CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3288|Reply: 19

pening kepala ngan kawan cam ni

Edited by merry01 at 18-1-2017 10:33 PM

--case closed--

Kira betul la perubahan yg tt wat ni..perubahan positif
Bukannya nk putuskan persahabatan...
Masa depan mmg penting, esp bila melibatkan exam besar
Nak seronok ramai2 tapi kalo dpt result x ok, tanggung sorang2

ala..rmai lg kawan2 yg ada..study jugak..kawan pon still kwn gk..xdak masalah pon kalo ikotkan..

biaq p la kat dorg tu..gpong klu tt troskan dgn sikap yg lame tu, nnt result pekse teruk, xkn tt nk btaw kat parent yg ianya berpunce dr dorg?sedangkan tt pong bsalah gak..sbb meneruskan keadaan tu even tt taw akibatnye nnt..biaq  la klu dorg nk mrh pong..bukan tt yg nk putuskan persahabatan..dorg yg nk wat cmtu..tt juz truskan hdp mcm biase jer..

erk..tt umur bape nie?
erm..biarkan la depa tu tt..jgn peduli ape depa nk cakap..
yg penting tt fokus kt study..tunjuk kt depa yg tindakan tt betul xbrsama dgn depa sehingga dpt result yg cemerlang...
bak kata pepatah..masuk telinga kanan keluar telinga kiri je la tt...

Alhamdulillah, trima kasih atas nasihat anda semua...sy amat menghargainya dan doakan kami semua berjaya dlm exam tahun ni

Follow Us
TT, sy ada pengalaman cmni masa sy blajo dulu kt U.. ingt ni bebaik adik, kwn gmbira ramai lah sgt...kawan sedihh sorg pun susa nk cari taw... TT ada hak ke atas diri TT utk pilih sape2 yg nk dijadikan kawan...biorla ape pn yg dirog ckp ..TT da brubah la..ape la blablabla la...lantak diorg..yg nk naik pointer TT gak..ingt ni..exam masing2 amik, result lain2 ikut usaha taw..bukan ikut byk mana kita enjoy..

sy dulu lagi la, roomate sy suka sgt curi asignmen, nota, paperwork..etc..tpi sy sabo je..tapikan TT, Allah tu maha Adil taw.. bila final exam..result dia C dan sy yg teraniaya ni dpt A+...alhamdulilah..tu la org ckp cerdik mana pn kita yg pnting usaha yg kita letakkan pd suatu perkara tu..kwn sy tu mmg cerdik..tpi suka kluar mlm,overnite kt luar, shoping sana, shoping sini..kalau da student tu kne la wat cara student..bkn soping je manjang..keje nk sonok je..time exam bru cari kite..cehhhhhhh

ape pun pilihan di tangan TT...sy doakan adik TT utk berjaya dlm exam n plajaran..usaha b blaja la ngn smart gitu..kwn bior berpada2...musuh jgn di carik yer dik.. gudluck!!!

ala TT dont worry la...berkawan biar seribu...TT bukannya nk putuskan friendship pun, TT and B just nk buat perubahan yg baik...so, just go on la ngan keputusan TT..maybe one day, diaorg pun akan ikut jejak langkah TT & B, insyaallah....

ni mesti adik2 nak amek spm nie

wa dulu time2 skola jerk yang gado2 pasal declare besfren ke x ni

Ok TT... Aku tak nak komen lebih2... Satu je aku nak tanya... Andai kata ko berkawan gak dgn diorang, nak result exam ko teruk, adakah diorang yg akan bantu ko masuk U, atau dapatkan kerja yg baik? So, renung2kanlah ek? Persahabatan atau masa depan ko yg lebih penting? Ko dah besar, kan? dah boleh pikir, kan? so, selamat menghadapi exam n study leklok... Goodluck!!!

ala comelnya.. mesti adik2 masih bersekolah ni ye? selalu kalau bab declare2 bff ni semua time sekolah2 dulu je...

adik TT, berubah kepada kebaikan tu perkara yang baik dan itu tuntutan agama. Apatah lagi ibu bapa pun sokong kan? Mentaati ibu bapa (pada perkara yang betul), insyaAllah selamat dunia akhirat. Nak cemerlang study tak? haaa.. kena ikut cakap ibu bapa ye..

Tapi, ada tak adik TT mengajak sekali kawan yang lagi dua orang tu untuk turut sama join adik dan B study? Mungkin diorang upset sebab tetiba je adik dan B seolah2 menjauhkan diri dari diorang, diorang tu rasa kehilangan sebenarnya, rasa hilang kawan yg selama ni sama2 bergembira dengan diorang dan oleh itu menyebabkan diorang berfikir yang bukan2 mengenai adik dan B. Diorang jugak mesti sedih sebab bila adik TT kata nak berubah dsbnya, diorang harapkan adik TT dan B turut sama mengajak mereka, tapi mungkin cara penyampaian adik TT dan B menyebabkan diorang salah faham, diorang rasa yang adik TT dan B nak jadi baik, dan menampakkan diorang ni seolah2 budak tak baik pulak....

