CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2176|Reply: 6

Pendapat Mengenai Pengetahuan dalam Komputer bagi gologan sekolah rendah dan sek

Hi,

Saya mahu study satu keadaan. Seperti apa yang dinyatakan dalma tajuk thread ini, saya ingin mengetahui bagaimanakah pengetahuan dalam bidang ICT di sekolah menengah serta sekolah rendah di Malaysia. Soalan seperti:

1. Adakah pelajar-pelajar di malaysia mahir dalam menggunakan komputer sepenuhnya?
2. Adakah sekolah-sekolah mengadakan kelas Komputer ataupun kelas ICT bagi pelajar-pelajar?
3. Bagi guru2, adakah mereka mahir dalam menggunakan komputer sepenuhnya?
4. Adakah pelajar2 dan guru2 mengaplikasikan komunikasi melalui internet bagi tujuan pembelajaran?
5. Adakah guru2 berkomunikasi dengan guru2 atau pekerja2 sekolah melalui internet bagi tujuan kerjasama?
6. Bagaimanakah sambungan internet di sekolah memuaskan? Bagaimankah sambungan internet yang ada di sekolah, Wifi @ LAN Cable?
7. Adakah sekolah-sekolah pada masa kini membenarkan pelajar2 untuk membawa laptop sendiri?
8. Bagaimanakah system security bagi internet di sekolah2?
9. Jikalau diberi peluang untuk membuat Bengkel ICT, apakah jangkaan topik2 yang akan dibentangkan di sekolah sekolah masa kini?

Harapkan sekalian dapat menyumbangkan pendapat bagi keadaan ini. Sekolah2 yang dinyatakan di sini bukan sahaja sekolah kebangsaan, tetapi juga sekolah swasta. Terima kasih atas pendapat yang akan dinyatakan. =)

x bley jwb sbb bukan cegu

ko kene park thread ni kat bOD yg seswai...yg ramai para2 guru masuk....
\cer try park topik tu nkat sini...

http://eforum3.cari.com.my/forumdisplay.php?fid=37

aku tak pasti sape target audience yang awak nak tanya.

adakah soalan ni boleh dijawab oleh:

guru?
guru IT?
pelajar?
bekas pelajar?
etc.

Aku rasa laa pendapat aku ni agak off topic sket... sepatutnyer laa pelajar2 kiter tak kira laa rendah or menengah... harus diberi penekanan dalam bahasa inggeris... bukan setakat teori ajer tp ngan lisan sekali.... harus laa derang ni experts dalam english...

setakat komputer... pengalaman aku laa yg penah jd tokey CC dulu... bebudak tadika pun dah pandai main counter strike... huhuhu!!

tp biler kiter tgk blik guru2 yg ada degree... ni pengalaman aku gak masa aku mengajar secara freelance kat sekolah menengah dulu... ada sorang cikgu ni dia kene g seminar guru2... so dlm seminar tu ada kene wat essei dlm english... kecoh suroh aku tolong watkan... padahal dia ada degree... aku SPM ajer.... jd aku rs penekanan dlm english lebih penting untuk masa depan generasi kiter... komputer is more to hands on yg sesapa pun bole belajar... aku yg ada SPM ni pun skang dah jd Data Centre Engineer (bukan nak menunjuk tp sekadar memberi contoh bahawa penggunaan komputer dapat dilakukan secara hands on)

*kengkadang rasa malu biler dgr 'Can I Help You' kat Riuh Pagi Era....

emm maaf cakap la rasanya awal2 lg ko dah fail kalo buat questionaire mcm ni.

dulu2 lec ada ajar x cara buat questionaire yg bagus?

questionaire yg bagus mesti ada soalan tertutup dan soalan terbuka.

ko punya questionaire ni semua terbuka. bila bnyk soalan terbuka audience malas nak pk n jawab. lain la kalo ko bg duit setiap org yg jawab.

er maaf lah. sbnrnya msg aku simple jerk -> cuba bg soalan objektif kan senang

Follow Us
ini kertas kerja ke?
sape yg tanya soklan cmni?
ke kerja sekolah nih..
soklan cmni nk ditanya pd siapa?