CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Hubungan Suami dan Isteri di Gerbang 40 an.

Reply 98# lilo_kill

sila baca pengakuan ikhlas dari saya .... heheee....

alahai.. ko kan jugak dulu tergedik2 konon obses ngan nasi lemak 10 hengget lah, cakap lemah gem ...
lilo_kill Post at 1-1-2012 11:40

merembes    berkajang-kajang, cetusan rasa jiwa janda yg masih menggelegak, kena pulak dengan suami org yg suka ambil kesempatan, hahhahah, kalaulah Ten tu betul-betul ada rumah besor tu campur kondo sebuah serta dapt tuntutan seJOTA bagai yg dia khayalkan, aku tak heranpun kalu si FCOY ambik jd no3, fizikal dah mmg idaman hati dia.,...tp itu semua hanya omongan mereka yg selalu di awang -awangan

harap-harap lelaki-lelaki yang berkarisma dan berduit serta banyak tertanam sifat-sifat terpuji yang sudi menggalas tanggungjawab utk membela nasib anak-anak yatim yg terbiar dan susah....aku rasa lelaki yg ada klas tertentu agak memilih juga, bukan main rembat....apatah lagi ada bini di rumah....org kedah kata tak ada nak hemoi, melainkan adalah sbb2 tertentu...

tapi majoriti lelaki yg berada disekeliling aku rationya 500: 1 saja yg nak menggedik dgn janda.  Jandapun ada kelas mahhh, tak ada depa nak layan jantan yg gaji cukup-cukup, setakat nak bagi nafkah batin, tak ada yg buloq...

Reply 102# cmf_blingblings

enko menganyam ketupat kat aku kea bling....

Reply 103# cmf_blingblings

500:1... yang 1 tu ai lea...

Reply  fcoy

Pat tu la ai mula mengayat... sampai kawen.... ewahhh....  kesian punya pas ...
fcoy Post at 1-1-2012 12:36

aku bacer jer lah apa2 yg ditulis si fcoy.  pengalaman jugak mengajar aku orang mcm fcoy ni jangan diajak berbahas memang dia jenis nak menang. pandai mengayat kan.

jenis lelaki mcm fcoy nie kena jalankan operasi dgn reverse psychology jer.  paling bagus elakkan diri lahm kang silap aribulan dia ckp kita gilerkan dia lak!  byk jumpa jejanz mcm nie.

aku dulu pun pernah solo sekejap tapi apa kes nak cari jejant tarak kelas sebagai teman spt fcoy yg tak mau jadi alam flora!

Follow Us
harap-harap lelaki-lelaki yang berkarisma dan berduit serta banyak tertanam sifat-sifat terpuji yang ...
cmf_blingblings Post at 1-1-2012 13:10

tu si b---t_k---k tu........, janda n anak dara lanjut usia yg ada phd jer dia layan.  muka hazab giler mcm mana lah janda2 n anak2 dara lanjut usia n berkedudukan tinggi syok dgn dia ek!

acik serious garu kepala tau!  masa cuti kat msia aritu jumpa lah depa2 nie sumer, story sumer sama tau!  desperado n b---t k---k ambek kesempatan atas dia orang!

memang parasite lah jantan mcm nie. umor dah masuk 46tahun n anak2 pun dah besor masih pangai idung belang!

Reply 106# minahsaudi

sayang acik farahhhh..... nak cari MJ's mesti ada kelas punya.... kelas acik Farah I suka... kan acik khennnn....
MJ's yang handbag lebih dari 3... tak layan.... yang tak gojes pon ai tak layan....

letih nanti pi dinner tak tau table manners.... kira aritu bawak MJ nie tak lah malu... bumper baeek punya... table manners..ok..

tak malu lah... nasi lemak... emmmm.. ok laa juga... heee... berapa hinggit ekk... tak mau citer lah...

lilo mana enko .... mesti menyampah dengo cerita aku.... haaa....

kalu baru nk kawen di ambang 40 mcm maner plak?..

kalu baru nk kawen di ambang 40 mcm maner plak?..
plainjane Post at 1-1-2012 21:01

harus giat berasmaradano supaya dpt rezeki secepat mungkin

Reply 110# cmf_blingblings

hehe.. aku rase tak payah la useha bagai,, memg tak dpt pun.. air pun dh nk kering.. stamina pun hampeh..

Reply  cmf_blingblings

hehe.. aku rase tak payah la useha bagai,, memg tak dpt pun.. air p ...
plainjane Post at 1-1-2012 21:08

maksud ko stamina siapa?

Reply 112# cmf_blingblings

mestila stamina kedue2 pihak.. camner nk maen guling2 nnti.. eh tp kan aku pasan kebykan kawan somi aku tu umur 40 an muler wat pangai nk bergelpren siot..