Benda ni akak rasa tak sebesar mana. Adik TT boleh keluar jugak ngan diorang sekali sekala untuk bergembira, dan sebagai imbalannya, ajak diorang pulak join adik TT dan B bila time study. Diorang pun tentu nak score exam jugak kan?

study smart, study hard okey..

Bullshit tul org yang nak org layan dia cam best friend, tapi hadkan kita dari terdedah kepada dunia luar.. dgn kata lain mengongkong kita.. me have been there done that... dah jadi adult so behave like adult la pliss... betul jgn sesekali rapat dgn seseorg.... tapi dgn semua org.. . see bila bengang dgn kita sbb tak ikut kemahuan dia aka kepala otak dia aka angin dia.. so nak buat kita mcm tu pulak... dik ko punya cara tu dah betul.... pliss la jgn buat kepala org serabut .. dia bukan bf u  atau mak bapak u.... hangin betul pemikiran org yg konon best fren katanya... tapi tak nak jaga hati... i salute u.... dia tak kau berjaya tu... kau jgn ikut perangai negatif theyoll tu...

bolayan je kawan2 yg negatif nih...

PERTAMA

PILIH kawan yang berakal.
    JANGAN pilih kawan yang bodoh kerana akan menjadi musuh dan menyakitkan hati.

KEDUA

PILIH kawan yang berakhlak
    JANGAN pilih kawan yang jahat kerana akan dirangsang nafsu jahatnya itu

KETIGA

PILIH kawan yang soleh
    JANGAN pilih kawan yang fasik kerana akan diajar kita kepada pekerjaan dosa dan maksiat

KEEMPAT

PILIH kawan yang bersederhana
    JANGAN pilih kawan yang tamak kerana akan menjadi racun berbisa kepada sifat pemurah.

KELIMA

PILIH kawan yang bercakap benar
    JANGAN pilih kawan yang selalu bercakap bohong kerana akan memusnahkan jiwa

Reply 13# nasha82

btul2....smoga TT dapat mengatasi masalh yg dihadapi...yeah!!

time kasih akak2 & abang2 (memandangkan sy yg lebih muda kt sini ) thanks so much and i really appreciate that

Reply 9# sosimple

aiyooorkk...tertangkap sudaa!

Reply  sosimple

aiyooorkk...tertangkap sudaa!
merry01 Post at 10-2-2012 20:56

hahaha

gudluck... fikir masa depan k

kawan n lawan akan bertukar ganti

tapi ilmu dan exam.. susah nak di ganti balik once kita dah kehilangan atau gagal hadapi dengan baik

so fikir fikirkan la

buatla alasan busy ke apa ke

lama-lama mereka bosan dan faham sendiri

salam,
tahun ni saya ada exam yg besar so dah taknak main2 lagi. saya ada kenal 3 orang kawan dan  ...
merry01 Post at 4-2-2012 00:45

TT... aku dulu ade 1 geng 7 orang... num pon ganjil... last2 aku cam kene pulau...
plus kene buang geng setelah 5 tahun jadi kawan dorang!!! mang taim tu aku ase...
aku orang paling bodo dalam dunia sebab... dah penat aku kawan... 5 tahun!!!
last2... dorang tinggalkan aku camtu di final year btol2 b4 final exam!!! sakit ati...
tapi aku teroskan gak idop.. rumet aku cakap.. kawan tu berpada2... ati2 bile cakap...
"u r my bestfren!!" beringat sebelum kene...

salam,
tahun ni saya ada exam yg besar so dah taknak main2 lagi. saya ada kenal 3 orang kawan dan  ...
merry01 Post at 4-2-2012 00:45

Comelnye cite adik ni...tetbe akk terfikirkn ms zmn akak knk2 ribena dulu...hehe....pe yg akk bleh nasihat adalah,truskan je perubahan yg adik wat tu...adik, kwn ms sng, sng nk cari, tp kwn ms susah, ssh nk cari....kalu akak, akak akn pilih kwn2 yg bleh ssh n sng sme ngn akak...yg akn bersama2 akak pikul segala kesedihan dan kegembiraan...tulah bestfriend namanye..BFF.... tp kalu kwn2 yg len tu, berkawan gakla, tp xbleh nk disamakan ngn BFF.. berkwan biar ramai,Tp bila pilih BFF, mesti kene betul..biarlah diorg nk kata pape pn dik...alah, kalu xde diorg pn, de effect kat adik ke? "ade ak kisah?"... dh kalu adik explain kat diorg, diorg still xfhm bhs, n diorg nk ptskn hub, biarlah diorg wat cmtu...diorg yg berdosa....btul x?