu pun Akak Jazaa refer sebagai scam? Dan Akak Jazaa turut buat kesekian kalinya jadi mangsa?

-----------------------------------------------------------------------------

Apa yang Akak nak katakan Thread Yg Menjadi Kanser di Forum Cari Gold,... Thread Grade Reject makan forumer nya telah mencari platform baru utk mengembangkan jenayah sibernya di Cari Forum. Benar kah?

Di sini, Adik nak tahu...
1) Bolehkan Akak Jazaa mengemukakan link thread2 scammer di Cari Forum di benang ini
2) Bolehkan Akak Jzaa mengattachkan link thread2 scammer yg original (Link Cari Gold Forum)

Hmmm... ini berkenaan Sensitivity, Integrity... Sayugialah kita mencari jalan penyelesaian yang terbaik. Ke arah berforum dlm kesakit-hatian sifar.

Dear Sis Jazaa,

Kak oiii, pasai apa neyh? Adik baca pun rasa lain macam.
Adik faham, Akak Jazaa  ...
sya_sugar_sugar Post at 5-2-2012 19:22

soalan mantap
harap mendapat jawapan bernas dan telus juga dari puan TT

pegilah lepak kat porem cari gold tue...

pegilah lepak kat porem cari gold tue...
satusembilan Post at 5-2-2012 20:57

ko kasi link sini bai

Post Last Edit by ~boolean at 5-2-2012 22:12
otai_g Post at 5-2-2012 17:12

Dalam 3 muka surat, ni la conclusion paling bagus untuk thread nih.

Kejadahnya amik serius benda dalam forum.... Mana2 forum ko pergi pun mesti ada orang pandai, orang bodoh, mod, spammer, troll and newbie. Mende ni biasa la, bukannya benda baru sampai nak sentap-menyentap unless ko baru kenal internet sebulan dua.

CARI forum ni open forum, bukannya spesifik untuk satu benda je. Board banyak kategori, user pun ada dari budak sekolah sampai ke mak nenek, dari suri rumah sampai ke bidang professional.
Sebab tu kalau nak discussion yg bagus pegi la kat forum yang spesifik untuk bidang tu je. Kalau aku nak discuss pasal photography, aku gi forum photomalaysia. Kalau nak discuss pasal kpop aku gi forum soompi/AKP. CARI forum ni lebih kepada general knowledge dan suka2 je. Sebab tu kalau org gaduh2 kat CARI aku x masuk campur. X berfaedah nak menyentap pasal benda2 macam ni.

Kalau rasa forum sebelah lagi bagus, pegi je la kat forum tu. CARI ni pun forum free je, x rugi pun kalau ko tinggalkan.

[quoteKalau rasa forum sebelah lagi bagus, pegi je la kat forum tu. CARI ni pun forum free je, x rugi pun kalau ko tinggalkan.][/quote]

vespa sokong sambil up balik thread nie...