Reply  cmf_blingblings

mestila stamina kedue2 pihak.. camner nk maen guling2 nnti.. eh tp  ...
plainjane Post at 1-1-2012 21:24

mmg trend sekarang ni, so kalau masa muda dia tak pernah gedik ke curang cureng , baik sokmo, tengok pompuan tunduk manjang...hahhaha, siaplah bila dah masuk 40an....kwang-kwang-kwang, penyakit angau dan miang tiba-tiba hinggap ..buat pulak bini pun 40an, gaya semua dah tukar, dari bini seksi dan mengancam jadi mokcik ...dlm umah pakai kain batik paras lutut, muka minyak jah, bau bawang dan rempah....

so kita belajarlah dari fenomena yg berlaku di sekeliling. Jgn ingat bila umur dah 40an kita kena tukar pakai baju kedah dengan muka selepung bedak sejuk. Tak semestinya jadi macam minah sarkis mekap 2 inci, kening tarah, bibir merah menyala, siap pakai legging dan T.shirt, buat malu muka laki le pulak...bersederhana dan pakailah yg bersesuaian. Yg penting momentum hubungan suami isteri baik dari segi komunikasi selari. Masa umur2 gini suami dah tak perlu berleter dah, perangai suami kita dah faham sgt-sgt. Apa dia suka, apa dia tak suka....Ada satu benda yg suami cukup tak suka, kita jgn degil. Keras kepala dan kuat melawan, kalau dia kata tak payah pergi pasar malam, tak payahlah pergi w.pun teringin sgt nak makan Yong Tau Foo

Reply  cmf_blingblings

mestila stamina kedue2 pihak.. camner nk maen guling2 nnti.. eh tp  ...
plainjane Post at 1-1-2012 21:24

kemonlah....40an punya stail mana leh sama dengan 20an dan 30an..nak bagi patah pinggang???

Reply 115# cmf_blingblings

hahahha.. ko ni..

Reply 114# cmf_blingblings

yer tak yer gak ek.. bleh di jadikan panduan kate2 mu ni wahai blingbling..

Reply  cmf_blingblings

hahahha.. ko ni..
plainjane Post at 1-1-2012 21:44

I cakap yg betul....kekadang nafsu kita mmg berkobar, org lain aku tak tahulah, cuma bukan selalu, tak adalah straight seminggu 3 ke 4 malam macam zaman muda. Yg penting masa berkehendak samada suami atau isteri kita available. Jgn cakap...Eh, malulah awak ni, tu anak-anak dah besar....ataupun, esok ke lusalah, saya sakit badanlah.....suami pulak alasannya, "I penatlah, nak tidur....Esok I nak bangun awal" sesekali tak apa alasan2 remeh ni tapi jgn buat benda ni jadi penyakit r/tangga....utk aku dgn suami waktu umur gini kami suka jln-jln, pergi ke mana-mana berdua. Aku ada hobi, dia tak berapa minat tp dia support..

Reply 118# cmf_blingblings

tu la.. aku pun takut sbenarnyer mcm maner keadaan aku nnti.. aper yg ko ckp tu aku jadikan panduan la kirenyer.. sebb dr awal kenal pun kiteowg mcm tak sependapat terutame biler bab keluarge memasing.. haizz.. aku kan sker travel, gi melancong saner sini tp dier tak sker plak, sker benor terperap kat umah.. aku rase tuk elakkan boring peh kawen aku kene ader hobi sendrik..

Reply  cmf_blingblings

tu la.. aku pun takut sbenarnyer mcm maner keadaan aku nnti.. aper  ...
plainjane Post at 1-1-2012 22:04

don't worry, lelaki yg suka merap kat umah ni sbb dia tak ramai kawan kot, sama jah dgn yg di rumah aku tapi kalau dia dah mula ada kawan barulah dia asyik hilang, tak perlu bimbang sgtlah, sesekali ja kena buat-buat busy body, ala-ala sentap sbb dia selalu kuar jumpa kawan, wal hal tak kisah pong....
and laki aku mmg dulu dia macam berkira bab-bab bercuti ni, nak simpan kalau2 ada kecemasan dsb...aku jenis tak nak berhabis kat barang kemas bagai, aku tak minat, aku minat jln-jln so lama-lama laki aku macam lega sikit sbb dia tahu aku bukan jenis berbrand gitu, dlm setahun mesti sekali atau dua ronda2 coti2 M'sia.... banyak kali gak dia sentap zaman dulu2lah sbb dia kerja dengan hotel besar, masa time coti sekolah dia kerja, jenuhlah aku nak nganga kat umah kan ...every year melambak annual leave forfeited, lebur aja...

sekarang no no...aku apply cuti awal-awal, tengok kalendar sekolah  anak aku, pastu aku declare kat dia, kelam kabut dia apply coti, takut bini tinggai...